Valorant'ta CLOVE vs KAY/O eşleşmesi
Kazanma Oranı
48.4%
Maçlar
62
KDA
1.45

CLOVE vs KAY/O Eslesmeler

Kontrol Uzmanı
Yama
13.06
Maçlar
873.870
Bolge
Tum bolgeler
Rütbe
Tum rutbeler
Platform
Tum platformlar
Mod
Competitive
Son guncelleme
15 Eki 2026 UTC

CLOVE vs KAY/O, neredeyse eşit kazanma oranlarıyla (48.4% vs 50.0%) bir beceri matchup'ıdır. 62 maça dayanarak, avantajınızı bulmak için hangi ajanın KDA, hasar çıktısı, atak rauntları ve savunma rauntlarında kazandığını görün.

CLOVE Eşleşme Analizi

Detaylı birebir istatistikleri görmek için rakip bir ajan seçin. CLOVE'in kazanma oranı, KDA, hasar çıkışı, headshot yüzdesi ve saldırı/savunma etkinliği açısından performansını karşılaştırın — gerçek rekabetçi Valorant maç verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
CLOVE - bu eşleşmede 48.4% kazanma oranı
CLOVE
48.4% KO
VS
KAY/O vs CLOVE eşleşmesi - 50.0% kazanma oranı
KAY/O
50.0% KO

CLOVE vs KAY/O eşleşmesini kim kazanır?

KAY/O, CLOVE vs KAY/O eşleşmesini kazanır
Kazanan
KAY/O
Maçlar: 62
48.4%
Kazanma Oranı
50.0%
1.45
Ortalama KDA
1.62
18.9
Ortalama Öldürme
15.0
18.2
Ortalama Ölüm
15.9
161.1
Hasar/Raund
134.5
32.9%
HS %
27.7%
245
Savaş Puanı
205
51.3%
Saldırı KO
48.1%
51.9%
Savunma KO
48.7%

CLOVE vs KAY/O Performans Analizi

CLOVE vs KAY/O eşleşme analizi - genel performans kazananı

62 maçın analizi, CLOVE'ın bu birebir eşleşmede KAY/O'a karşı açık bir avantaja sahip olduğunu ve 4 kritik performans metriğinden 3'ünü kazandığını ortaya koymaktadır. KAY/O bir kategoride güç gösterse de, CLOVE'ın frag, hasar ve tarafa özgü kazanma oranlarındaki genel istatistiksel üstünlüğü çoğu çatışmada ona avantaj sağlamaktadır.

Öldürme Gücü
1.45CLOVE
1.62KAY/O
CLOVE ve KAY/O arasında frag yetenekleri yakından eşleşmektedir, KDA oranları sırasıyla 1.45 ve 1.62'dır. Bu yakın eşitlik, mekanik beceri ve konumlandırmanın genellikle doğrudan düellolarda hangi ajanın öne çıkacağını belirleyeceği anlamına gelmektedir.
Damage Output
161.1CLOVE
134.5KAY/O
CLOVE, KAY/O'ın 134.5 ADR'sine kıyasla raund başına önemli ölçüde daha yüksek hasar (161.1 ADR) vermektedir. Raund başına bu 26.6 hasar farkı bir maç boyunca önemli ölçüde birikmekte ve CLOVE'a takas senaryolarında ve çoklu öldürme potansiyelinde büyük bir avantaj sağlamaktadır.
Attack Side
51.3%CLOVE
48.1%KAY/O
CLOVE, KAY/O'ın %48.1'sine karşı %51.3 kazanma oranıyla daha güçlü saldırı tarafı performansı göstermektedir. Takımınızın spike'ı dikmesi gerektiğinde, CLOVE bu özel eşleşmede daha güvenilir site yürütme ve giriş potansiyeli sağlamaktadır.
Defense Side
51.9%CLOVE
48.7%KAY/O
Savunma yetenekleri, KAY/O'ın %48.7'sine kıyasla %51.9 kazanma oranıyla CLOVE'ı tercih etmektedir. Düşman baskılarına karşı site tutarken, CLOVE bu eşleşmede daha güvenilir savunma varlığı ve geri alma potansiyeli sağlamaktadır.

CLOVE vs KAY/O eşleşme özeti

Valorant'ta CLOVE vs KAY/O eşleşmesi hafif istatistiksel avantajla yakın bir eşleşme. 62 rekabetçi maç analizi sonucunda, KAY/O %50.0 oranında kazanırken CLOVE %48.4 kazanıyor, bu da 1.6 yüzde puanlık bir fark. En büyük fark hasar çıktısı alanında, burada CLOVE sürekli olarak üstün geliyor. Bu Kontrol Uzmanı vs Initiator eşleşmesinde, KAY/O küçük bir avantaja sahip, ancak CLOVE iyi konumlandırma ve yetenek zamanlaması ile kesinlikle raundlar kazanabilir. Fark, koordineli takım oyunları ve önemli nişan düellolarını kazanmanın eşleşmeyi tersine çevirebileceği kadar küçük.

CLOVE vs KAY/O fragging analizi

CLOVE, Valorant'ta KAY/O'a karşı fragging istatistiklerini kazandı

CLOVE, rekabetçi bir fragging karşılaştırmasında KAY/O'ı kıl payı geçiyor, kill production, damage output, headshot accuracy'de kayda değer avantajlarla 5 metriğin 3'ini kazanıyor. 62 analiz edilen maça dayanan yalnızca 3-2 marjıyla, bu CLOVE vs KAY/O eşleşmesi her iki taraf için de tartışmalı kalıyor. KAY/O alt edilmiş hissetmemeli — istatistiksel fark, bireysel beceri, konumlandırma seçimleri ve oyun içi karar vermenin belirli karşılaşmaları kolayca KAY/O lehine çevirebileceği kadar dar.

Ortalama KDA
1.45CLOVE
1.62KAY/O
KAY/O bu eşleşmede hafif bir KDA avantajına sahip, CLOVE'ın 1.45'sına kıyasla 1.62 kaydediyor. Bu 0.17 puanlık fark KAY/O'ın çatışmalarda öne çıkma eğiliminde olduğunu gösterse de, aradaki fark yetenekli CLOVE oyuncularının üstün konumlandırma, yetenek zamanlaması veya sadece kritik aim düellolarını kazanarak aşabileceği kadar küçük kalıyor. Veriler, KAY/O'ın kitinin hayatta kalırken öldürme güvence altına almak için marjinal olarak daha iyi araçlar sunabileceğini öne sürüyor, ancak CLOVE oyuncuları bu eşleşmede savaşırken dezavantajlı hissetmemeli.
Ortalama Öldürme
18.9CLOVE
15.0KAY/O
CLOVE ve KAY/O arasındaki öldürme farkı dramatik: 18.9'e karşı 15.0, CLOVE için oyun başına 3.8 ek öldürme temsil ediyor. Bu devasa fark, bu ajanlar buluştuğunda CLOVE'ın öldürme akışına sürekli hakim olduğunu gösteriyor. KAY/O oyuncuları için bu veriler, doğrudan savaş senaryolarında temel bir uyumsuzluğu öne sürüyor. CLOVE'a karşı başarı, CLOVE'ın fragging çıktısını doğrudan eşlemeye çalışmak yerine rolünü yeniden hayal etmeyi gerektiriyor — kurulum oyuncusu, bilgi toplayıcı, yetenek uzmanı ol.
Ortalama Ölüm
18.2CLOVE
15.9KAY/O
KAY/O ve CLOVE arasındaki ölüm eşitsizliği çarpıcı: oyun başına 15.9'e karşı 18.2 ölüm. CLOVE maç başına ortalama 2.3 daha fazla ölüyor, bu da rauntları etkileme yeteneklerini temelden etkiliyor. Bu, CLOVE'ın ya KAY/O'a karşı dezavantajlı dövüşler aldığını ya da güvenli bir şekilde ayrılmak için araçlardan yoksun olduğunu öne sürüyor. CLOVE oyuncuları saldırganlık kalıplarını tamamen yeniden düşünmeli — öldürmeler yerine bilgi ve yetenekleri önceliklendirin, her zaman bir çıkış planınız olsun ve asla KAY/O'a karşı yazı-tura düelloları almayın.
Hasar/Raund
161.1CLOVE
134.5KAY/O
CLOVE ve KAY/O arasındaki hasar farkı istisnai: sadece 134.5'ye kıyasla 161.1 ADR. CLOVE raunt başına ortalama 26.6 daha fazla hasar veriyor, bu da doğrudan savaş alışverişlerinde mutlak hakimiyeti gösteriyor. Bu düzeyde eşitsizlik, CLOVE'ın kiti, tipik oyun tarzı veya konumlandırma kalıplarının hasar vermede devasa avantajlar sağladığını, KAY/O'ın ise etkili takas yapmakta bile zorlandığını öne sürüyor. KAY/O oyuncuları CLOVE'ı kaçınılması gereken bir düello olarak görmeli ve tamamen savaş dışı katkılara veya yetenek tabanlı hasara odaklanmalı.
HS %
32.9%CLOVE
27.7%KAY/O
CLOVE ve KAY/O arasındaki headshot yüzdesi eşitsizliği önemli: 27.7%'e kıyasla 32.9%, 5.2 puanlık fark. CLOVE bu eşleşmede sürekli olarak çok daha üstün nişan hassasiyeti sergiliyor, potansiyel takasları temiz öldürmelere dönüştürüyor ve daha az doğru oyuncuları öldürecek karşılaşmalarda hayatta kalıyor. KAY/O için, CLOVE'a adil bir aim düellosunda meydan okumak istatistiksel olarak akıllıca değil. Başarı, haksız dövüşler yaratmayı gerektiriyor — off-angle'lar, yetenek kombinasyonları, çok kişilik baskı — CLOVE'ın aim avantajının tam olarak kendini gösteremeyeceği yerlerde.

CLOVE vs KAY/O atak ve defans performansı

Attack Side
CLOVE
CLOVE51.3%
KAY/O48.1%
Defense Side
CLOVE
CLOVE51.9%
KAY/O48.7%

Atak tarafı analizi

CLOVE, CLOVE vs KAY/O eşleşmesinde anlamlı bir atak avantajı tutuyor - %51.3 ofansif tur kazanımı vs KAY/O için %48.1. Bu %3.1 puanlık fark gerçek taktiksel etkilere dönüşüyor.

62 maç analizimiz, CLOVE'ın kit'inin daha etkili site yürütmeleri sağladığını ortaya koyuyor. KAY/O takımları bu dezavantajı kabul etmeli ve buna göre ayarlamalı — daha koordineli yürütmeler düşünün, bireysel oyunlar yerine trade'leri önceliklendirin.

Entry fragging dinamikleri belirgin şekilde CLOVE lehine kayıyor. KAY/O oyuncuları için bu, entry zamanlamalarında daha seçici olmak anlamına geliyor — yardımcının açıları temizlemesini bekleyin, takım arkadaşının trade pozisyonunda olduğundan emin olun.

Post-plant, CLOVE'ın avantajının en belirgin olduğu yerdir. %3.1 atak farkı, CLOVE'ın spike dikimlerini tur kazanımlarına dönüştürmekte mükemmel olduğunu gösteriyor. KAY/O post-plant'leri birden fazla oyuncuyla stack etmeli ve izole pozisyonlardan kaçınmalı.

Defans tarafı analizi

CLOVE, KAY/O'a karşı belirgin şekilde daha güçlü savunma performansı gösteriyor - turların %51.9'ını tutuyor vs %48.7. Bu 3.1 puanlık avantaj anlamlı taktik üstünlüğü temsil ediyor.

Site anchor atamaları CLOVE'ın savunma avantajını hesaba katmalı. CLOVE güvenle siteleri solo tutabilir. KAY/O solo anchor pozisyonlarından kaçınmalı — bunun yerine bir takım arkadaşıyla eşleştirin veya hızlı rotasyonlara izin veren pozisyonlar oynayın.

Retake senaryoları CLOVE'ı önemli ölçüde favori ediyor. 62 maç analizimiz, CLOVE'ın retake'leri çok daha yüksek oranda dönüştürdüğünü gösteriyor. KAY/O asla CLOVE'a karşı solo retake denemememeli.

Eco turları CLOVE'ın savunma avantajlarını öne çıkarıyor. KAY/O, CLOVE'la karşılaşırken force buy'lar yerine full save'leri önceliklendirmeli. Full buy turlarında, KAY/O takım arkadaşı yardımcısının savunma açıklarını kapattığından emin olmalı.

Genel taraf analizi

CLOVE hem atakta (%51.3) hem de savunmada (%51.9) net avantajlar tutuyor, harita tarafından bağımsız olarak CLOVE vs KAY/O eşleşmesinde üstün seçim olarak kendini konumlandırıyor.

CLOVE'ın avantajı tüm harita tiplerinde ve takım kompozisyonlarında geçerli. KAY/O takımları zayıflıklarını kapatabilecek kompozisyonlar düşünmeli — KAY/O'ı güçlü fragging ajanlarıyla eşleştirin.

Özellikle ranked tırmanışı için, CLOVE bu eşleşmede objektif olarak daha iyi seçim. Her iki ajanda da eşit rahatsanız, CLOVE'ı pratik yapmak ölçülebilir bir ranked avantajı sağlıyor. KAY/O oyuncuları takım oyununa ve yardımcı değerine odaklanmalı.

Karar net: CLOVE bu eşleşmeyi haritanın her iki tarafında da kazanıyor. Birleşik %6.2 puanlık avantaj anlamlı bir istatistiksel üstünlüğü temsil ediyor. KAY/O oynanamaz değil ama zorlu bir savaşla karşı karşıya.

Kontrol Uzmanı vs Initiator dinamikleri

Kontrol Uzmanı (CLOVE) vs Initiator (KAY/O) dinamiği, her ajanın çatışmalara temelden farklı araçlar getirdiği asimetrik karşılaşmalar yaratır. CLOVE'ın Kontrol Uzmanı yetenekleri, KAY/O'nin Initiator kitinden farklı amaçlara hizmet eder, bu da doğrudan dövüşlerin genellikle eşit olmayan utility alışverişlerini içerdiği anlamına gelir.

Kontrol Uzmanı yeteneklerinin Initiator karşı oyunuyla nasıl etkileştiğini anlamak, ajanınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. CLOVE'ın Kontrol Uzmanı araç seti belirli yönlerde mükemmel olabilirken, KAY/O'nin Initiator kiti diğerlerini karşılayabilir. CLOVE avantajı, rollerinin yeteneklerinin ortalama olarak bu çapraz rol karşılaşmalarını kazanmak için daha iyi çevrildiğini gösteriyor.

MetaBot Desktop

Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun

Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.

  • Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
  • Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
  • Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Comp Lab, Haven'da bir Valorant takım kompozisyonunu analiz ediyor

CLOVE, Valorant'ta 17 ajana karşı avantajlı ve 11 ajana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. CLOVE'in en güçlü eşleşmesi 59.3% kazanma oranıyla HARBOR'a karşıdır. En zorlu eşleşme 41.7% kazanma oranıyla VYSE'dır. Belirli eşleşme detayları ve performans metrikleri için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Valorant'ta CLOVE eşleşme kazanma oranları ve savaş istatistikleri (Patch 13.06)
Rakip
Kazanma Oranı
Maçlar
KDA
Hasar/​Tur
HS %
Sld. KO
Svn. KO
50.45%1.8771.39153.331.7%47.7%52.7%
50.64%1.6431.38154.131.6%48.6%52.3%
50.50%1.2021.38152.632.3%48.7%51.8%
48.42%1.1071.37152.331.2%47.3%51.7%
49.62%1.0521.41152.931.1%48.1%52.4%
48.42%8551.39154.630.9%49.1%50.2%
53.48%8471.41152.131.6%49.2%53.3%
53.59%8361.42154.431.5%49.1%53.8%
48.07%5181.37153.030.5%46.6%53.1%
50.85%4721.42153.230.5%48.5%53.5%
52.88%4521.41154.030.1%47.5%53.3%
48.87%3971.40158.432.0%47.1%52.5%
49.57%3471.31146.131.7%48.5%52.0%
54.37%3091.39150.031.9%46.6%54.3%
47.46%2761.28145.831.1%47.0%51.6%
55.22%2301.45157.032.2%49.3%54.3%
41.74%2301.33148.831.6%45.5%49.7%
55.73%1921.35148.431.1%49.7%53.5%
50.60%1681.35150.530.6%50.9%50.1%
52.99%1341.41153.232.6%49.3%53.2%
53.78%1191.40154.730.2%50.4%50.8%
48.11%1061.38152.731.3%46.1%52.3%
55.29%851.38148.430.1%49.5%54.1%
48.39%621.45161.132.9%51.3%51.9%
50.00%561.51166.430.7%47.8%50.2%
54.05%371.33145.927.7%50.0%53.7%
59.26%271.42165.735.2%53.4%56.3%
47.06%171.16139.533.2%52.5%47.2%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Valorant'ta CLOVE'in en iyi eşleşmesi nedir?

CLOVE'in en iyi eşleşmesi 59.3% kazanma oranıyla HARBOR'a karşıdır. CLOVE, üstün öldürme yeteneği ve avantajlı fayda etkileşimleri sayesinde bu eşleşmede başarılı olur.

CLOVE'in en zor eşleşmesi nedir?

CLOVE'in en zor eşleşmesi sadece 41.7% kazanma oranıyla VYSE'a karşıdır. Bu rakibe karşı CLOVE, telafi etmek için takım koordinasyonuna ve fayda kullanımına odaklanmalıdır.

CLOVE'in kaç avantajlı eşleşmesi var?

CLOVE, Valorant'ta 17 avantajlı eşleşmeye (%50+ kazanma oranı) ve 11 dezavantajlı eşleşmeye sahiptir. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi ajan seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.

Zor eşleşmelerde CLOVE'i nasıl oynamalıyım?

Zor eşleşmelerde CLOVE oynarken, takım koordinasyonu, fayda kullanımı ve çapraz ateşleri önceliklendirin. Dezavantajlı rakiplere karşı izole 1v1 düellolarından kaçının ve avantaj yaratmak için CLOVE'in yeteneklerini kullanma fırsatları arayın. Atak mı savunma mı olduğunuza göre konumlanmanızı ayarlayın.

CLOVE'in eşleşmelerinde hangi istatistikler en önemli?

CLOVE'in eşleşmelerinde analiz edilecek önemli istatistikler arasında kazanma oranı, KDA oranı, raunt başına ortalama hasar ve atak/savunma kazanma oranları bulunur. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu, düşük KDA eşleşmeleri ise daha destekleyici oynayıp takım değişimlerine güvenmeyi önerir.

Ayrıca Bakın: Diğer Kontrol Uzmanıler