- Kazanma Oranı
- 45.5%
- Maçlar
- 101
- KDA
- 1.58
ASTRA vs FADE Eslesmeler
- Yama
- 13.06
- Maçlar
- 873.870
- Bolge
- Tum bolgeler
- Rütbe
- Tum rutbeler
- Platform
- Tum platformlar
- Mod
- Competitive
- Son guncelleme
- 13 Eki 2026 UTC
- Metodoloji
- Veri Metodolojisi
- Yazar
- Dakota Chinnick
ASTRA vs FADE, neredeyse eşit kazanma oranlarıyla (45.5% vs 53.5%) bir beceri matchup'ıdır. 101 maça dayanarak, avantajınızı bulmak için hangi ajanın KDA, hasar çıktısı, atak rauntları ve savunma rauntlarında kazandığını görün.
ASTRA Eşleşme Analizi
Detaylı birebir istatistikleri görmek için rakip bir ajan seçin. ASTRA'in kazanma oranı, KDA, hasar çıkışı, headshot yüzdesi ve saldırı/savunma etkinliği açısından performansını karşılaştırın — gerçek rekabetçi Valorant maç verilerine dayalı.
ASTRA vs FADE eşleşmesini kim kazanır?
ASTRA vs FADE Performans Analizi
ASTRA vs FADE eşleşmesi yakın bir mücadele içindedir ve her ajan 101 analiz edilen oyunda 4 temel metrikten 2'sini kazanmaktadır. Her iki ajan da bu düelloya rekabetçi güçler getirmekte, bu da bireysel beceri ve takım kompozisyonunu raund sonuçlarını belirlemede kritik faktörler yapmaktadır.
ASTRA vs FADE eşleşme özeti
Valorant'ta ASTRA vs FADE eşleşmesi bir taraf için net bir avantaj. 101 rekabetçi maç analizi sonucunda, FADE %53.5 oranında kazanırken ASTRA %45.5 kazanıyor, bu da 7.9 yüzde puanlık bir fark. En büyük fark fragging yeteneği alanında, burada ASTRA sürekli olarak üstün geliyor. Bu Kontrol Uzmanı vs Initiator eşleşmesinde, FADE bu eşleşmede istatistiksel olarak baskın. FADE güvenle 1v1 düellere girebilir, ASTRA ise takım arkadaşlarıyla oynamaya, avantaj yaratmak için yetenekleri kullanmaya ve doğrudan çatışmalardan kaçınmaya odaklanmalı.
ASTRA vs FADE fragging analizi
ASTRA, ASTRA vs FADE eşleşmesinde FADE'a karşı beş savaş metriğinin tamamını kazanarak fragging departmanında temiz bir süpürme gerçekleştiriyor. KDA efficiency, kill production, survivability genelinde bu kapsamlı hakimiyet, ASTRA'ın bu karşılaşmalarda sistematik mekanik avantajlara sahip olduğunu gösteriyor. 101 rekabetçi maçın analizine dayanarak, ASTRA oyuncuları FADE'a karşı düellolara güvenle yaklaşabilirken, FADE oyuncuları adil dövüşlerden tamamen kaçınmalı ve bunun yerine etkili kalmak için yetenek tabanlı katkılara, bilgi toplamaya ve takım koordinasyonuna odaklanmalı.
ASTRA vs FADE atak ve defans performansı
Atak tarafı analizi
ASTRA ve FADE arasındaki atak karşılaştırması neredeyse mükemmel bir denge ortaya koyuyor - ASTRA atak turlarının %49.2'ını kazanırken FADE %49.4 kazanıyor. Bu ihmal edilebilir %0.2 puanlık fark, site yürütmelerinde veya dar geçitlerde hiçbir ajanın doğuştan avantajı olmadığını gösteriyor.
Taktiksel açıdan, ne ASTRA ne de FADE bu eşleşmeye göre standart atak yaklaşımlarını ayarlamamalı. Her iki ajan da istatistiksel dezavantaj endişesi olmadan tipik yürütme kalıplarını oynayabilir. 101 maç verileri, daha iyi oyun anlayışı ve nişan becerisine sahip oyuncunun atak karşılaşmalarını kazanacağını gösteriyor.
Entry fragging için, hem ASTRA hem de FADE oyuncuları site yürütmelerinde ilk düelloyu güvenle alabilir. Hiçbir ajanın yetenekleri anlamlı ilk temas avantajları yaratmıyor, bu yüzden entry başarısı nişangah yerleşimi ve jiggle-peeking tekniğine bağlı.
Bu eşleşmedeki post-plant senaryoları benzer şekilde dengeli. Hiçbir ajan üstün spike savunma yetenekleri göstermiyor. Spike dikildiğinde, standart post-plant temelllerine odaklanın: crossfire pozisyonlaması, imha gecikmesi için yardımcı kullanımı. %0.2 fark istatistiksel gürültü olarak kabul edilecek kadar küçük.
Defans tarafı analizi
ASTRA ve FADE arasındaki savunma performansı neredeyse aynı - ASTRA CT tarafında turların %50.6'ını tutarken FADE %50.8 tutuyor. Bu 0.2 puanlık marj, her iki ajanın da site tutma, retake veya post-plant reddi konusunda eşit katkı sağladığını gösteriyor.
Hem ASTRA hem de FADE bu eşleşmede eşit etkinlikle site tutabilir. Herhangi bir haritada A, B veya mid tutarken, hiçbir ajanın savunma kit'i anlamlı avantajlar sağlamıyor. Site tutma kararları eşleşme değerlendirmelerine değil, harita bilgisine ve takım kompozisyon ihtiyaçlarına dayanmalı. %0.2'lik fark, site atama kararlarını etkilemek için çok küçük.
Retake senaryoları, 101 maçlık savunma verilerimize göre ASTRA ve FADE arasında benzer şekilde dengeli. Standart retake temellerine odaklanın: yaygın spotları temizlemek için yardımcı, takım arkadaşlarıyla koordineli zamanlama ve etkili trade yapma. ASTRA veya FADE ile karşılaşıp karşılaşmadığınıza göre retake yaklaşımınızı ayarlamayın.
Ekonomi kararları ve yardımcı kullanımı, savunma sırasında bu özel eşleşmeye göre değişmemeli. Her iki ajan da karşılaştırılabilir force buy başarı oranlarına ve yardımcı etkinliğine sahip. Ekonomi kararlarını ASTRA vs FADE özel değerlendirmelerine göre değil, takım ihtiyaçlarına ve genel savunma ilkelerine göre verin.
Genel taraf analizi
FADE haritanın her iki tarafında da tutarlı ama ince bir avantaj koruyor - %49.4 atak kazanma oranı ve %50.8 savunma kazanma oranı. FADE istatistiksel olarak favori olsa da, ASTRA güçlü bireysel performans yoluyla son derece rekabetçi kalıyor.
Harita seçimi ve takım kompozisyonu bu özel eşleşme sonucu üzerinde minimal etkiye sahip. Her iki ajan da tüm harita tiplerinde benzer performans gösteriyor. ASTRA vs FADE özel faktörleri yerine kişisel konfor ve takım ihtiyaçlarına göre seçin. FADE'ın hafif avantajı dış faktörlere göre değişmiyor.
Ranked tırmanışı için bu eşleşmeyi fazla düşünmeyin. İstatistiksel farklar bireysel beceri, takım koordinasyonu ve oyun anlayışının birincil faktörler olarak kalacağı kadar küçük. Hem ASTRA hem de FADE geçerli ranked seçimleri.
Sonuç: Bu, Valorant'taki daha dengeli ajan eşleşmelerinden biri. FADE hafif bir istatistiksel avantaja sahip ama ASTRA kesinlikle geçerli. ASTRA'da rahatsanız, sadece bu eşleşme için FADE'a geçmeyin.
Kontrol Uzmanı vs Initiator dinamikleri
Kontrol Uzmanı (ASTRA) vs Initiator (FADE) dinamiği, her ajanın çatışmalara temelden farklı araçlar getirdiği asimetrik karşılaşmalar yaratır. ASTRA'ın Kontrol Uzmanı yetenekleri, FADE'nin Initiator kitinden farklı amaçlara hizmet eder, bu da doğrudan dövüşlerin genellikle eşit olmayan utility alışverişlerini içerdiği anlamına gelir.
Kontrol Uzmanı yeteneklerinin Initiator karşı oyunuyla nasıl etkileştiğini anlamak, ajanınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. ASTRA'ın Kontrol Uzmanı araç seti belirli yönlerde mükemmel olabilirken, FADE'nin Initiator kiti diğerlerini karşılayabilir. FADE avantajı, rollerinin yeteneklerinin ortalama olarak bu çapraz rol karşılaşmalarını kazanmak için daha iyi çevrildiğini gösteriyor.
Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun
Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.
- Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
- Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
- Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları

ASTRA, Valorant'ta 12 ajana karşı avantajlı ve 15 ajana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. ASTRA'in en güçlü eşleşmesi 83.3% kazanma oranıyla BRIMSTONE'a karşıdır. En zorlu eşleşme 20.0% kazanma oranıyla GEKKO'dır. Belirli eşleşme detayları ve performans metrikleri için aşağıdaki tabloyu kullanın.
Rakip | Kazanma Oranı | Maçlar | KDA | Hasar/Tur | HS % | Sld. KO | Svn. KO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 47.37% | 285 | 1.55 | 134.9 | 32.4% | 49.3% | 49.6% | |
| 43.65% | 252 | 1.57 | 136.7 | 33.8% | 48.3% | 50.9% | |
| 43.48% | 207 | 1.51 | 133.6 | 34.3% | 49.6% | 48.0% | |
| 44.27% | 192 | 1.56 | 134.6 | 32.4% | 46.5% | 50.3% | |
| 53.13% | 128 | 1.53 | 135.3 | 33.2% | 50.3% | 49.9% | |
| 48.04% | 102 | 1.52 | 131.3 | 34.2% | 47.7% | 52.7% | |
| 45.54% | 101 | 1.58 | 134.2 | 31.9% | 49.2% | 50.6% | |
| 50.00% | 100 | 1.61 | 135.4 | 32.9% | 46.9% | 54.0% | |
| 43.04% | 79 | 1.56 | 138.2 | 31.2% | 46.1% | 50.9% | |
| 53.85% | 65 | 1.47 | 132.9 | 33.6% | 49.0% | 54.6% | |
| 56.76% | 37 | 1.57 | 126.2 | 32.8% | 50.0% | 52.4% | |
| 51.72% | 29 | 1.46 | 134.4 | 34.5% | 46.8% | 50.7% | |
| 66.67% | 27 | 1.71 | 132.5 | 31.0% | 57.4% | 52.4% | |
| 57.69% | 26 | 1.69 | 146.6 | 35.4% | 49.3% | 53.0% | |
| 29.41% | 17 | 1.53 | 140.0 | 35.2% | 46.0% | 46.7% | |
| 56.25% | 16 | 1.56 | 122.7 | 30.1% | 53.9% | 44.6% | |
| 50.00% | 16 | 1.67 | 138.2 | 32.6% | 47.6% | 49.4% | |
| 56.25% | 16 | 1.59 | 135.8 | 32.0% | 48.2% | 58.5% | |
| 26.67% | 15 | 1.41 | 134.9 | 30.6% | 33.6% | 50.0% | |
| 46.67% | 15 | 1.69 | 138.3 | 32.7% | 57.1% | 42.9% | |
| 26.67% | 15 | 1.49 | 133.4 | 30.7% | 43.4% | 45.0% | |
| 40.00% | 15 | 1.46 | 141.6 | 32.1% | 46.8% | 43.1% | |
| 36.36% | 11 | 1.73 | 136.2 | 29.3% | 54.3% | 42.9% | |
| 83.33% | 6 | 1.83 | 131.9 | 41.9% | 60.4% | 62.9% | |
| 20.00% | 5 | 1.09 | 101.6 | 29.7% | 48.9% | 38.5% | |
| 25.00% | 4 | 1.24 | 140.9 | 26.1% | 39.6% | 47.4% | |
| 66.67% | 3 | 1.82 | 135.1 | 28.1% | 42.9% | 57.1% |
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Frequently Asked Questions
Valorant'ta ASTRA'in en iyi eşleşmesi nedir?
ASTRA'in en iyi eşleşmesi 83.3% kazanma oranıyla BRIMSTONE'a karşıdır. ASTRA, üstün öldürme yeteneği ve avantajlı fayda etkileşimleri sayesinde bu eşleşmede başarılı olur.
ASTRA'in en zor eşleşmesi nedir?
ASTRA'in en zor eşleşmesi sadece 20.0% kazanma oranıyla GEKKO'a karşıdır. Bu rakibe karşı ASTRA, telafi etmek için takım koordinasyonuna ve fayda kullanımına odaklanmalıdır.
ASTRA'in kaç avantajlı eşleşmesi var?
ASTRA, Valorant'ta 12 avantajlı eşleşmeye (%50+ kazanma oranı) ve 15 dezavantajlı eşleşmeye sahiptir. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi ajan seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.
Zor eşleşmelerde ASTRA'i nasıl oynamalıyım?
Zor eşleşmelerde ASTRA oynarken, takım koordinasyonu, fayda kullanımı ve çapraz ateşleri önceliklendirin. Dezavantajlı rakiplere karşı izole 1v1 düellolarından kaçının ve avantaj yaratmak için ASTRA'in yeteneklerini kullanma fırsatları arayın. Atak mı savunma mı olduğunuza göre konumlanmanızı ayarlayın.
ASTRA'in eşleşmelerinde hangi istatistikler en önemli?
ASTRA'in eşleşmelerinde analiz edilecek önemli istatistikler arasında kazanma oranı, KDA oranı, raunt başına ortalama hasar ve atak/savunma kazanma oranları bulunur. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu, düşük KDA eşleşmeleri ise daha destekleyici oynayıp takım değişimlerine güvenmeyi önerir.