Valorant'ta NEON vs SAGE eşleşmesi
Kazanma Oranı
43.9%
Maçlar
41
KDA
1.29

NEON vs SAGE Eslesmeler

Düellocu
Yama
13.06
Maçlar
873.870
Bolge
Tum bolgeler
Rütbe
Tum rutbeler
Platform
Tum platformlar
Mod
Competitive
Son guncelleme
13 Eki 2026 UTC

NEON vs SAGE matchup rehberi: SAGE, 56.1% kazanma oranıyla önde, ancak NEON yine de kazanabilir. Bu 41 maçlık veri setini dereceli galibiyetlere dönüştürmek için NEON'in 147 ADR'sinin nasıl fırsat yarattığı öğrenin.

NEON Eşleşme Analizi

Detaylı birebir istatistikleri görmek için rakip bir ajan seçin. NEON'in kazanma oranı, KDA, hasar çıkışı, headshot yüzdesi ve saldırı/savunma etkinliği açısından performansını karşılaştırın — gerçek rekabetçi Valorant maç verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
NEON - bu eşleşmede 43.9% kazanma oranı
NEON
43.9% KO
VS
SAGE vs NEON eşleşmesi - 56.1% kazanma oranı
SAGE
56.1% KO

NEON vs SAGE eşleşmesini kim kazanır?

SAGE, NEON vs SAGE eşleşmesini kazanır
Kazanan
SAGE
Maçlar: 41
43.9%
Kazanma Oranı
56.1%
1.29
Ortalama KDA
1.50
16.8
Ortalama Öldürme
15.3
16.6
Ortalama Ölüm
14.8
146.9
Hasar/Raund
134.4
24.1%
HS %
26.8%
232
Savaş Puanı
207
48.8%
Saldırı KO
53.7%
46.3%
Savunma KO
51.2%

NEON vs SAGE Performans Analizi

NEON vs SAGE eşleşme analizi - genel performans kazananı

41 maçın analizi, SAGE'ın bu birebir eşleşmede NEON'a karşı açık bir avantaja sahip olduğunu ve 4 kritik performans metriğinden 3'ünü kazandığını ortaya koymaktadır. NEON bir kategoride güç gösterse de, SAGE'ın frag, hasar ve tarafa özgü kazanma oranlarındaki genel istatistiksel üstünlüğü çoğu çatışmada ona avantaj sağlamaktadır.

Öldürme Gücü
1.29NEON
1.50SAGE
SAGE, NEON'ın 1.29'sına karşı 1.50 KDA ile gözle görülür bir frag avantajı sürdürmektedir. Öldürme-ölüm-asist oranındaki bu fark, SAGE oyuncularının clutch durumlarında daha güvenilir olduğunu ve raund galibiyetlerine daha tutarlı katkıda bulunduğunu göstermektedir.
Damage Output
146.9NEON
134.4SAGE
NEON, SAGE'ın 134.4 ADR'sini geçerek raund başına ortalama 146.9 hasar çıkarmaktadır. Bu tutarlı hasar avantajı, NEON'ın daha fazla asist kredisi almasına ve zayıflamış rakipleri bitirmesine yardımcı olmaktadır.
Attack Side
48.8%NEON
53.7%SAGE
SAGE, NEON'ın %48.8'sine karşı %53.7 kazanma oranıyla daha güçlü saldırı tarafı performansı göstermektedir. Takımınızın spike'ı dikmesi gerektiğinde, SAGE bu özel eşleşmede daha güvenilir site yürütme ve giriş potansiyeli sağlamaktadır.
Defense Side
46.3%NEON
51.2%SAGE
Savunma yetenekleri, NEON'ın %46.3'sine kıyasla %51.2 kazanma oranıyla SAGE'ı tercih etmektedir. Düşman baskılarına karşı site tutarken, SAGE bu eşleşmede daha güvenilir savunma varlığı ve geri alma potansiyeli sağlamaktadır.

NEON vs SAGE eşleşme özeti

Valorant'ta NEON vs SAGE eşleşmesi bir ajanın diğerini önemli ölçüde geride bıraktığı baskın bir eşleşme. 41 rekabetçi maç analizi sonucunda, SAGE %56.1 oranında kazanırken NEON %43.9 kazanıyor, bu da 12.2 yüzde puanlık bir fark. En büyük fark fragging yeteneği alanında, burada SAGE sürekli olarak üstün geliyor. Bu Düellocu vs Sentinel eşleşmesinde, SAGE bu ajan eşleşmesinde ezici üstünlüğe sahip. NEON asla SAGE'a karşı izole dövüşlere girmemeli ve etkili bir şekilde rekabet edebilmek için tamamen takım koordinasyonuna, yeteneklere ve çapraz ateşlere güvenmeli.

NEON vs SAGE fragging analizi

SAGE, Valorant'ta NEON'a karşı fragging istatistiklerini kazandı

SAGE, rekabetçi bir fragging karşılaştırmasında NEON'ı kıl payı geçiyor, KDA efficiency, survivability, headshot accuracy'de kayda değer avantajlarla 5 metriğin 3'ini kazanıyor. 41 analiz edilen maça dayanan yalnızca 3-2 marjıyla, bu NEON vs SAGE eşleşmesi her iki taraf için de tartışmalı kalıyor. NEON alt edilmiş hissetmemeli — istatistiksel fark, bireysel beceri, konumlandırma seçimleri ve oyun içi karar vermenin belirli karşılaşmaları kolayca NEON lehine çevirebileceği kadar dar.

Ortalama KDA
1.29NEON
1.50SAGE
SAGE bu eşleşmede hafif bir KDA avantajına sahip, NEON'ın 1.29'sına kıyasla 1.50 kaydediyor. Bu 0.22 puanlık fark SAGE'ın çatışmalarda öne çıkma eğiliminde olduğunu gösterse de, aradaki fark yetenekli NEON oyuncularının üstün konumlandırma, yetenek zamanlaması veya sadece kritik aim düellolarını kazanarak aşabileceği kadar küçük kalıyor. Veriler, SAGE'ın kitinin hayatta kalırken öldürme güvence altına almak için marjinal olarak daha iyi araçlar sunabileceğini öne sürüyor, ancak NEON oyuncuları bu eşleşmede savaşırken dezavantajlı hissetmemeli.
Ortalama Öldürme
16.8NEON
15.3SAGE
NEON bu doğrudan karşılaşmada SAGE'dan maç başına yaklaşık 1.5 daha fazla öldürme güvence altına alıyor (16.8 vs 15.3). Tipik 20+ rauntluk bir oyun boyunca, bu NEON'ın takımın çabalarına birkaç ek eliminasyon katkısı olarak tercüme ediliyor. Fark, NEON'ın oyun tarzının veya kitinin biraz daha iyi öldürme güvence altına alma fırsatları sağladığını gösteriyor, ancak SAGE üstün yetenek yardımı, site tutma veya clutch performansları ile telafi edebilir.
Ortalama Ölüm
16.6NEON
14.8SAGE
SAGE, NEON'a karşı belirgin şekilde daha iyi hayatta kalma sergiliyor, oyun başına 16.6'a karşı 14.8 ölüm kaydediyor. Maç başına neredeyse 1.9 daha az ölmek SAGE'a önemli ölçüde daha fazla etki potansiyeli veriyor — çoklu öldürme fırsatları, clutch rauntlarında daha fazla varlık ve hayatta kalarak daha fazla ekonomik istikrar. NEON oyuncuları, bir maç boyunca biriken bir hayatta kalma açığıyla karşı karşıya, bu da disiplinli konumlandırmayı ve akıllı geri çekilmeleri kritik kılıyor.
Hasar/Raund
146.9NEON
134.4SAGE
NEON doğrudan karşılaşmalarda SAGE'ı hasarda önemli ölçüde geçiyor, 134.4'ye karşı 146.9 ADR kaydediyor. Bu 12.4 raunt başına hasar avantajı, NEON'ın ateş çatışmalarında hasar alışverişini sürekli kazandığı, ya doğrudan öldürmeleri güvence altına aldığı ya da rakipleri takım arkadaşlarının temizlemesi için zayıf bıraktığı anlamına geliyor. SAGE oyuncuları NEON ile uzun süreli düellolardan kaçınmalı — bunun yerine patlama hasarlı silahlarla hızlı pickler ara veya saf ateş çatışması dezavantajını telafi etmek için yetenek hasarına ve takım çapraz ateşlerine güven.
HS %
24.1%NEON
26.8%SAGE
SAGE, NEON'a karşı belirgin şekilde üstün headshot doğruluğu sergiliyor: 26.8%'e karşı 24.1%. Hassasiyetteki bu 2.7 yüzde puanlık fark, SAGE'ın ateş çatışmalarını daha hızlı bitirdiği, daha fazla mermi koruduğu ve her iki oyuncunun aynı anda birbirini gördüğü daha fazla 50-50 düellolarını kazandığı anlamına geliyor. NEON aim düellolarında gerçek bir dezavantajla karşı karşıya ve yetenek, konumlandırma veya headshot hassasiyeti gerektirmeyen silah seçimleri (pompalı tüfekler, dumanlar arasından Odin sprayleme vb.) ile telafi etmeli.

NEON vs SAGE atak ve defans performansı

Attack Side
SAGE
NEON48.8%
SAGE53.7%
Defense Side
SAGE
NEON46.3%
SAGE51.2%

Atak tarafı analizi

SAGE, NEON vs SAGE eşleşmesinde anlamlı bir atak avantajı tutuyor - %53.7 ofansif tur kazanımı vs NEON için %48.8. Bu %4.9 puanlık fark gerçek taktiksel etkilere dönüşüyor.

41 maç analizimiz, SAGE'ın kit'inin daha etkili site yürütmeleri sağladığını ortaya koyuyor. NEON takımları bu dezavantajı kabul etmeli ve buna göre ayarlamalı — daha koordineli yürütmeler düşünün, bireysel oyunlar yerine trade'leri önceliklendirin.

Entry fragging dinamikleri belirgin şekilde SAGE lehine kayıyor. NEON oyuncuları için bu, entry zamanlamalarında daha seçici olmak anlamına geliyor — yardımcının açıları temizlemesini bekleyin, takım arkadaşının trade pozisyonunda olduğundan emin olun.

Post-plant, SAGE'ın avantajının en belirgin olduğu yerdir. %4.9 atak farkı, SAGE'ın spike dikimlerini tur kazanımlarına dönüştürmekte mükemmel olduğunu gösteriyor. NEON post-plant'leri birden fazla oyuncuyla stack etmeli ve izole pozisyonlardan kaçınmalı.

Defans tarafı analizi

SAGE, NEON'a karşı belirgin şekilde daha güçlü savunma performansı gösteriyor - turların %51.2'ını tutuyor vs %46.3. Bu 4.9 puanlık avantaj anlamlı taktik üstünlüğü temsil ediyor.

Site anchor atamaları SAGE'ın savunma avantajını hesaba katmalı. SAGE güvenle siteleri solo tutabilir. NEON solo anchor pozisyonlarından kaçınmalı — bunun yerine bir takım arkadaşıyla eşleştirin veya hızlı rotasyonlara izin veren pozisyonlar oynayın.

Retake senaryoları SAGE'ı önemli ölçüde favori ediyor. 41 maç analizimiz, SAGE'ın retake'leri çok daha yüksek oranda dönüştürdüğünü gösteriyor. NEON asla SAGE'a karşı solo retake denemememeli.

Eco turları SAGE'ın savunma avantajlarını öne çıkarıyor. NEON, SAGE'la karşılaşırken force buy'lar yerine full save'leri önceliklendirmeli. Full buy turlarında, NEON takım arkadaşı yardımcısının savunma açıklarını kapattığından emin olmalı.

Genel taraf analizi

SAGE hem atakta (%53.7) hem de savunmada (%51.2) hakim üstünlük gösteriyor, oyunun tüm aşamalarında NEON'ı kapsamlı şekilde geride bırakıyor. 41 rekabetçi maça göre, bu Valorant'taki daha tek taraflı eşleşmelerden biri.

Harita seçimi ve takım kompozisyonu NEON'ın dezavantajını düzeltemez. SAGE tüm harita tiplerinde ve takım yapılarında üstün. SAGE'a karşı NEON oynuyorsanız, takım kompozisyonunuz güçlü şekilde telafi etmeli.

Ranked tırmanışı için, SAGE'la sık karşılaşmayı beklediğinizde NEON oynamaktan kaçının. %9.8 birleşik puanlık dezavantaj bireysel gelişimle aşılması için çok büyük. SAGE'ı ajan havuzunuza eklemeyi düşünün.

Nihai karar: SAGE NEON vs SAGE eşleşmesini kesin olarak kazanıyor. Bu bir beceri testi değil — SAGE binlerce oyun boyunca sistematik avantajlara sahip. NEON oyuncuları beklentileri ayarlamalı ve daha destekleyici oynamalı.

Düellocu vs Sentinel dinamikleri

Düellocu (NEON) vs Sentinel (SAGE) dinamiği, her ajanın çatışmalara temelden farklı araçlar getirdiği asimetrik karşılaşmalar yaratır. NEON'ın Düellocu yetenekleri, SAGE'nin Sentinel kitinden farklı amaçlara hizmet eder, bu da doğrudan dövüşlerin genellikle eşit olmayan utility alışverişlerini içerdiği anlamına gelir.

Düellocu yeteneklerinin Sentinel karşı oyunuyla nasıl etkileştiğini anlamak, ajanınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. NEON'ın Düellocu araç seti belirli yönlerde mükemmel olabilirken, SAGE'nin Sentinel kiti diğerlerini karşılayabilir. SAGE avantajı, rollerinin yeteneklerinin ortalama olarak bu çapraz rol karşılaşmalarını kazanmak için daha iyi çevrildiğini gösteriyor.

MetaBot Desktop

Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun

Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.

  • Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
  • Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
  • Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Comp Lab, Haven'da bir Valorant takım kompozisyonunu analiz ediyor

NEON, Valorant'ta 22 ajana karşı avantajlı ve 6 ajana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. NEON'in en güçlü eşleşmesi 81.8% kazanma oranıyla DEADLOCK'a karşıdır. En zorlu eşleşme 25.0% kazanma oranıyla GEKKO'dır. Belirli eşleşme detayları ve performans metrikleri için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Valorant'ta NEON eşleşme kazanma oranları ve savaş istatistikleri (Patch 13.06)
Rakip
Kazanma Oranı
Maçlar
KDA
Hasar/​Tur
HS %
Sld. KO
Svn. KO
49.94%8551.27144.421.7%49.8%50.9%
51.15%6511.27143.522.1%49.4%52.7%
52.52%5751.25141.722.3%49.5%52.6%
54.28%4441.30147.623.4%49.9%52.5%
56.96%3881.26141.321.3%49.6%53.7%
51.67%3601.28144.921.5%51.1%50.6%
55.67%2911.22136.920.4%51.2%52.3%
47.14%2271.23140.821.2%49.0%51.2%
52.06%1941.26143.122.1%50.6%51.0%
52.41%1451.25145.021.4%47.0%53.1%
56.64%1431.27144.523.1%53.2%50.0%
44.62%1301.25143.422.9%46.0%51.0%
54.33%1271.22140.223.1%51.1%52.1%
52.38%1051.28145.322.0%49.3%52.4%
50.60%831.24141.018.3%46.8%52.3%
51.90%791.29145.222.5%46.6%53.7%
53.16%791.22138.322.5%49.1%53.9%
55.77%521.18133.221.0%50.9%52.8%
50.00%461.18142.222.9%52.4%48.7%
43.90%411.29146.924.1%48.8%46.3%
47.50%401.26138.221.6%49.1%49.8%
50.00%321.26143.921.1%46.2%56.7%
55.17%291.19144.121.4%49.3%50.9%
81.82%221.32151.621.7%54.6%57.7%
52.63%191.09131.724.3%54.0%51.7%
53.33%151.28137.126.0%46.8%56.6%
25.00%81.05116.417.4%48.1%42.6%
50.00%41.26140.229.6%35.0%55.8%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Valorant'ta NEON'in en iyi eşleşmesi nedir?

NEON'in en iyi eşleşmesi 81.8% kazanma oranıyla DEADLOCK'a karşıdır. NEON, üstün öldürme yeteneği ve avantajlı fayda etkileşimleri sayesinde bu eşleşmede başarılı olur.

NEON'in en zor eşleşmesi nedir?

NEON'in en zor eşleşmesi sadece 25.0% kazanma oranıyla GEKKO'a karşıdır. Bu rakibe karşı NEON, telafi etmek için takım koordinasyonuna ve fayda kullanımına odaklanmalıdır.

NEON'in kaç avantajlı eşleşmesi var?

NEON, Valorant'ta 22 avantajlı eşleşmeye (%50+ kazanma oranı) ve 6 dezavantajlı eşleşmeye sahiptir. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi ajan seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.

Zor eşleşmelerde NEON'i nasıl oynamalıyım?

Zor eşleşmelerde NEON oynarken, takım koordinasyonu, fayda kullanımı ve çapraz ateşleri önceliklendirin. Dezavantajlı rakiplere karşı izole 1v1 düellolarından kaçının ve avantaj yaratmak için NEON'in yeteneklerini kullanma fırsatları arayın. Atak mı savunma mı olduğunuza göre konumlanmanızı ayarlayın.

NEON'in eşleşmelerinde hangi istatistikler en önemli?

NEON'in eşleşmelerinde analiz edilecek önemli istatistikler arasında kazanma oranı, KDA oranı, raunt başına ortalama hasar ve atak/savunma kazanma oranları bulunur. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu, düşük KDA eşleşmeleri ise daha destekleyici oynayıp takım değişimlerine güvenmeyi önerir.

Ayrıca Bakın: Diğer Düelloculer