Yuumi, šampion League of Legends
Winrate
47.2%
Pick rate
2.1%
Ban rate
2.8%

Yuumi vs Fiddlesticks

Yuumi tier FSupportMág
Patch
26.20
Zápasy
2 703
Lajna
Všechny linie
Tier
Všechny tiery
Poslední aktualizace
12. 10. 2026 UTC
Metodika
Metodika dat

Yuumi vs Fiddlesticks je rozhodující matchup v LoL patchi 26.20. Fiddlesticks vyhrává s winratem 66.7 % (+33.3 %) nad Yuumi na základě 15 her. Fiddlesticks vyhrává early fázi na lajně, zatímco Yuumi lépe škáluje do late game. Níže najdeš nejlepší build postavy Yuumi, runy, statistiky lajny a strategie pro matchup Yuumi vs Fiddlesticks.

Rozbor matchupu: Yuumi

V rozbalovací nabídce vyber soupeře a podívej se, jak si Yuumi proti němu vede. Uvidíš winrate z přímých soubojů, statistiky laningu, nejlepší build a runy pro tento matchup a rozbor early a late game, to vše na základě reálných dat z ranked.

Porovnat se soupeřem
Yuumi - winrate 33.3% v tomto matchupu
Yuumi
33.3% WR
VS
Matchup Fiddlesticks vs Yuumi - winrate 66.7%
Fiddlesticks
66.7% WR

Kdo vyhrává matchup Yuumi vs Fiddlesticks?

Fiddlesticks vyhrává matchup Yuumi vs Fiddlesticks
Vítěz
Fiddlesticks
Zápasy: 15
33.3%
Winrate
66.7%
0.5
CS / min
1.5
264
Poškození / min
595
8 077
Zlato / hra
9 849
338
Léčení / min
252
195
Zmírněné poškození / min
446
0.6
CC / min
1.9
14.3%
WR v early game
85.7%
50.0%
WR v late game
50.0%

Yuumi vs Fiddlesticks: shrnutí matchupu

Matchup Yuumi vs Fiddlesticks je v rankedu League of Legends rozhodující matchup. Podle analýzy 15 nedávných zápasů vyhrává Fiddlesticks s winratem 66.7 % oproti 33.3 % u Yuumi, čímž má Fiddlesticks náskok 33.3 procentních bodů. Dynamika fází hry tu hraje klíčovou roli: Fiddlesticks ovládá brzký laning, ale Yuumi se s prodlužující se hrou škáluje lépe. Matchup se výrazně mění podle délky hry: Fiddlesticks musí tlačit výhodu, než Yuumi dosáhne svých power spiků, zatímco Yuumi by se měl soustředit na bezpečný farm a dokončení klíčových předmětů. Největší statistický rozdíl je v kontrola davu, kde Fiddlesticks vede o 1.3 s CC/min. Tento rozdíl výrazně ovlivňuje výsledek výměn a šarvátek. Fiddlesticks má v tomto matchupu silnou výhodu. Hráči Yuumi by měli hrát defenzivně, upřednostnit bezpečný farming pod věží a hledat příležitosti, které vzniknou tlakem džungle nebo když Fiddlesticks zajede příliš daleko. Vyhýbej se dlouhým výměnám a čekej na týmové souboje, kde víc záleží na pozicování a koordinaci. Pochopení dynamiky tohoto matchupu je zásadní pro rozhodování v champ selectu i pro herní strategii proti tomuto soupeři na lině.

Velmi malý vzorekVzorek (zápasů): 15. Vzorek je příliš malý na jakékoli závěry, ber tato čísla jako předběžná.

Yuumi vs Fiddlesticks: rozbor fáze laningu

Fiddlesticks vyhrává fázi lajny proti Yuumi v League of Legends

Fiddlesticks je ve fázi laningu proti Yuumi favorit a vyhrává 4 z 4 klíčových kategorií statistik. Fiddlesticks vede v těchto oblastech: farmení, poškození, příjem zlata a kontrola davu, takže je v tomto matchupu silnějším laner.

Farmení
0.5Yuumi
1.5Fiddlesticks
Fiddlesticks výrazně přefarmí Yuumi o 0.9 CS za minutu a do mid game nasbírá odhadovaný náskok 14 CS. Tento velký rozdíl ve farmení dává Fiddlesticks velkou výhodu ve zlatě a dřívější dokončení předmětů. Hráči Yuumi by měli upřednostnit správu vlny, například freeze u věže a efektivní používání schopností, aby ztrátu minimalizovali.
Poškození
264Yuumi
595Fiddlesticks
Fiddlesticks výrazně převyšuje Yuumi v poškození o 331 DMG/min a dominuje v krátkých výměnách i all-inech. Yuumi by se měl vyhýbat dlouhým soubojům a zaměřit se na burst výměny, tedy krátké nájezdy s okamžitým ústupem, aby se nenechal přemoci trvalou výhodou poškození Fiddlesticks.
Ekonomika
8 077Yuumi
9 849Fiddlesticks
Fiddlesticks generuje o působivých 1 772 zlata za hru víc než Yuumi. Tato podstatná ekonomická výhoda znamená, že Fiddlesticks soustavně dosahuje klíčových předmětů dřív, což vytváří narůstající náskok, který se během hry zvětšuje. Yuumi by se měl soustředit na nákladově efektivní předměty a vyhýbat se zbytečným smrtím, aby se nepropadl ještě víc.
Užitkové
0.6Yuumi
1.9Fiddlesticks
Fiddlesticks přináší výrazně víc crowd controlu než Yuumi, a to o 1.3 sekund CC za minutu víc. Tento velký rozdíl v utilitě činí Fiddlesticks mnohem cennějším při přípravě gangů lesníka, kontrole objektivů a zablokování cílů v týmových bojích. Yuumi by měl investovat do houževnatosti a pečlivě se stavět, aby se vyhnul řetězovému CC.
Léčení
338Yuumi
252Fiddlesticks
Yuumi se léčí o 86 HP/min víc než Fiddlesticks. Pomáhá to Yuumi zotavit se mezi výměnami, ale rozdíl není dost velký na to, aby se vyplatil brzký anti-heal předmět.
Odolnost
195Yuumi
446Fiddlesticks
Fiddlesticks zmírňuje o 251 víc poškození za minutu než Yuumi díky štítům a odolnostem. Yuumi by měl načasovat výměny podle štítů a cooldownů Fiddlesticks a upřednostnit penetraci nebo poškození procentem zdraví před snížením léčení.

Nejlepší build Yuumi proti Fiddlesticks

Není dost dat o buildech specifických pro matchup: kompletní build mělo jen 4 z 11 her Yuumi proti Fiddlesticks, což je málo na doporučení cesty předmětů. Použij raději standardní build Yuumi.

Začátek vs konec hry

⚔
Začátek hry
Fiddlesticks
85.7%
výhoda +71.4 %
Úspěšnost Yuumi v early gameYuumi14.3%
Úspěšnost Fiddlesticks v early gameFiddlesticks85.7%
♕
Konec hry
Yuumi
50.0%
výhoda +0.0 %
Úspěšnost Yuumi v late gameYuumi50.0%
Úspěšnost Fiddlesticks v late gameFiddlesticks50.0%

Fiddlesticks dominuje early game (prvních 15 minut) s přesvědčivým winratem 85.7 %, což je o 71.4 procentních bodů víc než Yuumi. Tato nevyvážená early game umožňuje Fiddlesticks diktovat tempo lajny od 1. levelu a ovládat výměny, stav vlny i prioritu na řece.

Late game (25+ minut) je vyrovnaný: Yuumi má winrate 50.0 %, jen o 0.0 bodů před Fiddlesticks. V této fázi rozhoduje provedení týmových bojů a makro hra, ne výhoda v matchupu.

Rovnováha sil se s postupem hry mění: Fiddlesticks má navrch na začátku, ale Yuumi postupně přebírá otěže. Rozdíly jsou ale tak malé, že kterýkoli šampion může vyhrát v jakékoli fázi se správnými tahy. Využívej výhodu, když ji máš, a nečekej na konkrétní fázi hry.

Nejlepší runy Yuumi proti Fiddlesticks

Strom run Čarodějnictví – primární runy Yuumi vs FiddlesticksČarodějnictví
Vyvolat Aery – nejlepší runa Yuumi vs FiddlesticksPrsten manového proudu – nejlepší runa Yuumi vs FiddlesticksProstoupení – nejlepší runa Yuumi vs FiddlesticksSežehnutí – nejlepší runa Yuumi vs Fiddlesticks
Strom run Odhodlání – sekundární runy Yuumi vs FiddlesticksOdhodlání
Pramen života – nejlepší runa Yuumi vs FiddlesticksOživit – nejlepší runa Yuumi vs Fiddlesticks
WR 50.0 %

Sestava run Čarodějnictví a Odhodlání dává Yuumi nejlepší nástroje k boji proti Fiddlesticks v tomto těžkém matchupu a statistické nevýhody vyrovnává synergií run.

MetaBot Desktop

Naplánuj draft za Yuumi v Draft Labu

Draft Lab rozloží oba týmy lajnu po lajně s živým winrate matchupů, profily poškození a sklonem podle fáze hry a z aktuálních dat mety navrhne picky a bany.

  • Celý draftový board 5v5
  • Winrate matchupů v lajnách
  • Tipy na pick a ban
Draft Lab v MetaBot Desktop

Data o matchupech Yuumi pro League of Legends patch 26.20. Tabulka níže ukazuje winrate, rozdíl ve zlatě a výkonnostní statistiky Yuumi proti každému šampionovi v aktuální metě. Klikni na jméno šampiona a zobrazí se podrobný rozbor přímého souboje včetně nejlepšího buildu Yuumi, run, statistik lajny a analýzy early vs late game pro konkrétní matchup.

Další matchupy Yuumi

Winrate a počet her pro každý matchup. Seznamy jsou řazeny podle hranice 95% rozmezí, aby je nemohly vést malé vzorky; jen matchupy s alespoň 50 hrami.

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Yuumi vs Fiddlesticks - Často kladené otázky

Jak si vede Yuumi proti Fiddlesticks v League of Legends?

Fiddlesticks vyhrává matchup Yuumi vs Fiddlesticks s winratem 66.7% oproti 33.3% u Yuumi, rozdíl je 33.3 procentního bodu. Data vychází z 15 nedávných ranked her v patchi 26.20.

Jak si vede Yuumi proti Fiddlesticks na začátku hry?

Na začátku hry má Fiddlesticks proti Yuumi výhodu s winratem 85.7% oproti 14.3%. Hráči za Fiddlesticks by měli v prvních 15 minutách tlačit výhodu na lajně agresivními výměnami a kontrolou vlny.

Jak si vede Yuumi proti Fiddlesticks v late game?

V late game přebírá matchup Yuumi vs Fiddlesticks Yuumi s winratem 50.0% oproti 50.0%. Yuumi lépe škáluje v týmových bojích a bojích o cíle po 25. minutě.

Kdo vyhrává matchup Yuumi vs Fiddlesticks?

Fiddlesticks vyhrává matchup proti Yuumi s winratem 66.7% v patchi 26.20 League of Legends. Náskok 33.3 procentního bodu znamená, že Fiddlesticks je v tomto lajnovém matchupu zvýhodněn: výrazně, a to na základě 15 analyzovaných her.

Jaký je nejlepší build Yuumi proti Fiddlesticks?

Zatím není dost dat o buildech pro tento matchup, abychom doporučili cestu itemů pro Yuumi proti Fiddlesticks. Použij standardní build Yuumi pro aktuální patch a situační itemy přizpůsob proti Fiddlesticks.

Jaké jsou nejlepší runy Yuumi proti Fiddlesticks?

Nejlepší runy Yuumi proti Fiddlesticks používají primární strom Čarodějnictví se sekundárním Odhodlání. Toto nastavení run dosahuje v matchupu Yuumi vs Fiddlesticks winrate 50.0 %. Celý rozbor run najdeš v porovnání matchupu výše.

Kontruje Yuumi postavu Fiddlesticks?

Ne, Yuumi proti Fiddlesticks bojuje, winrate je jen 33.3%. V tomto matchupu má výhodu Fiddlesticks. Hráči za Yuumi by se měli soustředit na bezpečný farm a vyhýbat se dlouhým výměnám, aby omezili náskok Fiddlesticks.

Jak hrát za Yuumi proti Fiddlesticks?

Když hraješ za Yuumi proti Fiddlesticks, hraj opatrně a vyhýbej se silným fázím Fiddlesticks. Zaměř se na bezpečný farming, v late game škáluješ lépe než Fiddlesticks. Použij build a runy pro tento matchup uvedené výše, ať zvýšíš své šance.