Valorant'ta OMEN vs YORU eşleşmesi
Kazanma Oranı
47.7%
Maçlar
111
KDA
1.56

OMEN vs YORU Eslesmeler

Kontrol Uzmanı
Yama
13.06
Maçlar
873.870
Bolge
Tum bolgeler
Rütbe
Tum rutbeler
Platform
Tum platformlar
Mod
Competitive
Son guncelleme
13 Eki 2026 UTC

OMEN vs YORU, neredeyse eşit kazanma oranlarıyla (47.7% vs 51.4%) bir beceri matchup'ıdır. 111 maça dayanarak, avantajınızı bulmak için hangi ajanın KDA, hasar çıktısı, atak rauntları ve savunma rauntlarında kazandığını görün.

OMEN Eşleşme Analizi

Detaylı birebir istatistikleri görmek için rakip bir ajan seçin. OMEN'in kazanma oranı, KDA, hasar çıkışı, headshot yüzdesi ve saldırı/savunma etkinliği açısından performansını karşılaştırın — gerçek rekabetçi Valorant maç verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
OMEN - bu eşleşmede 47.7% kazanma oranı
OMEN
47.7% KO
VS
YORU vs OMEN eşleşmesi - 51.4% kazanma oranı
YORU
51.4% KO

OMEN vs YORU eşleşmesini kim kazanır?

YORU, OMEN vs YORU eşleşmesini kazanır
Kazanan
YORU
Maçlar: 111
47.7%
Kazanma Oranı
51.4%
1.56
Ortalama KDA
1.26
15.9
Ortalama Öldürme
16.8
15.4
Ortalama Ölüm
16.3
134.4
Hasar/Raund
141.2
30.3%
HS %
31.7%
205
Savaş Puanı
216
48.2%
Saldırı KO
48.6%
51.4%
Savunma KO
51.8%

OMEN vs YORU Performans Analizi

OMEN vs YORU eşleşme analizi - genel performans kazananı

111 maçın analizi, YORU'ın bu birebir eşleşmede OMEN'a karşı açık bir avantaja sahip olduğunu ve 4 kritik performans metriğinden 3'ünü kazandığını ortaya koymaktadır. OMEN bir kategoride güç gösterse de, YORU'ın frag, hasar ve tarafa özgü kazanma oranlarındaki genel istatistiksel üstünlüğü çoğu çatışmada ona avantaj sağlamaktadır.

Öldürme Gücü
1.56OMEN
1.26YORU
OMEN, YORU'ın 1.26'sına karşı 1.56 KDA ile gözle görülür bir frag avantajı sürdürmektedir. Öldürme-ölüm-asist oranındaki bu fark, OMEN oyuncularının clutch durumlarında daha güvenilir olduğunu ve raund galibiyetlerine daha tutarlı katkıda bulunduğunu göstermektedir.
Damage Output
134.4OMEN
141.2YORU
YORU, OMEN'ın 134.4 ADR'sini geçerek raund başına ortalama 141.2 hasar çıkarmaktadır. Bu tutarlı hasar avantajı, YORU'ın daha fazla asist kredisi almasına ve zayıflamış rakipleri bitirmesine yardımcı olmaktadır.
Attack Side
48.2%OMEN
48.6%YORU
Bu ajanlar arasında saldırı tarafı performansı dengelidir, OMEN %48.2 ve YORU %48.6 kazanma oranlarındadır. Saldırıdaki başarı, bireysel ajan seçiminden çok takım stratejisi ve harita kontrolüne bağlı olacaktır.
Defense Side
51.4%OMEN
51.8%YORU
Her iki ajan da savunmada benzer performans göstermektedir, OMEN %51.4 kazanma oranı ve YORU %51.8'dedir. Bu eşleşmede savunma başarısı, ajana özgü avantajlardan ziyade nişangah yerleştirme, yetenek zamanlaması ve takım iletişimine bağlıdır.

OMEN vs YORU eşleşme özeti

Valorant'ta OMEN vs YORU eşleşmesi orta düzeyde avantajlı bir eşleşme. 111 rekabetçi maç analizi sonucunda, YORU %51.4 oranında kazanırken OMEN %47.7 kazanıyor, bu da 3.6 yüzde puanlık bir fark. En büyük fark fragging yeteneği alanında, burada OMEN sürekli olarak üstün geliyor. Bu Kontrol Uzmanı vs Duelist eşleşmesinde, YORU bu ajan karşılaşmasında anlamlı avantajlara sahip. OMEN oyuncuları mümkün olduğunca izole düellerden kaçınmalı ve istatistiksel dezavantajı aşmak için takım yeteneklerine ve takaslara güvenmeli.

OMEN vs YORU fragging analizi

YORU, Valorant'ta OMEN'a karşı fragging istatistiklerini kazandı

YORU, rekabetçi bir fragging karşılaştırmasında OMEN'ı kıl payı geçiyor, kill production, damage output, headshot accuracy'de kayda değer avantajlarla 5 metriğin 3'ini kazanıyor. 111 analiz edilen maça dayanan yalnızca 3-2 marjıyla, bu OMEN vs YORU eşleşmesi her iki taraf için de tartışmalı kalıyor. OMEN alt edilmiş hissetmemeli — istatistiksel fark, bireysel beceri, konumlandırma seçimleri ve oyun içi karar vermenin belirli karşılaşmaları kolayca OMEN lehine çevirebileceği kadar dar.

Ortalama KDA
1.56OMEN
1.26YORU
OMEN, YORU'a karşı belirgin şekilde daha güçlü öldürme-ölüm-asist performansı sergiliyor, 1.26'ya karşı 1.56 KDA'yı koruyor. Bu 0.30 puanlık fark, OMEN'ın bu doğrudan karşılaşmalarda ölümden kaçınırken eliminasyonları güvence altına alma konusundaki üstün yeteneğini yansıtıyor. OMEN'la karşılaşan YORU oyuncuları solo saldırı yerine takım koordinasyonunu önceliklendirmeli — 2v1 durumları ara, takım arkadaşlarıyla yetenek kullanımını koordine et ve OMEN'ın istatistiksel avantajının en belirgin hale geldiği izole düellolar yerine takaslara odaklan.
Ortalama Öldürme
15.9OMEN
16.8YORU
YORU bu doğrudan karşılaşmada OMEN'dan maç başına yaklaşık 1.0 daha fazla öldürme güvence altına alıyor (16.8 vs 15.9). Tipik 20+ rauntluk bir oyun boyunca, bu YORU'ın takımın çabalarına birkaç ek eliminasyon katkısı olarak tercüme ediliyor. Fark, YORU'ın oyun tarzının veya kitinin biraz daha iyi öldürme güvence altına alma fırsatları sağladığını gösteriyor, ancak OMEN üstün yetenek yardımı, site tutma veya clutch performansları ile telafi edebilir.
Ortalama Ölüm
15.4OMEN
16.3YORU
OMEN bu eşleşmede daha uzun hayatta kalıyor, YORU'ın 16.3 ölümüne kıyasla oyun başına 15.4 kez ölüyor. Maç başına bu 0.9 ölüm farkı, OMEN'ın daha fazla raunt için mevcut olduğu, geç raunt senaryolarına ve clutch durumlarına daha sık katkıda bulunduğu anlamına geliyor. YORU oyuncuları konumlandırmalarını ve saldırganlık zamanlamalarını incelemeli — veriler, OMEN'ın bu düellolara yaklaşımının daha iyi hayatta kalma sonuçları verdiğini öne sürüyor.
Hasar/Raund
134.4OMEN
141.2YORU
YORU bu eşleşmede OMEN'dan raunt başına 6.7 daha fazla hasar uyguluyor (141.2 vs 134.4 ADR). Ezici olmasa da, bu fark tam bir maç boyunca anlamlı şekilde birikiyor: YORU belirgin şekilde daha fazla chip hasarı, asist ve takım arkadaşlarını hazırlayan neredeyse-öldürmeler katkısı yapıyor. OMEN daha iyi takas kalıpları ile bu farkı kapatabilir, hasarlarının kaçan veya iyileşen rakipleri etiketlemek yerine gerçek eliminasyonlara yol açmasını sağlayarak.
HS %
30.3%OMEN
31.7%YORU
YORU biraz daha yüksek oranda headshot vuruyor (31.7% vs 30.3%), düellolarda öldürme süresinde mütevazı ama anlamlı bir avantaj sağlıyor. Bu 1.3 yüzde puanlık üstünlük, YORU'ın OMEN tam tepki vermeden önce daha sık one-tap veya two-tap yapmasına dönüşüyor. OMEN oyuncuları buna öngörülebilir açı tutmalarından kaçınarak, YORU'ın nişangah yerleşimini bozmak için hareket kullanarak ve doğruluk farkını etkisiz hale getirmek için yaygın pozisyonları prefire ederek karşı koymalı.

OMEN vs YORU atak ve defans performansı

Attack Side
YORU
OMEN48.2%
YORU48.6%
Defense Side
YORU
OMEN51.4%
YORU51.8%

Atak tarafı analizi

OMEN ve YORU arasındaki atak karşılaştırması neredeyse mükemmel bir denge ortaya koyuyor - OMEN atak turlarının %48.2'ını kazanırken YORU %48.6 kazanıyor. Bu ihmal edilebilir %0.3 puanlık fark, site yürütmelerinde veya dar geçitlerde hiçbir ajanın doğuştan avantajı olmadığını gösteriyor.

Taktiksel açıdan, ne OMEN ne de YORU bu eşleşmeye göre standart atak yaklaşımlarını ayarlamamalı. Her iki ajan da istatistiksel dezavantaj endişesi olmadan tipik yürütme kalıplarını oynayabilir. 111 maç verileri, daha iyi oyun anlayışı ve nişan becerisine sahip oyuncunun atak karşılaşmalarını kazanacağını gösteriyor.

Entry fragging için, hem OMEN hem de YORU oyuncuları site yürütmelerinde ilk düelloyu güvenle alabilir. Hiçbir ajanın yetenekleri anlamlı ilk temas avantajları yaratmıyor, bu yüzden entry başarısı nişangah yerleşimi ve jiggle-peeking tekniğine bağlı.

Bu eşleşmedeki post-plant senaryoları benzer şekilde dengeli. Hiçbir ajan üstün spike savunma yetenekleri göstermiyor. Spike dikildiğinde, standart post-plant temelllerine odaklanın: crossfire pozisyonlaması, imha gecikmesi için yardımcı kullanımı. %0.3 fark istatistiksel gürültü olarak kabul edilecek kadar küçük.

Defans tarafı analizi

OMEN ve YORU arasındaki savunma performansı neredeyse aynı - OMEN CT tarafında turların %51.4'ını tutarken YORU %51.8 tutuyor. Bu 0.3 puanlık marj, her iki ajanın da site tutma, retake veya post-plant reddi konusunda eşit katkı sağladığını gösteriyor.

Hem OMEN hem de YORU bu eşleşmede eşit etkinlikle site tutabilir. Herhangi bir haritada A, B veya mid tutarken, hiçbir ajanın savunma kit'i anlamlı avantajlar sağlamıyor. Site tutma kararları eşleşme değerlendirmelerine değil, harita bilgisine ve takım kompozisyon ihtiyaçlarına dayanmalı. %0.3'lik fark, site atama kararlarını etkilemek için çok küçük.

Retake senaryoları, 111 maçlık savunma verilerimize göre OMEN ve YORU arasında benzer şekilde dengeli. Standart retake temellerine odaklanın: yaygın spotları temizlemek için yardımcı, takım arkadaşlarıyla koordineli zamanlama ve etkili trade yapma. OMEN veya YORU ile karşılaşıp karşılaşmadığınıza göre retake yaklaşımınızı ayarlamayın.

Ekonomi kararları ve yardımcı kullanımı, savunma sırasında bu özel eşleşmeye göre değişmemeli. Her iki ajan da karşılaştırılabilir force buy başarı oranlarına ve yardımcı etkinliğine sahip. Ekonomi kararlarını OMEN vs YORU özel değerlendirmelerine göre değil, takım ihtiyaçlarına ve genel savunma ilkelerine göre verin.

Genel taraf analizi

YORU haritanın her iki tarafında da tutarlı ama ince bir avantaj koruyor - %48.6 atak kazanma oranı ve %51.8 savunma kazanma oranı. YORU istatistiksel olarak favori olsa da, OMEN güçlü bireysel performans yoluyla son derece rekabetçi kalıyor.

Harita seçimi ve takım kompozisyonu bu özel eşleşme sonucu üzerinde minimal etkiye sahip. Her iki ajan da tüm harita tiplerinde benzer performans gösteriyor. OMEN vs YORU özel faktörleri yerine kişisel konfor ve takım ihtiyaçlarına göre seçin. YORU'ın hafif avantajı dış faktörlere göre değişmiyor.

Ranked tırmanışı için bu eşleşmeyi fazla düşünmeyin. İstatistiksel farklar bireysel beceri, takım koordinasyonu ve oyun anlayışının birincil faktörler olarak kalacağı kadar küçük. Hem OMEN hem de YORU geçerli ranked seçimleri.

Sonuç: Bu, Valorant'taki daha dengeli ajan eşleşmelerinden biri. YORU hafif bir istatistiksel avantaja sahip ama OMEN kesinlikle geçerli. OMEN'da rahatsanız, sadece bu eşleşme için YORU'a geçmeyin.

Kontrol Uzmanı vs Duelist dinamikleri

Kontrol Uzmanı (OMEN) vs Duelist (YORU) dinamiği, her ajanın çatışmalara temelden farklı araçlar getirdiği asimetrik karşılaşmalar yaratır. OMEN'ın Kontrol Uzmanı yetenekleri, YORU'nin Duelist kitinden farklı amaçlara hizmet eder, bu da doğrudan dövüşlerin genellikle eşit olmayan utility alışverişlerini içerdiği anlamına gelir.

Kontrol Uzmanı yeteneklerinin Duelist karşı oyunuyla nasıl etkileştiğini anlamak, ajanınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. OMEN'ın Kontrol Uzmanı araç seti belirli yönlerde mükemmel olabilirken, YORU'nin Duelist kiti diğerlerini karşılayabilir. YORU avantajı, rollerinin yeteneklerinin ortalama olarak bu çapraz rol karşılaşmalarını kazanmak için daha iyi çevrildiğini gösteriyor.

MetaBot Desktop

Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun

Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.

  • Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
  • Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
  • Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Comp Lab, Haven'da bir Valorant takım kompozisyonunu analiz ediyor

OMEN, Valorant'ta 10 ajana karşı avantajlı ve 18 ajana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. OMEN'in en güçlü eşleşmesi 75.0% kazanma oranıyla GEKKO'a karşıdır. En zorlu eşleşme 16.7% kazanma oranıyla HARBOR'dır. Belirli eşleşme detayları ve performans metrikleri için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Valorant'ta OMEN eşleşme kazanma oranları ve savaş istatistikleri (Patch 13.06)
Rakip
Kazanma Oranı
Maçlar
KDA
Hasar/​Tur
HS %
Sld. KO
Svn. KO
48.99%3471.60134.431.7%48.0%51.5%
47.69%3461.56131.431.8%46.9%51.3%
49.80%2491.56132.730.6%48.6%51.3%
46.48%2131.60138.030.6%48.1%50.8%
47.30%1481.56133.830.9%45.9%52.2%
43.36%1431.53133.729.6%50.0%46.8%
50.00%1401.59132.430.5%46.5%51.7%
54.84%1241.67135.031.3%50.2%53.0%
47.75%1111.56134.430.3%48.2%51.4%
41.84%981.55131.633.0%44.8%50.7%
51.11%901.66136.932.3%45.9%54.6%
46.43%841.54127.429.1%48.5%49.6%
56.76%741.54133.029.7%47.0%54.9%
49.32%731.70139.431.2%48.8%51.8%
49.06%531.48126.629.2%47.2%52.0%
53.85%391.63143.133.6%49.4%51.6%
40.00%351.65139.030.1%44.5%51.1%
33.33%271.34127.431.1%47.6%42.6%
26.09%231.54137.331.5%47.6%41.0%
44.44%181.79132.529.9%46.5%56.3%
58.82%171.78143.534.7%54.5%53.9%
56.25%161.58125.731.8%45.0%52.1%
64.29%141.65140.031.8%60.4%48.6%
45.45%111.47144.033.6%47.9%50.0%
57.14%71.37128.034.6%47.9%49.4%
42.86%71.59130.431.1%45.6%53.8%
16.67%61.62139.931.9%37.3%47.8%
75.00%41.59110.230.4%41.7%60.4%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Valorant'ta OMEN'in en iyi eşleşmesi nedir?

OMEN'in en iyi eşleşmesi 75.0% kazanma oranıyla GEKKO'a karşıdır. OMEN, üstün öldürme yeteneği ve avantajlı fayda etkileşimleri sayesinde bu eşleşmede başarılı olur.

OMEN'in en zor eşleşmesi nedir?

OMEN'in en zor eşleşmesi sadece 16.7% kazanma oranıyla HARBOR'a karşıdır. Bu rakibe karşı OMEN, telafi etmek için takım koordinasyonuna ve fayda kullanımına odaklanmalıdır.

OMEN'in kaç avantajlı eşleşmesi var?

OMEN, Valorant'ta 10 avantajlı eşleşmeye (%50+ kazanma oranı) ve 18 dezavantajlı eşleşmeye sahiptir. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi ajan seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.

Zor eşleşmelerde OMEN'i nasıl oynamalıyım?

Zor eşleşmelerde OMEN oynarken, takım koordinasyonu, fayda kullanımı ve çapraz ateşleri önceliklendirin. Dezavantajlı rakiplere karşı izole 1v1 düellolarından kaçının ve avantaj yaratmak için OMEN'in yeteneklerini kullanma fırsatları arayın. Atak mı savunma mı olduğunuza göre konumlanmanızı ayarlayın.

OMEN'in eşleşmelerinde hangi istatistikler en önemli?

OMEN'in eşleşmelerinde analiz edilecek önemli istatistikler arasında kazanma oranı, KDA oranı, raunt başına ortalama hasar ve atak/savunma kazanma oranları bulunur. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu, düşük KDA eşleşmeleri ise daha destekleyici oynayıp takım değişimlerine güvenmeyi önerir.

Ayrıca Bakın: Diğer Kontrol Uzmanıler