- Winrate
- 48.5%
- Mecze
- 101
- KDA
- 1.30
Vyse vs Sova Matchupy
- Patch
- 13.08
- Mecze
- 889 570
- Region
- Wszystkie regiony
- Ranga
- Wszystkie rangi
- Platforma
- Wszystkie platformy
- Tryb
- Competitive
- Ostatnia aktualizacja
- 17 paź 2026 UTC
- Metodologia
- Metodologia danych
- Autor
- Dakota Chinnick
Vyse vs Sova to matchup umiejętności z prawie równymi współczynnikami wygranych (48.5% vs 51.5%). Na podstawie 101 meczy zobacz, który agent wygrywa w KDA, zadanych obrażeniach, rundach ataku i rundach obrony, aby znaleźć swoją przewagę.
Analiza matchupu Vyse
Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Vyse pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.
Kto wygrywa matchup Vyse vs Sova?
Analiza Wydajności Vyse vs Sova
Analiza 101 meczów pokazuje, że Sova ma wyraźną przewagę nad Vyse w tym bezpośrednim starciu, wygrywając 3 z 4 krytycznych metryk wydajności. Podczas gdy Vyse pokazuje siłę w jednej kategorii, ogólna przewaga statystyczna Sova w fragach, obrażeniach i wskaźnikach wygranych po stronach daje mu przewagę w większości starć.
Podsumowanie starcia Vyse vs Sova
Starcie Vyse vs Sova w Valorant jest wyrównane starcie z lekką przewagą statystyczną. Na podstawie 101 przeanalizowanych meczów rankingowych, Sova wygrywa 51.5% czasu w porównaniu do 48.5% Vyse, różnica 3.0 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy celność headshotów, gdzie Vyse konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Strażnik vs Initiator, Sova ma niewielką przewagę, ale Vyse może absolutnie zapewnić rundy poprzez dobre pozycjonowanie i timing utility. Różnica jest na tyle mała, że skoordynowane zagrania zespołowe i wygrywanie kluczowych pojedynków aimowych mogą odwrócić starcie.
Analiza fraggingu Vyse vs Sova
Vyse nieznacznie wyprzedza Sova w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w kill production, damage output, headshot accuracy. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 101 przeanalizowanych meczach, to starcie Vyse vs Sova pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Sova nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Sova.
Wydajność ataku i obrony Vyse vs Sova
Analiza strony atakującej
Porównanie ataków między Vyse a Sova ujawnia niemal idealną równowagę - Vyse wygrywa 49.1% rund atakowych w porównaniu do 49.4% Sova. Ta znikoma różnica 0.3 punktów procentowych wskazuje, że żaden agent nie ma wrodzonych przewag przy wykonywaniu na punkty lub przebijaniu przez wąskie gardła.
Z taktycznego punktu widzenia ani Vyse, ani Sova nie powinni dostosowywać swojego standardowego podejścia do ataku na podstawie tego pojedynku. Obaj agenci mogą prowadzić swoje typowe wzorce wykonania bez martwienia się o statystyczną wadę. Dane z 101 meczów sugerują, że gracz z lepszym wyczuciem gry i celowaniem wygra starcia atakowe.
W przypadku entry fraggingu, zarówno gracze Vyse, jak i Sova mogą pewnie podejmować pierwszy pojedynek przy wykonywaniu na punkty. Umiejętności żadnego agenta nie tworzą znaczących przewag pierwszego kontaktu, więc sukces entry zależy od ustawienia celownika i techniki jiggle-peekingu.
Scenariusze post-plant w tym pojedynku są podobnie zrównoważone. Żaden agent nie wykazuje lepszych zdolności obrony spike'a. Gdy spike jest postawiony, skup się na standardowych podstawach post-plant: pozycjonowaniu na crossfire, używaniu użyteczności do opóźniania rozbrajania. Różnica 0.3% jest wystarczająco mała, by być szumem statystycznym.
Analiza strony broniącej
Wydajność defensywna między Vyse a Sova jest praktycznie identyczna - Vyse utrzymuje 50.6% rund po stronie CT, a Sova 50.9%. Ten margines 0.3 punktów wskazuje, że obaj agenci wnoszą równy wkład w kotwiczenie punktów, retake'i lub odmawianie post-plantów.
Zarówno Vyse, jak i Sova mogą kotwicować punkty z równą skutecznością w tym pojedynku. Czy to trzymając A, B czy mid na dowolnej mapie, kit defensywny żadnego agenta nie zapewnia znaczących przewag. Decyzje o kotwiczeniu powinny opierać się na znajomości mapy i potrzebach składu drużyny, nie na rozważaniach o pojedynku. Różnica 0.3% jest zbyt mała, aby wpływać na decyzje o przydziale punktów.
Scenariusze retake są podobnie zrównoważone między Vyse a Sova, według naszych danych defensywnych z 101 meczów. Skup się na standardowych podstawach retake: użyteczność do czyszczenia typowych spotów, skoordynowany timing z kolegami i efektywne tradowanie. Nie dostosowuj podejścia do retake w zależności od tego, czy mierzysz się z Vyse czy Sova.
Decyzje ekonomiczne i użycie użyteczności nie powinny się zmieniać na podstawie tego konkretnego pojedynku podczas obrony. Obaj agenci mają porównywalne wskaźniki sukcesu force buy i efektywność użyteczności. Podejmuj decyzje ekonomiczne na podstawie potrzeb drużyny i ogólnych zasad defensywnych, a nie czynników specyficznych dla Vyse vs Sova.
Ogólna analiza stron
Sova utrzymuje konsekwentną ale niewielką przewagę po obu stronach mapy, z 49.4% wskaźnikiem wygranych w ataku i 50.9% w obronie. Podczas gdy Sova jest statystycznie faworyzowany, Vyse pozostaje wysoce konkurencyjny przez silną indywidualną wydajność.
Wybór mapy i skład drużyny mają minimalny wpływ na ten konkretny wynik pojedynku. Obaj agenci radzą sobie podobnie na wszystkich typach map. Wybieraj na podstawie osobistego komfortu i potrzeb drużyny zamiast czynników specyficznych dla Vyse vs Sova. Niewielka przewaga Sova nie zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych.
Dla wspinaczki rankingowej nie przemyślaj tego pojedynku. Różnice statystyczne są wystarczająco małe, że indywidualna umiejętność, koordynacja drużyny i wyczucie gry pozostają głównymi czynnikami. Zarówno Vyse jak i Sova są opłacalnymi pickami rankingowymi.
Podsumowując: to jeden z bardziej zrównoważonych pojedynków agentów w Valorant. Sova ma niewielką statystyczną przewagę, ale Vyse jest absolutnie opłacalny. Jeśli czujesz się komfortowo na Vyse, nie zmieniaj na Sova tylko dla tego pojedynku.
Dynamika Strażnik vs Initiator
Dynamika Strażnik (Vyse) vs Initiator (Sova) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Strażnik Vyse służą innym celom niż kit Initiator Sova, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.
Zrozumienie jak umiejętności Strażnik wchodzą w interakcję z kontrą Initiator jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Strażnik Vyse może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Initiator Sova kontruje inne. Przewaga Sova sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.
Zbuduj idealny skład drużyny
Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.
- Pełny kreator składów 5v5
- Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
- Przewagi matchupów nad pickami wroga

Vyse ma korzystne starcia przeciwko 18 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 10 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Vyse jest przeciwko Miks ze wskaźnikiem wygranych 85.7%. Najtrudniejsze starcie to Iso ze wskaźnikiem wygranych 25.0%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.
Przeciwnik | Wsk. Wygranych | Mecze | KDA | Obrażenia/Rnd | HS % | Atak WR | Obr. WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 57.58% | 231 | 1.41 | 141.8 | 32.9% | 50.3% | 54.4% | |
| 51.55% | 161 | 1.32 | 133.4 | 33.8% | 50.7% | 50.2% | |
| 49.01% | 151 | 1.34 | 139.2 | 32.7% | 47.5% | 51.0% | |
| 50.68% | 148 | 1.29 | 133.8 | 33.1% | 51.0% | 49.0% | |
| 50.91% | 110 | 1.26 | 130.8 | 31.4% | 49.4% | 49.4% | |
| 48.51% | 101 | 1.30 | 140.7 | 35.1% | 49.1% | 50.6% | |
| 50.59% | 85 | 1.34 | 133.7 | 33.5% | 47.1% | 52.1% | |
| 48.78% | 82 | 1.32 | 138.4 | 32.3% | 46.7% | 53.4% | |
| 60.94% | 64 | 1.34 | 134.7 | 35.7% | 50.2% | 54.9% | |
| 38.46% | 39 | 1.24 | 135.9 | 32.8% | 42.1% | 49.4% | |
| 46.15% | 39 | 1.32 | 137.3 | 32.5% | 48.4% | 50.6% | |
| 40.00% | 35 | 1.29 | 140.9 | 32.6% | 42.6% | 53.3% | |
| 50.00% | 28 | 1.26 | 130.8 | 32.2% | 51.4% | 47.1% | |
| 71.43% | 21 | 1.43 | 147.6 | 35.6% | 57.1% | 51.8% | |
| 55.56% | 18 | 1.40 | 142.1 | 32.5% | 51.8% | 57.0% | |
| 55.56% | 18 | 1.27 | 118.8 | 30.7% | 45.0% | 53.1% | |
| 70.59% | 17 | 1.38 | 135.0 | 33.2% | 53.3% | 54.0% | |
| 52.94% | 17 | 1.26 | 136.4 | 31.6% | 45.5% | 52.4% | |
| 40.00% | 15 | 1.20 | 130.5 | 31.3% | 47.1% | 42.8% | |
| 58.33% | 12 | 1.32 | 136.1 | 33.2% | 50.9% | 50.8% | |
| 25.00% | 12 | 1.22 | 146.2 | 32.9% | 37.6% | 46.9% | |
| 45.45% | 11 | 1.21 | 133.8 | 34.4% | 52.0% | 52.1% | |
| 85.71% | 7 | 1.67 | 146.7 | 31.2% | 59.4% | 53.4% | |
| 50.00% | 6 | 1.26 | 138.9 | 33.2% | 40.0% | 53.0% | |
| 80.00% | 5 | 1.25 | 128.5 | 37.9% | 62.1% | 51.0% | |
| 40.00% | 5 | 1.68 | 173.3 | 31.6% | 41.8% | 63.2% | |
| 60.00% | 5 | 1.49 | 138.9 | 29.6% | 59.6% | 54.5% | |
| 66.67% | 3 | 1.27 | 127.5 | 34.4% | 42.9% | 68.8% |
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Frequently Asked Questions
Jakie jest najlepsze starcie Vyse w Valorant?
Najlepsze starcie Vyse jest przeciwko Miks, osiągając wskaźnik wygranych 85.7%. Vyse doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.
Jakie jest najtrudniejsze starcie Vyse?
Najtrudniejsze starcie Vyse jest przeciwko Iso, z tylko 25.0% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Vyse powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.
Ile korzystnych starć ma Vyse?
Vyse ma 18 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 10 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.
Jak powinienem grać Vyse w trudnych starciach?
Grając Vyse w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Vyse, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.
Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Vyse?
Kluczowe statystyki do analizy w starciach Vyse obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.