
- Winrate
- 51.2%
- Pick rate
- 2.4%
- Ban rate
- 0.9%
Shen vs Kayn
- Patch
- 26.20
- Zápasy
- 4 709
- Lajna
- Všechny linie
- Tier
- Všechny tiery
- Poslední aktualizace
- 17. 10. 2026 UTC
- Metodika
- Metodika dat
- Autor
- Dakota Chinnick
Shen vs Kayn je rozhodující matchup v LoL patchi 26.20. Kayn vyhrává s winratem 54.8 % (+9.6 %) nad Shen na základě 73 her. Kayn drží výhodu v early i late game. Níže najdeš nejlepší build postavy Shen, runy, statistiky lajny a strategie pro matchup Shen vs Kayn.
Rozbor matchupu: Shen
V rozbalovací nabídce vyber soupeře a podívej se, jak si Shen proti němu vede. Uvidíš winrate z přímých soubojů, statistiky laningu, nejlepší build a runy pro tento matchup a rozbor early a late game, to vše na základě reálných dat z ranked.


Kdo vyhrává Shen vs Kayn?
Shen vyhrává 51.2 % těchto her. S tímto počtem her je skutečný winrate nejspíš mezi 36.8 % a 65.4 % (95% rozmezí).
- Očekávaný
- 52.8% Z celkových winratů obou šampionů na roli Jungle
- Efekt matchupu
- −1.6 b. Skutečnost minus očekávání
- Vzorek
- Počet her: 43 Lajna: Jungle
- vs patch 26.19
- — Nedostatek her na obou patchích
Lajna: Jungle · Ranked Solo/Duo a Flex · Server Severní Amerika · Všechny ranky · Patch 26.20 · 10. 10. – 17. 10.
Setkali se i v jiné lajně (Top): her 28, Shen vyhrál 39.3 %.
Hlavní poznatky
- Shen vs Kayn je vyrovnaný matchup: Shen vyhrává 51.2 % z 43 her a 95% rozmezí (36.8–65.4 %) pohodlně zahrnuje 50 %.
- Celkové winraty obou šampionů na roli Jungle předpovídají pro Shen 52.8 %; výsledek je v rámci odchylky, takže tento matchup převážně odráží obecnou sílu obou šampionů.
- Žádná strana lajnu spolehlivě nevyhrává: průměrný rozdíl ve zlatě v 15. minutě je 370, v rámci odchylky (her: 42).
- Hráči Shen berou Trnobrnění proti Kayn mnohem častěji: 20.9% jejich ostatních her na roli Jungle, tady 41.9%.
Jak to počítáme
Hry: rankedové Solo/Duo a Flex na serveru Severní Amerika z uvedeného patche. Remaky (hry kratší než 5 minut) jsou vyloučeny.
Hra se počítá, jen když Shen a Kayn hráli stejnou pozici v opačných týmech, takže roaming, prohození lajn v rámci týmu nebo pouhá přítomnost šampiona ve stejné hře se jako tento matchup nikdy nepočítají.
95% rozmezí je Wilsonův intervalový odhad. Jistota vychází z šířky tohoto rozmezí: do ±3 body je velmi vysoká, ±5 vysoká, ±8 střední, širší nízká. Pod 20 her se matchup vůbec neklasifikuje.
Očekávaný winrate kombinuje winraty obou šampionů v této lajně (stejné hry a filtry) podle vzorce log5: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Efekt matchupu = skutečnost − očekávání.
„Co se mění“ porovnává volby Shen v tomto matchupu s ostatními hrami stejného šampiona ve stejné lajně a uvádí změnu, jen když je alespoň 3 body a statisticky významná (z-test dvou podílů, |z| ≥ 2, 20+ her).
Výsledky nejsou rozděleny podle ranku: vzorek na jeden rank je příliš malý na poctivá čísla matchupu pro každý rank.
Statistiky lajny Shen vs Kayn
V 15. minutě
Průměry za celou hru
Winrate Shen vs Kayn podle délky hry
Winrate Shen proti Kayn podle délky hry. Tečka je winrate, úsečka jeho 95% rozmezí a přerušovaná čára obvyklý winrate šampiona v dané délce. Délky s méně než 25 hrami jsou prázdné.
Žádná délka hry nevybočuje: výsledky Shen proti Kayn v krátkých a dlouhých hrách se od sebe liší v rámci odchylky.
Power spiky Shen vs Kayn
Kdo je v jednotlivých fázích napřed, měřeno z těchto her. Fáze je označena „Vyrovnáno“, když je rozdíl v rámci odchylky, a „Nedostatek dat“, když je her příliš málo na posouzení.
- Lajna (15 min)VyrovnanéZlato Shen v 15. minutě: −370
- První předmětVyrovnanéShen: 0.1 min · Kayn: 0.2 min
- Hry pod 20 minNedostatek dat
- Hry 20–30 minNedostatek dat
- Hry 30+ minNedostatek dat
Co Shen mění proti Kayn
Volby, které hráči Shen v tomto matchupu dělají znatelně častěji nebo méně často než v ostatních hrách na roli Jungle.
TrnobrněníPředmětObvykle20.9%vs Kayn41.9%+21.0 b.
Soumrak a úsvitPředmětObvykle36.2%vs Kayn53.5%+17.3 b.WR zde 34.8 %
Smršť mečůKlíčová runaObvykle5.0%vs Kayn18.6%+13.6 b.
Obvykle10.0%vs Kaynpod 2 %−10.0 b.
Lovec pokladůRunaObvykle0.3%vs Kayn7.0%+6.7 b.
Nejlepší build Shen proti Kayn
Obvyklý build Shen (Jungle)
Winrate 38.5 % · her: 13
Proti Kayn
Není dost dat o buildech specifických pro matchup: kompletní build mělo jen 4 z 30 her Shen proti Kayn, což je málo na doporučení cesty předmětů. Použij raději standardní build Shen.
- Shen obvykle dokončuje Mládě mechodupa jako první, v 0.1. minutě (medián ze 25 her).
- Kayn obvykle dokončuje Mládě ohňodrápa jako první, v 0.2. minutě (medián ze 27 her).
- Priorita schopností: Q > E > W – stejná jako obvykle.
Buildy jsou řazeny podle spodní hranice rozmezí winrate, ne podle surového winrate, takže build viděný v hrstce výher nikdy nepředstihne osvědčený.
Nejlepší runy Shen proti Kayn
Naplánuj draft za Shen v Draft Labu
Draft Lab rozloží oba týmy lajnu po lajně s živým winrate matchupů, profily poškození a sklonem podle fáze hry a z aktuálních dat mety navrhne picky a bany.
- Celý draftový board 5v5
- Winrate matchupů v lajnách
- Tipy na pick a ban

Data o matchupech Shen pro League of Legends patch 26.20. Tabulka níže ukazuje winrate, rozdíl ve zlatě a výkonnostní statistiky Shen proti každému šampionovi v aktuální metě. Klikni na jméno šampiona a zobrazí se podrobný rozbor přímého souboje včetně nejlepšího buildu Shen, run, statistik lajny a analýzy early vs late game pro konkrétní matchup.
Další matchupy Shen
Nejtěžší pro Shen
Nejsnazší pro Shen
Winrate a počet her pro každý matchup. Seznamy jsou řazeny podle hranice 95% rozmezí, aby je nemohly vést malé vzorky; jen matchupy s alespoň 50 hrami.
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Shen vs Kayn FAQ - patch 26.20
Kdo vyhrává Shen vs Kayn?
Shen vs Kayn je vyrovnaný matchup: Shen vyhrává 51.2 % z 43 her a 95% rozmezí (36.8–65.4 %) pohodlně zahrnuje 50 %.
Jaký je winrate Shen proti Kayn?
Shen vyhrává 51.2 % z 43 her na roli Jungle proti Kayn na patchi 26.20 (95% rozmezí 36.8–65.4 %). Na základě celkových winratů obou šampionů na roli Jungle by se dalo očekávat 52.8 %.
Kontruje Shen šampiona Kayn?
Nejednoznačně. Shen vyhrává 51.2 % z 43 her proti Kayn a 95% rozmezí (36.8–65.4 %) zahrnuje 50 %, takže podle současných dat žádný ze šampionů toho druhého spolehlivě nekontruje.
Kdo vyhrává lajnu, Shen, nebo Kayn?
Žádná strana lajnu spolehlivě nevyhrává: průměrný rozdíl ve zlatě v 15. minutě je 370, v rámci odchylky (her: 42).
Je Shen v late game silnější než Kayn?
Her každé délky je zatím příliš málo na to, abychom to poznali.
Kdy je Kayn proti Shen nejsilnější?
Podle současných dat neexistuje fáze hry, ve které by Kayn byl před Shen nad rámec odchylky.
Co by měl Shen stavět proti Kayn?
Není dost her na core specifický pro matchup, použij proto obvyklý core Shen na roli Jungle: Titánská hydra, Trnobrnění, Soumrak a úsvit. Největší změna proti Kayn: Trnobrnění (obvykle 20.9%, zde 41.9%).
Jaké runy by měl Shen používat proti Kayn?
Použij obvyklou stránku run Shen s Strážce (Odhodlání + Čarodějnictví); her je příliš málo na stránku specifickou pro matchup. Největší změna proti Kayn: Smršť mečů (obvykle 5.0%, zde 18.6%).
