Valorant'ta KAY/O vs OMEN eşleşmesi
Kazanma Oranı
50.0%
Maçlar
18
KDA
1.59

KAY/O vs OMEN Eslesmeler

Öncü
Yama
13.06
Maçlar
873.870
Bolge
Tum bolgeler
Rütbe
Tum rutbeler
Platform
Tum platformlar
Mod
Competitive
Son guncelleme
16 Eki 2026 UTC

KAY/O vs OMEN birebir analizi. KAY/O, bu rekabetçi matchup'ta 50.0% kazanma oranını elinde tutuyor. 18 oyun analiz edilmiş olarak, kazananları kaybedenlerden ayıran temel istatistikleri—KDA, raunt başına hasar ve tarafa göre performans—keşfedin.

KAY/O Eşleşme Analizi

Detaylı birebir istatistikleri görmek için rakip bir ajan seçin. KAY/O'in kazanma oranı, KDA, hasar çıkışı, headshot yüzdesi ve saldırı/savunma etkinliği açısından performansını karşılaştırın — gerçek rekabetçi Valorant maç verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
KAY/O - bu eşleşmede 50.0% kazanma oranı
KAY/O
50.0% KO
VS
OMEN vs KAY/O eşleşmesi - 44.4% kazanma oranı
OMEN
44.4% KO

KAY/O vs OMEN eşleşmesini kim kazanır?

KAY/O, KAY/O vs OMEN eşleşmesini kazanır
Kazanan
KAY/O
Maçlar: 18
50.0%
Kazanma Oranı
44.4%
1.59
Ortalama KDA
1.79
13.9
Ortalama Öldürme
16.4
16.1
Ortalama Ölüm
14.6
122.6
Hasar/Raund
132.5
24.5%
HS %
29.9%
191
Savaş Puanı
209
43.7%
Saldırı KO
46.5%
53.5%
Savunma KO
56.3%

KAY/O vs OMEN Performans Analizi

KAY/O vs OMEN eşleşme analizi - genel performans kazananı

KAY/O vs OMEN eşleşmesinde, OMEN dört temel performans kategorisinin tamamında tam üstünlük göstermektedir. 18 analiz edilen maça dayanarak, OMEN frag verimliliği, hasar çıkışı ve hem saldırı hem de savunma kazanma oranlarında KAY/O'ı geride bırakmaktadır. Bu kapsamlı avantaj, OMEN'ı Valorant dereceli maçlarında KAY/O'a karşı istatistiksel olarak tercih edilen seçim yapmaktadır.

Öldürme Gücü
1.59KAY/O
1.79OMEN
OMEN, KAY/O'ın 1.59'sına karşı 1.79 KDA ile gözle görülür bir frag avantajı sürdürmektedir. Öldürme-ölüm-asist oranındaki bu fark, OMEN oyuncularının clutch durumlarında daha güvenilir olduğunu ve raund galibiyetlerine daha tutarlı katkıda bulunduğunu göstermektedir.
Damage Output
122.6KAY/O
132.5OMEN
OMEN, KAY/O'ın 122.6 ADR'sini geçerek raund başına ortalama 132.5 hasar çıkarmaktadır. Bu tutarlı hasar avantajı, OMEN'ın daha fazla asist kredisi almasına ve zayıflamış rakipleri bitirmesine yardımcı olmaktadır.
Attack Side
43.7%KAY/O
46.5%OMEN
OMEN, KAY/O'ın %43.7'sine karşı %46.5 kazanma oranıyla daha güçlü saldırı tarafı performansı göstermektedir. Takımınızın spike'ı dikmesi gerektiğinde, OMEN bu özel eşleşmede daha güvenilir site yürütme ve giriş potansiyeli sağlamaktadır.
Defense Side
53.5%KAY/O
56.3%OMEN
Savunma yetenekleri, KAY/O'ın %53.5'sine kıyasla %56.3 kazanma oranıyla OMEN'ı tercih etmektedir. Düşman baskılarına karşı site tutarken, OMEN bu eşleşmede daha güvenilir savunma varlığı ve geri alma potansiyeli sağlamaktadır.

KAY/O vs OMEN eşleşme özeti

Valorant'ta KAY/O vs OMEN eşleşmesi orta düzeyde avantajlı bir eşleşme. 18 rekabetçi maç analizi sonucunda, KAY/O %50.0 oranında kazanırken OMEN %44.4 kazanıyor, bu da 5.6 yüzde puanlık bir fark. En büyük fark headshot isabeti alanında, burada OMEN sürekli olarak üstün geliyor. Bu Öncü vs Controller eşleşmesinde, KAY/O bu ajan karşılaşmasında anlamlı avantajlara sahip. OMEN oyuncuları mümkün olduğunca izole düellerden kaçınmalı ve istatistiksel dezavantajı aşmak için takım yeteneklerine ve takaslara güvenmeli.

KAY/O vs OMEN fragging analizi

OMEN, Valorant'ta KAY/O'a karşı fragging istatistiklerini kazandı

OMEN, KAY/O vs OMEN eşleşmesinde KAY/O'a karşı beş savaş metriğinin tamamını kazanarak fragging departmanında temiz bir süpürme gerçekleştiriyor. KDA efficiency, kill production, survivability genelinde bu kapsamlı hakimiyet, OMEN'ın bu karşılaşmalarda sistematik mekanik avantajlara sahip olduğunu gösteriyor. 18 rekabetçi maçın analizine dayanarak, OMEN oyuncuları KAY/O'a karşı düellolara güvenle yaklaşabilirken, KAY/O oyuncuları adil dövüşlerden tamamen kaçınmalı ve bunun yerine etkili kalmak için yetenek tabanlı katkılara, bilgi toplamaya ve takım koordinasyonuna odaklanmalı.

Ortalama KDA
1.59KAY/O
1.79OMEN
OMEN bu eşleşmede hafif bir KDA avantajına sahip, KAY/O'ın 1.59'sına kıyasla 1.79 kaydediyor. Bu 0.20 puanlık fark OMEN'ın çatışmalarda öne çıkma eğiliminde olduğunu gösterse de, aradaki fark yetenekli KAY/O oyuncularının üstün konumlandırma, yetenek zamanlaması veya sadece kritik aim düellolarını kazanarak aşabileceği kadar küçük kalıyor. Veriler, OMEN'ın kitinin hayatta kalırken öldürme güvence altına almak için marjinal olarak daha iyi araçlar sunabileceğini öne sürüyor, ancak KAY/O oyuncuları bu eşleşmede savaşırken dezavantajlı hissetmemeli.
Ortalama Öldürme
13.9KAY/O
16.4OMEN
OMEN bu eşleşmede KAY/O'ı önemli ölçüde fraglarda geçiyor, 13.9'e kıyasla ortalama 16.4 öldürme — maç başına neredeyse 2.5 eliminasyon farkı. OMEN KAY/O'la karşılaştığında, veriler açıkça OMEN'ın daha fazla fragging fırsatı bulduğunu ve bunları öldürmelere dönüştürdüğünü gösteriyor. KAY/O oyuncuları bu istatistiksel gerçekliği kabul etmeli ve yaklaşımlarını ayarlamalı: daha destekleyici oyna, takım arkadaşlarını etkinleştirmeye odaklan ve takımının seni bu düelloya ihtiyaç duymadığı durumlarda OMEN'a ego meydan okumasından kaçın.
Ortalama Ölüm
16.1KAY/O
14.6OMEN
OMEN, KAY/O'a karşı belirgin şekilde daha iyi hayatta kalma sergiliyor, oyun başına 16.1'a karşı 14.6 ölüm kaydediyor. Maç başına neredeyse 1.5 daha az ölmek OMEN'a önemli ölçüde daha fazla etki potansiyeli veriyor — çoklu öldürme fırsatları, clutch rauntlarında daha fazla varlık ve hayatta kalarak daha fazla ekonomik istikrar. KAY/O oyuncuları, bir maç boyunca biriken bir hayatta kalma açığıyla karşı karşıya, bu da disiplinli konumlandırmayı ve akıllı geri çekilmeleri kritik kılıyor.
Hasar/Raund
122.6KAY/O
132.5OMEN
OMEN bu eşleşmede KAY/O'dan raunt başına 9.9 daha fazla hasar uyguluyor (132.5 vs 122.6 ADR). Ezici olmasa da, bu fark tam bir maç boyunca anlamlı şekilde birikiyor: OMEN belirgin şekilde daha fazla chip hasarı, asist ve takım arkadaşlarını hazırlayan neredeyse-öldürmeler katkısı yapıyor. KAY/O daha iyi takas kalıpları ile bu farkı kapatabilir, hasarlarının kaçan veya iyileşen rakipleri etiketlemek yerine gerçek eliminasyonlara yol açmasını sağlayarak.
HS %
24.5%KAY/O
29.9%OMEN
OMEN ve KAY/O arasındaki headshot yüzdesi eşitsizliği önemli: 24.5%'e kıyasla 29.9%, 5.4 puanlık fark. OMEN bu eşleşmede sürekli olarak çok daha üstün nişan hassasiyeti sergiliyor, potansiyel takasları temiz öldürmelere dönüştürüyor ve daha az doğru oyuncuları öldürecek karşılaşmalarda hayatta kalıyor. KAY/O için, OMEN'a adil bir aim düellosunda meydan okumak istatistiksel olarak akıllıca değil. Başarı, haksız dövüşler yaratmayı gerektiriyor — off-angle'lar, yetenek kombinasyonları, çok kişilik baskı — OMEN'ın aim avantajının tam olarak kendini gösteremeyeceği yerlerde.

KAY/O vs OMEN atak ve defans performansı

Attack Side
OMEN
KAY/O43.7%
OMEN46.5%
Defense Side
OMEN
KAY/O53.5%
OMEN56.3%

Atak tarafı analizi

OMEN, bu eşleşmede KAY/O üzerinde mütevazı bir atak avantajı gösteriyor - %46.5 atak turu kazanımı vs %43.7. Bu 2.8 puanlık avantaj OMEN'a biraz daha iyi site alma kapasitesi veriyor, ancak fark yetenekli KAY/O oyuncuları için yeterince dar.

18 rekabetçi oyun verileri, OMEN'ın kit'inin atak senaryoları için marjinal olarak daha iyi araçlar sağladığını gösteriyor. Ancak KAY/O takımları yaklaşımlarını dramatik şekilde değiştirmemeli — bunun yerine yürütme zamanlamasını ve yardımcı zincir koordinasyonunu iyileştirmeye odaklanın. Takım koordinasyonundaki küçük iyileştirmeler %2.8'lik bir farkı kolayca kapatabilir.

Entry düellolarında, OMEN hafif bir istatistiksel avantaja sahip ama temel yaklaşımı değiştirecek kadar değil. KAY/O oyuncuları iyi bilgi veya yardımcı desteği olduğunda güvenle entry yapmalı. OMEN entry'lerde biraz daha agresif oynayabilir.

Post-plant durumlarında, OMEN'ın hafif avantajı muhtemelen imha reddi için daha iyi yardımcıdan geliyor. KAY/O post-plant pozisyonlamasında daha kasıtlı olarak telafi etmeli. 2.8 puanlık fark akıllı post-plant temelleriyle nötralize edilebilir.

Defans tarafı analizi

OMEN, KAY/O'dan biraz daha iyi savunma yetenekleri gösteriyor - savunma turlarının %56.3'ını kazanıyor vs %53.5. Bu %2.8 puanlık avantaj, OMEN'ın kit'inin CT tarafı oyunu için marjinal olarak daha iyi araçlar sağladığını gösteriyor.

Site atamaları kararlaştırılırken, OMEN solo anchor rollerini daha güvenle alabilir. Onların %2.8 savunma avantajı muhtemelen daha iyi geciktirme yardımcısından veya üstün bilgi toplamadan kaynaklanıyor. KAY/O sitesinde bir takım arkadaşıyla eşleşmeyi düşünmeli.

OMEN marjinal olarak daha iyi retake kapasitesi gösteriyor. KAY/O sayısal üstünlükle retake yapmaya odaklanmalı — takım arkadaşlarını bekleyebilirken OMEN'a karşı kahraman 1v1 retake'ler almayın.

Eco ve force buy turlarında, %2.8 fark daha belirgin hale geliyor. KAY/O, OMEN'a karşı eco agresyonunda daha muhafazakar olmalı ve takım yardımcısının bireysel dezavantajları telafi edebileceği full buy'lar için biriktirmeyi önceliklendirmeli.

Genel taraf analizi

OMEN hem atakta (%46.5) hem de savunmada (%56.3) net avantajlar tutuyor, harita tarafından bağımsız olarak KAY/O vs OMEN eşleşmesinde üstün seçim olarak kendini konumlandırıyor.

OMEN'ın avantajı tüm harita tiplerinde ve takım kompozisyonlarında geçerli. KAY/O takımları zayıflıklarını kapatabilecek kompozisyonlar düşünmeli — KAY/O'ı güçlü fragging ajanlarıyla eşleştirin.

Özellikle ranked tırmanışı için, OMEN bu eşleşmede objektif olarak daha iyi seçim. Her iki ajanda da eşit rahatsanız, OMEN'ı pratik yapmak ölçülebilir bir ranked avantajı sağlıyor. KAY/O oyuncuları takım oyununa ve yardımcı değerine odaklanmalı.

Karar net: OMEN bu eşleşmeyi haritanın her iki tarafında da kazanıyor. Birleşik %5.6 puanlık avantaj anlamlı bir istatistiksel üstünlüğü temsil ediyor. KAY/O oynanamaz değil ama zorlu bir savaşla karşı karşıya.

Öncü vs Controller dinamikleri

Öncü (KAY/O) vs Controller (OMEN) dinamiği, her ajanın çatışmalara temelden farklı araçlar getirdiği asimetrik karşılaşmalar yaratır. KAY/O'ın Öncü yetenekleri, OMEN'nin Controller kitinden farklı amaçlara hizmet eder, bu da doğrudan dövüşlerin genellikle eşit olmayan utility alışverişlerini içerdiği anlamına gelir.

Öncü yeteneklerinin Controller karşı oyunuyla nasıl etkileştiğini anlamak, ajanınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. KAY/O'ın Öncü araç seti belirli yönlerde mükemmel olabilirken, OMEN'nin Controller kiti diğerlerini karşılayabilir. OMEN avantajı, rollerinin yeteneklerinin ortalama olarak bu çapraz rol karşılaşmalarını kazanmak için daha iyi çevrildiğini gösteriyor.

MetaBot Desktop

Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun

Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.

  • Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
  • Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
  • Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Comp Lab, Haven'da bir Valorant takım kompozisyonunu analiz ediyor

KAY/O, Valorant'ta 8 ajana karşı avantajlı ve 13 ajana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. KAY/O'in en güçlü eşleşmesi 80.0% kazanma oranıyla ISO'a karşıdır. En zorlu eşleşme 11.1% kazanma oranıyla FADE'dır. Belirli eşleşme detayları ve performans metrikleri için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Valorant'ta KAY/O eşleşme kazanma oranları ve savaş istatistikleri (Patch 13.06)
Rakip
Kazanma Oranı
Maçlar
KDA
Hasar/​Tur
HS %
Sld. KO
Svn. KO
50.00%621.62134.527.7%48.1%48.7%
43.64%551.53124.728.2%43.1%50.4%
35.29%511.57130.329.5%46.9%46.1%
53.19%471.57125.529.2%46.8%52.0%
34.62%261.48130.429.0%49.1%42.2%
25.00%201.50134.824.3%40.4%46.7%
50.00%181.59122.624.5%43.7%53.5%
11.11%181.48123.129.4%37.0%42.6%
43.75%161.37115.328.1%41.5%51.8%
46.67%151.59131.530.5%43.4%53.2%
30.77%131.49137.727.5%46.6%40.7%
46.15%131.89159.128.6%49.4%48.1%
33.33%121.58120.326.6%39.5%43.8%
27.27%111.38121.928.1%35.3%58.2%
40.00%51.89159.827.5%45.5%40.4%
60.00%51.59131.728.9%48.3%57.7%
80.00%52.15150.832.1%58.3%61.5%
50.00%41.36118.330.1%43.8%50.0%
50.00%42.25176.426.7%51.1%54.1%
75.00%41.63115.227.2%51.1%54.2%
33.33%31.38121.339.4%44.4%23.8%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Valorant'ta KAY/O'in en iyi eşleşmesi nedir?

KAY/O'in en iyi eşleşmesi 80.0% kazanma oranıyla ISO'a karşıdır. KAY/O, üstün öldürme yeteneği ve avantajlı fayda etkileşimleri sayesinde bu eşleşmede başarılı olur.

KAY/O'in en zor eşleşmesi nedir?

KAY/O'in en zor eşleşmesi sadece 11.1% kazanma oranıyla FADE'a karşıdır. Bu rakibe karşı KAY/O, telafi etmek için takım koordinasyonuna ve fayda kullanımına odaklanmalıdır.

KAY/O'in kaç avantajlı eşleşmesi var?

KAY/O, Valorant'ta 8 avantajlı eşleşmeye (%50+ kazanma oranı) ve 13 dezavantajlı eşleşmeye sahiptir. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi ajan seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.

Zor eşleşmelerde KAY/O'i nasıl oynamalıyım?

Zor eşleşmelerde KAY/O oynarken, takım koordinasyonu, fayda kullanımı ve çapraz ateşleri önceliklendirin. Dezavantajlı rakiplere karşı izole 1v1 düellolarından kaçının ve avantaj yaratmak için KAY/O'in yeteneklerini kullanma fırsatları arayın. Atak mı savunma mı olduğunuza göre konumlanmanızı ayarlayın.

KAY/O'in eşleşmelerinde hangi istatistikler en önemli?

KAY/O'in eşleşmelerinde analiz edilecek önemli istatistikler arasında kazanma oranı, KDA oranı, raunt başına ortalama hasar ve atak/savunma kazanma oranları bulunur. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu, düşük KDA eşleşmeleri ise daha destekleyici oynayıp takım değişimlerine güvenmeyi önerir.

Ayrıca Bakın: Diğer Öncüler