Valorant'ta CYPHER vs SAGE eşleşmesi
Kazanma Oranı
43.1%
Maçlar
51
KDA
1.29

CYPHER vs SAGE Eslesmeler

Gözcü
Yama
13.06
Maçlar
873.870
Bolge
Tum bolgeler
Rütbe
Tum rutbeler
Platform
Tum platformlar
Mod
Competitive
Son guncelleme
15 Eki 2026 UTC

CYPHER vs SAGE matchup rehberi: SAGE, 56.9% kazanma oranıyla önde, ancak CYPHER yine de kazanabilir. Bu 51 maçlık veri setini dereceli galibiyetlere dönüştürmek için CYPHER'in 135 ADR'sinin nasıl fırsat yarattığı öğrenin.

CYPHER Eşleşme Analizi

Detaylı birebir istatistikleri görmek için rakip bir ajan seçin. CYPHER'in kazanma oranı, KDA, hasar çıkışı, headshot yüzdesi ve saldırı/savunma etkinliği açısından performansını karşılaştırın — gerçek rekabetçi Valorant maç verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
CYPHER - bu eşleşmede 43.1% kazanma oranı
CYPHER
43.1% KO
VS
SAGE vs CYPHER eşleşmesi - 56.9% kazanma oranı
SAGE
56.9% KO

CYPHER vs SAGE eşleşmesini kim kazanır?

SAGE, CYPHER vs SAGE eşleşmesini kazanır
Kazanan
SAGE
Maçlar: 51
43.1%
Kazanma Oranı
56.9%
1.29
Ortalama KDA
1.38
15.0
Ortalama Öldürme
14.2
15.0
Ortalama Ölüm
15.4
134.8
Hasar/Raund
124.6
31.1%
HS %
27.9%
200
Savaş Puanı
191
45.0%
Saldırı KO
49.4%
50.6%
Savunma KO
55.0%

CYPHER vs SAGE Performans Analizi

CYPHER vs SAGE eşleşme analizi - genel performans kazananı

51 maçın analizi, SAGE'ın bu birebir eşleşmede CYPHER'a karşı açık bir avantaja sahip olduğunu ve 4 kritik performans metriğinden 3'ünü kazandığını ortaya koymaktadır. CYPHER bir kategoride güç gösterse de, SAGE'ın frag, hasar ve tarafa özgü kazanma oranlarındaki genel istatistiksel üstünlüğü çoğu çatışmada ona avantaj sağlamaktadır.

Öldürme Gücü
1.29CYPHER
1.38SAGE
CYPHER ve SAGE arasında frag yetenekleri yakından eşleşmektedir, KDA oranları sırasıyla 1.29 ve 1.38'dır. Bu yakın eşitlik, mekanik beceri ve konumlandırmanın genellikle doğrudan düellolarda hangi ajanın öne çıkacağını belirleyeceği anlamına gelmektedir.
Damage Output
134.8CYPHER
124.6SAGE
CYPHER, SAGE'ın 124.6 ADR'sini geçerek raund başına ortalama 134.8 hasar çıkarmaktadır. Bu tutarlı hasar avantajı, CYPHER'ın daha fazla asist kredisi almasına ve zayıflamış rakipleri bitirmesine yardımcı olmaktadır.
Attack Side
45.0%CYPHER
49.4%SAGE
SAGE, CYPHER'ın %45.0'sine karşı %49.4 kazanma oranıyla daha güçlü saldırı tarafı performansı göstermektedir. Takımınızın spike'ı dikmesi gerektiğinde, SAGE bu özel eşleşmede daha güvenilir site yürütme ve giriş potansiyeli sağlamaktadır.
Defense Side
50.6%CYPHER
55.0%SAGE
Savunma yetenekleri, CYPHER'ın %50.6'sine kıyasla %55.0 kazanma oranıyla SAGE'ı tercih etmektedir. Düşman baskılarına karşı site tutarken, SAGE bu eşleşmede daha güvenilir savunma varlığı ve geri alma potansiyeli sağlamaktadır.

CYPHER vs SAGE eşleşme özeti

Valorant'ta CYPHER vs SAGE eşleşmesi bir ajanın diğerini önemli ölçüde geride bıraktığı baskın bir eşleşme. 51 rekabetçi maç analizi sonucunda, SAGE %56.9 oranında kazanırken CYPHER %43.1 kazanıyor, bu da 13.7 yüzde puanlık bir fark. En büyük fark headshot isabeti alanında, burada CYPHER sürekli olarak üstün geliyor. Bu Gözcü vs Sentinel eşleşmesinde, SAGE bu ajan eşleşmesinde ezici üstünlüğe sahip. CYPHER asla SAGE'a karşı izole dövüşlere girmemeli ve etkili bir şekilde rekabet edebilmek için tamamen takım koordinasyonuna, yeteneklere ve çapraz ateşlere güvenmeli.

CYPHER vs SAGE fragging analizi

CYPHER, Valorant'ta SAGE'a karşı fragging istatistiklerini kazandı

CYPHER, CYPHER vs SAGE eşleşmesinde 5 fragging metriğinden 4'ini alıyor, kill production, survivability, damage output'de avantajlarla net mekanik üstünlük kuruyor. 51 dereceli oyun analizimiz, CYPHER'ın doğrudan savaş senaryolarında SAGE'ı sürekli geçtiğini ortaya koyuyor. SAGE kalan metrik'i kazanmayı başarsa da, genel tablo ateş çatışmalarında CYPHER'ı destekliyor. SAGE oyuncuları tek güçleri etrafında oynamalı ve CYPHER'ın hakim olduğu alanlarda maruziyeti en aza indirmeli.

Ortalama KDA
1.29CYPHER
1.38SAGE
CYPHER ve SAGE arasındaki KDA karşılaştırması son derece sıkı bir yarışmayı ortaya koyuyor, CYPHER ortalama 1.29 ve SAGE 1.38 kaydediyor. Sadece 0.09'lik bu çok ince fark, bu eşleşmede hiçbir ajanın sistematik bir fragging avantajına sahip olmadığını gösteriyor. Dereceli maçlarda karşılaşırken başarı, herhangi bir doğal ajan kit avantajından ziyade neredeyse tamamen bireysel oyuncu mekaniğine, nişangah yerleşimine ve anlık karar vermeye bağlı. Her iki taraftaki oyuncular, istatistiksel oyun alanının eşit olduğunu bilerek bu düellolara güvenle yaklaşmalı.
Ortalama Öldürme
15.0CYPHER
14.2SAGE
CYPHER bu doğrudan karşılaşmada SAGE'dan maç başına yaklaşık 0.8 daha fazla öldürme güvence altına alıyor (15.0 vs 14.2). Tipik 20+ rauntluk bir oyun boyunca, bu CYPHER'ın takımın çabalarına birkaç ek eliminasyon katkısı olarak tercüme ediliyor. Fark, CYPHER'ın oyun tarzının veya kitinin biraz daha iyi öldürme güvence altına alma fırsatları sağladığını gösteriyor, ancak SAGE üstün yetenek yardımı, site tutma veya clutch performansları ile telafi edebilir.
Ortalama Ölüm
15.0CYPHER
15.4SAGE
CYPHER bu eşleşmede daha uzun hayatta kalıyor, SAGE'ın 15.4 ölümüne kıyasla oyun başına 15.0 kez ölüyor. Maç başına bu 0.4 ölüm farkı, CYPHER'ın daha fazla raunt için mevcut olduğu, geç raunt senaryolarına ve clutch durumlarına daha sık katkıda bulunduğu anlamına geliyor. SAGE oyuncuları konumlandırmalarını ve saldırganlık zamanlamalarını incelemeli — veriler, CYPHER'ın bu düellolara yaklaşımının daha iyi hayatta kalma sonuçları verdiğini öne sürüyor.
Hasar/Raund
134.8CYPHER
124.6SAGE
CYPHER doğrudan karşılaşmalarda SAGE'ı hasarda önemli ölçüde geçiyor, 124.6'ye karşı 134.8 ADR kaydediyor. Bu 10.2 raunt başına hasar avantajı, CYPHER'ın ateş çatışmalarında hasar alışverişini sürekli kazandığı, ya doğrudan öldürmeleri güvence altına aldığı ya da rakipleri takım arkadaşlarının temizlemesi için zayıf bıraktığı anlamına geliyor. SAGE oyuncuları CYPHER ile uzun süreli düellolardan kaçınmalı — bunun yerine patlama hasarlı silahlarla hızlı pickler ara veya saf ateş çatışması dezavantajını telafi etmek için yetenek hasarına ve takım çapraz ateşlerine güven.
HS %
31.1%CYPHER
27.9%SAGE
CYPHER, SAGE'a karşı belirgin şekilde üstün headshot doğruluğu sergiliyor: 31.1%'e karşı 27.9%. Hassasiyetteki bu 3.2 yüzde puanlık fark, CYPHER'ın ateş çatışmalarını daha hızlı bitirdiği, daha fazla mermi koruduğu ve her iki oyuncunun aynı anda birbirini gördüğü daha fazla 50-50 düellolarını kazandığı anlamına geliyor. SAGE aim düellolarında gerçek bir dezavantajla karşı karşıya ve yetenek, konumlandırma veya headshot hassasiyeti gerektirmeyen silah seçimleri (pompalı tüfekler, dumanlar arasından Odin sprayleme vb.) ile telafi etmeli.

CYPHER vs SAGE atak ve defans performansı

Attack Side
SAGE
CYPHER45.0%
SAGE49.4%
Defense Side
SAGE
CYPHER50.6%
SAGE55.0%

Atak tarafı analizi

SAGE, CYPHER vs SAGE eşleşmesinde anlamlı bir atak avantajı tutuyor - %49.4 ofansif tur kazanımı vs CYPHER için %45.0. Bu %4.4 puanlık fark gerçek taktiksel etkilere dönüşüyor.

51 maç analizimiz, SAGE'ın kit'inin daha etkili site yürütmeleri sağladığını ortaya koyuyor. CYPHER takımları bu dezavantajı kabul etmeli ve buna göre ayarlamalı — daha koordineli yürütmeler düşünün, bireysel oyunlar yerine trade'leri önceliklendirin.

Entry fragging dinamikleri belirgin şekilde SAGE lehine kayıyor. CYPHER oyuncuları için bu, entry zamanlamalarında daha seçici olmak anlamına geliyor — yardımcının açıları temizlemesini bekleyin, takım arkadaşının trade pozisyonunda olduğundan emin olun.

Post-plant, SAGE'ın avantajının en belirgin olduğu yerdir. %4.4 atak farkı, SAGE'ın spike dikimlerini tur kazanımlarına dönüştürmekte mükemmel olduğunu gösteriyor. CYPHER post-plant'leri birden fazla oyuncuyla stack etmeli ve izole pozisyonlardan kaçınmalı.

Defans tarafı analizi

SAGE, CYPHER'a karşı belirgin şekilde daha güçlü savunma performansı gösteriyor - turların %55.0'ını tutuyor vs %50.6. Bu 4.4 puanlık avantaj anlamlı taktik üstünlüğü temsil ediyor.

Site anchor atamaları SAGE'ın savunma avantajını hesaba katmalı. SAGE güvenle siteleri solo tutabilir. CYPHER solo anchor pozisyonlarından kaçınmalı — bunun yerine bir takım arkadaşıyla eşleştirin veya hızlı rotasyonlara izin veren pozisyonlar oynayın.

Retake senaryoları SAGE'ı önemli ölçüde favori ediyor. 51 maç analizimiz, SAGE'ın retake'leri çok daha yüksek oranda dönüştürdüğünü gösteriyor. CYPHER asla SAGE'a karşı solo retake denemememeli.

Eco turları SAGE'ın savunma avantajlarını öne çıkarıyor. CYPHER, SAGE'la karşılaşırken force buy'lar yerine full save'leri önceliklendirmeli. Full buy turlarında, CYPHER takım arkadaşı yardımcısının savunma açıklarını kapattığından emin olmalı.

Genel taraf analizi

SAGE hem atakta (%49.4) hem de savunmada (%55.0) hakim üstünlük gösteriyor, oyunun tüm aşamalarında CYPHER'ı kapsamlı şekilde geride bırakıyor. 51 rekabetçi maça göre, bu Valorant'taki daha tek taraflı eşleşmelerden biri.

Harita seçimi ve takım kompozisyonu CYPHER'ın dezavantajını düzeltemez. SAGE tüm harita tiplerinde ve takım yapılarında üstün. SAGE'a karşı CYPHER oynuyorsanız, takım kompozisyonunuz güçlü şekilde telafi etmeli.

Ranked tırmanışı için, SAGE'la sık karşılaşmayı beklediğinizde CYPHER oynamaktan kaçının. %8.8 birleşik puanlık dezavantaj bireysel gelişimle aşılması için çok büyük. SAGE'ı ajan havuzunuza eklemeyi düşünün.

Nihai karar: SAGE CYPHER vs SAGE eşleşmesini kesin olarak kazanıyor. Bu bir beceri testi değil — SAGE binlerce oyun boyunca sistematik avantajlara sahip. CYPHER oyuncuları beklentileri ayarlamalı ve daha destekleyici oynamalı.

Gözcü vs Sentinel dinamikleri

Gözcü (CYPHER) vs Sentinel (SAGE) dinamiği, her ajanın çatışmalara temelden farklı araçlar getirdiği asimetrik karşılaşmalar yaratır. CYPHER'ın Gözcü yetenekleri, SAGE'nin Sentinel kitinden farklı amaçlara hizmet eder, bu da doğrudan dövüşlerin genellikle eşit olmayan utility alışverişlerini içerdiği anlamına gelir.

Gözcü yeteneklerinin Sentinel karşı oyunuyla nasıl etkileştiğini anlamak, ajanınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. CYPHER'ın Gözcü araç seti belirli yönlerde mükemmel olabilirken, SAGE'nin Sentinel kiti diğerlerini karşılayabilir. SAGE avantajı, rollerinin yeteneklerinin ortalama olarak bu çapraz rol karşılaşmalarını kazanmak için daha iyi çevrildiğini gösteriyor.

MetaBot Desktop

Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun

Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.

  • Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
  • Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
  • Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Comp Lab, Haven'da bir Valorant takım kompozisyonunu analiz ediyor

CYPHER, Valorant'ta 11 ajana karşı avantajlı ve 16 ajana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. CYPHER'in en güçlü eşleşmesi 66.7% kazanma oranıyla GEKKO'a karşıdır. En zorlu eşleşme 20.0% kazanma oranıyla MIKS'dır. Belirli eşleşme detayları ve performans metrikleri için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Valorant'ta CYPHER eşleşme kazanma oranları ve savaş istatistikleri (Patch 13.06)
Rakip
Kazanma Oranı
Maçlar
KDA
Hasar/​Tur
HS %
Sld. KO
Svn. KO
47.88%4721.31132.230.6%46.5%51.5%
52.58%4071.32132.730.4%49.0%52.7%
47.19%3031.29132.231.4%48.2%50.6%
50.99%2531.32132.531.4%48.6%51.8%
52.38%2101.32134.831.7%47.3%52.2%
45.88%1941.31132.629.6%49.0%49.4%
41.67%1321.34141.930.8%45.1%51.8%
60.31%1311.33134.031.3%49.7%55.7%
49.18%1221.30132.630.7%46.3%51.1%
59.32%1181.36135.128.9%49.1%55.5%
46.09%1151.33133.130.1%47.3%53.0%
64.36%1011.39137.131.1%50.9%55.8%
56.12%981.36130.430.2%49.3%55.2%
42.47%731.29131.932.5%44.7%54.0%
43.40%531.22129.130.0%46.2%50.3%
43.14%511.29134.831.1%45.0%50.6%
54.29%351.38142.428.5%55.4%48.1%
48.28%291.19119.431.6%49.3%53.2%
50.00%281.34137.232.2%52.9%48.6%
41.67%241.25130.032.4%40.0%52.2%
47.83%231.35133.330.2%43.5%53.8%
36.36%221.30137.232.9%42.9%53.8%
47.62%211.38136.231.0%46.6%55.7%
50.00%201.32136.229.3%47.2%57.8%
20.00%51.27129.535.1%36.5%53.8%
25.00%41.28125.629.2%45.8%48.9%
66.67%31.46131.741.7%55.6%55.2%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Valorant'ta CYPHER'in en iyi eşleşmesi nedir?

CYPHER'in en iyi eşleşmesi 66.7% kazanma oranıyla GEKKO'a karşıdır. CYPHER, üstün öldürme yeteneği ve avantajlı fayda etkileşimleri sayesinde bu eşleşmede başarılı olur.

CYPHER'in en zor eşleşmesi nedir?

CYPHER'in en zor eşleşmesi sadece 20.0% kazanma oranıyla MIKS'a karşıdır. Bu rakibe karşı CYPHER, telafi etmek için takım koordinasyonuna ve fayda kullanımına odaklanmalıdır.

CYPHER'in kaç avantajlı eşleşmesi var?

CYPHER, Valorant'ta 11 avantajlı eşleşmeye (%50+ kazanma oranı) ve 16 dezavantajlı eşleşmeye sahiptir. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi ajan seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.

Zor eşleşmelerde CYPHER'i nasıl oynamalıyım?

Zor eşleşmelerde CYPHER oynarken, takım koordinasyonu, fayda kullanımı ve çapraz ateşleri önceliklendirin. Dezavantajlı rakiplere karşı izole 1v1 düellolarından kaçının ve avantaj yaratmak için CYPHER'in yeteneklerini kullanma fırsatları arayın. Atak mı savunma mı olduğunuza göre konumlanmanızı ayarlayın.

CYPHER'in eşleşmelerinde hangi istatistikler en önemli?

CYPHER'in eşleşmelerinde analiz edilecek önemli istatistikler arasında kazanma oranı, KDA oranı, raunt başına ortalama hasar ve atak/savunma kazanma oranları bulunur. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu, düşük KDA eşleşmeleri ise daha destekleyici oynayıp takım değişimlerine güvenmeyi önerir.

Ayrıca Bakın: Diğer Gözcüler