Vaha
Kazanma Oranı
40.0%
Maçlar
1.176
KDA
3.08

Vaha vs Sarmaşık vs Sarmaşık

Beceri Seviyesi
Tüm Beceri Seviyeleri
Maçlar
6.416
Surum
6774
Son Güncelleme
14 Eki 2026 UTC

Sarmaşık 1.176 maçta sadece %40.0 kazanma oranıyla Vaha'e güç karşı çıkar. Sarmaşık ortalama %-1.9 daha fazla ölüm alır. Bu karşı çıkanlara karşı yüzleşirken, savunmacı öğeleri, takım oyunu öncelendirin ve uzun çatışmalardan kaçının.

Vaha Eşleşme Analizi

Bir rakip seçmek ve Vaha'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğinin detaylı dökümünü görmek için açılır menüyü kullanın. Birebir kazanma oranları, savaş istatistikleri, net değer karşılaştırması ve hasar analizini alacaksınız — gerçek Deadlock dereceli verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
Vaha - bu eşleşmede 40.0% kazanma oranı
Vaha
40.0% KO
VS
Sarmaşık vs Vaha eşleşmesi - 60.0% kazanma oranı
Sarmaşık
60.0% KO

Vaha vs Sarmaşık eşleşmesini kim kazanır?

Sarmaşık, Vaha vs Sarmaşık eşleşmesini kazanır
Kazanan
Sarmaşık
Maçlar: 1.176
40.0%
Kazanma Oranı
60.0%
6.2
Ort. Öldürme
4.2
5.7
Ort. Ölüm
5.2
11.3
Ort. Asist
15.0
40.008
Ort. Net Değer
40.447
29.872
Oyuncu Hasarı
26.071
4.493
Hedef Hasarı
7.853
81.2
Son Vuruş
95.0

Vaha vs Sarmaşık Eşleşme özeti

The Vaha vs Sarmaşık matchup in Deadlock is belirleyici şekilde tek taraflı bir eşleşme. Based on 1.176 recent matches analyzed, Sarmaşık wins with a 60.0% win rate compared to Vaha's 40.0%, giving Sarmaşık a 19.9 percentage point advantage. The most significant statistical gap is in objective contribution, where Sarmaşık consistently outperforms. Sarmaşık has overwhelming statistical superiority in this matchup. Vaha should avoid direct confrontation, focus entirely on farm and objectives, and wait for team fight scenarios where individual matchup advantages are diluted.

Vaha vs Sarmaşık Savaş analizi

Sarmaşık wins combat stats against Vaha in Deadlock

Sarmaşık edges out Vaha in a competitive combat comparison, winning 3 of 5 metrics with notable advantages in KDA efficiency, survivability, objective damage. With only a 3-2 margin based on 1.176 matches analyzed, this Vaha vs Sarmaşık matchup remains contestable for both sides. Vaha shouldn't feel outmatched — the statistical gap is narrow enough that individual skill, positioning choices, and in-game decision making can easily swing specific encounters in Vaha's favor.

KDA oranı
3.08Vaha
3.72Sarmaşık
Sarmaşık demonstrates noticeably stronger kill-death-assist performance against Vaha, maintaining a 3.72 KDA versus 3.08. This 0.64 point gap reflects Sarmaşık's superior ability to secure eliminations while avoiding death in these head-to-head encounters. Vaha players facing Sarmaşık should prioritize team coordination over solo aggression — look for 2v1 situations, coordinate ability usage with teammates, and focus on trading rather than taking isolated duels where Sarmaşık's statistical advantage becomes most pronounced.
Ort. öldürme
6.2Vaha
4.2Sarmaşık
Vaha substantially outfrags Sarmaşık in this matchup, averaging 6.2 kills compared to 4.2 — a difference of nearly 1.9 eliminations per match. When Vaha faces Sarmaşık, the data clearly shows Vaha finding more fragging opportunities and converting them into kills. Sarmaşık players should recognize this statistical reality and adjust their approach: play more supportively, focus on enabling teammates, and avoid ego-challenging Vaha in situations where your team doesn't need you to take that duel.
Ort. ölüm
5.7Vaha
5.2Sarmaşık
Sarmaşık survives longer in this matchup, dying 5.2 times per game compared to Vaha's 5.7 deaths. This 0.5 death difference per match means Sarmaşık is available more often, contributing to late-game scenarios and objective fights more frequently. Vaha players should examine their positioning and aggression timing — the data suggests Sarmaşık's approach to these duels results in better survivability outcomes.
Oyuncu hasarı
29.872Vaha
26.071Sarmaşık
Vaha significantly outdamages Sarmaşık in head-to-head encounters, posting 29.872 average damage versus 26.071. This 3.801 damage advantage means Vaha consistently wins the damage exchange in fights, either securing kills outright or leaving opponents weak for teammates to clean up. Sarmaşık players should avoid prolonged fights with Vaha — instead, look for quick picks with burst damage or rely on ability damage and team crossfires to compensate.
Hedef hasarı
4.493Vaha
7.853Sarmaşık
Sarmaşık dramatically outperforms Vaha in objective damage (7.853 vs 4.493). This 3.359 point difference makes Sarmaşık a premier objective threat. Sarmaşık should look to apply constant pressure on towers and objectives, while Vaha must focus on creating picks and disrupting Sarmaşık's push attempts.

Vaha vs Sarmaşık Ekonomi analizi

Net değer
40.008Vaha
40.447Sarmaşık
Son vuruşlar
81.2Vaha
95.0Sarmaşık

Vaha and Sarmaşık have nearly identical economic performance in this matchup, generating comparable souls throughout the game. Item timing advantages will come from efficient farming and securing kills rather than inherent hero advantages. Sarmaşık secures more last hits (95.0 vs 81.2), while Sarmaşık leads in denies (4.0 vs 3.0). These farming dynamics shape the lane equilibrium and gold distribution.

Vaha vs Sarmaşık için önerilen eşyalar

Vaha build for Sarmaşık matchup

Vaha Build vs Sarmaşık

This optimized build for Vaha against Sarmaşık is designed to help overcome a statistically challenging matchup. Facing a 60.0% win rate disadvantage against Sarmaşık, these items prioritize survivability and efficient trading to close the gap. İyileştirme Ayini, Büyü Bozan, Merkür Magnum, and 4 more items, totaling approximately 34.400 souls Focus on hitting item timings and avoid extended fights until you've completed key items that can shift the matchup in your favor.

Sarmaşık build for Vaha matchup

Sarmaşık Build vs Vaha

Sarmaşık's recommended build against Vaha leverages their statistical advantage in this matchup. With the matchup favoring Sarmaşık, these items emphasize aggressive play and damage output to secure the advantage. Genişletilmiş Şarjör, Büyü Can Çalması, Anticanavar Mermileri, and 4 more items, totaling approximately 14.400 souls Understanding Sarmaşık's likely build helps you anticipate their power spikes and adjust your timing accordingly.

Bu eşya buildleri, 1.176 rekabetçi maçtan elde edilen kazanma oranı verilerine dayanarak Vaha vs Sarmaşık eşleşmesi için optimize edilmiştir. Deadlock'ta eşya seçimleri eşleşme sonuçlarını önemli ölçüde etkiler — doğru build istatistiksel dezavantajları aşmaya veya mevcut avantajları genişletmeye yardımcı olabilir. Oyun durumuna, takım kompozisyonlarına, düşman eşyalarına ve ruhlarda önde veya geride olup olmadığınıza göre buildınızı uyarlamayı unutmayın.

MetaBot Desktop

Vaha etrafında en iyi takımı kur

Komp Laboratuvarı takımındaki her ikiliyi yüz binlerce maçtaki gerçek kazanma oranıyla puanlar, seçimlerini rakip kadroya karşı sınar ve kanıtlanmış yüksek kazanma oranlı kompozisyonları yükler.

  • Altı kahramanlık tahta
  • İkili sinerji kazanma oranları
  • Kanıtlanmış yüksek kazanan kompozisyonlar
MetaBot Desktop'ta Deadlock Komp Laboratuvarı

Vaha Deadlock'ta 3 kahramana karşı avantajlı ve 37 kahramana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. Vaha'in en güçlü eşleşmesi Hançer'a karşı 51.4% kazanma oranıyla. En zor eşleşme Graves ile 36.5% kazanma oranında. Belirli eşleşme detayları ve build önerileri için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Vaha matchup win rates and combat stats in Deadlock (Version 6774)
Rakip
Kazanma Oranı
Maçlar
KDA
Öldürmeler
Ölüm
Oyuncu Hasarı
Net Değer
44.24%5.3033.126.05.528.56640.097
36.77%4.6123.115.85.427.54139.506
40.29%2.7603.006.15.828.52139.498
47.12%2.3263.216.25.629.10540.656
45.24%2.2483.096.15.729.24340.544
45.26%2.0773.226.45.629.38440.706
36.55%2.0523.026.15.627.82740.009
42.53%1.9752.976.36.029.35939.911
37.46%1.9733.005.75.526.74039.793
47.64%1.9483.186.05.629.20140.339
42.98%1.9293.026.25.829.15740.633
49.48%1.9263.236.55.730.14940.520
41.20%1.7673.316.35.428.98740.311
47.55%1.6953.256.35.529.10240.377
43.83%1.6772.966.56.029.07240.472
44.28%1.6713.226.35.528.58939.710
47.72%1.4063.116.25.828.29939.949
44.44%1.3933.186.35.729.08340.120
43.06%1.3543.046.35.829.67740.086
47.35%1.3413.186.55.829.30140.366
45.88%1.2993.056.36.029.72740.195
48.64%1.2853.286.35.529.10641.471
51.41%1.2413.276.35.528.96740.572
41.97%1.2393.156.15.630.39540.700
41.36%1.2093.036.25.730.28339.800
40.05%1.1763.086.25.729.87240.008
46.87%1.1673.106.35.829.69940.313
43.99%1.1393.276.55.630.66841.176
49.03%1.1363.276.45.629.57941.324
46.66%1.0633.126.45.931.28841.017
47.24%9973.226.35.630.11541.442
48.37%8583.036.25.928.71540.338
45.45%8473.136.35.629.49840.878
44.00%8163.186.25.530.07039.559
50.20%7353.456.55.429.60940.769
46.51%7313.316.35.327.43039.669
50.00%7143.196.35.730.95840.895
43.02%6163.166.25.529.50741.151
47.41%4833.226.25.529.05340.247
42.71%3913.274.43.922.04835.129
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Vaha Eşleşmeler - SSS

Deadlock'ta Vaha'nin en iyi eşleşmesi nedir?

Vaha'nin en iyi eşleşmesi Hançer'e karşıdır, 51.4% kazanma oranı elde eder. Vaha bu eşleşmede superior savaş istatistikleri ve uygun yetenek etkileşimleri aracılığıyla parlak olur.

Deadlock'ta Vaha'nin en zor eşleşmesi nedir?

Vaha'nin en zor eşleşmesi Graves'e karşıdır, sadece 36.5% kazanma oranı ile. Bu rakibe karşı Vaha, takım koordinasyonuna odaklanmalı ve savunmacı bir şekilde item almalıdır.

Vaha'nin kaç tane uygun eşleşmesi vardır?

Vaha'nin Deadlock'ta 3 uygun eşleşmesi (%50+ kazanma oranı) ve 37 uygun olmayan eşleşmesi vardır. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi kahraman seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.

Vaha'i zor eşleşmelerde nasıl oynarım?

Vaha'i zor eşleşmelerde oynarken, güvenli farminge, konumlandırmaya ve takım koordinasyonuna öncelik verin. Eşleşme dezavantajını telafi etmek için yapı yapınızı ayarlayın ve doğrudan çatışmadan ziyade yetenekler aracılığıyla dövüşleri etkilemeye yönelik fırsatları arayın.

Vaha'nin eşleşmelerinde hangi istatistiklere odaklanmalıyım?

Vaha'nin eşleşmelerinde analiz edilecek temel istatistikler kazanma oranı, KDA oranı, ortalama oyuncu hasarı ve net değer farkını içerir. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu tercih ederken, düşük KDA eşleşmeleri daha savunmacı ve takım desteğine dayalı oyun oynamayı gösterir.