Rumble - League of Legends Champion
Kazanma Oranı
51.1%
Seçim Oranı
1.0%

Rumblevs Xerath

AFighterMage
Yama26.10
Maçlar683,599
KoridorTüm Koridorlar
TierTüm Seviyeler
Son Güncelleme17 May 2026

Rumble vs Xerath, LoL patch 26.10\'da a decisive bir eşleşme. Rumble, 8 oyuna dayalı olarak Xerath\'a karşı 75.0% win rate (+50.0%) ile kazanıyor. Rumble holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Rumble vs Xerath eşleşmesi için en iyi Rumble buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.

Rumble Matchup Breakdown

Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Rumble performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.

Compare against an opponent
Xerath - 75.0% win rateXerath(75.0%)
Rumble - 75.0% win rate in this matchup
Rumble
75.0% WR
VS
Xerath vs Rumble matchup - 25.0% win rate
Xerath
25.0% WR

Who Wins the Rumble vs Xerath Matchup?

Rumble wins the Rumble vs Xerath matchup
Winner
Rumble
Matches: 8
75.0%
Win Rate
25.0%
6.3
CS / min
6.7
726
DMG / min
954
12,262
Gold / game
12,251
142
Heal / min
52
784
DMG Mitigated / min
250
0.4
CC / min
0.9
100.0%
Early Game WR
0.0%
66.7%
Late Game WR
33.3%

Rumble vs Xerath eşleşme özeti

Rumble vs Xerath eşleşmesi League of Legends dereceli oyununda belirleyici bir eşleşme. Analiz edilen 8 son maça göre, Rumble 75.0% kazanma oranıyla Xerath'ın 25.0%'sine karşı kazanır ve Rumble'a 50.0 yüzde puanı avantajı verir. Rumble her aşamada hakimiyet kurar — erken lane'den geç oyun takım savaşlarına kadar. Bu tutarlı avantaj, Xerath oyuncularının uygun pencereler bulmasını zorlaştırır, bu yüzden takım bağımlı stratejiler ve solo çatışmalardan kaçınmak şarttır. En önemli istatistiksel fark sustain'da, Rumble 623 HP/min ile önde — bu fark takaslar ve çarpışmaların sonucunu güçlü şekilde etkiler. Rumble oyuncuları güvenle Xerath'ye karşı seçim yapabilir ve seviye 1'den itibaren agresif oynayabilir. Erken dönemde uygun takaslarla lane hakimiyeti kurmaya çalışın ve Xerath'yi mümkün olduğunca CS'den uzak tutun. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, bu lane rakibine karşı şampiyon seçim kararları ve oyun içi strateji için önemlidir.

Rumble vs Xerath Lane Aşaması Analizi

Xerath League of Legends'ta Rumble'a karşı lane aşamasını kazanır

Xerath, Rumble'a karşı lane aşamasında favori, 5 anahtar istatistik kategorisinden 3'unu kazanıyor. Xerath, farm, hasar ve kalabalık kontrolü'de avantajlara sahip ve bu eşleşmede daha güçlü lane'ci.

Farm
6.3Rumble
6.7Xerath
Xerath, Rumble'ı dakikada 0.4 CS ile geride bırakır — 15 dakikalık bir lane aşamasında yaklaşık 5 CS'ye ulaşan ılımlı bir farm avantajı. Bu, Xerath için daha erken bileşen alımları ve biraz daha hızlı güç zirvelerine dönüşür.
Hasar
726Rumble
954Xerath
Xerath, 228 DMG/dk ile Rumble'ı hasarda büyük ölçüde geride bırakır, hem kısa takaslar hem de all-in'lerde hakimiyet kurar. Rumble uzun süreli çatışmadan kaçınmalı ve bunun yerine patlama takas kalıplarına odaklanmalı — hemen ardından geri çekilmeyle kısa angajlar — Xerath'ın sürekli hasar avantajının devralmasını önlemek için.
Ekonomi
12,262Rumble
12,251Xerath
Rumble ve Xerath maç başına neredeyse eşit altın üretir, sadece 11 altın fark var. Hiçbir şampiyonun net bir ekonomik avantajı yok, bu yüzden altın öncülükleri bireysel oyun kalitesi, öldürme katılımı ve hedef katkılarına bağlı olacak.
Fayda
0.4Rumble
0.9Xerath
Xerath, Rumble'dan dakikada 0.5 saniye daha fazla kalabalık kontrolü sağlar, daha iyi gank kurulum potansiyeli ve biraz daha fazla takım savaşı faydası sunar. Bu CC avantajı, Xerath'ın ormancısıyla koordine olmasına ve çarpışmaların temposunu kontrol etmesine yardımcı olur.
Sustain
926Rumble
302Xerath
Rumble, dakikada 623 daha fazla hasar iyileştirerek ve azaltarak Xerath'ı sustain'de büyük ölçüde geride bırakır. Bu devasa dayanıklılık farkı, Rumble'ın önemli ceza absorbe edip lane'de kalabildiği anlamına gelirken Xerath geri dönüşe zorlanır. Xerath için erken ağır yaralar inşa etmek şarttır ve sürekli dövüşler yerine patlama takas kalıplarına odaklanmak kritiktir.

Best Rumble Build Against Xerath

Zincirli Eziciler, Xerath'a karşı optimal ayakkabı seçimidir ve bu eşleşmede Rumble'ın en çok ihtiyaç duyduğu hareketliliği ve istatistikleri sağlar. Rumble için Xerath'a karşı en iyi performans gösteren ana eşyalar Liandry'nin Eziyeti, Gölgealev ve Zhonya'nın Kumsaati. Bu kombinasyon, Rumble'a eşleşme için hasar, hayatta kalma ve fayda arasında etkili bir denge verir. Bu yapı olağanüstü iyi performans gösterir, 3 maçta 100.0% kazanma oranı elde eder — ortalamanın çok üzerinde ve Xerath'a karşı en iyi eşya yolu olur. Takım kompozisyonları ve oyun durumuna göre ayarlamalar gerekebilir, ancak bu yapı Rumble vs Xerath eşleşmesi için en güçlü temeli sağlar.

Early Game vs Late Game

Erken Oyun
Rumble
100.0%
+100.0% avantaj
Rumble erken oyun kazanma oranıRumble100.0%
Xerath erken oyun kazanma oranıXerath0.0%
Geç Oyun
Rumble
66.7%
+33.3% avantaj
Rumble geç oyun kazanma oranıRumble66.7%
Xerath geç oyun kazanma oranıXerath33.3%

Rumble, etkileyici 100.0% kazanma oranıyla erken oyuna (ilk 15 dakika) hakimiyet kurar — Xerath'a 100.0 yüzde puanı öncülük. Bu tek taraflı erken oyun, Rumble'ın seviye 1'den itibaren lane'in temposunu dikte edebileceği, takasları, dalga durumunu ve nehir önceliğini kontrol edebileceği anlamına gelir.

Rumble, 66.7% kazanma oranıyla geç oyunda (25+ dakika) çok üstün — Xerath'ın 33.3 puan üzerinde. Uzun oyunlar, kiti ve ölçeklemesi onları takım savaşları ve hedef kontrolünde baskın bir güç yapan Rumble'ı güçlü şekilde kayırır.

Rumble oyunun her aşamasında avantajı elinde tutar ve lane'den geç oyun takım savaşlarına kadar sürekli avantajlı bir eşleşme yapar. Xerath oyuncuları bu eşleşmeyi kazanmak için ölçeklenmeye güvenmek yerine üstün oynamalar, takım bağımlı stratejiler ve yakalamalar aramalı.

Best Rumble Runes Against Xerath

Büyücülük rün ağacı - Rumble vs Xerath ana rünlerBüyücülük
Ölümateşi Dokunuşu - Rumble vs Xerath en iyi rünAksiyom Üstadı - Rumble vs Xerath en iyi rünSürat - Rumble vs Xerath en iyi rünKızart - Rumble vs Xerath en iyi rün
İsabet rün ağacı - Rumble vs Xerath ikincil rünlerİsabet
Yaşam Sömürüsü - Rumble vs Xerath en iyi rünSon Darbe - Rumble vs Xerath en iyi rün
100.0% WR

Büyücülük ana ile İsabet ikincil çalıştırmak, Rumble'ın Xerath'a karşı avantajını zorlamasına olanak tanır ve bu eşleşmeyi avantajlı kılan güçlü yanları amplifikasyon yapar.


Rumble esleme verileri League of Legends 26.10 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Rumble'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Rumble buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.

League of Legends Yama 26.10'te Rumble eslesmesi kazanma oranlari ve istatistikleri
Rakip
Kazanma oranı
Maçlar
CS/dk
Hasar/dk
Altin/mac
Erken KO
Gec KO
48.57%705.992312,47655.0%46.0%
42.86%495.681610,28642.3%43.5%
39.58%486.296911,25443.8%37.5%
60.87%466.197411,89842.9%68.8%
44.44%366.588511,50246.7%42.9%
29.41%346.496211,14433.3%26.3%
38.71%316.594111,91511.1%50.0%
56.67%306.387312,77540.0%65.0%
46.43%286.01,03911,23650.0%44.4%
39.29%286.11,41612,49820.0%43.5%
40.00%256.51,04110,51933.3%43.8%
24.00%256.082411,36220.0%26.7%
63.64%225.69679,75058.3%70.0%
36.36%226.193512,39544.4%30.8%
54.55%226.594710,63360.0%50.0%
61.90%216.21,10612,11577.8%50.0%
38.10%216.493210,70941.7%33.3%
66.67%215.887210,97371.4%64.3%
47.62%216.21,04512,19837.5%53.9%
60.00%205.686811,64360.0%60.0%
40.00%206.583210,03844.4%36.4%
68.42%196.695011,55077.8%60.0%
50.00%186.21,01611,88520.0%61.5%
44.44%186.61,18810,34555.6%33.3%
44.44%183.478111,22725.0%60.0%
44.44%186.284311,75757.1%36.4%
58.82%176.71,03412,989100.0%50.0%
52.94%175.681611,03842.9%60.0%
43.75%165.793713,33450.0%40.0%
43.75%165.71,15910,09560.0%16.7%
62.50%166.71,06412,50966.7%60.0%
50.00%166.89479,61166.7%0.0%
40.00%156.11,01110,76742.9%37.5%
53.33%156.887811,04450.0%60.0%
71.43%145.788911,60666.7%75.0%
28.57%146.17339,56825.0%33.3%
53.85%135.096711,60044.4%75.0%
46.15%135.891010,55840.0%50.0%
69.23%135.81,17711,80775.0%66.7%
41.67%127.082110,35920.0%57.1%
33.33%125.56958,56928.6%40.0%
25.00%125.497210,42016.7%33.3%
72.73%111.993914,523100.0%50.0%
72.73%114.586111,81580.0%66.7%
63.64%115.899113,00475.0%57.1%
50.00%106.01,1978,85366.7%25.0%
90.00%106.31,04512,47983.3%100.0%
80.00%104.492511,30075.0%83.3%
66.67%94.71,01414,47333.3%83.3%
33.33%91.977511,04450.0%0.0%
66.67%96.194912,58550.0%71.4%
62.50%85.882612,1720.0%83.3%
50.00%82.878110,70150.0%50.0%
37.50%80.984211,36320.0%66.7%
75.00%86.372612,262100.0%66.7%
50.00%86.281511,75066.7%40.0%
75.00%85.89129,866100.0%33.3%
25.00%86.593712,30233.3%20.0%
14.29%76.11,05811,8780.0%25.0%
42.86%77.01,0059,59275.0%0.0%
57.14%72.41,08711,924100.0%25.0%
57.14%75.581410,84650.0%60.0%
33.33%62.389310,16733.3%33.3%
33.33%63.882210,19466.7%0.0%
0.00%65.57899,3930.0%0.0%
83.33%64.492213,412100.0%66.7%
50.00%66.389711,37150.0%50.0%
50.00%65.291111,21640.0%100.0%
83.33%64.998114,353100.0%66.7%
20.00%56.49699,4920.0%25.0%
60.00%52.895917,057100.0%50.0%
40.00%55.689015,2720.0%50.0%
40.00%56.484811,01350.0%0.0%
60.00%51.689110,88666.7%50.0%
40.00%54.687011,35166.7%0.0%
60.00%54.285213,0020.0%75.0%
60.00%55.81,33114,661100.0%50.0%
60.00%56.01,06013,51450.0%66.7%

Get the MetaBot Desktop App

Level up your gameplay with real-time overlays, automatic game detection, and instant stats — all on your desktop.

In-game overlaysAuto game detectionMulti-game supportPersonal dashboard
Download NowFree download
🔍

Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.

Sorun Bildir

Rumble vs Xerath - Sık Sorulan Sorular

League of Legends'da Rumble Xerath'a karsi nasil gidiyor?

Rumble, Rumble vs Xerath matchupini 75.0% kazanma oraniyla Xerath'in 25.0%'sine karsi kazaniyor, 50.0 yuzde puani fark. Bu veriler patch 26.10'daki 8 son dereceli oyuna dayanmaktadir.

Erken oyunda Rumble Xerath'a karsi nasil gidiyor?

Erken oyunda, Rumble Xerath'a karsi 100.0% kazanma oraniyla 0.0%'e karsi avantaja sahiptir. Rumble oyunculari ilk 15 dakikada agresif tradeler ve dalga kontrolu ile lane avantajlarini zorlamalidir.

Gec oyunda Rumble Xerath'a karsi nasil gidiyor?

Gec oyunda, Rumble Rumble vs Xerath matchupini 66.7% kazanma oraniyla 33.3%'e karsi ele gecirir. Rumble 25 dakikadan sonra takim savaslari ve hedef catismalarinda daha iyi olceklenir.

Rumble vs Xerath matchupini kim kazanir?

Rumble, League of Legends patch 26.10'da 75.0% kazanma oraniyla Xerath'a karsi matchupu kazaniyor. 50.0 yuzde puani avantaji, 8 analiz edilen oyuna dayanarak bu lane matchupinda Rumble'in significantly favori oldugu anlamina gelir.

Xerath'a karsi en iyi Rumble buildi nedir?

Xerath'a karsi en iyi Rumble buildi Liandry'nin Eziyeti, Gölgealev, Zhonya'nın Kumsaati with Zincirli Eziciler icerir. This build achieves a 100.0% win rate in the matchup. Tam esya yolu ve build sirasi icin yukaridaki matchup analizine bakin.

Xerath'a karsi en iyi Rumble runelari nelerdir?

Xerath'a karsi en iyi Rumble runelari Büyücülük birincil agacini İsabet ikincil ile kullanir. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Rumble vs Xerath matchup. Yukaridaki matchup karsilastirmasinda tam rune analizine bakin.

Rumble Xerath'i counter yapar mi?

Evet, Rumble 75.0% kazanma oraniyla Xerath'a karsi avantajli bir matchupa sahiptir. Rumble, guncel patch 26.10 verilerine gore lane'de Xerath'u strongly counters.

Xerath'a karsi Rumble'i nasil oynarim?

Xerath'a karsi Rumble oynarken, avantajli pencerelerde agresif trade yaparak istatistiksel avantajlarinizi kullanin. You have early game priority — look for kills and zone control before first recall. En iyi sonuclar icin bu ozel matchup icin onerilen esyalari ve runelari yapin.