Vaha
Kazanma Oranı
43.4%
Maçlar
742
KDA
3.16

Vaha vs Bekçi vs Bekçi

Beceri Seviyesi
Tüm Beceri Seviyeleri
Maçlar
15.784
Surum
6844
Son Güncelleme
4 Kas 2026 UTC

Bekçi 742 maçta sadece %43.4 kazanma oranıyla Vaha'e güç karşı çıkar. Bekçi ortalama %0.7 daha fazla ölüm alır. Bu karşı çıkanlara karşı yüzleşirken, savunmacı öğeleri, takım oyunu öncelendirin ve uzun çatışmalardan kaçının.

Vaha Eşleşme Analizi

Bir rakip seçmek ve Vaha'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğinin detaylı dökümünü görmek için açılır menüyü kullanın. Birebir kazanma oranları, savaş istatistikleri, net değer karşılaştırması ve hasar analizini alacaksınız — gerçek Deadlock dereceli verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
Vaha - bu eşleşmede 43.4% kazanma oranı
Vaha
43.4% KO
VS
Bekçi vs Vaha eşleşmesi - 56.6% kazanma oranı
Bekçi
56.6% KO

Vaha vs Bekçi eşleşmesini kim kazanır?

Bekçi, Vaha vs Bekçi eşleşmesini kazanır
Kazanan
Bekçi
Maçlar: 742
43.4%
Kazanma Oranı
56.6%
5.0
Ort. Öldürme
5.7
4.6
Ort. Ölüm
5.5
9.5
Ort. Asist
9.1
36.737
Ort. Net Değer
37.512
25.459
Oyuncu Hasarı
27.234
3.648
Hedef Hasarı
7.029
57.2
Son Vuruş
68.8

Vaha vs Bekçi Eşleşme özeti

The Vaha vs Bekçi matchup in Deadlock is belirleyici şekilde tek taraflı bir eşleşme. Based on 742 recent matches analyzed, Bekçi wins with a 56.6% win rate compared to Vaha's 43.4%, giving Bekçi a 13.2 percentage point advantage. The most significant statistical gap is in objective contribution, where Bekçi consistently outperforms. Bekçi has overwhelming statistical superiority in this matchup. Vaha should avoid direct confrontation, focus entirely on farm and objectives, and wait for team fight scenarios where individual matchup advantages are diluted.

Vaha vs Bekçi Savaş analizi

Bekçi wins combat stats against Vaha in Deadlock

Bekçi edges out Vaha in a competitive combat comparison, winning 3 of 5 metrics with notable advantages in kill production, damage output, objective damage. With only a 3-2 margin based on 742 matches analyzed, this Vaha vs Bekçi matchup remains contestable for both sides. Vaha shouldn't feel outmatched — the statistical gap is narrow enough that individual skill, positioning choices, and in-game decision making can easily swing specific encounters in Vaha's favor.

KDA oranı
3.16Vaha
2.73Bekçi
Vaha demonstrates noticeably stronger kill-death-assist performance against Bekçi, maintaining a 3.16 KDA versus 2.73. This 0.44 point gap reflects Vaha's superior ability to secure eliminations while avoiding death in these head-to-head encounters. Bekçi players facing Vaha should prioritize team coordination over solo aggression — look for 2v1 situations, coordinate ability usage with teammates, and focus on trading rather than taking isolated duels where Vaha's statistical advantage becomes most pronounced.
Ort. öldürme
5.0Vaha
5.7Bekçi
Bekçi secures approximately 0.7 more kills per match than Vaha in this head-to-head (5.7 vs 5.0). Over the course of a typical match, this translates to Bekçi contributing several additional eliminations to their team's efforts. The gap indicates Bekçi's playstyle or kit provides slightly better kill-securing opportunities, though Vaha can compensate through superior objective focus, team fight positioning, or clutch performances.
Ort. ölüm
4.6Vaha
5.5Bekçi
Vaha survives longer in this matchup, dying 4.6 times per game compared to Bekçi's 5.5 deaths. This 0.8 death difference per match means Vaha is available more often, contributing to late-game scenarios and objective fights more frequently. Bekçi players should examine their positioning and aggression timing — the data suggests Vaha's approach to these duels results in better survivability outcomes.
Oyuncu hasarı
25.459Vaha
27.234Bekçi
Bekçi applies 1.775 more damage per game than Vaha in this matchup (27.234 vs 25.459). While not overwhelming, this gap compounds meaningfully over a full match: Bekçi contributes noticeably more chip damage, assists, and near-kills that set up teammates. Vaha can close this gap through better trading patterns, ensuring their damage leads to actual eliminations rather than just tagging opponents who then escape or get healed.
Hedef hasarı
3.648Vaha
7.029Bekçi
Bekçi dramatically outperforms Vaha in objective damage (7.029 vs 3.648). This 3.381 point difference makes Bekçi a premier objective threat. Bekçi should look to apply constant pressure on towers and objectives, while Vaha must focus on creating picks and disrupting Bekçi's push attempts.

Vaha vs Bekçi Ekonomi analizi

Net değer
36.737Vaha
37.512Bekçi
Son vuruşlar
57.2Vaha
68.8Bekçi

Bekçi generates approximately 775 more souls than Vaha on average. This moderate economic edge translates to earlier power spikes and item completions, giving Bekçi a mid-game advantage. Bekçi secures more last hits (68.8 vs 57.2), while Vaha leads in denies (2.1 vs 2.1). These farming dynamics shape the lane equilibrium and gold distribution.

Vaha vs Bekçi için önerilen eşyalar

Vaha build for Bekçi matchup

Vaha Build vs Bekçi

This optimized build for Vaha against Bekçi is designed to help overcome a statistically challenging matchup. Facing a 56.6% win rate disadvantage against Bekçi, these items prioritize survivability and efficient trading to close the gap. Köstek, Etkisizleştirme Büyüsü, Kâhin Zırhı, and 4 more items, totaling approximately 36.800 souls Focus on hitting item timings and avoid extended fights until you've completed key items that can shift the matchup in your favor.

Bekçi build for Vaha matchup

Bekçi Build vs Vaha

Bekçi's recommended build against Vaha leverages their statistical advantage in this matchup. With the matchup favoring Bekçi, these items emphasize aggressive play and damage output to secure the advantage. Yıkıcı Güç, Kahramanlık Aurası, Zayıflatma Azaltıcı, and 4 more items, totaling approximately 20.000 souls Understanding Bekçi's likely build helps you anticipate their power spikes and adjust your timing accordingly.

Bu eşya buildleri, 742 rekabetçi maçtan elde edilen kazanma oranı verilerine dayanarak Vaha vs Bekçi eşleşmesi için optimize edilmiştir. Deadlock'ta eşya seçimleri eşleşme sonuçlarını önemli ölçüde etkiler — doğru build istatistiksel dezavantajları aşmaya veya mevcut avantajları genişletmeye yardımcı olabilir. Oyun durumuna, takım kompozisyonlarına, düşman eşyalarına ve ruhlarda önde veya geride olup olmadığınıza göre buildınızı uyarlamayı unutmayın.

MetaBot Desktop

Vaha etrafında en iyi takımı kur

Komp Laboratuvarı takımındaki her ikiliyi yüz binlerce maçtaki gerçek kazanma oranıyla puanlar, seçimlerini rakip kadroya karşı sınar ve kanıtlanmış yüksek kazanma oranlı kompozisyonları yükler.

  • Altı kahramanlık tahta
  • İkili sinerji kazanma oranları
  • Kanıtlanmış yüksek kazanan kompozisyonlar
MetaBot Desktop'ta Deadlock Komp Laboratuvarı

Vaha Deadlock'ta 1 kahramana karşı avantajlı ve 42 kahramana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. Vaha'in en güçlü eşleşmesi Kapıcı'a karşı 51.8% kazanma oranıyla. En zor eşleşme Graves ile 33.8% kazanma oranında. Belirli eşleşme detayları ve build önerileri için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Vaha matchup win rates and combat stats in Deadlock (Version 6844)
Rakip
Kazanma Oranı
Maçlar
KDA
Öldürmeler
Ölüm
Oyuncu Hasarı
Net Değer
36.97%2.2483.104.84.423.68236.162
38.17%2.2352.915.14.824.56836.270
40.88%2.1113.054.84.726.35036.145
40.65%2.0643.005.24.924.51136.315
47.19%1.8883.175.24.725.14136.720
33.81%1.8162.965.04.923.69336.239
44.00%1.8003.075.24.925.81036.905
44.46%1.6893.185.44.925.56136.779
47.85%1.6283.115.45.026.34137.018
48.86%1.6233.165.45.025.75637.512
42.31%1.5603.155.44.825.68237.115
42.62%1.5582.885.45.425.43436.374
43.73%1.4203.025.24.925.64136.843
46.95%1.4083.135.34.824.96836.620
45.34%1.4053.195.34.825.31436.485
41.51%1.4023.135.34.725.62436.244
41.59%1.3853.285.44.625.36336.878
46.39%1.3563.265.34.724.84236.559
39.52%1.3462.975.25.025.81637.205
34.89%1.3072.964.84.722.96536.876
44.23%1.2913.115.34.925.16436.508
46.59%1.2173.085.44.824.89237.422
42.49%1.1653.105.44.925.47736.663
46.33%1.1443.205.44.925.50737.793
40.91%1.1272.985.14.826.21936.316
48.96%1.1073.275.75.026.66937.455
49.55%1.1063.275.34.724.91236.880
41.37%1.0083.175.24.825.76536.943
39.57%9403.105.04.524.81235.503
48.66%8573.115.24.824.94936.800
45.91%8323.065.14.724.24136.961
45.41%8283.064.94.523.63136.290
46.79%8253.285.34.724.95037.133
46.82%7713.225.64.827.04336.525
39.18%7532.984.74.723.77735.328
43.40%7423.165.04.625.45936.737
46.94%7203.275.04.523.98136.329
43.27%6913.345.14.324.52336.629
40.09%6712.955.24.927.10936.297
46.46%6353.255.24.625.71936.901
51.82%6313.415.44.724.66437.588
45.61%5812.925.15.224.97636.666
48.76%4453.475.54.424.57137.179
🔍

Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.

Sorun Bildir

Vaha Eşleşmeler - SSS

Deadlock'ta Vaha'nin en iyi eşleşmesi nedir?

Vaha'nin en iyi eşleşmesi Kapıcı'e karşıdır, 51.8% kazanma oranı elde eder. Vaha bu eşleşmede superior savaş istatistikleri ve uygun yetenek etkileşimleri aracılığıyla parlak olur.

Deadlock'ta Vaha'nin en zor eşleşmesi nedir?

Vaha'nin en zor eşleşmesi Graves'e karşıdır, sadece 33.8% kazanma oranı ile. Bu rakibe karşı Vaha, takım koordinasyonuna odaklanmalı ve savunmacı bir şekilde item almalıdır.

Vaha'nin kaç tane uygun eşleşmesi vardır?

Vaha'nin Deadlock'ta 1 uygun eşleşmesi (%50+ kazanma oranı) ve 42 uygun olmayan eşleşmesi vardır. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi kahraman seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.

Vaha'i zor eşleşmelerde nasıl oynarım?

Vaha'i zor eşleşmelerde oynarken, güvenli farminge, konumlandırmaya ve takım koordinasyonuna öncelik verin. Eşleşme dezavantajını telafi etmek için yapı yapınızı ayarlayın ve doğrudan çatışmadan ziyade yetenekler aracılığıyla dövüşleri etkilemeye yönelik fırsatları arayın.

Vaha'nin eşleşmelerinde hangi istatistiklere odaklanmalıyım?

Vaha'nin eşleşmelerinde analiz edilecek temel istatistikler kazanma oranı, KDA oranı, ortalama oyuncu hasarı ve net değer farkını içerir. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu tercih ederken, düşük KDA eşleşmeleri daha savunmacı ve takım desteğine dayalı oyun oynamayı gösterir.