
- Ranking mapy
- #9
- Wygrane w ataku
- 49.5%
- Wygrane w obronie
- 51.6%
Najlepsze bronie Valorant na Corrode
- Mecze
- 25 799
- Wskaznik gry
- 5.6%
- Region
- Wszystkie regiony
- Ranga
- Wszystkie rangi
- Platforma
- Wszystkie platformy
- Tryb
- Competitive
- Ostatnia aktualizacja
- 15 paź 2026 UTC
- Metodologia
- Metodologia danych
- Autor
- Dakota Chinnick
Najlepsze bronie na Corrode według wskaźnika zwycięstw z 25 799 meczów rankingowych. Prowadzi Shorty z wynikiem 64.0%.
Winrate broni na Corrode na przestrzeni 25 799 meczów rankingowych. Najwyższy ma Shorty — 64.0% — ale tanie bronie często lądują wysoko, bo kupuje się je w rundach, w których drużyna i tak prowadzi. Czytaj te liczby razem z ekonomią, a nie jak listę zakupów.
Understanding how different weapon categories perform on Corrode is essential for optimizing your economy and loadout decisions throughout each match. Our comprehensive analysis reveals that Snipers currently dominate this map with an impressive 58.5% average win rate, making them the strongest weapon category for players looking to maximize their impact on Corrode. The Outlaw leads the Sniper category with exceptional performance metrics. On the opposite end, Shotguns show the lowest average performance at 51.6% win rate, though skilled players can still find success in specific situations and engagement ranges. The overall average win rate across all weapon categories on Corrode is 54.4%, indicating favorable conditions for most weapon types. When managing your economy on Corrode, consider prioritizing Snipers during full buy rounds for maximum effectiveness, while understanding which budget options can still compete in force buy situations. This category-based breakdown helps you understand which weapon types thrive on this map's unique engagement distances, sightlines, and common combat scenarios.
Wygraj pojedynek, zanim się zacznie
Zestaw ze sobą dowolne dwie bronie w Duel Lab — ustaw zasięg, osłony i profil celowania, aby porównać spadek obrażeń, strzały do zabicia i realistyczny czas zabójstwa według rangi.
- Dowolna broń kontra dowolna broń
- Realistyczny TTK według rangi
- Spadek obrażeń z dystansem

Najlepsze bronie dla Corrode
Corrode's unique layout creates distinct engagement distances that favor specific weapon choices. The long sightlines on this map make snipers particularly effective, with an average 57.0% win rate. Consider picking up an Operator or Marshal to control key angles.
For eco rounds, prioritize weapons that can still secure kills against full buys. The Sheriff's one-tap potential and the Marshal's long-range capability make them strong choices for light buy rounds on Corrode. During pistol rounds, consider your team's strategy - aggressive pushes may favor the Ghost's accuracy while defensive setups might benefit from the Classic's right-click burst.
Poniższa kompleksowa tabela wydajności broni pokazuje, jak każda broń radzi sobie na Corrode. Współczynnik wygranych wskazuje ogólny sukces przy użyciu broni, podczas gdy pickrate pokazuje popularność w meta. Zabójstwa na mecz i procent headshootów ujawniają efektywność fragowania. Użyj tych danych, aby zoptymalizować swoje loadouty dla unikalnych dystansów i kątów walki Corrode.
Ranga | Bron | Kategoria | Region | Tier | Platforma | Tryb | Zabojstwa/Mecz | Mecze | Winrate |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| #1 | Sidearm | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 1.30 | 2969 | 64.0% | |
| #2 | Sniper | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 2.05 | 3489 | 61.6% | |
| #3 | Heavy | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 3.49 | 1449 | 58.0% | |
| #4 | Sniper | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 3.14 | 4597 | 57.2% | |
| #5 | Sniper | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 1.61 | 1431 | 56.7% | |
| #6 | SMG | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 1.72 | 2349 | 56.3% | |
| #7 | Sidearm | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 1.51 | 472 | 56.1% | |
| #8 | Rifle | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 1.78 | 2513 | 55.6% | |
| #9 | Heavy | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 1.92 | 272 | 55.5% | |
| #10 | Rifle | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 4.89 | 14 746 | 54.3% | |
| #11 | Sidearm | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 1.94 | 11 471 | 54.3% | |
| #12 | Sidearm | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 1.53 | 7779 | 53.3% | |
| #13 | Sidearm | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 1.75 | 4535 | 53.2% | |
| #14 | Shotgun | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 1.84 | 4100 | 52.0% | |
| #15 | Rifle | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 8.09 | 23 855 | 51.9% | |
| #16 | Shotgun | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 2.54 | 3102 | 51.2% | |
| #17 | SMG | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 1.56 | 2480 | 48.4% | |
| #18 | Rifle | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 1.97 | 7584 | 47.9% | |
| #19 | Sidearm | Wszystko | Wszystko | Wszystko | Competitive | 1.93 | 11 724 | 47.6% |
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
FAQ broni na Corrode - październik 2026
Jaka jest najlepsza broń na Corrode w Valorant?
Shorty jest obecnie najlepiej działającą bronią na Corrode, osiągając 64.0% współczynnik wygranych. Inne najlepsze to Outlaw (61.6%), Odin (58.0%), Operator (57.2%). Te bronie wyróżniają się na Corrode ze względu na dystanse starć i popularne kąty.
Czy powinienem używać Vandala czy Phantoma na Corrode?
Na Corrode, Phantom (54.3% współczynnik wygranych) przewyższa Vandala (51.9%). tighter angles favor spray control mapy.
Jakie snajperki działają najlepiej na Corrode?
Najlepsze snajperki na Corrode to Outlaw (61.6%), Operator (57.2%), Marshal (56.7%). Linie wzroku i dystanse starć tej mapy sprawiają, że te wybory są skuteczne do trzymania kątów i zdobywania fragów.
Jakie są najlepsze bronie eco na Corrode?
Najlepsze bronie eco na Corrode to Shorty (64.0%), Marshal (56.7%), Spectre (56.3%). Oferują one solidną wartość, gdy twoja ekonomia jest ograniczona.
Jakich SMG powinienem używać na Corrode?
Na Corrode, Spectre (56.3%), Stinger (48.4%). SMG wyróżniają się w starciach na bliski dystans, które mogą się różnić w zależności od układu Corrode.
Jak wybory broni różnią się w zależności od rangi na Corrode?
Skuteczność broni na Corrode może się różnić w zależności od rangi. Niższe rangi mogą odnosić większe sukcesy z wybaczającymi broniami jak Phantom i Spectre, podczas gdy wyższe rangi preferują potencjał one-tapa Vandala i kontrolę mapy przez Operatora. Pokazane dane odzwierciedlają wydajność w Wszystkie rangi, pomagając ci podejmować świadome decyzje dla twojego poziomu umiejętności.