VIPER - Valorant Kontrol Uzmanı Ajanı
Kazanma Oranı
51.1%
Seçilme Oranı
1.9%
KDA
1.40

VIPER Counters

Kontrol Uzmanı
Yama
13.06
Maçlar
873.870
Bolge
Tum bolgeler
Rütbe
Tum rutbeler
Platform
Tum platformlar
Mod
Competitive
Son guncelleme
13 Eki 2026 UTC

Valorant 2026'de VIPER'in kimi sayaçladığını ve kimin VIPER'i sayaçladığını keşfedin. VIPER, Skye karşısında güçlü ve Clove karşısında zorlanıyor. En iyi silah: ODIN (66.7% KO). Kaçının: WARDEN (10.0% KO). Bu Kontrol Uzmanı için tam eşleşme analizi ve silah performansını görüntüleyin.

Valorant'ta VIPER oynarken, belirli ajanlar rekabetçi maçlarda önemli zorluklar oluşturur. 8.615 oyunun analizi, Skye, Deadlock, and Raze'ın sürekli olarak VIPER'e karşı iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor. Skye, VIPER'in 51.1% kazanma oranına kıyasla -0.2% kazanma oranı farkıyla en zorlu karşıttır. Bu karşıt ajanlar genel olarak ortalama 50.3% kazanma oranına sahiptir. Bu eşleşmelerle karşılaşırken, oyun tarzınızı ayarlamayı, takım arkadaşlarınızla fayda kullanımını koordine etmeyi veya taslak aşamasında farklı bir ajan seçmeyi düşünün.

Valorant'ın rekabetçi ortamında, VIPER birçok önemli ajana karşı güçlü performans gösterir. 8.615 maçtaki kazanma oranı analizine dayanarak, VIPER birebir eşleşmelerde sürekli olarak Clove, Sage, and Neon'ı geride bırakır. Clove, 1.8% kazanma oranı farkıyla bu listeye liderlik eder ve VIPER oynarken avantajlı bir hedef yapar. Aşağıda gösterilen ajanlar ortalama 52.1% kazanma oranına sahiptir, hepsi VIPER'in 51.1% temelinden daha yüksek. Bu eşleşmeleri anlamak, ne zaman agresif olarak avantajları zorlayacağınızı ve raunt kazançlarını güvence altına alacağınızı belirlemenize yardımcı olur.

MetaBot Desktop

Düelloyu Başlamadan Kazanın

Duel Lab'de herhangi iki silahı karşı karşıya getirin — menzili, kalkanları ve nişan profilini ayarlayıp hasar düşüşünü, öldürme için gereken atış sayısını ve kademeye göre gerçekçi öldürme süresini karşılaştırın.

  • Her silah her silaha karşı
  • Kademeye göre gerçekçi öldürme süresi
  • Menzile göre hasar düşüşü
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Duel Lab, Valorant'ta Vandal ile Phantom düellosunu karşılaştırıyor

8.615 maça dayanan, rekabetçi Valorant metasında VIPER için silah bazlı kazanma oranları. ODIN, SHORTY, and FRENZY kullanılan raundlar en sık kazanılan raundlardı. ODIN %66.7 ile başı çekiyor; VIPER genel ortalaması %51.1. Bu silahlar birlikte %58.3 ortalama veriyor. Bunlar silahın göründüğü raundlardaki kazanma oranlarıdır, VIPER o silahı ne kadar iyi kullandığının sıralaması değil: satın almalar raund ekonomisine bağlıdır ve ucuz silahlar çoğu zaman zaten önde olan takım tarafından alınır.

Belirli silahlar, Valorant'ın rekabetçi ortamında VIPER oyuncuları için zorluklar oluşturuyor. 8.615 maçın analizi, VIPER'in WARDEN, ARES, and STINGER'a güvenirken zorlandığını ortaya koyuyor. WARDEN, VIPER'in 51.1% temel seviyesinin altında sadece 10.0% kazanma oranıyla en düşük performansı gösteriyor. Bu düşük performanslı silahlar, VIPER için ortalama sadece 41.7% kazanma oranına sahip. VIPER oynarken, satın alma rauntlarında bu silahlardan kaçınmayı ve Kontrol Uzmanı oyun tarzını daha iyi tamamlayan silahları tercih etmeyi düşünün.

VIPER'in kazanma oranı, Valorant 2026'de düşman silah türlerine göre önemli ölçüde değişiyor. VIPER, 63.5% kazanma oranıyla Heavy'ye karşı en iyi performansı gösterirken, Shotgun 49.4% ile en zorlu olanı kanıtlıyor. Hangi silah kategorilerinde VIPER'in başarılı olduğunu veya zorlandığını bilmek, bir Kontrol Uzmanı olarak konumlandırmanızı ve çatışma stratejinizi uyarlamanıza yardımcı olur.

63.5%
Heavy
55.4%
Sniper
51.4%
Sidearm
50.9%
Rifle
50.9%
SMG
49.4%
Shotgun
Heavy63.5%
Sniper55.4%
Sidearm51.4%
Rifle50.9%
SMG50.9%
Shotgun49.4%

Valorant 2026'de VIPER, düşman takımının kompozisyonuna bağlı olarak farklı zorluklarla karşılaşıyor. Kontrol Uzmanı'ler, 49.1% ile en düşük ortalama kazanma oranına sahip, bu da onları VIPER için istatistiksel olarak daha kolay eşleşmeler yapıyor. Bu arada Gözcü'ler, 51.1% ortalama kazanma oranıyla daha zor karşılaşmalar sunuyor. Bir Kontrol Uzmanı olarak bu rol tabanlı eşleşme dinamiklerini anlamak, tehditleri önceden tahmin etmenize ve takım arkadaşlarıyla etkili bir şekilde koordine olmanıza yardımcı olur.

51.1%
Gözcü
50.4%
Düellocu
49.5%
Öncü
49.1%
Kontrol Uzmanı
Gözcü51.1%
Düellocu50.4%
Öncü49.5%
Kontrol Uzmanı49.1%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Valorant'ta VIPER kimi sayaçlıyor?

VIPER, 8.615 rekabetçi maçtaki kazanma oranı karşılaştırmalarına göre Skye, Deadlock, Raze karşısında iyi performans gösteriyor. Bu ajanlar daha düşük genel kazanma oranlarına sahip, bu da VIPER'in mevcut Valorant metasında onlara karşı avantajlı eşleşmelere sahip olduğunu gösteriyor.

Valorant'ta VIPER'i kim sayaçlıyor?

VIPER, Valorant'ın rekabetçi dereceli modlarında Clove, Sage, Neon karşısında zorlanıyor. Bu ajanlar daha yüksek kazanma oranlarına sahip ve kitleri VIPER oyuncuları için zorluklar oluşturabilir. Bu eşleşmelerle karşılaşırken oyun tarzınızı ayarlamayı veya takım arkadaşlarınızla koordineli olmayı düşünün.

Valorant'ta VIPER için en iyi silahlar hangileri?

Kazanma oranı verilerine göre VIPER için en iyi silahlar ODIN (66.7% WR), SHORTY (64.8% WR), FRENZY (59.4% WR). Bu silahlar VIPER'in Kontrol Uzmanı oyun tarzını tamamlıyor ve rekabetçi maçlarda sürekli olarak ortalamanın üzerinde performans sunuyor.

VIPER ile hangi silahları kullanmaktan kaçınmalıyım?

VIPER, WARDEN (10.0% WR), ARES (43.8% WR), STINGER (45.9% WR) ile ortalamanın altında performans gösteriyor. Bu silahlar VIPER'in kitini o kadar etkili tamamlamayabilir. Satın alma rauntlarında ODIN gibi daha yüksek kazanma oranına sahip silahları tercih etmeyi düşünün.

Sayaçlara karşı VIPER'i nasıl oynamalıyım?

VIPER olarak zor eşleşmelerle karşılaştığınızda, Kontrol Uzmanı olarak güçlü yönlerinize odaklanın. Takım arkadaşlarınızla koordineli olun, yeteneklerinizi stratejik kullanın ve mümkün olduğunda sert sayaçlarla doğrudan çatışmalardan kaçının. Harita bilgisi, konumlandırma ve silah seçimi dezavantajlı eşleşmelerde daha da önemli hale gelir.

VIPER'in farklı silahlarla kazanma oranı nedir?

VIPER'in silah kazanma oranları Valorant'ta önemli ölçüde değişiyor. En iyi performans gösteren silahlar arasında 66.7% kazanma oranıyla ODIN bulunurken, WARDEN gibi silahlar 10.0% kazanma oranıyla daha düşük performans gösteriyor. VIPER için ortalama silah kazanma oranı tüm silahlarda 50.9%.