- Kazanma Oranı
- 51.7%
- Seçilme Oranı
- 8.1%
- KDA
- 1.42
SOVA Kompozisyonlar
- Yama
- 13.06
- Maçlar
- 873.870
- Bolge
- Tum bolgeler
- Rütbe
- Tum rutbeler
- Platform
- Tum platformlar
- Mod
- Competitive
- Son guncelleme
- 13 Eki 2026 UTC
- Metodoloji
- Veri Metodolojisi
- Yazar
- Dakota Chinnick
Valorant'ta SOVA içeren en iyi takım kompozisyonlarını keşfedin. En iyi komp: Chamber, Jett, Neon, Sova, Viper (56.4% kazanma oranı). 30 takım kompozisyonu analiz edilmiş olarak, bu Öncü için mükemmel sinerjileri bulun.
Tüm beceri seviyelerinden 101.578 maçtan analiz edilen Valorant'ın rekabetçi metasında SOVA içeren en etkili takım kompozisyonlarını keşfedin. En yüksek performans gösteren kompozisyon SOVA'i Chamber, Jett, Neon, Sova, Viper ile eşleştirerek etkileyici 56.4% kazanma oranı elde eder. SOVA içeren 30 takım kompozisyonu arasında, 4 A-tier kompozisyon güçlü sinerji potansiyelini gösterir. Bir Öncü olarak, SOVA bilgi toplama ve takım atakları kurma aracılığıyla takım kompozisyonlarına benzersiz değer katkısı sağlar. Tüm SOVA kompozisyonlarındaki ortalama kazanma oranı 51.8%'dir ve bu ajanın takım başarısı üzerindeki olumlu etkisini gösterir. Sıralama performansını maksimize etmek isteyen oyuncular, haritaya özgü sinerjileri ve karşı seçim potansiyelini de göz önünde bulundurarak SOVA'i bu en iyi performans gösteren kompozisyonlardan kanıtlanmış takım arkadaşlarıyla eşleştirmeyi düşünmelidir.
Rütbe | Ajanlar | Tier | Mod | Rütbe | Platform | Maçlar | Kazanma Oranı | Seçilme Oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tier A | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 1.850 | 56.4% | 0.40% | ||
| Tier A | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 5.307 | 55.9% | 1.15% | ||
| Tier A | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 4.909 | 55.5% | 1.06% | ||
| #4 | Tier B | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 1.666 | 55.2% | 0.36% | |
| #5 | Tier A | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 4.736 | 55.0% | 1.02% | |
| #6 | Tier B | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 1.450 | 55.0% | 0.31% | |
| #7 | Tier B | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 1.273 | 54.1% | 0.27% | |
| #8 | Tier B | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 2.194 | 53.7% | 0.47% | |
| #9 | Tier B | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 2.386 | 53.7% | 0.52% | |
| #10 | Tier B | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 5.665 | 53.4% | 1.22% | |
| #11 | Tier B | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 6.363 | 53.1% | 1.37% | |
| #12 | Tier B | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 5.376 | 52.4% | 1.16% | |
| #13 | Tier B | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 2.812 | 52.2% | 0.61% | |
| #14 | Tier B | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 3.271 | 52.1% | 0.71% | |
| #15 | Tier C | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 1.585 | 52.1% | 0.34% | |
| #16 | Tier B | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 7.595 | 51.9% | 1.64% | |
| #17 | Tier B | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 16.619 | 51.7% | 3.59% | |
| #18 | Tier C | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 1.511 | 51.6% | 0.33% | |
| #19 | Tier C | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 1.818 | 51.5% | 0.39% | |
| #20 | Tier C | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 1.384 | 50.7% | 0.30% | |
| #21 | Tier C | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 1.859 | 50.4% | 0.40% | |
| #22 | Tier C | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 1.404 | 50.2% | 0.30% | |
| #23 | Tier C | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 2.444 | 50.1% | 0.53% | |
| #24 | Tier C | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 4.236 | 49.9% | 0.91% | |
| #25 | Tier C | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 1.517 | 49.9% | 0.33% | |
| #26 | Tier C | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 1.787 | 49.6% | 0.39% | |
| #27 | Tier D | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 2.778 | 47.7% | 0.60% | |
| #28 | Tier D | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 1.813 | 47.7% | 0.39% | |
| #29 | Tier D | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 1.719 | 46.0% | 0.37% | |
| #30 | Tier D | Competitive | Tum rutbeler | Tum platformlar | 2.251 | 45.3% | 0.49% | |
Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun
Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.
- Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
- Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
- Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Frequently Asked Questions
Valorant'ta SOVA ile en iyi takım kompozisyonları nelerdir?
SOVA içeren en iyi takım kompozisyonu Chamber, Jett, Neon, Sova, Viper'dan oluşur ve 1.850 rekabetçi maçta 56.4% kazanma oranı elde eder. Bu A-tier kompozisyon, SOVA'in bir Öncü olarak potansiyelini maksimize eder.
Kaç uygun takım komp SOVA içeriyor?
Mevcut Valorant metasında SOVA içeren 30 kayıtlı takım kompozisyonu vardır. Bunlardan 4'i ortalamanın üzerinde kazanma oranlarına sahip yüksek seviye (S veya A tier) kompozisyonlar olarak kabul edilir.
Hangi ajanlar SOVA ile en iyi sinerjiye sahip?
Kazanma oranı analizine dayanarak, SOVA en iyi performans gösteren kompozisyonlarda bulunan ajanlarla en iyi sinerjiye sahiptir. En başarılı eşleşmeler Chamber, Jett, Neon, Sova içeren takımlardan gelir. Bu kombinasyonlar SOVA'in Öncü yeteneklerini etkili bir şekilde kullanır.
SOVA'in ortalama takım kompozisyon kazanma oranı nedir?
30 takım kompozisyonunda, SOVA ortalama 51.8% kazanma oranına sahiptir. En iyi kompozisyon, rekabetçi oyunda 0.40% seçilme oranını korurken 56.4% elde eder.
Dereceli takım kompozisyonları için SOVA'i seçmeli miyim?
SOVA, 30 kayıtlı kompozisyonda görünerek dereceli takım kompozisyonları için güçlü bir seçimdir. 23 kompozisyon %50'nin üzerinde kazanma oranı gösterdiğinden, SOVA doğru takım arkadaşlarıyla eşleştirildiğinde olumlu katkı sağlayabilir. Karar verirken takımınızın mevcut seçimlerini ve harita seçimini göz önünde bulundurun.