Starcie Skye vs Phoenix w Valorant
Winrate
40.0%
Mecze
45
KDA
1.53

Skye vs Phoenix Matchupy

Inicjator
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Poradnik matchupa Skye vs Phoenix: Phoenix prowadzi ze współczynnikiem wygranych 57.8%, ale Skye wciąż może wygrać. Naucz się statystyki walki i strategie, aby zamienić te 45 meczy w wygrane w rankingu.

Analiza matchupu Skye

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Skye pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Skye - 40.0% procent wygranych w tym matchupie
Skye
40.0% WS
VS
Matchup Phoenix vs Skye - 57.8% procent wygranych
Phoenix
57.8% WS

Kto wygrywa matchup Skye vs Phoenix?

Phoenix wygrywa matchup Skye vs Phoenix
Zwycięzca
Phoenix
Mecze: 45
40.0%
Wskaźnik Wygranych
57.8%
1.53
Średnie KDA
1.28
14.0
Średnie Zabójstwa
15.0
14.5
Średnie Śmierci
15.4
130.1
DMG/Rundę
140.7
26.5%
HS %
26.2%
197
Wynik Walki
212
48.3%
WW Atak
51.0%
49.0%
WW Obrona
51.7%

Analiza Wydajności Skye vs Phoenix

Analiza matchupu Skye vs Phoenix - zwycięzca ogólnych wyników

Analiza 45 meczów pokazuje, że Phoenix ma wyraźną przewagę nad Skye w tym bezpośrednim starciu, wygrywając 3 z 4 krytycznych metryk wydajności. Podczas gdy Skye pokazuje siłę w jednej kategorii, ogólna przewaga statystyczna Phoenix w fragach, obrażeniach i wskaźnikach wygranych po stronach daje mu przewagę w większości starć.

Siła Fraggowania
1.53Skye
1.28Phoenix
Skye utrzymuje zauważalną przewagę we fragach z KDA 1.53 w porównaniu do 1.28 Phoenix. Ta różnica w stosunku kill-death-assist sugeruje, że gracze Skye są bardziej niezawodni w sytuacjach clutch i konsekwentniej przyczyniają się do wygranych rund.
Zadawane Obrażenia
130.1Skye
140.7Phoenix
Phoenix zadaje 140.7 średnich obrażeń na rundę, przewyższając 130.1 ADR Skye. Ta stała przewaga w obrażeniach pomaga Phoenix zdobywać więcej punktów za asysty i wykańczać osłabionych przeciwników.
Strona Ataku
48.3%Skye
51.0%Phoenix
Phoenix pokazuje silniejszą wydajność po stronie ataku ze wskaźnikiem wygranych 51.0% w porównaniu do 48.3% Skye. Kiedy twoja drużyna musi założyć bombę, Phoenix zapewnia bardziej niezawodne wykonanie ataku i potencjał entry w tym konkretnym starciu.
Strona Obrony
49.0%Skye
51.7%Phoenix
Zdolności defensywne faworyzują Phoenix ze wskaźnikiem wygranych 51.7% w porównaniu do 49.0% Skye. Przy trzymaniu site'ów przeciwko natarciom przeciwnika, Phoenix zapewnia bardziej niezawodną obecność defensywną i potencjał retake w tym starciu.

Podsumowanie starcia Skye vs Phoenix

Starcie Skye vs Phoenix w Valorant jest dominujące starcie, gdzie jeden agent znacząco przewyższa drugiego. Na podstawie 45 przeanalizowanych meczów rankingowych, Phoenix wygrywa 57.8% czasu w porównaniu do 40.0% Skye, różnica 17.8 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy umiejętność fraggowania, gdzie Skye konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Inicjator vs Duelist, Phoenix ma przytłaczającą przewagę w tym starciu agentów. Skye nigdy nie powinien podejmować izolowanych walk z Phoenix i musi całkowicie polegać na koordynacji zespołowej, utility i crossfire, aby skutecznie konkurować.

Analiza fraggingu Skye vs Phoenix

Skye wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Phoenix w Valorant

Skye nieznacznie wyprzedza Phoenix w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w KDA efficiency, survivability, headshot accuracy. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 45 przeanalizowanych meczach, to starcie Skye vs Phoenix pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Phoenix nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Phoenix.

Średnie KDA
1.53Skye
1.28Phoenix
Skye ma niewielką przewagę KDA w tym starciu, notując 1.53 w porównaniu do 1.28 Phoenix. Podczas gdy ta różnica 0.24 punktów wskazuje, że Skye ma tendencję do wygrywania starć, luka pozostaje wystarczająco mała, aby wprawni gracze Phoenix mogli ją pokonać poprzez lepsze pozycjonowanie, timing utility lub po prostu wygrywanie kluczowych pojedynków aimowych. Dane sugerują, że zestaw Skye może oferować nieco lepsze narzędzia do zabezpieczania zabójstw przy pozostaniu przy życiu, ale gracze Phoenix nie powinni czuć się w niekorzystnej sytuacji podczas walk w tym starciu.
Średnie Zabójstwa
14.0Skye
15.0Phoenix
Phoenix zdobywa około 1.0 więcej zabójstw na mecz niż Skye w tym bezpośrednim starciu (15.0 vs 14.0). W trakcie typowej gry 20+ rundowej przekłada się to na Phoenix wnoszącego kilka dodatkowych eliminacji do wysiłków zespołu. Luka wskazuje, że styl gry lub zestaw Phoenix zapewnia nieco lepsze możliwości zabezpieczania zabójstw, chociaż Skye może to kompensować poprzez lepszą pomoc utility, kotwiczenie site'u lub występy clutchowe.
Średnie Śmierci
14.5Skye
15.4Phoenix
Skye przeżywa dłużej w tym starciu, ginąc 14.5 razy na grę w porównaniu do 15.4 śmierci Phoenix. Ta różnica 0.9 śmierci na mecz oznacza, że Skye jest dostępny przez więcej rund, częściej przyczyniając się do scenariuszy późnych rund i sytuacji clutchowych. Gracze Phoenix powinni zbadać swoje pozycjonowanie i timing agresji — dane sugerują, że podejście Skye do tych pojedynków skutkuje lepszymi wynikami przeżywalności.
DMG/Rundę
130.1Skye
140.7Phoenix
Phoenix znacząco przewyższa Skye w obrażeniach w bezpośrednich starciach, notując 140.7 ADR versus 130.1. Ta przewaga 10.5 obrażeń na rundę oznacza, że Phoenix konsekwentnie wygrywa wymianę obrażeń w strzelaninach, albo zabezpieczając zabójstwa bezpośrednio, albo pozostawiając przeciwników osłabionych dla kolegów z drużyny do wykończenia. Gracze Skye powinni unikać przedłużających się pojedynków z Phoenix — zamiast tego szukaj szybkich picków z bronią typu burst damage lub polegaj na obrażeniach od umiejętności i crossfire zespołu, aby kompensować czystą wadę strzelaniny.
HS %
26.5%Skye
26.2%Phoenix
Procenty headshotów są niezwykle podobne między Skye (26.5%) a Phoenix (26.2%). To wskazuje, że gracze obu agentów wykazują równoważną precyzję celowania, gdy występują te starcia, i żaden nie ma systematycznej przewagi dokładności. Pojedynki zależą od czasu reakcji, wstępnego umiejscowienia celownika i mikro-pozycjonowania, a nie od tego, że jedna strona konsekwentnie trafia więcej głów. Obaj agenci mogą pewnie kwestionować kąty dalekiego zasięgu, gdzie headshoty stają się decydujące.

Wydajność ataku i obrony Skye vs Phoenix

Strona Ataku
Phoenix
Skye48.3%
Phoenix51.0%
Strona Obrony
Phoenix
Skye49.0%
Phoenix51.7%

Analiza strony atakującej

Phoenix demonstruje skromną przewagę atakową nad Skye, konwertując 51.0% rund atakowych w porównaniu do 48.3%. Ta przewaga 2.7 punktów daje Phoenix nieco lepszą zdolność zdobywania punktów, ale luka pozostaje wystarczająco wąska dla wykwalifikowanych graczy Skye.

Dane z 45 gier kompetycyjnych sugerują, że kit Phoenix zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do scenariuszy atakowych. Jednak drużyny Skye nie powinny dramatycznie zmieniać swojego podejścia — zamiast tego skup się na dopracowaniu timingu wykonania i dokładniejszej koordynacji łańcuchów użyteczności. Małe usprawnienia w koordynacji drużyny mogą łatwo przezwyciężyć lukę 2.7%.

Przy podejmowaniu pojedynków entry, Phoenix ma niewielką przewagę statystyczną, ale nic, co powinno zmienić fundamentalne podejście. Gracze Skye powinni nadal pewnie podejmować entry, gdy mają dobre informacje. Phoenix może grać nieco bardziej agresywnie na entry.

W sytuacjach post-plant, niewielka przewaga Phoenix prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do odmawiania rozbrajania. Skye powinien kompensować przez bardziej rozważne pozycjonowanie post-plant. Luka 2.7 punktów może być zneutralizowana przez mądre podstawy post-plant.

Analiza strony broniącej

Phoenix wykazuje nieco lepsze zdolności defensywne niż Skye, wygrywając 51.7% rund obrony w porównaniu do 49.0%. Ta przewaga 2.7 punktów procentowych sugeruje, że kit Phoenix zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do gry po stronie CT.

Przy podejmowaniu decyzji o przydziale punktów, Phoenix może pewniej podejmować role solo anchor. Ich przewaga defensywna 2.7% prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do opóźniania lub lepszego zbierania informacji. Skye powinien rozważyć parowanie się z kolegą na swoim punkcie.

Phoenix demonstruje marginalnie lepszą zdolność retake. Skye powinien skupić się na retake'ach z przewagą liczebną — nie podejmuj heroicznych retake'ów 1v1 przeciwko Phoenix, gdy możesz poczekać na kolegów.

W rundach eco i force buy, luka 2.7% staje się bardziej wyraźna. Skye powinien być bardziej konserwatywny z agresją eco przeciwko Phoenix i priorytetyzować oszczędzanie na full buy, gdzie użyteczność drużyny może kompensować indywidualne wady.

Ogólna analiza stron

Phoenix utrzymuje wyraźne przewagi zarówno w ataku (51.0%) jak i obronie (51.7%), ustanawiając się jako lepszy wybór w pojedynku Skye vs Phoenix niezależnie od strony mapy.

Przewaga Phoenix utrzymuje się na wszystkich typach map i składach drużyn. Drużyny Skye powinny rozważyć składy mogące pokryć ich słabości — paruj Skye z silnymi agentami fraggingowymi.

Dla wspinaczki rankingowej konkretnie, Phoenix jest obiektywnie lepszym pickiem w tym pojedynku. Jeśli jesteś równie komfortowy na obu agentach, ćwiczenie Phoenix zapewnia mierzalną przewagę rankingową. Gracze Skye powinni skupić się na grze zespołowej i wartości użyteczności.

Werdykt jest jasny: Phoenix wygrywa ten pojedynek po obu stronach mapy. Połączona przewaga 5.3 punktów procentowych reprezentuje znaczącą statystyczną przewagę. Skye nie jest niegrywalna, ale stoi przed trudną walką.

Dynamika Inicjator vs Duelist

Dynamika Inicjator (Skye) vs Duelist (Phoenix) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Inicjator Skye służą innym celom niż kit Duelist Phoenix, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Inicjator wchodzą w interakcję z kontrą Duelist jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Inicjator Skye może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Duelist Phoenix kontruje inne. Przewaga Phoenix sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Skye ma korzystne starcia przeciwko 14 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 14 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Skye jest przeciwko Breach ze wskaźnikiem wygranych 69.2%. Najtrudniejsze starcie to Gekko ze wskaźnikiem wygranych 33.3%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Skye w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
46.24%4521.46126.429.5%46.7%52.5%
45.00%2601.40123.028.9%44.6%52.6%
48.24%2551.47125.329.7%45.3%54.4%
52.50%2401.47127.328.4%49.1%52.5%
54.10%1831.49126.128.8%49.1%53.0%
49.43%1761.48124.430.7%46.5%54.7%
49.64%1371.41120.331.0%46.9%53.6%
53.33%1351.42119.927.7%47.2%54.0%
50.00%1221.51130.029.1%48.9%53.7%
47.19%891.45121.429.3%48.4%51.3%
48.19%831.52133.627.9%47.7%53.2%
50.00%661.53127.430.0%50.9%51.1%
47.17%531.46123.428.3%48.0%52.8%
40.00%451.53130.126.5%48.3%49.0%
45.00%401.36123.529.3%43.3%53.6%
56.76%371.41123.729.0%45.7%53.3%
61.76%341.47118.827.0%47.1%56.7%
51.85%271.40116.625.9%54.6%50.5%
59.09%221.56125.926.8%50.4%52.2%
52.63%191.71147.633.8%45.5%58.2%
42.11%191.47132.730.5%47.5%50.8%
44.44%181.56134.529.2%43.0%48.2%
43.75%161.23104.624.3%50.3%53.0%
50.00%161.41125.026.7%50.6%52.4%
69.23%131.76136.627.4%51.8%55.7%
50.00%41.23127.525.7%45.9%48.9%
33.33%31.24126.523.0%58.8%25.8%
66.67%32.00136.018.1%51.9%71.4%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Skye w Valorant?

Najlepsze starcie Skye jest przeciwko Breach, osiągając wskaźnik wygranych 69.2%. Skye doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Skye?

Najtrudniejsze starcie Skye jest przeciwko Gekko, z tylko 33.3% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Skye powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Skye?

Skye ma 14 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 14 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Skye w trudnych starciach?

Grając Skye w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Skye, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Skye?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Skye obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Inicjator