- Kazanma Oranı
- 70.6%
- Maçlar
- 17
- KDA
- 1.38
VYSE vs ASTRA Eslesmeler
- Yama
- 13.06
- Maçlar
- 873.870
- Bolge
- Tum bolgeler
- Rütbe
- Tum rutbeler
- Platform
- Tum platformlar
- Mod
- Competitive
- Son guncelleme
- 13 Eki 2026 UTC
- Metodoloji
- Veri Metodolojisi
- Yazar
- Dakota Chinnick
VYSE vs ASTRA matchup analizi: VYSE, 17 maçta 70.6% kazanma oranıyla baskın. Daha yüksek hasar (135 ADR), VYSE'e net bir avantaj sağlıyor. Atak/savunma istatistiklerini ve savaş analizini görün.
VYSE Eşleşme Analizi
Detaylı birebir istatistikleri görmek için rakip bir ajan seçin. VYSE'in kazanma oranı, KDA, hasar çıkışı, headshot yüzdesi ve saldırı/savunma etkinliği açısından performansını karşılaştırın — gerçek rekabetçi Valorant maç verilerine dayalı.
VYSE vs ASTRA eşleşmesini kim kazanır?
VYSE vs ASTRA Performans Analizi
VYSE vs ASTRA eşleşmesi yakın bir mücadele içindedir ve her ajan 17 analiz edilen oyunda 4 temel metrikten 2'sini kazanmaktadır. Her iki ajan da bu düelloya rekabetçi güçler getirmekte, bu da bireysel beceri ve takım kompozisyonunu raund sonuçlarını belirlemede kritik faktörler yapmaktadır.
VYSE vs ASTRA eşleşme özeti
Valorant'ta VYSE vs ASTRA eşleşmesi bir ajanın diğerini önemli ölçüde geride bıraktığı baskın bir eşleşme. 17 rekabetçi maç analizi sonucunda, VYSE %70.6 oranında kazanırken ASTRA %29.4 kazanıyor, bu da 41.2 yüzde puanlık bir fark. En büyük fark atak tarafı performansı alanında, burada VYSE sürekli olarak üstün geliyor. Bu Gözcü vs Controller eşleşmesinde, VYSE bu ajan eşleşmesinde ezici üstünlüğe sahip. ASTRA asla VYSE'a karşı izole dövüşlere girmemeli ve etkili bir şekilde rekabet edebilmek için tamamen takım koordinasyonuna, yeteneklere ve çapraz ateşlere güvenmeli.
VYSE vs ASTRA fragging analizi
ASTRA, VYSE vs ASTRA eşleşmesinde 5 fragging metriğinden 4'ini alıyor, KDA efficiency, kill production, damage output'de avantajlarla net mekanik üstünlük kuruyor. 17 dereceli oyun analizimiz, ASTRA'ın doğrudan savaş senaryolarında VYSE'ı sürekli geçtiğini ortaya koyuyor. VYSE kalan metrik'i kazanmayı başarsa da, genel tablo ateş çatışmalarında ASTRA'ı destekliyor. VYSE oyuncuları tek güçleri etrafında oynamalı ve ASTRA'ın hakim olduğu alanlarda maruziyeti en aza indirmeli.
VYSE vs ASTRA atak ve defans performansı
Atak tarafı analizi
VYSE, atak tarafında ASTRA'ı önemli ölçüde geçiyor - %53.3 tur kazanma oranı vs %46.0. Bu 7.4 puanlık eşitsizlik, VYSE'ı açıkça üstün ofansif ajan olarak ortaya koyuyor.
17 analiz edilen maça göre, VYSE atak senaryolarını birden fazla vektör üzerinden domine ediyor. ASTRA takımları yapısal ayarlamalar yapmalı: kilit fragging rollerinde ASTRA'a daha az güvenmeli, VYSE ile doğrudan çatışmayı minimize eden yürütmeler tasarlamalı. Sadece "daha iyi oynamak" %7.4'lik bir farkı kapatmak için yeterli değil.
ASTRA, mümkün olduğunda VYSE'a karşı entry fragging rollerinden kaçınmalı. Veriler açıkça gösteriyor ki VYSE atakta ilk temaslarda orantısız pay kazanıyor. ASTRA oyuncuları destek rolleri için gönüllü olmalı.
Post-plant senaryoları VYSE'ı güçlü şekilde favori ediyor. ASTRA takımları asla ASTRA'ı post-plant'te yalnız bırakmamalı — crossfire'lar ve trade'ler için her zaman yakında takım arkadaşları olmalı. VYSE post-plant hakimiyetini tanımalı ve spike için agresif oynamalı.
Defans tarafı analizi
VYSE, savunmada ASTRA'ı önemli ölçüde geçiyor - %54.0 tur kazanımı vs %46.7. Bu %7.4 puanlık fark, VYSE'ın temel savunma görevlerinde — site tutma, bilgi toplama, yürütme geciktirme ve retake katkısı — mükemmel olduğunu gösteriyor.
ASTRA asla VYSE'a karşı solo anchor yapmamalı. %7.4 savunma farkı, izole site tutmayı son derece dezavantajlı yapıyor. Bunun yerine ASTRA'ı bir takım arkadaşıyla eşleştirin veya erken rotasyonlara izin veren site dışı pozisyonlar verin.
Retake dinamikleri VYSE'ı güçlü şekilde favori ediyor. ASTRA VYSE'a karşı retake yapmak zorunda kaldığında, başarı ezici sayısal üstünlük ve yardımcı koordinasyonu gerektiriyor — asla eşit sayıda retake denemeyin.
Ekonomi yönetimi ASTRA için kritik hale geliyor. VYSE'a karşı force buying matematiksel olarak dezavantajlı. ASTRA full save'leri savunmalı, full buy turlarının maksimum yardımcıya sahip olmasını sağlamalı.
Genel taraf analizi
VYSE hem atakta (%53.3) hem de savunmada (%54.0) hakim üstünlük gösteriyor, oyunun tüm aşamalarında ASTRA'ı kapsamlı şekilde geride bırakıyor. 17 rekabetçi maça göre, bu Valorant'taki daha tek taraflı eşleşmelerden biri.
Harita seçimi ve takım kompozisyonu ASTRA'ın dezavantajını düzeltemez. VYSE tüm harita tiplerinde ve takım yapılarında üstün. VYSE'a karşı ASTRA oynuyorsanız, takım kompozisyonunuz güçlü şekilde telafi etmeli.
Ranked tırmanışı için, VYSE'la sık karşılaşmayı beklediğinizde ASTRA oynamaktan kaçının. %14.7 birleşik puanlık dezavantaj bireysel gelişimle aşılması için çok büyük. VYSE'ı ajan havuzunuza eklemeyi düşünün.
Nihai karar: VYSE VYSE vs ASTRA eşleşmesini kesin olarak kazanıyor. Bu bir beceri testi değil — VYSE binlerce oyun boyunca sistematik avantajlara sahip. ASTRA oyuncuları beklentileri ayarlamalı ve daha destekleyici oynamalı.
Gözcü vs Controller dinamikleri
Gözcü (VYSE) vs Controller (ASTRA) dinamiği, her ajanın çatışmalara temelden farklı araçlar getirdiği asimetrik karşılaşmalar yaratır. VYSE'ın Gözcü yetenekleri, ASTRA'nin Controller kitinden farklı amaçlara hizmet eder, bu da doğrudan dövüşlerin genellikle eşit olmayan utility alışverişlerini içerdiği anlamına gelir.
Gözcü yeteneklerinin Controller karşı oyunuyla nasıl etkileştiğini anlamak, ajanınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. VYSE'ın Gözcü araç seti belirli yönlerde mükemmel olabilirken, ASTRA'nin Controller kiti diğerlerini karşılayabilir. VYSE avantajı, rollerinin yeteneklerinin ortalama olarak bu çapraz rol karşılaşmalarını kazanmak için daha iyi çevrildiğini gösteriyor.
Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun
Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.
- Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
- Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
- Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları

VYSE, Valorant'ta 18 ajana karşı avantajlı ve 10 ajana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. VYSE'in en güçlü eşleşmesi 85.7% kazanma oranıyla MIKS'a karşıdır. En zorlu eşleşme 25.0% kazanma oranıyla ISO'dır. Belirli eşleşme detayları ve performans metrikleri için aşağıdaki tabloyu kullanın.
Rakip | Kazanma Oranı | Maçlar | KDA | Hasar/Tur | HS % | Sld. KO | Svn. KO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 57.83% | 230 | 1.41 | 141.8 | 32.9% | 50.3% | 54.5% | |
| 52.20% | 159 | 1.33 | 133.5 | 33.8% | 51.0% | 50.2% | |
| 48.67% | 150 | 1.34 | 139.2 | 32.7% | 47.3% | 51.0% | |
| 51.02% | 147 | 1.30 | 133.9 | 33.1% | 51.0% | 49.0% | |
| 50.91% | 110 | 1.26 | 130.8 | 31.4% | 49.4% | 49.4% | |
| 48.51% | 101 | 1.30 | 140.7 | 35.1% | 49.1% | 50.6% | |
| 50.59% | 85 | 1.34 | 133.7 | 33.5% | 47.1% | 52.1% | |
| 48.10% | 79 | 1.32 | 138.5 | 32.3% | 46.3% | 53.4% | |
| 60.94% | 64 | 1.34 | 134.7 | 35.7% | 50.2% | 54.9% | |
| 38.46% | 39 | 1.24 | 135.9 | 32.8% | 42.1% | 49.4% | |
| 46.15% | 39 | 1.32 | 137.3 | 32.5% | 48.4% | 50.6% | |
| 40.00% | 35 | 1.29 | 140.9 | 32.6% | 42.6% | 53.3% | |
| 50.00% | 28 | 1.26 | 130.8 | 32.2% | 51.4% | 47.1% | |
| 71.43% | 21 | 1.43 | 147.6 | 35.6% | 57.1% | 51.8% | |
| 55.56% | 18 | 1.40 | 142.1 | 32.5% | 51.8% | 57.0% | |
| 55.56% | 18 | 1.27 | 118.8 | 30.7% | 45.0% | 53.1% | |
| 70.59% | 17 | 1.38 | 135.0 | 33.2% | 53.3% | 54.0% | |
| 52.94% | 17 | 1.26 | 136.4 | 31.6% | 45.5% | 52.4% | |
| 40.00% | 15 | 1.20 | 130.5 | 31.3% | 47.1% | 42.8% | |
| 58.33% | 12 | 1.32 | 136.1 | 33.2% | 50.9% | 50.8% | |
| 25.00% | 12 | 1.22 | 146.2 | 32.9% | 37.6% | 46.9% | |
| 45.45% | 11 | 1.21 | 133.8 | 34.4% | 52.0% | 52.1% | |
| 85.71% | 7 | 1.67 | 146.7 | 31.2% | 59.4% | 53.4% | |
| 50.00% | 6 | 1.26 | 138.9 | 33.2% | 40.0% | 53.0% | |
| 80.00% | 5 | 1.25 | 128.5 | 37.9% | 62.1% | 51.0% | |
| 40.00% | 5 | 1.68 | 173.3 | 31.6% | 41.8% | 63.2% | |
| 60.00% | 5 | 1.49 | 138.9 | 29.6% | 59.6% | 54.5% | |
| 66.67% | 3 | 1.27 | 127.5 | 34.4% | 42.9% | 68.8% |
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Frequently Asked Questions
Valorant'ta VYSE'in en iyi eşleşmesi nedir?
VYSE'in en iyi eşleşmesi 85.7% kazanma oranıyla MIKS'a karşıdır. VYSE, üstün öldürme yeteneği ve avantajlı fayda etkileşimleri sayesinde bu eşleşmede başarılı olur.
VYSE'in en zor eşleşmesi nedir?
VYSE'in en zor eşleşmesi sadece 25.0% kazanma oranıyla ISO'a karşıdır. Bu rakibe karşı VYSE, telafi etmek için takım koordinasyonuna ve fayda kullanımına odaklanmalıdır.
VYSE'in kaç avantajlı eşleşmesi var?
VYSE, Valorant'ta 18 avantajlı eşleşmeye (%50+ kazanma oranı) ve 10 dezavantajlı eşleşmeye sahiptir. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi ajan seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.
Zor eşleşmelerde VYSE'i nasıl oynamalıyım?
Zor eşleşmelerde VYSE oynarken, takım koordinasyonu, fayda kullanımı ve çapraz ateşleri önceliklendirin. Dezavantajlı rakiplere karşı izole 1v1 düellolarından kaçının ve avantaj yaratmak için VYSE'in yeteneklerini kullanma fırsatları arayın. Atak mı savunma mı olduğunuza göre konumlanmanızı ayarlayın.
VYSE'in eşleşmelerinde hangi istatistikler en önemli?
VYSE'in eşleşmelerinde analiz edilecek önemli istatistikler arasında kazanma oranı, KDA oranı, raunt başına ortalama hasar ve atak/savunma kazanma oranları bulunur. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu, düşük KDA eşleşmeleri ise daha destekleyici oynayıp takım değişimlerine güvenmeyi önerir.