
- Win Rate
- 49.5%
- Pick Rate
- 1.5%
- Ban Rate
- 0.3%
Rakan Stat Dasar & Riwayat Win Rate
- Patch
- 26.20
- Match
- 2.020
- Lane
- Semua Lane
- Tier
- Semua Tier
- Terakhir Diperbarui
- 15 Okt 2026 UTC
- Metodologi
- Metodologi Data
- Penulis
- Dakota Chinnick
Stat dasar Rakan, pertumbuhan per level, dan nilai level 18 untuk Patch 26.20, diperingkat dibanding semua champion — plus riwayat win rate dan ban rate per patch, win rate per rank, dan win rate berdasarkan durasi game.
- Darah
- 610#136 dari 173
- Attack Damage
- 62#49 dari 173
- Armor
- 30#43 dari 173
- Magic Resist
- 32#5 dari 173
- Jangkauan Serangan
- 300#83 dari 173
- Move Speed
- 335#74 dari 173
Stat Dasar Rakan (Patch 26.20)
Diperingkat dari 173 championRakan mulai dengan 610 health dan 62 attack damage lalu mencapai 2.293 health dan 122 attack damage di level 18. Rakan adalah champion ranged dengan attack range 300. Stat paling menonjol Rakan adalah Magic Resist, peringkat #5 dari 173 champion. Dibanding rata-rata Support, Rakan punya 87 lebih tinggi health dan 11 lebih tinggi armor di level 18.
| Stat | Level 1 | Per level | Level 6 | Level 11 | Level 18 | Rank (Lv 18) | Rata-rata Support |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Darah | 610 | +99,00 | 1.001 | 1.479 | 2.293 | #136 dari 173 | 2.206 |
| Attack Damage | 62,0 | +3,50 | 75,8 | 92,7 | 121,5 | #49 dari 173 | 99,5 |
| Armor | 30,0 | +4,90 | 49,4 | 73,0 | 113,3 | #43 dari 173 | 102,2 |
| Magic Resist | 32,0 | +2,05 | 40,1 | 50,0 | 66,9 | #5 dari 173 | 54,1 |
| Kecepatan Serang | 0,635 | +3,0% | 0,710 | 0,802 | 0,959 | #71 dari 173 | 0,896 |
| Move Speed | 335 | — | 335 | 335 | 335 | #74 dari 173 | 331 |
| Jangkauan Serangan | 300 | — | 300 | 300 | 300 | #83 dari 173 | 467 |
| Mana | 315 | +50,00 | 513 | 754 | 1.165 | #51 dari 173 | 1.198 |
| Health Regen (5d) | 5,00 | +0,50 | 6,98 | 9,39 | 13,50 | #148 dari 173 | 14,80 |
| Mana Regen (5d) | 8,75 | +0,50 | 10,73 | 13,14 | 17,25 | #117 dari 173 | 19,98 |
Kalkulator Stat Level Rakan
- Darah
- 2.293+99,00 per level
- Attack Damage
- 121,5+3,50 per level
- Armor
- 113,3+4,90 per level
- Magic Resist
- 66,9+2,05 per level
- Kecepatan Serang
- 0,959+3,0% per level
- Mana
- 1.165+50,00 per level
- Health Regen (5d)
- 13,50+0,50 per level
- Mana Regen (5d)
- 17,25+0,50 per level
Riwayat Win Rate Rakan per Patch
12 patch terakhirWin rate Rakan sebagai Support naik/turun dari 49,5% di Patch 26.9 menjadi 49,6% di Patch 26.20 (+0,1 poin). Patch terbaik dalam rentang ini adalah 26.16 dengan 50,8%, dan yang terburuk 26.17 dengan 47,5%. Patch 26.20 membuatnya tetap dalam selisih setengah poin dari 49,5%.
Win rate per patch
Pick rate dan ban rate per patch
| Patch | Win Rate | Perubahan | Pick Rate | Ban Rate | Tier |
|---|---|---|---|---|---|
| 26.20 | 49.5% | −0.1 | 1,5% | 0,3% | D |
| 26.19 | 49.6% | +0.2 | 1,5% | 0,3% | D |
| 26.18 | 49.4% | +2.5 | 1,4% | 0,3% | D |
| 26.17 | 46.9% | −3.9 | 1,6% | 0,3% | F |
| 26.16 | 50.8% | +1.3 | 1,8% | 0,3% | B |
| 26.15 | 49.5% | +1.0 | 1,6% | 0,3% | C |
| 26.14 | 48.6% | −0.7 | 1,4% | — | F |
| 26.13 | 49.2% | −0.1 | 1,5% | — | D |
| 26.12 | 49.3% | −0.7 | 1,5% | — | D |
| 26.11 | 50.0% | +1.2 | 1,5% | — | C |
| 26.10 | 48.8% | −0.3 | 1,2% | — | F |
| 26.9 | 49.1% | — | 1,2% | — | D |
Win rate per patch
Pick rate dan ban rate per patch
| Patch | Win Rate | Perubahan | Pick Rate | Ban Rate | Tier |
|---|---|---|---|---|---|
| 26.20 | 49.6% | +0.1 | 1,5% | 0,3% | F |
| 26.19 | 49.5% | −0.1 | 1,5% | 0,3% | D |
| 26.18 | 49.6% | +2.1 | 1,4% | 0,3% | F |
| 26.17 | 47.5% | −3.2 | 1,5% | 0,3% | F |
| 26.16 | 50.8% | +1.4 | 1,8% | 0,3% | B |
| 26.15 | 49.3% | +0.3 | 1,6% | 0,3% | D |
| 26.14 | 49.0% | −0.5 | 1,4% | — | D |
| 26.13 | 49.5% | +0.3 | 1,5% | — | S |
| 26.12 | 49.2% | −0.8 | 1,5% | — | A |
| 26.11 | 50.0% | +1.5 | 1,5% | — | A |
| 26.10 | 48.6% | −0.9 | 1,2% | — | A |
| 26.9 | 49.5% | — | 1,2% | — | A |
Setiap patch dihitung dari game ranked-nya sendiri; angka di awal patch bisa berubah seiring bertambahnya game. Perubahan win rate mencerminkan perubahan balance, perubahan item, dan cara champion dimainkan.
Win Rate dan Ban Rate Rakan per Rank
Rakan paling sering menang di Emerald (53,7%) dan paling jarang di Diamond (46,5%). Ban rate memuncak di Gold sebesar 0,4% dan terendah di Master (0,1%).
Win rate per rank (Support)
Ban rate per rank
Rank dengan jumlah game terlalu sedikit untuk angka yang stabil dikosongkan, bukan ditebak.
Win Rate Rakan Berdasarkan Durasi Game
SupportRakan (Support) paling sering menang di game berdurasi 25-30m: 52,1%. Win rate naik 9,1 poin dari game tersingkat ke game terlama — Rakan makin kuat di late game.
Profil Gaya Bermain Rakan
Persentil dibanding semua champion di patch ini (100 = tertinggi). Rakan menonjol di Vision score dan Crowd control, dan paling rendah di Damage ke champion.
Persentil vs semua champion
Pembagian damage
- Magic damage · 72%
- Physical dan true damage · 28%
72% damage Rakan ke champion adalah magic damage — angka yang perlu dicek sebelum menumpuk armor atau magic resist melawan Rakan.
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
FAQ Statistik Rakan - Patch 26.20
Apa stat dasar Rakan?
Di Patch 26.20, Rakan mulai dengan 610 health, 62 attack damage, 30 armor, 32 magic resist, 0,635 attack speed, 300 attack range, dan 335 move speed.
Berapa health Rakan di level 18?
Rakan punya 2.293 health di level 18, bertambah 99 per level. Itu peringkat #136 dari 173 champion.
Berapa attack range Rakan?
Rakan punya attack range 300 (#83 dari 173), jadi Rakan adalah champion ranged. Move speed dasarnya 335.
Apakah Rakan lebih kuat atau lebih lemah di Patch 26.20?
Lebih kuat di data ranked kami: win rate Support Rakan adalah 49,6% di Patch 26.20, naik 0,1 poin dari 49,5% di Patch 26.19.
Di rank apa Rakan paling bagus?
Rakan punya win rate tertinggi di Emerald (53,7%) dan terendah di Diamond (46,5%).
Apakah Rakan champion early game atau late game?
Late game: Rakan menang 39,4% dari game tersingkat dan 48,5% dari game di atas 35 menit.