SAGE - Valorant Gözcü Ajanı
Kazanma Oranı
52.1%
Seçilme Oranı
1.3%
KDA
1.48

SAGE Counters

Gözcü
Yama
13.06
Maçlar
873.870
Bolge
Tum bolgeler
Rütbe
Tum rutbeler
Platform
Tum platformlar
Mod
Competitive
Son guncelleme
13 Eki 2026 UTC

Valorant 2026'de SAGE'in kimi sayaçladığını ve kimin SAGE'i sayaçladığını keşfedin. SAGE, Neon karşısında güçlü ve Clove karşısında zorlanıyor. En iyi silah: SHORTY (73.0% KO). Kaçının: SHERIFF (46.5% KO). Bu Gözcü için tam eşleşme analizi ve silah performansını görüntüleyin.

Valorant'ta SAGE oynarken, belirli ajanlar rekabetçi maçlarda önemli zorluklar oluşturur. 5.904 oyunun analizi, Neon, Cypher, and Vyse'ın sürekli olarak SAGE'e karşı iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor. Neon, SAGE'in 52.1% kazanma oranına kıyasla -0.0% kazanma oranı farkıyla en zorlu karşıttır. Bu karşıt ajanlar genel olarak ortalama 51.8% kazanma oranına sahiptir. Bu eşleşmelerle karşılaşırken, oyun tarzınızı ayarlamayı, takım arkadaşlarınızla fayda kullanımını koordine etmeyi veya taslak aşamasında farklı bir ajan seçmeyi düşünün.

Valorant'ın rekabetçi ortamında, SAGE birçok önemli ajana karşı güçlü performans gösterir. 5.904 maçtaki kazanma oranı analizine dayanarak, SAGE birebir eşleşmelerde sürekli olarak Clove'ı geride bırakır. Clove, 0.7% kazanma oranı farkıyla bu listeye liderlik eder ve SAGE oynarken avantajlı bir hedef yapar. Aşağıda gösterilen ajanlar ortalama 52.9% kazanma oranına sahiptir, hepsi SAGE'in 52.1% temelinden daha yüksek. Bu eşleşmeleri anlamak, ne zaman agresif olarak avantajları zorlayacağınızı ve raunt kazançlarını güvence altına alacağınızı belirlemenize yardımcı olur.

MetaBot Desktop

Düelloyu Başlamadan Kazanın

Duel Lab'de herhangi iki silahı karşı karşıya getirin — menzili, kalkanları ve nişan profilini ayarlayıp hasar düşüşünü, öldürme için gereken atış sayısını ve kademeye göre gerçekçi öldürme süresini karşılaştırın.

  • Her silah her silaha karşı
  • Kademeye göre gerçekçi öldürme süresi
  • Menzile göre hasar düşüşü
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Duel Lab, Valorant'ta Vandal ile Phantom düellosunu karşılaştırıyor

5.904 maça dayanan, rekabetçi Valorant metasında SAGE için silah bazlı kazanma oranları. SHORTY, FRENZY, and ODIN kullanılan raundlar en sık kazanılan raundlardı. SHORTY %73.0 ile başı çekiyor; SAGE genel ortalaması %52.1. Bu silahlar birlikte %61.1 ortalama veriyor. Bunlar silahın göründüğü raundlardaki kazanma oranlarıdır, SAGE o silahı ne kadar iyi kullandığının sıralaması değil: satın almalar raund ekonomisine bağlıdır ve ucuz silahlar çoğu zaman zaten önde olan takım tarafından alınır.

Belirli silahlar, Valorant'ın rekabetçi ortamında SAGE oyuncuları için zorluklar oluşturuyor. 5.904 maçın analizi, SAGE'in SHERIFF, GUARDIAN, and BUCKY'a güvenirken zorlandığını ortaya koyuyor. SHERIFF, SAGE'in 52.1% temel seviyesinin altında sadece 46.5% kazanma oranıyla en düşük performansı gösteriyor. Bu düşük performanslı silahlar, SAGE için ortalama sadece 50.3% kazanma oranına sahip. SAGE oynarken, satın alma rauntlarında bu silahlardan kaçınmayı ve Gözcü oyun tarzını daha iyi tamamlayan silahları tercih etmeyi düşünün.

SAGE'in kazanma oranı, Valorant 2026'de düşman silah türlerine göre önemli ölçüde değişiyor. SAGE, 59.2% kazanma oranıyla Heavy'ye karşı en iyi performansı gösterirken, Shotgun 50.5% ile en zorlu olanı kanıtlıyor. Hangi silah kategorilerinde SAGE'in başarılı olduğunu veya zorlandığını bilmek, bir Gözcü olarak konumlandırmanızı ve çatışma stratejinizi uyarlamanıza yardımcı olur.

59.2%
Heavy
56.8%
Sniper
55.4%
SMG
52.3%
Rifle
52.0%
Sidearm
50.5%
Shotgun
Heavy59.2%
Sniper56.8%
SMG55.4%
Rifle52.3%
Sidearm52.0%
Shotgun50.5%

Valorant 2026'de SAGE, düşman takımının kompozisyonuna bağlı olarak farklı zorluklarla karşılaşıyor. Kontrol Uzmanı'ler, 49.1% ile en düşük ortalama kazanma oranına sahip, bu da onları SAGE için istatistiksel olarak daha kolay eşleşmeler yapıyor. Bu arada Gözcü'ler, 51.1% ortalama kazanma oranıyla daha zor karşılaşmalar sunuyor. Bir Gözcü olarak bu rol tabanlı eşleşme dinamiklerini anlamak, tehditleri önceden tahmin etmenize ve takım arkadaşlarıyla etkili bir şekilde koordine olmanıza yardımcı olur.

51.1%
Gözcü
50.4%
Düellocu
49.5%
Öncü
49.1%
Kontrol Uzmanı
Gözcü51.1%
Düellocu50.4%
Öncü49.5%
Kontrol Uzmanı49.1%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Valorant'ta SAGE kimi sayaçlıyor?

SAGE, 5.904 rekabetçi maçtaki kazanma oranı karşılaştırmalarına göre Neon, Cypher, Vyse karşısında iyi performans gösteriyor. Bu ajanlar daha düşük genel kazanma oranlarına sahip, bu da SAGE'in mevcut Valorant metasında onlara karşı avantajlı eşleşmelere sahip olduğunu gösteriyor.

Valorant'ta SAGE'i kim sayaçlıyor?

SAGE, Valorant'ın rekabetçi dereceli modlarında Clove karşısında zorlanıyor. Bu ajanlar daha yüksek kazanma oranlarına sahip ve kitleri SAGE oyuncuları için zorluklar oluşturabilir. Bu eşleşmelerle karşılaşırken oyun tarzınızı ayarlamayı veya takım arkadaşlarınızla koordineli olmayı düşünün.

Valorant'ta SAGE için en iyi silahlar hangileri?

Kazanma oranı verilerine göre SAGE için en iyi silahlar SHORTY (73.0% WR), FRENZY (65.1% WR), ODIN (60.7% WR). Bu silahlar SAGE'in Gözcü oyun tarzını tamamlıyor ve rekabetçi maçlarda sürekli olarak ortalamanın üzerinde performans sunuyor.

SAGE ile hangi silahları kullanmaktan kaçınmalıyım?

SAGE, SHERIFF (46.5% WR), GUARDIAN (47.0% WR), BUCKY (50.5% WR) ile ortalamanın altında performans gösteriyor. Bu silahlar SAGE'in kitini o kadar etkili tamamlamayabilir. Satın alma rauntlarında SHORTY gibi daha yüksek kazanma oranına sahip silahları tercih etmeyi düşünün.

Sayaçlara karşı SAGE'i nasıl oynamalıyım?

SAGE olarak zor eşleşmelerle karşılaştığınızda, Gözcü olarak güçlü yönlerinize odaklanın. Takım arkadaşlarınızla koordineli olun, yeteneklerinizi stratejik kullanın ve mümkün olduğunda sert sayaçlarla doğrudan çatışmalardan kaçının. Harita bilgisi, konumlandırma ve silah seçimi dezavantajlı eşleşmelerde daha da önemli hale gelir.

SAGE'in farklı silahlarla kazanma oranı nedir?

SAGE'in silah kazanma oranları Valorant'ta önemli ölçüde değişiyor. En iyi performans gösteren silahlar arasında 73.0% kazanma oranıyla SHORTY bulunurken, SHERIFF gibi silahlar 46.5% kazanma oranıyla daha düşük performans gösteriyor. SAGE için ortalama silah kazanma oranı tüm silahlarda 55.3%.