Valorant'ta SOVA vs KAY/O eşleşmesi
Kazanma Oranı
44.7%
Maçlar
47
KDA
1.40

SOVA vs KAY/O Eslesmeler

Öncü
Yama
13.06
Maçlar
873.870
Bolge
Tum bolgeler
Rütbe
Tum rutbeler
Platform
Tum platformlar
Mod
Competitive
Son guncelleme
15 Eki 2026 UTC

SOVA vs KAY/O matchup rehberi: KAY/O, 53.2% kazanma oranıyla önde, ancak SOVA yine de kazanabilir. Bu 47 maçlık veri setini dereceli galibiyetlere dönüştürmek için SOVA'in 143 ADR'sinin nasıl fırsat yarattığı öğrenin.

SOVA Eşleşme Analizi

Detaylı birebir istatistikleri görmek için rakip bir ajan seçin. SOVA'in kazanma oranı, KDA, hasar çıkışı, headshot yüzdesi ve saldırı/savunma etkinliği açısından performansını karşılaştırın — gerçek rekabetçi Valorant maç verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
SOVA - bu eşleşmede 44.7% kazanma oranı
SOVA
44.7% KO
VS
KAY/O vs SOVA eşleşmesi - 53.2% kazanma oranı
KAY/O
53.2% KO

SOVA vs KAY/O eşleşmesini kim kazanır?

KAY/O, SOVA vs KAY/O eşleşmesini kazanır
Kazanan
KAY/O
Maçlar: 47
44.7%
Kazanma Oranı
53.2%
1.40
Ortalama KDA
1.57
15.0
Ortalama Öldürme
13.7
14.5
Ortalama Ölüm
15.3
142.7
Hasar/Raund
125.5
30.0%
HS %
29.2%
210
Savaş Puanı
194
48.0%
Saldırı KO
46.8%
53.2%
Savunma KO
52.0%

SOVA vs KAY/O Performans Analizi

SOVA vs KAY/O eşleşme analizi - genel performans kazananı

47 maçın analizi, SOVA'ın bu birebir eşleşmede KAY/O'a karşı açık bir avantaja sahip olduğunu ve 4 kritik performans metriğinden 3'ünü kazandığını ortaya koymaktadır. KAY/O bir kategoride güç gösterse de, SOVA'ın frag, hasar ve tarafa özgü kazanma oranlarındaki genel istatistiksel üstünlüğü çoğu çatışmada ona avantaj sağlamaktadır.

Öldürme Gücü
1.40SOVA
1.57KAY/O
SOVA ve KAY/O arasında frag yetenekleri yakından eşleşmektedir, KDA oranları sırasıyla 1.40 ve 1.57'dır. Bu yakın eşitlik, mekanik beceri ve konumlandırmanın genellikle doğrudan düellolarda hangi ajanın öne çıkacağını belirleyeceği anlamına gelmektedir.
Damage Output
142.7SOVA
125.5KAY/O
SOVA, KAY/O'ın 125.5 ADR'sine kıyasla raund başına önemli ölçüde daha yüksek hasar (142.7 ADR) vermektedir. Raund başına bu 17.3 hasar farkı bir maç boyunca önemli ölçüde birikmekte ve SOVA'a takas senaryolarında ve çoklu öldürme potansiyelinde büyük bir avantaj sağlamaktadır.
Attack Side
48.0%SOVA
46.8%KAY/O
Bu ajanlar arasında saldırı tarafı performansı dengelidir, SOVA %48.0 ve KAY/O %46.8 kazanma oranlarındadır. Saldırıdaki başarı, bireysel ajan seçiminden çok takım stratejisi ve harita kontrolüne bağlı olacaktır.
Defense Side
53.2%SOVA
52.0%KAY/O
Her iki ajan da savunmada benzer performans göstermektedir, SOVA %53.2 kazanma oranı ve KAY/O %52.0'dedir. Bu eşleşmede savunma başarısı, ajana özgü avantajlardan ziyade nişangah yerleştirme, yetenek zamanlaması ve takım iletişimine bağlıdır.

SOVA vs KAY/O eşleşme özeti

Valorant'ta SOVA vs KAY/O eşleşmesi bir taraf için net bir avantaj. 47 rekabetçi maç analizi sonucunda, KAY/O %53.2 oranında kazanırken SOVA %44.7 kazanıyor, bu da 8.5 yüzde puanlık bir fark. En büyük fark hasar çıktısı alanında, burada SOVA sürekli olarak üstün geliyor. Bu Öncü vs Initiator eşleşmesinde, KAY/O bu eşleşmede istatistiksel olarak baskın. KAY/O güvenle 1v1 düellere girebilir, SOVA ise takım arkadaşlarıyla oynamaya, avantaj yaratmak için yetenekleri kullanmaya ve doğrudan çatışmalardan kaçınmaya odaklanmalı.

SOVA vs KAY/O fragging analizi

SOVA, Valorant'ta KAY/O'a karşı fragging istatistiklerini kazandı

SOVA, SOVA vs KAY/O eşleşmesinde 5 fragging metriğinden 4'ini alıyor, kill production, survivability, damage output'de avantajlarla net mekanik üstünlük kuruyor. 47 dereceli oyun analizimiz, SOVA'ın doğrudan savaş senaryolarında KAY/O'ı sürekli geçtiğini ortaya koyuyor. KAY/O kalan metrik'i kazanmayı başarsa da, genel tablo ateş çatışmalarında SOVA'ı destekliyor. KAY/O oyuncuları tek güçleri etrafında oynamalı ve SOVA'ın hakim olduğu alanlarda maruziyeti en aza indirmeli.

Ortalama KDA
1.40SOVA
1.57KAY/O
KAY/O bu eşleşmede hafif bir KDA avantajına sahip, SOVA'ın 1.40'sına kıyasla 1.57 kaydediyor. Bu 0.17 puanlık fark KAY/O'ın çatışmalarda öne çıkma eğiliminde olduğunu gösterse de, aradaki fark yetenekli SOVA oyuncularının üstün konumlandırma, yetenek zamanlaması veya sadece kritik aim düellolarını kazanarak aşabileceği kadar küçük kalıyor. Veriler, KAY/O'ın kitinin hayatta kalırken öldürme güvence altına almak için marjinal olarak daha iyi araçlar sunabileceğini öne sürüyor, ancak SOVA oyuncuları bu eşleşmede savaşırken dezavantajlı hissetmemeli.
Ortalama Öldürme
15.0SOVA
13.7KAY/O
SOVA bu doğrudan karşılaşmada KAY/O'dan maç başına yaklaşık 1.3 daha fazla öldürme güvence altına alıyor (15.0 vs 13.7). Tipik 20+ rauntluk bir oyun boyunca, bu SOVA'ın takımın çabalarına birkaç ek eliminasyon katkısı olarak tercüme ediliyor. Fark, SOVA'ın oyun tarzının veya kitinin biraz daha iyi öldürme güvence altına alma fırsatları sağladığını gösteriyor, ancak KAY/O üstün yetenek yardımı, site tutma veya clutch performansları ile telafi edebilir.
Ortalama Ölüm
14.5SOVA
15.3KAY/O
SOVA bu eşleşmede daha uzun hayatta kalıyor, KAY/O'ın 15.3 ölümüne kıyasla oyun başına 14.5 kez ölüyor. Maç başına bu 0.7 ölüm farkı, SOVA'ın daha fazla raunt için mevcut olduğu, geç raunt senaryolarına ve clutch durumlarına daha sık katkıda bulunduğu anlamına geliyor. KAY/O oyuncuları konumlandırmalarını ve saldırganlık zamanlamalarını incelemeli — veriler, SOVA'ın bu düellolara yaklaşımının daha iyi hayatta kalma sonuçları verdiğini öne sürüyor.
Hasar/Raund
142.7SOVA
125.5KAY/O
SOVA doğrudan karşılaşmalarda KAY/O'ı hasarda önemli ölçüde geçiyor, 125.5'ye karşı 142.7 ADR kaydediyor. Bu 17.3 raunt başına hasar avantajı, SOVA'ın ateş çatışmalarında hasar alışverişini sürekli kazandığı, ya doğrudan öldürmeleri güvence altına aldığı ya da rakipleri takım arkadaşlarının temizlemesi için zayıf bıraktığı anlamına geliyor. KAY/O oyuncuları SOVA ile uzun süreli düellolardan kaçınmalı — bunun yerine patlama hasarlı silahlarla hızlı pickler ara veya saf ateş çatışması dezavantajını telafi etmek için yetenek hasarına ve takım çapraz ateşlerine güven.
HS %
30.0%SOVA
29.2%KAY/O
SOVA biraz daha yüksek oranda headshot vuruyor (30.0% vs 29.2%), düellolarda öldürme süresinde mütevazı ama anlamlı bir avantaj sağlıyor. Bu 0.8 yüzde puanlık üstünlük, SOVA'ın KAY/O tam tepki vermeden önce daha sık one-tap veya two-tap yapmasına dönüşüyor. KAY/O oyuncuları buna öngörülebilir açı tutmalarından kaçınarak, SOVA'ın nişangah yerleşimini bozmak için hareket kullanarak ve doğruluk farkını etkisiz hale getirmek için yaygın pozisyonları prefire ederek karşı koymalı.

SOVA vs KAY/O atak ve defans performansı

Attack Side
SOVA
SOVA48.0%
KAY/O46.8%
Defense Side
SOVA
SOVA53.2%
KAY/O52.0%

Atak tarafı analizi

SOVA, bu eşleşmede KAY/O üzerinde mütevazı bir atak avantajı gösteriyor - %48.0 atak turu kazanımı vs %46.8. Bu 1.2 puanlık avantaj SOVA'a biraz daha iyi site alma kapasitesi veriyor, ancak fark yetenekli KAY/O oyuncuları için yeterince dar.

47 rekabetçi oyun verileri, SOVA'ın kit'inin atak senaryoları için marjinal olarak daha iyi araçlar sağladığını gösteriyor. Ancak KAY/O takımları yaklaşımlarını dramatik şekilde değiştirmemeli — bunun yerine yürütme zamanlamasını ve yardımcı zincir koordinasyonunu iyileştirmeye odaklanın. Takım koordinasyonundaki küçük iyileştirmeler %1.2'lik bir farkı kolayca kapatabilir.

Entry düellolarında, SOVA hafif bir istatistiksel avantaja sahip ama temel yaklaşımı değiştirecek kadar değil. KAY/O oyuncuları iyi bilgi veya yardımcı desteği olduğunda güvenle entry yapmalı. SOVA entry'lerde biraz daha agresif oynayabilir.

Post-plant durumlarında, SOVA'ın hafif avantajı muhtemelen imha reddi için daha iyi yardımcıdan geliyor. KAY/O post-plant pozisyonlamasında daha kasıtlı olarak telafi etmeli. 1.2 puanlık fark akıllı post-plant temelleriyle nötralize edilebilir.

Defans tarafı analizi

SOVA, KAY/O'dan biraz daha iyi savunma yetenekleri gösteriyor - savunma turlarının %53.2'ını kazanıyor vs %52.0. Bu %1.2 puanlık avantaj, SOVA'ın kit'inin CT tarafı oyunu için marjinal olarak daha iyi araçlar sağladığını gösteriyor.

Site atamaları kararlaştırılırken, SOVA solo anchor rollerini daha güvenle alabilir. Onların %1.2 savunma avantajı muhtemelen daha iyi geciktirme yardımcısından veya üstün bilgi toplamadan kaynaklanıyor. KAY/O sitesinde bir takım arkadaşıyla eşleşmeyi düşünmeli.

SOVA marjinal olarak daha iyi retake kapasitesi gösteriyor. KAY/O sayısal üstünlükle retake yapmaya odaklanmalı — takım arkadaşlarını bekleyebilirken SOVA'a karşı kahraman 1v1 retake'ler almayın.

Eco ve force buy turlarında, %1.2 fark daha belirgin hale geliyor. KAY/O, SOVA'a karşı eco agresyonunda daha muhafazakar olmalı ve takım yardımcısının bireysel dezavantajları telafi edebileceği full buy'lar için biriktirmeyi önceliklendirmeli.

Genel taraf analizi

SOVA haritanın her iki tarafında da tutarlı ama ince bir avantaj koruyor - %48.0 atak kazanma oranı ve %53.2 savunma kazanma oranı. SOVA istatistiksel olarak favori olsa da, KAY/O güçlü bireysel performans yoluyla son derece rekabetçi kalıyor.

Harita seçimi ve takım kompozisyonu bu özel eşleşme sonucu üzerinde minimal etkiye sahip. Her iki ajan da tüm harita tiplerinde benzer performans gösteriyor. SOVA vs KAY/O özel faktörleri yerine kişisel konfor ve takım ihtiyaçlarına göre seçin. SOVA'ın hafif avantajı dış faktörlere göre değişmiyor.

Ranked tırmanışı için bu eşleşmeyi fazla düşünmeyin. İstatistiksel farklar bireysel beceri, takım koordinasyonu ve oyun anlayışının birincil faktörler olarak kalacağı kadar küçük. Hem SOVA hem de KAY/O geçerli ranked seçimleri.

Sonuç: Bu, Valorant'taki daha dengeli ajan eşleşmelerinden biri. SOVA hafif bir istatistiksel avantaja sahip ama KAY/O kesinlikle geçerli. KAY/O'da rahatsanız, sadece bu eşleşme için SOVA'a geçmeyin.

Öncü vs Initiator dinamikleri

Öncü (SOVA) vs Initiator (KAY/O) dinamiği, her ajanın çatışmalara temelden farklı araçlar getirdiği asimetrik karşılaşmalar yaratır. SOVA'ın Öncü yetenekleri, KAY/O'nin Initiator kitinden farklı amaçlara hizmet eder, bu da doğrudan dövüşlerin genellikle eşit olmayan utility alışverişlerini içerdiği anlamına gelir.

Öncü yeteneklerinin Initiator karşı oyunuyla nasıl etkileştiğini anlamak, ajanınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. SOVA'ın Öncü araç seti belirli yönlerde mükemmel olabilirken, KAY/O'nin Initiator kiti diğerlerini karşılayabilir. SOVA avantajı, rollerinin yeteneklerinin ortalama olarak bu çapraz rol karşılaşmalarını kazanmak için daha iyi çevrildiğini gösteriyor.

MetaBot Desktop

Mükemmel Takım Kompozisyonunu Kurun

Comp Lab'de iki takımı da oluşturun, bir harita seçin ve rol dengesini, ajan başına harita uyumunu ve eşleşme avantajlarını görün — hepsi gerçek rekabetçi maçlardan, raunt başlamadan önce hesaplanır.

  • Eksiksiz 5v5 kompozisyon kurucu
  • Ajan başına harita uyumu ve kazanma oranı
  • Rakip seçimlerine karşı eşleşme avantajları
MetaBot masaüstü uygulamasındaki Comp Lab, Haven'da bir Valorant takım kompozisyonunu analiz ediyor

SOVA, Valorant'ta 14 ajana karşı avantajlı ve 14 ajana karşı dezavantajlı eşleşmelere sahiptir. SOVA'in en güçlü eşleşmesi 71.7% kazanma oranıyla HARBOR'a karşıdır. En zorlu eşleşme 42.6% kazanma oranıyla RAZE'dır. Belirli eşleşme detayları ve performans metrikleri için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Valorant'ta SOVA eşleşme kazanma oranları ve savaş istatistikleri (Patch 13.06)
Rakip
Kazanma Oranı
Maçlar
KDA
Hasar/​Tur
HS %
Sld. KO
Svn. KO
50.82%1.3971.37138.231.7%49.6%51.0%
48.42%1.2021.39138.830.8%48.2%51.3%
48.77%9781.38137.031.3%49.0%51.2%
48.10%6591.35137.031.3%48.0%51.4%
54.37%5041.38134.630.9%51.0%52.0%
44.82%4441.37136.630.5%47.5%50.1%
55.86%3331.39134.930.6%50.1%52.9%
51.83%3281.32134.532.1%49.7%51.5%
50.83%3031.36134.732.1%49.4%51.8%
49.01%3021.43144.330.0%46.4%52.9%
49.08%2711.38138.130.3%47.4%51.9%
49.40%2491.36135.231.3%48.7%51.4%
55.07%2071.36133.732.7%52.0%50.4%
52.55%1371.42138.830.5%49.4%51.4%
49.62%1331.32132.430.8%48.1%50.7%
51.49%1011.46140.330.4%49.4%50.9%
47.54%611.37137.532.6%48.8%51.6%
44.68%471.40142.730.0%48.0%53.2%
42.55%471.34132.328.3%48.2%50.0%
71.74%461.42133.531.4%54.5%61.5%
59.09%441.50140.332.9%52.0%54.0%
55.00%401.49145.331.0%46.4%56.8%
54.55%331.38133.631.5%59.5%47.2%
46.67%151.29131.430.1%50.8%51.2%
57.14%141.30135.230.6%56.5%51.0%
63.64%111.41131.529.3%44.3%63.4%
45.45%111.47146.831.6%46.4%55.4%
42.86%71.43130.127.6%52.5%51.4%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Valorant'ta SOVA'in en iyi eşleşmesi nedir?

SOVA'in en iyi eşleşmesi 71.7% kazanma oranıyla HARBOR'a karşıdır. SOVA, üstün öldürme yeteneği ve avantajlı fayda etkileşimleri sayesinde bu eşleşmede başarılı olur.

SOVA'in en zor eşleşmesi nedir?

SOVA'in en zor eşleşmesi sadece 42.6% kazanma oranıyla RAZE'a karşıdır. Bu rakibe karşı SOVA, telafi etmek için takım koordinasyonuna ve fayda kullanımına odaklanmalıdır.

SOVA'in kaç avantajlı eşleşmesi var?

SOVA, Valorant'ta 14 avantajlı eşleşmeye (%50+ kazanma oranı) ve 14 dezavantajlı eşleşmeye sahiptir. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, daha iyi ajan seçimleri yapmanıza ve oyun tarzınızı uyarlamanıza yardımcı olur.

Zor eşleşmelerde SOVA'i nasıl oynamalıyım?

Zor eşleşmelerde SOVA oynarken, takım koordinasyonu, fayda kullanımı ve çapraz ateşleri önceliklendirin. Dezavantajlı rakiplere karşı izole 1v1 düellolarından kaçının ve avantaj yaratmak için SOVA'in yeteneklerini kullanma fırsatları arayın. Atak mı savunma mı olduğunuza göre konumlanmanızı ayarlayın.

SOVA'in eşleşmelerinde hangi istatistikler en önemli?

SOVA'in eşleşmelerinde analiz edilecek önemli istatistikler arasında kazanma oranı, KDA oranı, raunt başına ortalama hasar ve atak/savunma kazanma oranları bulunur. Yüksek hasar eşleşmeleri agresif oyunu, düşük KDA eşleşmeleri ise daha destekleyici oynayıp takım değişimlerine güvenmeyi önerir.

Ayrıca Bakın: Diğer Öncüler