Valorant'ta FADE vs JETT eşleşmesi
Kazanma Oranı
52.9%
Maçlar
599
KDA
1.43

FADE vs JETT Eslesmeler

Öncü
Yama
13.06
Maçlar
873.870
Bolge
Tum bolgeler
Rütbe
Tum rutbeler
Platform
Tum platformlar
Mod
Competitive
Son guncelleme
13 Eki 2026 UTC

FADE vs JETT birebir analizi. FADE, bu rekabetçi matchup'ta 52.9% kazanma oranını elinde tutuyor. 599 oyun analiz edilmiş olarak, kazananları kaybedenlerden ayıran temel istatistikleri—KDA, raunt başına hasar ve tarafa göre performans—keşfedin.

FADE Eşleşme Analizi

Detaylı birebir istatistikleri görmek için rakip bir ajan seçin. FADE'in kazanma oranı, KDA, hasar çıkışı, headshot yüzdesi ve saldırı/savunma etkinliği açısından performansını karşılaştırın — gerçek rekabetçi Valorant maç verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
FADE - bu eşleşmede 52.9% kazanma oranı
FADE
52.9% KO
VS
JETT vs FADE eşleşmesi - 46.1% kazanma oranı
JETT
46.1% KO

FADE vs JETT eşleşmesini kim kazanır?

FADE, FADE vs JETT eşleşmesini kazanır
Kazanan
FADE
Maçlar: 599
52.9%
Kazanma Oranı
46.1%
1.43
Ortalama KDA
1.24
15.0
Ortalama Öldürme
17.3
14.9
Ortalama Ölüm
16.4
131.0
Hasar/Raund
149.1
30.4%
HS %
30.4%
199
Savaş Puanı
230
49.3%
Saldırı KO
47.2%
52.8%
Savunma KO
50.7%

FADE vs JETT Performans Analizi

FADE vs JETT eşleşme analizi - genel performans kazananı

599 maçın analizi, FADE'ın bu birebir eşleşmede JETT'a karşı açık bir avantaja sahip olduğunu ve 4 kritik performans metriğinden 3'ünü kazandığını ortaya koymaktadır. JETT bir kategoride güç gösterse de, FADE'ın frag, hasar ve tarafa özgü kazanma oranlarındaki genel istatistiksel üstünlüğü çoğu çatışmada ona avantaj sağlamaktadır.

Öldürme Gücü
1.43FADE
1.24JETT
FADE ve JETT arasında frag yetenekleri yakından eşleşmektedir, KDA oranları sırasıyla 1.43 ve 1.24'dır. Bu yakın eşitlik, mekanik beceri ve konumlandırmanın genellikle doğrudan düellolarda hangi ajanın öne çıkacağını belirleyeceği anlamına gelmektedir.
Damage Output
131.0FADE
149.1JETT
JETT, FADE'ın 131.0 ADR'sine kıyasla raund başına önemli ölçüde daha yüksek hasar (149.1 ADR) vermektedir. Raund başına bu 18.1 hasar farkı bir maç boyunca önemli ölçüde birikmekte ve JETT'a takas senaryolarında ve çoklu öldürme potansiyelinde büyük bir avantaj sağlamaktadır.
Attack Side
49.3%FADE
47.2%JETT
FADE, JETT'ın %47.2'sine karşı %49.3 kazanma oranıyla daha güçlü saldırı tarafı performansı göstermektedir. Takımınızın spike'ı dikmesi gerektiğinde, FADE bu özel eşleşmede daha güvenilir site yürütme ve giriş potansiyeli sağlamaktadır.
Defense Side
52.8%FADE
50.7%JETT
Savunma yetenekleri, JETT'ın %50.7'sine kıyasla %52.8 kazanma oranıyla FADE'ı tercih etmektedir. Düşman baskılarına karşı site tutarken, FADE bu eşleşmede daha güvenilir savunma varlığı ve geri alma potansiyeli sağlamaktadır.

FADE vs JETT eşleşme özeti

Valorant'ta FADE vs JETT eşleşmesi bir taraf için net bir avantaj. 599 rekabetçi maç analizi sonucunda, FADE %52.9 oranında kazanırken JETT %46.1 kazanıyor, bu da 6.8 yüzde puanlık bir fark. En büyük fark fragging yeteneği alanında, burada FADE sürekli olarak üstün geliyor. Bu Öncü vs Duelist eşleşmesinde, FADE bu eşleşmede istatistiksel olarak baskın. FADE güvenle 1v1 düellere girebilir, JETT ise takım arkadaşlarıyla oynamaya, avantaj yaratmak için yetenekleri kullanmaya ve doğrudan çatışmalardan kaçınmaya odaklanmalı.

FADE vs JETT fragging analizi

JETT, Valorant'ta FADE'a karşı fragging istatistiklerini kazandı

JETT, rekabetçi bir fragging karşılaştırmasında FADE'ı kıl payı geçiyor, kill production, damage output, headshot accuracy'de kayda değer avantajlarla 5 metriğin 3'ini kazanıyor. 599 analiz edilen maça dayanan yalnızca 3-2 marjıyla, bu FADE vs JETT eşleşmesi her iki taraf için de tartışmalı kalıyor. FADE alt edilmiş hissetmemeli — istatistiksel fark, bireysel beceri, konumlandırma seçimleri ve oyun içi karar vermenin belirli karşılaşmaları kolayca FADE lehine çevirebileceği kadar dar.

Ortalama KDA
1.43FADE
1.24JETT
FADE bu eşleşmede hafif bir KDA avantajına sahip, JETT'ın 1.24'sına kıyasla 1.43 kaydediyor. Bu 0.18 puanlık fark FADE'ın çatışmalarda öne çıkma eğiliminde olduğunu gösterse de, aradaki fark yetenekli JETT oyuncularının üstün konumlandırma, yetenek zamanlaması veya sadece kritik aim düellolarını kazanarak aşabileceği kadar küçük kalıyor. Veriler, FADE'ın kitinin hayatta kalırken öldürme güvence altına almak için marjinal olarak daha iyi araçlar sunabileceğini öne sürüyor, ancak JETT oyuncuları bu eşleşmede savaşırken dezavantajlı hissetmemeli.
Ortalama Öldürme
15.0FADE
17.3JETT
JETT bu eşleşmede FADE'ı önemli ölçüde fraglarda geçiyor, 15.0'e kıyasla ortalama 17.3 öldürme — maç başına neredeyse 2.3 eliminasyon farkı. JETT FADE'la karşılaştığında, veriler açıkça JETT'ın daha fazla fragging fırsatı bulduğunu ve bunları öldürmelere dönüştürdüğünü gösteriyor. FADE oyuncuları bu istatistiksel gerçekliği kabul etmeli ve yaklaşımlarını ayarlamalı: daha destekleyici oyna, takım arkadaşlarını etkinleştirmeye odaklan ve takımının seni bu düelloya ihtiyaç duymadığı durumlarda JETT'a ego meydan okumasından kaçın.
Ortalama Ölüm
14.9FADE
16.4JETT
FADE, JETT'a karşı belirgin şekilde daha iyi hayatta kalma sergiliyor, oyun başına 16.4'a karşı 14.9 ölüm kaydediyor. Maç başına neredeyse 1.5 daha az ölmek FADE'a önemli ölçüde daha fazla etki potansiyeli veriyor — çoklu öldürme fırsatları, clutch rauntlarında daha fazla varlık ve hayatta kalarak daha fazla ekonomik istikrar. JETT oyuncuları, bir maç boyunca biriken bir hayatta kalma açığıyla karşı karşıya, bu da disiplinli konumlandırmayı ve akıllı geri çekilmeleri kritik kılıyor.
Hasar/Raund
131.0FADE
149.1JETT
JETT doğrudan karşılaşmalarda FADE'ı hasarda önemli ölçüde geçiyor, 131.0'ye karşı 149.1 ADR kaydediyor. Bu 18.1 raunt başına hasar avantajı, JETT'ın ateş çatışmalarında hasar alışverişini sürekli kazandığı, ya doğrudan öldürmeleri güvence altına aldığı ya da rakipleri takım arkadaşlarının temizlemesi için zayıf bıraktığı anlamına geliyor. FADE oyuncuları JETT ile uzun süreli düellolardan kaçınmalı — bunun yerine patlama hasarlı silahlarla hızlı pickler ara veya saf ateş çatışması dezavantajını telafi etmek için yetenek hasarına ve takım çapraz ateşlerine güven.
HS %
30.4%FADE
30.4%JETT
Headshot yüzdeleri FADE (30.4%) ve JETT (30.4%) arasında dikkat çekici şekilde benzer. Bu, bu eşleşmeler gerçekleştiğinde her iki ajanın oyuncularının eşdeğer nişan hassasiyeti sergilediğini ve hiçbirinin sistematik doğruluk avantajına sahip olmadığını gösteriyor. Düellolar, bir tarafın sürekli daha fazla kafa vurmasından ziyade tepki süresine, nişangah ön yerleşimine ve mikro konumlandırmaya bağlı. Her iki ajan da headshotların belirleyici hale geldiği uzun menzilli açıları güvenle sorgulayabilir.

FADE vs JETT atak ve defans performansı

Attack Side
FADE
FADE49.3%
JETT47.2%
Defense Side
FADE
FADE52.8%
JETT50.7%

Atak tarafı analizi

FADE, bu eşleşmede JETT üzerinde mütevazı bir atak avantajı gösteriyor - %49.3 atak turu kazanımı vs %47.2. Bu 2.1 puanlık avantaj FADE'a biraz daha iyi site alma kapasitesi veriyor, ancak fark yetenekli JETT oyuncuları için yeterince dar.

599 rekabetçi oyun verileri, FADE'ın kit'inin atak senaryoları için marjinal olarak daha iyi araçlar sağladığını gösteriyor. Ancak JETT takımları yaklaşımlarını dramatik şekilde değiştirmemeli — bunun yerine yürütme zamanlamasını ve yardımcı zincir koordinasyonunu iyileştirmeye odaklanın. Takım koordinasyonundaki küçük iyileştirmeler %2.1'lik bir farkı kolayca kapatabilir.

Entry düellolarında, FADE hafif bir istatistiksel avantaja sahip ama temel yaklaşımı değiştirecek kadar değil. JETT oyuncuları iyi bilgi veya yardımcı desteği olduğunda güvenle entry yapmalı. FADE entry'lerde biraz daha agresif oynayabilir.

Post-plant durumlarında, FADE'ın hafif avantajı muhtemelen imha reddi için daha iyi yardımcıdan geliyor. JETT post-plant pozisyonlamasında daha kasıtlı olarak telafi etmeli. 2.1 puanlık fark akıllı post-plant temelleriyle nötralize edilebilir.

Defans tarafı analizi

FADE, JETT'dan biraz daha iyi savunma yetenekleri gösteriyor - savunma turlarının %52.8'ını kazanıyor vs %50.7. Bu %2.1 puanlık avantaj, FADE'ın kit'inin CT tarafı oyunu için marjinal olarak daha iyi araçlar sağladığını gösteriyor.

Site atamaları kararlaştırılırken, FADE solo anchor rollerini daha güvenle alabilir. Onların %2.1 savunma avantajı muhtemelen daha iyi geciktirme yardımcısından veya üstün bilgi toplamadan kaynaklanıyor. JETT sitesinde bir takım arkadaşıyla eşleşmeyi düşünmeli.

FADE marjinal olarak daha iyi retake kapasitesi gösteriyor. JETT sayısal üstünlükle retake yapmaya odaklanmalı — takım arkadaşlarını bekleyebilirken FADE'a karşı kahraman 1v1 retake'ler almayın.

Eco ve force buy turlarında, %2.1 fark daha belirgin hale geliyor. JETT, FADE'a karşı eco agresyonunda daha muhafazakar olmalı ve takım yardımcısının bireysel dezavantajları telafi edebileceği full buy'lar için biriktirmeyi önceliklendirmeli.

Genel taraf analizi

FADE hem atakta (%49.3) hem de savunmada (%52.8) net avantajlar tutuyor, harita tarafından bağımsız olarak FADE vs JETT eşleşmesinde üstün seçim olarak kendini konumlandırıyor.

FADE'ın avantajı tüm harita tiplerinde ve takım kompozisyonlarında geçerli. JETT takımları zayıflıklarını kapatabilecek kompozisyonlar düşünmeli — JETT'ı güçlü fragging ajanlarıyla eşleştirin.

Özellikle ranked tırmanışı için, FADE bu eşleşmede objektif olarak daha iyi seçim. Her iki ajanda da eşit rahatsanız, FADE'ı pratik yapmak ölçülebilir bir ranked avantajı sağlıyor. JETT oyuncuları takım oyununa ve yardımcı değerine odaklanmalı.

Karar net: FADE bu eşleşmeyi haritanın her iki tarafında da kazanıyor. Birleşik %4.2 puanlık avantaj anlamlı bir istatistiksel üstünlüğü temsil ediyor. JETT oynanamaz değil ama zorlu bir savaşla karşı karşıya.

Öncü vs Duelist dinamikleri

Öncü (FADE) vs Duelist (JETT) dinamiği, her ajanın çatışmalara temelden farklı araçlar getirdiği asimetrik karşılaşmalar yaratır. FADE'ın Öncü yetenekleri, JETT'nin Duelist kitinden farklı amaçlara hizmet eder, bu da doğrudan dövüşlerin genellikle eşit olmayan utility alışverişlerini içerdiği anlamına gelir.

Öncü yeteneklerinin Duelist karşı oyunuyla nasıl etkileştiğini anlamak, ajanınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. FADE'ın Öncü araç seti belirli yönlerde mükemmel olabilirken, JETT'nin Duelist kiti diğerlerini karşılayabilir. FADE avantajı, rollerinin yeteneklerinin ortalama olarak bu çapraz rol karşılaşmalarını kazanmak için daha iyi çevrildiğini gösteriyor.

MetaBot Desktop

Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun

Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.

  • Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
  • Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
  • Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Comp Lab, Haven'da bir Valorant takım kompozisyonunu analiz ediyor

FADE, Valorant'ta 20 ajana karşı avantajlı ve 8 ajana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. FADE'in en güçlü eşleşmesi 88.9% kazanma oranıyla KAY/O'a karşıdır. En zorlu eşleşme 45.5% kazanma oranıyla RAZE'dır. Belirli eşleşme detayları ve performans metrikleri için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Valorant'ta FADE eşleşme kazanma oranları ve savaş istatistikleri (Patch 13.06)
Rakip
Kazanma Oranı
Maçlar
KDA
Hasar/​Tur
HS %
Sld. KO
Svn. KO
49.05%1.0521.38129.330.3%47.6%51.9%
52.11%7331.43131.830.9%48.5%53.5%
52.92%5991.43131.030.4%49.3%52.8%
54.72%4131.42130.430.6%49.0%53.8%
47.91%4071.37128.231.0%48.4%51.1%
50.77%3881.37126.830.5%47.5%53.1%
46.94%3601.36125.029.6%49.4%48.9%
45.49%2661.43130.831.4%47.7%50.9%
48.86%1761.43131.929.2%45.3%53.5%
48.98%1471.41130.530.2%51.0%49.0%
47.86%1401.42128.530.5%48.3%53.5%
51.82%1371.42136.930.0%48.8%51.1%
47.45%1371.35126.231.5%48.6%50.6%
51.59%1261.35125.128.6%49.2%49.8%
53.04%1151.35125.529.6%47.0%52.7%
53.47%1011.33126.930.2%49.4%50.8%
56.04%911.50136.331.3%50.1%54.4%
52.87%871.37129.930.8%48.0%50.6%
54.41%681.40124.130.5%51.5%52.1%
55.56%631.51141.629.8%48.8%55.4%
63.33%601.56132.733.8%51.5%56.4%
53.57%561.36131.432.1%53.5%49.9%
50.00%521.32124.329.9%45.6%54.2%
54.55%221.49134.131.6%52.4%50.2%
88.89%181.54132.628.2%57.4%63.0%
66.67%121.61135.527.7%50.0%61.1%
77.78%91.44111.828.5%54.0%63.7%
66.67%91.35125.232.0%45.4%63.3%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Valorant'ta FADE'in en iyi eşleşmesi nedir?

FADE'in en iyi eşleşmesi 88.9% kazanma oranıyla KAY/O'a karşıdır. FADE, üstün öldürme yeteneği ve avantajlı fayda etkileşimleri sayesinde bu eşleşmede başarılı olur.

FADE'in en zor eşleşmesi nedir?

FADE'in en zor eşleşmesi sadece 45.5% kazanma oranıyla RAZE'a karşıdır. Bu rakibe karşı FADE, telafi etmek için takım koordinasyonuna ve fayda kullanımına odaklanmalıdır.

FADE'in kaç avantajlı eşleşmesi var?

FADE, Valorant'ta 20 avantajlı eşleşmeye (%50+ kazanma oranı) ve 8 dezavantajlı eşleşmeye sahiptir. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi ajan seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.

Zor eşleşmelerde FADE'i nasıl oynamalıyım?

Zor eşleşmelerde FADE oynarken, takım koordinasyonu, fayda kullanımı ve çapraz ateşleri önceliklendirin. Dezavantajlı rakiplere karşı izole 1v1 düellolarından kaçının ve avantaj yaratmak için FADE'in yeteneklerini kullanma fırsatları arayın. Atak mı savunma mı olduğunuza göre konumlanmanızı ayarlayın.

FADE'in eşleşmelerinde hangi istatistikler en önemli?

FADE'in eşleşmelerinde analiz edilecek önemli istatistikler arasında kazanma oranı, KDA oranı, raunt başına ortalama hasar ve atak/savunma kazanma oranları bulunur. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu, düşük KDA eşleşmeleri ise daha destekleyici oynayıp takım değişimlerine güvenmeyi önerir.

Ayrıca Bakın: Diğer Öncüler