Tahm Kench, šampion League of Legends
Winrate
48.6%
Pick rate
2.0%
Ban rate
5.3%

Tahm Kench Runy pro Support: klíčová runa a střepy

Tahm Kench tier FTankSupport
Patch
26.20
Zápasy
2 664
Lajna
Support
Tier
Všechny tiery
Poslední aktualizace
12. 10. 2026 UTC
Metodika
Metodika dat

Nejlepší runy postavy Tahm Kench Support pro LoL patch 26.20 - Strážce ze stromu Odhodlání se sekundárním stromem Povzbuzení (winrate 53.6 %, pick rate 9.9 %). Optimální primární runy postavy Tahm Kench jsou Strážce, Pramen života, Kostěná zbroj, Neochvějnost. Sekundární strom: Náběhová rychlost, Zásilka sušenek.

Tahm Kench funguje nejlépe s Strážce jako keystone runou ze stromu Odhodlání. Optimální primární runy pro Tahm Kench jsou Strážce, Pramen života, Kostěná zbroj, Neochvějnost. Sekundární strom run pro Tahm Kench je Povzbuzení s Náběhová rychlost, Zásilka sušenek. Toto nastavení run dosahuje winratu 53.61 % (rozdíl winratu +5.0%) s pick ratem 9.9 % ve hrách za Tahm Kench: 263.
53.6%Winrate
+5.0%Rozdíl WR
9.9%Pick rate
StrážceStrážce

Střežíš spojence v okruhu 350 jednotek kolem sebe a také po dobu 2.5 sek. spojence, které zaměříš svými kouzly. Když střežíš nějakého spojence a jeden z vás utrží po dobu střežení více než jen malé množství poškození, získáte oba dva na 1.5 sek. štít.

Přebíjecí doba: 75–40 sek.
Štít: 40–150 bodů + 20 % tvojí síly schopností + 6 % tvého bonusového zdraví
Hraniční hodnota pro aktivaci: 50–165 bodů poškození po započítání odolností

Pramen životaPramen života

Omezením pohybu nepřátelského šampiona obnovíš @BaseHeal@ zdraví sobě a nedalekému spojeneckému šampionovi s nejnižším zdravím.

U uživatelů bojujících na dálku má tento efekt 70% účinnost.

Přebíjecí doba: 20 sek.

Kostěná zbrojKostěná zbroj

Poté, co utrpíš poškození od nějakého nepřátelského šampiona, ti jeho následující 3 kouzla nebo útoky způsobí o 30–60 bodů (v závislosti na úrovni) nižší poškození než obvykle.

Trvání: 1.5 sek.
Přebíjecí doba: 55 sek.

NeochvějnostNeochvějnost

Když na tebe působí nějaký omezující efekt, získáš 10 k hodnotám brnění a odolnosti vůči magii, tento bonus působí ještě 2 sek. po odeznění omezení.

Náběhová rychlostNáběhová rychlost

Když míříš k nedalekým nepřátelským šampionům, jimž byla omezena pohyblivost, získáš 7.5 % k rychlosti pohybu. Tento bonus se zvýší na 15 %, když nějakému nepřátelskému šampionovi omezíš pohyblivost ty.

Dosah pro aktivaci omezujícím efektem od spojenců: 1000

Zásilka sušenekZásilka sušenek

Zásilka sušenek: Každých 2 min. získáš předmět Celkový počet sušenek věčné vůle, a to až do 6 min.

Sušenky ti obnoví 20 bodů + 2 % maximálního zdraví, v závislosti na chybějícím zdraví se tato hodnota může zvýšit až o 100 %. Spotřebováním nebo prodejem sušenky se ti trvale zvýší maximální zdraví o 30.

Tento alternativní rune build pro Tahm Kench používá Spáry nehynoucích jako keystone ze stromu Odhodlání. Primární runy jsou Spáry nehynoucích, Úder štítem, Druhý dech, Neochvějnost. Sekundární strom run pro Tahm Kench je Přesnost s Legenda: Horlivost, Triumf. Toto nastavení dosahuje winratu 48.83 % (rozdíl winratu +0.2%) s pick ratem 33.8 % ve hrách: 901.
48.8%Winrate
+0.2%Rozdíl WR
33.8%Pick rate
Spáry nehynoucíchSpáry nehynoucích

Když bojuješ, vždy po uplynutí 4 sek. má tvůj příští základní útok vedený proti šampionovi tyto efekty:

  • Způsobí bonusové magické poškození ve výši 3.5 % tvého maximálního zdraví
  • Vyléčí ti 1.3 % tvého maximálního zdraví
  • Trvale ti zvýší zdraví o 5
    Šampioni bojující na dálku: Efekty poškození, léčení a trvalého zvyšování zdraví mají 40% účinnost.

  • Úder štítemÚder štítem

    Kdykoliv získáš nový štít, tvůj další základní útok proti šampionovi způsobí bonusové adaptivní poškození ve výši 5–30 bodů (+2.5 % bonusového zdraví) (+15.0 % síly nového štítu).

    Tento efekt trvá 2 sek. poté, co štít zmizí.

    Druhý dechDruhý dech

    Poté, co utrpíš poškození od nepřátelského šampiona, si během 10 sek. vyléčíš 4 % chybějícího zdraví.

    NeochvějnostNeochvějnost

    Když na tebe působí nějaký omezující efekt, získáš 10 k hodnotám brnění a odolnosti vůči magii, tento bonus působí ještě 2 sek. po odeznění omezení.

    Legenda: HorlivostLegenda: Horlivost

    Získáš 3 % k rychlosti útoků plus dodatečných 1.5 % za každý stupeň Legendy (max. 10 stupňů).

    Stupně Legendy postupně získáváš likvidací šampionů, likvidací epických příšer, zabíjením velkých příšer a zabíjením poskoků.

    TriumfTriumf

    Likvidace ti obnovují 5 % chybějícího zdraví, 2.5 % maximálního zdraví a poskytují ti navíc 20 zlaťáků.



    „Nejnebezpečnější lovná zvěř přináší tu největší slávu.“
    – Noxijský průzkumník

    Tito šampioni sdílejí alespoň 4 runy s doporučenými rune buildy pro Tahm Kench. používají podobné keystone a sekundární runy, takže jsou dobrou alternativou, pokud tě baví styl hry Tahm Kench nebo se chceš naučit šampiony se známými runami.Braum, Thresh, Rakan, Maokai

    Všechny keystone runy a sekundární větve pro Tahm Kench Support (patch 26.20)

    Počet her: 2 567

    Tahm Kench Support hraje s Spáry nehynoucích v 81% her, s winratem 48,8%. Přesnost je obvyklá sekundární větev (57%). Standardní úlomky statistik: Rychlost útoku (útok), Škálování se zdravím (flex), Škálování se zdravím (obrana).

    Klíčové runy

    RunaHráčiWinrateZápasy
    Spáry nehynoucíchSpáry nehynoucíchNejčastěji hrané81,1%48.8%2 081
    StrážceStrážce13,7%50.4%351
    Smršť mečůSmršť mečů2,1%46.3%54

    Sekundární větve

    RunaHráčiWinrateZápasy
    PřesnostPřesnostNejčastěji hrané56,8%49.3%1 458
    DominanceDominance20,9%45.9%536
    PovzbuzeníPovzbuzení19,2%50.4%492
    OdhodláníOdhodlání1,7%39.5%43

    Pick rate je podíl her za Tahm Kench v této lajně, kde se runa použila; možnosti s méně než 40 hrami jsou vynechány. Vyšší winrate u málo používané runy je obvykle volba pro konkrétní matchup, ne obecné vylepšení.

    Malé runy Tahm Kench podle větve

    Všechny malé runy, které hráči za Tahm Kench berou, seskupené podle větve run, s četností výběru a winratem.

    Odhodlání

    RunaHráčiWinrateZápasy
    Druhý dechDruhý dechNejčastěji hrané78,5%48.1%2 015
    Úder štítemÚder štítem78,0%49.0%2 002
    NeochvějnostNeochvějnost65,1%49.3%1 671
    OživitOživit24,0%48.0%617
    Pramen životaPramen života15,9%50.4%409
    Kostěná zbrojKostěná zbroj15,2%51.7%389

    Přesnost

    RunaHráčiWinrateZápasy
    Legenda: HorlivostLegenda: HorlivostNejčastěji hrané55,5%49.6%1 424
    TriumfTriumf55,1%49.3%1 414
    Poslední vzdorPoslední vzdor1,6%45.0%40

    Dominance

    RunaHráčiWinrateZápasy
    Ultimátní lovecUltimátní lovecNejčastěji hrané21,5%46.2%552
    Rána pod pásRána pod pás21,4%45.7%549

    Povzbuzení

    RunaHráčiWinrateZápasy
    Náběhová rychlostNáběhová rychlostNejčastěji hrané16,6%52.1%426
    Zásilka sušenekZásilka sušenek16,0%51.0%412
    Magické botyMagické boty3,5%51.7%89
    Kosmické porozuměníKosmické porozumění2,0%41.2%51

    Úlomky statistik Tahm Kench

    Které úlomky statistik hráči za Tahm Kench volí v každé ze tří řad a jaký je winrate každého z nich.

    RunaHráčiWinrateZápasy
    Rychlost útoku (útok)Rychlost útoku (útok)Nejčastěji hrané94,8%48.8%2 434
    Škálování se zdravím (flex)Škálování se zdravím (flex)92,7%49.2%2 380
    Škálování se zdravím (obrana)Škálování se zdravím (obrana)91,1%48.8%2 338
    Zdraví (obrana)Zdraví (obrana)5,8%45.3%148
    Adaptivní síla (flex)Adaptivní síla (flex)3,7%33.0%94
    Rychlost pohybu (flex)Rychlost pohybu (flex)3,6%50.5%93
    Zrychlení schopností (útok)Zrychlení schopností (útok)3,3%56.5%85
    Houževnatost a odolnost proti zpomalení (obrana)Houževnatost a odolnost proti zpomalení (obrana)3,2%51.9%81
    Adaptivní síla (útok)Adaptivní síla (útok)1,9%29.2%48
    MetaBot Desktop

    Získej výhodu pro vítězství

    Overlaye v reálném čase, automatické sledování zápasů a exkluzivní nástroje — vše, co potřebuješ k posunu výš, zdarma na tvém PC.

    • Overlaye ve hře
    • Automatické sledování zápasů
    • Nástroje exkluzivně pro desktop
    🔍

    Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

    Report an Issue

    Runy Tahm Kench - FAQ - patch 26.20

    Jaká je nejlepší keystone runa pro Tahm Kench Support?

    Spáry nehynoucích: Tahm Kench Support si ji bere v 81% rankových her a vyhrává 48,8% z 2 081 her. Alternativy: Strážce (14%, 50,4%), Smršť mečů (2%, 46,3%).

    Jaké úlomky statistik by měl Tahm Kench brát?

    Většina hráčů za Tahm Kench bere Rychlost útoku (útok), Škálování se zdravím (flex), Škálování se zdravím (obrana) — po jednom z každé řady úlomků.

    Jaké jsou nejlepší runy Tahm Kench v patchi 26.20?

    Nejlepší runy Tahm Kench v patchi 26.20 používají strom Odhodlání s runami Strážce, Pramen života, Kostěná zbroj, and Neochvějnost a strom Povzbuzení s runami Náběhová rychlost and Zásilka sušenek. Toto nastavení run dosahuje winratu 53.6% a pickratu 9.9%.

    Jaký je winrate nejlepší runové stránky Tahm Kench?

    Nejlepší runová stránka Tahm Kench má v patchi 26.20 winrate 53.6%, což je +5.0% oproti průměrnému winratu Tahm Kench. Toto nastavení run má mezi hráči Tahm Kench pickrate 9.9%.

    Jakou klíčovou runu mám na Tahm Kench použít?

    Strážce ze stromu Odhodlání je nejlepší klíčová runa pro Tahm Kench v patchi 26.20. Tato klíčová runa dobře zapadá do schopností Tahm Kench a dává winrate 53.6%.

    Jaký je primární runový strom Tahm Kench?

    Primární runový strom Tahm Kench je Odhodlání. Optimální runy Odhodlání pro Tahm Kench jsou Strážce, Pramen života, Kostěná zbroj, and Neochvějnost, přičemž klíčovou runou je Strážce.

    Jaký je sekundární runový strom Tahm Kench?

    Nejlepší sekundární runový strom Tahm Kench je Povzbuzení. Doporučené runy Povzbuzení jsou Náběhová rychlost and Zásilka sušenek, které doplňují primární strom Odhodlání u Tahm Kench.

    Jaká jsou alternativní nastavení run pro Tahm Kench?

    Alternativní nastavení run pro Tahm Kench využívá Spáry nehynoucích ze stromu Odhodlání. Tento alternativní build může být lepší v určitých matchupech nebo stylech hry. Všechny podrobnosti včetně winratu a pickratu najdeš na alternativní runové stránce výše.

    Jak populární jsou runy Tahm Kench?

    Nejlepší runová stránka Tahm Kench má v patchi 26.20 pickrate 9.9%. To znamená, že 9.9% hráčů Tahm Kench používá nastavení s Strážce a stromy Odhodlání a Povzbuzení.