Valorant'ta KAY/O vs JETT eşleşmesi
Kazanma Oranı
42.9%
Maçlar
56
KDA
1.52

KAY/O vs JETT Eslesmeler

Öncü
Yama
13.08
Maçlar
880.870
Bolge
Tum bolgeler
Rütbe
Tum rutbeler
Platform
Tum platformlar
Mod
Competitive
Son guncelleme
16 Eki 2026 UTC

KAY/O vs JETT matchup rehberi: JETT, 57.1% kazanma oranıyla önde, ancak KAY/O yine de kazanabilir. Bu 56 maçlık veri setini dereceli galibiyetlere dönüştürmek için savaş istatistikleri ve stratejiler öğrenin.

KAY/O Eşleşme Analizi

Detaylı birebir istatistikleri görmek için rakip bir ajan seçin. KAY/O'in kazanma oranı, KDA, hasar çıkışı, headshot yüzdesi ve saldırı/savunma etkinliği açısından performansını karşılaştırın — gerçek rekabetçi Valorant maç verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
KAY/O - bu eşleşmede 42.9% kazanma oranı
KAY/O
42.9% KO
VS
JETT vs KAY/O eşleşmesi - 57.1% kazanma oranı
JETT
57.1% KO

KAY/O vs JETT eşleşmesini kim kazanır?

JETT, KAY/O vs JETT eşleşmesini kazanır
Kazanan
JETT
Maçlar: 56
42.9%
Kazanma Oranı
57.1%
1.52
Ortalama KDA
1.39
13.4
Ortalama Öldürme
18.4
15.5
Ortalama Ölüm
15.4
124.2
Hasar/Raund
159.6
28.1%
HS %
33.1%
188
Savaş Puanı
244
42.4%
Saldırı KO
49.6%
50.4%
Savunma KO
57.6%

KAY/O vs JETT Performans Analizi

KAY/O vs JETT eşleşme analizi - genel performans kazananı

56 maçın analizi, JETT'ın bu birebir eşleşmede KAY/O'a karşı açık bir avantaja sahip olduğunu ve 4 kritik performans metriğinden 3'ünü kazandığını ortaya koymaktadır. KAY/O bir kategoride güç gösterse de, JETT'ın frag, hasar ve tarafa özgü kazanma oranlarındaki genel istatistiksel üstünlüğü çoğu çatışmada ona avantaj sağlamaktadır.

Öldürme Gücü
1.52KAY/O
1.39JETT
KAY/O ve JETT arasında frag yetenekleri yakından eşleşmektedir, KDA oranları sırasıyla 1.52 ve 1.39'dır. Bu yakın eşitlik, mekanik beceri ve konumlandırmanın genellikle doğrudan düellolarda hangi ajanın öne çıkacağını belirleyeceği anlamına gelmektedir.
Damage Output
124.2KAY/O
159.6JETT
JETT, KAY/O'ın 124.2 ADR'sine kıyasla raund başına önemli ölçüde daha yüksek hasar (159.6 ADR) vermektedir. Raund başına bu 35.5 hasar farkı bir maç boyunca önemli ölçüde birikmekte ve JETT'a takas senaryolarında ve çoklu öldürme potansiyelinde büyük bir avantaj sağlamaktadır.
Attack Side
42.4%KAY/O
49.6%JETT
Saldırı tarafında, JETT KAY/O'ın %42.4'sine kıyasla %49.6 kazanma oranıyla hakimiyet kurmaktadır. Bu 7.2 yüzde puanlık fark, JETT'ın site alımlarında önemli ölçüde daha etkili olduğunu göstermektedir - ister üstün giriş fragları, ister daha iyi yetenek kullanımı, ister daha güçlü bomba sonrası konumlandırma yoluyla.
Defense Side
50.4%KAY/O
57.6%JETT
JETT, KAY/O'ın %50.4'sini çok aşan %57.6 kazanma oranıyla savunma yarısında mükemmelleşmektedir. Bu 7.2 yüzde puanlık avantaj, JETT'ın site tutma, bilgi toplama ve etkili yetenek ve konumlandırma yoluyla düşman yürütmelerini engelleme konusundaki üstün yeteneğini göstermektedir.

KAY/O vs JETT eşleşme özeti

Valorant'ta KAY/O vs JETT eşleşmesi bir ajanın diğerini önemli ölçüde geride bıraktığı baskın bir eşleşme. 56 rekabetçi maç analizi sonucunda, JETT %57.1 oranında kazanırken KAY/O %42.9 kazanıyor, bu da 14.3 yüzde puanlık bir fark. En büyük fark hasar çıktısı alanında, burada JETT sürekli olarak üstün geliyor. Bu Öncü vs Duelist eşleşmesinde, JETT bu ajan eşleşmesinde ezici üstünlüğe sahip. KAY/O asla JETT'a karşı izole dövüşlere girmemeli ve etkili bir şekilde rekabet edebilmek için tamamen takım koordinasyonuna, yeteneklere ve çapraz ateşlere güvenmeli.

KAY/O vs JETT fragging analizi

JETT, Valorant'ta KAY/O'a karşı fragging istatistiklerini kazandı

JETT, KAY/O vs JETT eşleşmesinde 5 fragging metriğinden 4'ini alıyor, kill production, survivability, damage output'de avantajlarla net mekanik üstünlük kuruyor. 56 dereceli oyun analizimiz, JETT'ın doğrudan savaş senaryolarında KAY/O'ı sürekli geçtiğini ortaya koyuyor. KAY/O kalan metrik'i kazanmayı başarsa da, genel tablo ateş çatışmalarında JETT'ı destekliyor. KAY/O oyuncuları tek güçleri etrafında oynamalı ve JETT'ın hakim olduğu alanlarda maruziyeti en aza indirmeli.

Ortalama KDA
1.52KAY/O
1.39JETT
KAY/O bu eşleşmede hafif bir KDA avantajına sahip, JETT'ın 1.39'sına kıyasla 1.52 kaydediyor. Bu 0.12 puanlık fark KAY/O'ın çatışmalarda öne çıkma eğiliminde olduğunu gösterse de, aradaki fark yetenekli JETT oyuncularının üstün konumlandırma, yetenek zamanlaması veya sadece kritik aim düellolarını kazanarak aşabileceği kadar küçük kalıyor. Veriler, KAY/O'ın kitinin hayatta kalırken öldürme güvence altına almak için marjinal olarak daha iyi araçlar sunabileceğini öne sürüyor, ancak JETT oyuncuları bu eşleşmede savaşırken dezavantajlı hissetmemeli.
Ortalama Öldürme
13.4KAY/O
18.4JETT
JETT ve KAY/O arasındaki öldürme farkı dramatik: 18.4'e karşı 13.4, JETT için oyun başına 5.1 ek öldürme temsil ediyor. Bu devasa fark, bu ajanlar buluştuğunda JETT'ın öldürme akışına sürekli hakim olduğunu gösteriyor. KAY/O oyuncuları için bu veriler, doğrudan savaş senaryolarında temel bir uyumsuzluğu öne sürüyor. JETT'a karşı başarı, JETT'ın fragging çıktısını doğrudan eşlemeye çalışmak yerine rolünü yeniden hayal etmeyi gerektiriyor — kurulum oyuncusu, bilgi toplayıcı, yetenek uzmanı ol.
Ortalama Ölüm
15.5KAY/O
15.4JETT
Hayatta kalma metrikleri KAY/O (15.5 ölüm/oyun) ve JETT (15.4 ölüm/oyun) arasında neredeyse eşit. Bu eşleşmelerde hayatta kalmada hiçbir ajan net bir avantaj göstermiyor, bu da her ikisinin de benzer risk profillerine sahip olduğunu ve hiçbir kitin diğerine karşı belirgin şekilde daha iyi kaçış araçları veya savunma yetenekleri sağlamadığını öne sürüyor. Bu eşleşmedeki raunt sonuçları, ajan tabanlı herhangi bir hayatta kalma avantajı yerine hangi oyuncunun daha az kritik konumlandırma hatası yaptığına bağlı.
Hasar/Raund
124.2KAY/O
159.6JETT
JETT ve KAY/O arasındaki hasar farkı istisnai: sadece 124.2'ye kıyasla 159.6 ADR. JETT raunt başına ortalama 35.5 daha fazla hasar veriyor, bu da doğrudan savaş alışverişlerinde mutlak hakimiyeti gösteriyor. Bu düzeyde eşitsizlik, JETT'ın kiti, tipik oyun tarzı veya konumlandırma kalıplarının hasar vermede devasa avantajlar sağladığını, KAY/O'ın ise etkili takas yapmakta bile zorlandığını öne sürüyor. KAY/O oyuncuları JETT'ı kaçınılması gereken bir düello olarak görmeli ve tamamen savaş dışı katkılara veya yetenek tabanlı hasara odaklanmalı.
HS %
28.1%KAY/O
33.1%JETT
JETT, KAY/O'a karşı belirgin şekilde üstün headshot doğruluğu sergiliyor: 33.1%'e karşı 28.1%. Hassasiyetteki bu 5.0 yüzde puanlık fark, JETT'ın ateş çatışmalarını daha hızlı bitirdiği, daha fazla mermi koruduğu ve her iki oyuncunun aynı anda birbirini gördüğü daha fazla 50-50 düellolarını kazandığı anlamına geliyor. KAY/O aim düellolarında gerçek bir dezavantajla karşı karşıya ve yetenek, konumlandırma veya headshot hassasiyeti gerektirmeyen silah seçimleri (pompalı tüfekler, dumanlar arasından Odin sprayleme vb.) ile telafi etmeli.

KAY/O vs JETT atak ve defans performansı

Attack Side
JETT
KAY/O42.4%
JETT49.6%
Defense Side
JETT
KAY/O50.4%
JETT57.6%

Atak tarafı analizi

JETT, atak tarafında KAY/O'ı önemli ölçüde geçiyor - %49.6 tur kazanma oranı vs %42.4. Bu 7.2 puanlık eşitsizlik, JETT'ı açıkça üstün ofansif ajan olarak ortaya koyuyor.

56 analiz edilen maça göre, JETT atak senaryolarını birden fazla vektör üzerinden domine ediyor. KAY/O takımları yapısal ayarlamalar yapmalı: kilit fragging rollerinde KAY/O'a daha az güvenmeli, JETT ile doğrudan çatışmayı minimize eden yürütmeler tasarlamalı. Sadece "daha iyi oynamak" %7.2'lik bir farkı kapatmak için yeterli değil.

KAY/O, mümkün olduğunda JETT'a karşı entry fragging rollerinden kaçınmalı. Veriler açıkça gösteriyor ki JETT atakta ilk temaslarda orantısız pay kazanıyor. KAY/O oyuncuları destek rolleri için gönüllü olmalı.

Post-plant senaryoları JETT'ı güçlü şekilde favori ediyor. KAY/O takımları asla KAY/O'ı post-plant'te yalnız bırakmamalı — crossfire'lar ve trade'ler için her zaman yakında takım arkadaşları olmalı. JETT post-plant hakimiyetini tanımalı ve spike için agresif oynamalı.

Defans tarafı analizi

JETT, savunmada KAY/O'ı önemli ölçüde geçiyor - %57.6 tur kazanımı vs %50.4. Bu %7.2 puanlık fark, JETT'ın temel savunma görevlerinde — site tutma, bilgi toplama, yürütme geciktirme ve retake katkısı — mükemmel olduğunu gösteriyor.

KAY/O asla JETT'a karşı solo anchor yapmamalı. %7.2 savunma farkı, izole site tutmayı son derece dezavantajlı yapıyor. Bunun yerine KAY/O'ı bir takım arkadaşıyla eşleştirin veya erken rotasyonlara izin veren site dışı pozisyonlar verin.

Retake dinamikleri JETT'ı güçlü şekilde favori ediyor. KAY/O JETT'a karşı retake yapmak zorunda kaldığında, başarı ezici sayısal üstünlük ve yardımcı koordinasyonu gerektiriyor — asla eşit sayıda retake denemeyin.

Ekonomi yönetimi KAY/O için kritik hale geliyor. JETT'a karşı force buying matematiksel olarak dezavantajlı. KAY/O full save'leri savunmalı, full buy turlarının maksimum yardımcıya sahip olmasını sağlamalı.

Genel taraf analizi

JETT hem atakta (%49.6) hem de savunmada (%57.6) hakim üstünlük gösteriyor, oyunun tüm aşamalarında KAY/O'ı kapsamlı şekilde geride bırakıyor. 56 rekabetçi maça göre, bu Valorant'taki daha tek taraflı eşleşmelerden biri.

Harita seçimi ve takım kompozisyonu KAY/O'ın dezavantajını düzeltemez. JETT tüm harita tiplerinde ve takım yapılarında üstün. JETT'a karşı KAY/O oynuyorsanız, takım kompozisyonunuz güçlü şekilde telafi etmeli.

Ranked tırmanışı için, JETT'la sık karşılaşmayı beklediğinizde KAY/O oynamaktan kaçının. %14.4 birleşik puanlık dezavantaj bireysel gelişimle aşılması için çok büyük. JETT'ı ajan havuzunuza eklemeyi düşünün.

Nihai karar: JETT KAY/O vs JETT eşleşmesini kesin olarak kazanıyor. Bu bir beceri testi değil — JETT binlerce oyun boyunca sistematik avantajlara sahip. KAY/O oyuncuları beklentileri ayarlamalı ve daha destekleyici oynamalı.

Öncü vs Duelist dinamikleri

Öncü (KAY/O) vs Duelist (JETT) dinamiği, her ajanın çatışmalara temelden farklı araçlar getirdiği asimetrik karşılaşmalar yaratır. KAY/O'ın Öncü yetenekleri, JETT'nin Duelist kitinden farklı amaçlara hizmet eder, bu da doğrudan dövüşlerin genellikle eşit olmayan utility alışverişlerini içerdiği anlamına gelir.

Öncü yeteneklerinin Duelist karşı oyunuyla nasıl etkileştiğini anlamak, ajanınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. KAY/O'ın Öncü araç seti belirli yönlerde mükemmel olabilirken, JETT'nin Duelist kiti diğerlerini karşılayabilir. JETT avantajı, rollerinin yeteneklerinin ortalama olarak bu çapraz rol karşılaşmalarını kazanmak için daha iyi çevrildiğini gösteriyor.

MetaBot Desktop

Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun

Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.

  • Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
  • Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
  • Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Comp Lab, Haven'da bir Valorant takım kompozisyonunu analiz ediyor

KAY/O, Valorant'ta 8 ajana karşı avantajlı ve 13 ajana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. KAY/O'in en güçlü eşleşmesi 80.0% kazanma oranıyla ISO'a karşıdır. En zorlu eşleşme 11.1% kazanma oranıyla FADE'dır. Belirli eşleşme detayları ve performans metrikleri için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Valorant'ta KAY/O eşleşme kazanma oranları ve savaş istatistikleri (Patch 13.08)
Rakip
Kazanma Oranı
Maçlar
KDA
Hasar/​Tur
HS %
Sld. KO
Svn. KO
50.00%621.62134.527.7%48.1%48.7%
42.86%561.52124.228.1%42.4%50.4%
35.29%511.57130.329.5%46.9%46.1%
53.19%471.57125.529.2%46.8%52.0%
34.62%261.48130.429.0%49.1%42.2%
25.00%201.50134.824.3%40.4%46.7%
50.00%181.59122.624.5%43.7%53.5%
11.11%181.48123.129.4%37.0%42.6%
43.75%161.37115.328.1%41.5%51.8%
46.67%151.59131.530.5%43.4%53.2%
30.77%131.49137.727.5%46.6%40.7%
46.15%131.89159.128.6%49.4%48.1%
33.33%121.58120.326.6%39.5%43.8%
27.27%111.38121.928.1%35.3%58.2%
40.00%51.89159.827.5%45.5%40.4%
60.00%51.59131.728.9%48.3%57.7%
80.00%52.15150.832.1%58.3%61.5%
50.00%41.36118.330.1%43.8%50.0%
50.00%42.25176.426.7%51.1%54.1%
75.00%41.63115.227.2%51.1%54.2%
33.33%31.38121.339.4%44.4%23.8%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Valorant'ta KAY/O'in en iyi eşleşmesi nedir?

KAY/O'in en iyi eşleşmesi 80.0% kazanma oranıyla ISO'a karşıdır. KAY/O, üstün öldürme yeteneği ve avantajlı fayda etkileşimleri sayesinde bu eşleşmede başarılı olur.

KAY/O'in en zor eşleşmesi nedir?

KAY/O'in en zor eşleşmesi sadece 11.1% kazanma oranıyla FADE'a karşıdır. Bu rakibe karşı KAY/O, telafi etmek için takım koordinasyonuna ve fayda kullanımına odaklanmalıdır.

KAY/O'in kaç avantajlı eşleşmesi var?

KAY/O, Valorant'ta 8 avantajlı eşleşmeye (%50+ kazanma oranı) ve 13 dezavantajlı eşleşmeye sahiptir. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi ajan seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.

Zor eşleşmelerde KAY/O'i nasıl oynamalıyım?

Zor eşleşmelerde KAY/O oynarken, takım koordinasyonu, fayda kullanımı ve çapraz ateşleri önceliklendirin. Dezavantajlı rakiplere karşı izole 1v1 düellolarından kaçının ve avantaj yaratmak için KAY/O'in yeteneklerini kullanma fırsatları arayın. Atak mı savunma mı olduğunuza göre konumlanmanızı ayarlayın.

KAY/O'in eşleşmelerinde hangi istatistikler en önemli?

KAY/O'in eşleşmelerinde analiz edilecek önemli istatistikler arasında kazanma oranı, KDA oranı, raunt başına ortalama hasar ve atak/savunma kazanma oranları bulunur. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu, düşük KDA eşleşmeleri ise daha destekleyici oynayıp takım değişimlerine güvenmeyi önerir.

Ayrıca Bakın: Diğer Öncüler