Valorant'ta VETO vs FADE eşleşmesi
Kazanma Oranı
44.6%
Maçlar
56
KDA
1.17

VETO vs FADE Eslesmeler

Gözcü
Yama
13.06
Maçlar
873.870
Bolge
Tum bolgeler
Rütbe
Tum rutbeler
Platform
Tum platformlar
Mod
Competitive
Son guncelleme
12 Eki 2026 UTC

VETO vs FADE matchup rehberi: FADE, 53.6% kazanma oranıyla önde, ancak VETO yine de kazanabilir. Bu 56 maçlık veri setini dereceli galibiyetlere dönüştürmek için VETO'in 136 ADR'sinin nasıl fırsat yarattığı öğrenin.

VETO Eşleşme Analizi

Detaylı birebir istatistikleri görmek için rakip bir ajan seçin. VETO'in kazanma oranı, KDA, hasar çıkışı, headshot yüzdesi ve saldırı/savunma etkinliği açısından performansını karşılaştırın — gerçek rekabetçi Valorant maç verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
VETO - bu eşleşmede 44.6% kazanma oranı
VETO
44.6% KO
VS
FADE vs VETO eşleşmesi - 53.6% kazanma oranı
FADE
53.6% KO

VETO vs FADE eşleşmesini kim kazanır?

FADE, VETO vs FADE eşleşmesini kazanır
Kazanan
FADE
Maçlar: 56
44.6%
Kazanma Oranı
53.6%
1.17
Ortalama KDA
1.36
15.9
Ortalama Öldürme
14.8
15.5
Ortalama Ölüm
14.9
135.6
Hasar/Raund
131.4
31.9%
HS %
32.1%
206
Savaş Puanı
197
50.1%
Saldırı KO
53.5%
46.5%
Savunma KO
49.9%

VETO vs FADE Performans Analizi

VETO vs FADE eşleşme analizi - genel performans kazananı

56 maçın analizi, FADE'ın bu birebir eşleşmede VETO'a karşı açık bir avantaja sahip olduğunu ve 4 kritik performans metriğinden 3'ünü kazandığını ortaya koymaktadır. VETO bir kategoride güç gösterse de, FADE'ın frag, hasar ve tarafa özgü kazanma oranlarındaki genel istatistiksel üstünlüğü çoğu çatışmada ona avantaj sağlamaktadır.

Öldürme Gücü
1.17VETO
1.36FADE
VETO ve FADE arasında frag yetenekleri yakından eşleşmektedir, KDA oranları sırasıyla 1.17 ve 1.36'dır. Bu yakın eşitlik, mekanik beceri ve konumlandırmanın genellikle doğrudan düellolarda hangi ajanın öne çıkacağını belirleyeceği anlamına gelmektedir.
Damage Output
135.6VETO
131.4FADE
Bu eşleşmede hasar çıkışı eşit dağılmıştır, VETO ortalama 135.6 ADR ve FADE 131.4 ADR'dedir. Hiçbir ajan kesin bir ateş gücü avantajına sahip değildir, bu da yetenek kullanımını ve takım koordinasyonunu temel farklılaştırıcılar yapmaktadır.
Attack Side
50.1%VETO
53.5%FADE
FADE, VETO'ın %50.1'sine karşı %53.5 kazanma oranıyla daha güçlü saldırı tarafı performansı göstermektedir. Takımınızın spike'ı dikmesi gerektiğinde, FADE bu özel eşleşmede daha güvenilir site yürütme ve giriş potansiyeli sağlamaktadır.
Defense Side
46.5%VETO
49.9%FADE
Savunma yetenekleri, VETO'ın %46.5'sine kıyasla %49.9 kazanma oranıyla FADE'ı tercih etmektedir. Düşman baskılarına karşı site tutarken, FADE bu eşleşmede daha güvenilir savunma varlığı ve geri alma potansiyeli sağlamaktadır.

VETO vs FADE eşleşme özeti

Valorant'ta VETO vs FADE eşleşmesi bir taraf için net bir avantaj. 56 rekabetçi maç analizi sonucunda, FADE %53.6 oranında kazanırken VETO %44.6 kazanıyor, bu da 8.9 yüzde puanlık bir fark. En büyük fark fragging yeteneği alanında, burada FADE sürekli olarak üstün geliyor. Bu Gözcü vs Initiator eşleşmesinde, FADE bu eşleşmede istatistiksel olarak baskın. FADE güvenle 1v1 düellere girebilir, VETO ise takım arkadaşlarıyla oynamaya, avantaj yaratmak için yetenekleri kullanmaya ve doğrudan çatışmalardan kaçınmaya odaklanmalı.

VETO vs FADE fragging analizi

FADE, Valorant'ta VETO'a karşı fragging istatistiklerini kazandı

FADE, rekabetçi bir fragging karşılaştırmasında VETO'ı kıl payı geçiyor, KDA efficiency, survivability, headshot accuracy'de kayda değer avantajlarla 5 metriğin 3'ini kazanıyor. 56 analiz edilen maça dayanan yalnızca 3-2 marjıyla, bu VETO vs FADE eşleşmesi her iki taraf için de tartışmalı kalıyor. VETO alt edilmiş hissetmemeli — istatistiksel fark, bireysel beceri, konumlandırma seçimleri ve oyun içi karar vermenin belirli karşılaşmaları kolayca VETO lehine çevirebileceği kadar dar.

Ortalama KDA
1.17VETO
1.36FADE
FADE bu eşleşmede hafif bir KDA avantajına sahip, VETO'ın 1.17'sına kıyasla 1.36 kaydediyor. Bu 0.19 puanlık fark FADE'ın çatışmalarda öne çıkma eğiliminde olduğunu gösterse de, aradaki fark yetenekli VETO oyuncularının üstün konumlandırma, yetenek zamanlaması veya sadece kritik aim düellolarını kazanarak aşabileceği kadar küçük kalıyor. Veriler, FADE'ın kitinin hayatta kalırken öldürme güvence altına almak için marjinal olarak daha iyi araçlar sunabileceğini öne sürüyor, ancak VETO oyuncuları bu eşleşmede savaşırken dezavantajlı hissetmemeli.
Ortalama Öldürme
15.9VETO
14.8FADE
VETO bu doğrudan karşılaşmada FADE'dan maç başına yaklaşık 1.0 daha fazla öldürme güvence altına alıyor (15.9 vs 14.8). Tipik 20+ rauntluk bir oyun boyunca, bu VETO'ın takımın çabalarına birkaç ek eliminasyon katkısı olarak tercüme ediliyor. Fark, VETO'ın oyun tarzının veya kitinin biraz daha iyi öldürme güvence altına alma fırsatları sağladığını gösteriyor, ancak FADE üstün yetenek yardımı, site tutma veya clutch performansları ile telafi edebilir.
Ortalama Ölüm
15.5VETO
14.9FADE
FADE bu eşleşmede daha uzun hayatta kalıyor, VETO'ın 15.5 ölümüne kıyasla oyun başına 14.9 kez ölüyor. Maç başına bu 0.6 ölüm farkı, FADE'ın daha fazla raunt için mevcut olduğu, geç raunt senaryolarına ve clutch durumlarına daha sık katkıda bulunduğu anlamına geliyor. VETO oyuncuları konumlandırmalarını ve saldırganlık zamanlamalarını incelemeli — veriler, FADE'ın bu düellolara yaklaşımının daha iyi hayatta kalma sonuçları verdiğini öne sürüyor.
Hasar/Raund
135.6VETO
131.4FADE
VETO bu eşleşmede FADE'dan raunt başına 4.2 daha fazla hasar uyguluyor (135.6 vs 131.4 ADR). Ezici olmasa da, bu fark tam bir maç boyunca anlamlı şekilde birikiyor: VETO belirgin şekilde daha fazla chip hasarı, asist ve takım arkadaşlarını hazırlayan neredeyse-öldürmeler katkısı yapıyor. FADE daha iyi takas kalıpları ile bu farkı kapatabilir, hasarlarının kaçan veya iyileşen rakipleri etiketlemek yerine gerçek eliminasyonlara yol açmasını sağlayarak.
HS %
31.9%VETO
32.1%FADE
Headshot yüzdeleri VETO (31.9%) ve FADE (32.1%) arasında dikkat çekici şekilde benzer. Bu, bu eşleşmeler gerçekleştiğinde her iki ajanın oyuncularının eşdeğer nişan hassasiyeti sergilediğini ve hiçbirinin sistematik doğruluk avantajına sahip olmadığını gösteriyor. Düellolar, bir tarafın sürekli daha fazla kafa vurmasından ziyade tepki süresine, nişangah ön yerleşimine ve mikro konumlandırmaya bağlı. Her iki ajan da headshotların belirleyici hale geldiği uzun menzilli açıları güvenle sorgulayabilir.

VETO vs FADE atak ve defans performansı

Attack Side
FADE
VETO50.1%
FADE53.5%
Defense Side
FADE
VETO46.5%
FADE49.9%

Atak tarafı analizi

FADE, VETO vs FADE eşleşmesinde anlamlı bir atak avantajı tutuyor - %53.5 ofansif tur kazanımı vs VETO için %50.1. Bu %3.4 puanlık fark gerçek taktiksel etkilere dönüşüyor.

56 maç analizimiz, FADE'ın kit'inin daha etkili site yürütmeleri sağladığını ortaya koyuyor. VETO takımları bu dezavantajı kabul etmeli ve buna göre ayarlamalı — daha koordineli yürütmeler düşünün, bireysel oyunlar yerine trade'leri önceliklendirin.

Entry fragging dinamikleri belirgin şekilde FADE lehine kayıyor. VETO oyuncuları için bu, entry zamanlamalarında daha seçici olmak anlamına geliyor — yardımcının açıları temizlemesini bekleyin, takım arkadaşının trade pozisyonunda olduğundan emin olun.

Post-plant, FADE'ın avantajının en belirgin olduğu yerdir. %3.4 atak farkı, FADE'ın spike dikimlerini tur kazanımlarına dönüştürmekte mükemmel olduğunu gösteriyor. VETO post-plant'leri birden fazla oyuncuyla stack etmeli ve izole pozisyonlardan kaçınmalı.

Defans tarafı analizi

FADE, VETO'a karşı belirgin şekilde daha güçlü savunma performansı gösteriyor - turların %49.9'ını tutuyor vs %46.5. Bu 3.4 puanlık avantaj anlamlı taktik üstünlüğü temsil ediyor.

Site anchor atamaları FADE'ın savunma avantajını hesaba katmalı. FADE güvenle siteleri solo tutabilir. VETO solo anchor pozisyonlarından kaçınmalı — bunun yerine bir takım arkadaşıyla eşleştirin veya hızlı rotasyonlara izin veren pozisyonlar oynayın.

Retake senaryoları FADE'ı önemli ölçüde favori ediyor. 56 maç analizimiz, FADE'ın retake'leri çok daha yüksek oranda dönüştürdüğünü gösteriyor. VETO asla FADE'a karşı solo retake denemememeli.

Eco turları FADE'ın savunma avantajlarını öne çıkarıyor. VETO, FADE'la karşılaşırken force buy'lar yerine full save'leri önceliklendirmeli. Full buy turlarında, VETO takım arkadaşı yardımcısının savunma açıklarını kapattığından emin olmalı.

Genel taraf analizi

FADE hem atakta (%53.5) hem de savunmada (%49.9) net avantajlar tutuyor, harita tarafından bağımsız olarak VETO vs FADE eşleşmesinde üstün seçim olarak kendini konumlandırıyor.

FADE'ın avantajı tüm harita tiplerinde ve takım kompozisyonlarında geçerli. VETO takımları zayıflıklarını kapatabilecek kompozisyonlar düşünmeli — VETO'ı güçlü fragging ajanlarıyla eşleştirin.

Özellikle ranked tırmanışı için, FADE bu eşleşmede objektif olarak daha iyi seçim. Her iki ajanda da eşit rahatsanız, FADE'ı pratik yapmak ölçülebilir bir ranked avantajı sağlıyor. VETO oyuncuları takım oyununa ve yardımcı değerine odaklanmalı.

Karar net: FADE bu eşleşmeyi haritanın her iki tarafında da kazanıyor. Birleşik %6.9 puanlık avantaj anlamlı bir istatistiksel üstünlüğü temsil ediyor. VETO oynanamaz değil ama zorlu bir savaşla karşı karşıya.

Gözcü vs Initiator dinamikleri

Gözcü (VETO) vs Initiator (FADE) dinamiği, her ajanın çatışmalara temelden farklı araçlar getirdiği asimetrik karşılaşmalar yaratır. VETO'ın Gözcü yetenekleri, FADE'nin Initiator kitinden farklı amaçlara hizmet eder, bu da doğrudan dövüşlerin genellikle eşit olmayan utility alışverişlerini içerdiği anlamına gelir.

Gözcü yeteneklerinin Initiator karşı oyunuyla nasıl etkileştiğini anlamak, ajanınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. VETO'ın Gözcü araç seti belirli yönlerde mükemmel olabilirken, FADE'nin Initiator kiti diğerlerini karşılayabilir. FADE avantajı, rollerinin yeteneklerinin ortalama olarak bu çapraz rol karşılaşmalarını kazanmak için daha iyi çevrildiğini gösteriyor.

MetaBot Desktop

Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun

Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.

  • Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
  • Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
  • Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Comp Lab, Haven'da bir Valorant takım kompozisyonunu analiz ediyor

VETO, Valorant'ta 13 ajana karşı avantajlı ve 10 ajana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. VETO'in en güçlü eşleşmesi 73.3% kazanma oranıyla PHOENIX'a karşıdır. En zorlu eşleşme 11.1% kazanma oranıyla TEJO'dır. Belirli eşleşme detayları ve performans metrikleri için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Valorant'ta VETO eşleşme kazanma oranları ve savaş istatistikleri (Patch 13.06)
Rakip
Kazanma Oranı
Maçlar
KDA
Hasar/​Tur
HS %
Sld. KO
Svn. KO
46.22%1191.24139.830.6%49.2%49.6%
44.09%931.20140.030.9%47.2%51.2%
48.75%801.18136.831.6%50.6%48.4%
44.62%651.16132.732.8%49.1%49.4%
50.79%631.21139.131.9%53.0%49.1%
50.82%611.20135.833.2%48.4%51.2%
44.64%561.17135.631.9%50.1%46.5%
50.00%461.15133.331.6%51.3%47.6%
54.76%421.25139.832.6%50.3%52.0%
58.33%241.32154.534.7%47.8%60.0%
56.52%231.20130.228.8%47.1%57.3%
43.75%161.32149.634.7%47.9%55.0%
56.25%161.14135.429.2%47.0%49.7%
73.33%151.36144.528.6%46.6%60.8%
40.00%151.10127.131.9%49.7%47.3%
58.33%121.26134.536.8%55.6%57.3%
54.55%111.11136.432.9%47.9%48.0%
63.64%111.16130.736.7%57.1%45.7%
40.00%101.20139.637.7%52.4%44.4%
11.11%91.13141.537.3%48.3%35.2%
28.57%71.18152.130.7%56.6%32.5%
50.00%61.40158.528.9%48.5%53.4%
66.67%31.46155.725.9%70.6%35.3%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Valorant'ta VETO'in en iyi eşleşmesi nedir?

VETO'in en iyi eşleşmesi 73.3% kazanma oranıyla PHOENIX'a karşıdır. VETO, üstün öldürme yeteneği ve avantajlı fayda etkileşimleri sayesinde bu eşleşmede başarılı olur.

VETO'in en zor eşleşmesi nedir?

VETO'in en zor eşleşmesi sadece 11.1% kazanma oranıyla TEJO'a karşıdır. Bu rakibe karşı VETO, telafi etmek için takım koordinasyonuna ve fayda kullanımına odaklanmalıdır.

VETO'in kaç avantajlı eşleşmesi var?

VETO, Valorant'ta 13 avantajlı eşleşmeye (%50+ kazanma oranı) ve 10 dezavantajlı eşleşmeye sahiptir. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi ajan seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.

Zor eşleşmelerde VETO'i nasıl oynamalıyım?

Zor eşleşmelerde VETO oynarken, takım koordinasyonu, fayda kullanımı ve çapraz ateşleri önceliklendirin. Dezavantajlı rakiplere karşı izole 1v1 düellolarından kaçının ve avantaj yaratmak için VETO'in yeteneklerini kullanma fırsatları arayın. Atak mı savunma mı olduğunuza göre konumlanmanızı ayarlayın.

VETO'in eşleşmelerinde hangi istatistikler en önemli?

VETO'in eşleşmelerinde analiz edilecek önemli istatistikler arasında kazanma oranı, KDA oranı, raunt başına ortalama hasar ve atak/savunma kazanma oranları bulunur. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu, düşük KDA eşleşmeleri ise daha destekleyici oynayıp takım değişimlerine güvenmeyi önerir.

Ayrıca Bakın: Diğer Gözcüler