
Rammusvs Fizz
Rammus vs Fizz, LoL patch 26.10\'da a decisive bir eşleşme. Fizz, 7 oyuna dayalı olarak Rammus\'a karşı 57.1% win rate (+14.3%) ile kazanıyor. Rammus wins the early laning phase while Fizz scales better into the late game. Aşağıda Rammus vs Fizz eşleşmesi için en iyi Rammus buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Rammus Matchup Breakdown
Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Rammus performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.
Who Wins the Rammus vs Fizz Matchup?

Rammus vs Fizz eşleşme özeti
Rammus vs Fizz eşleşmesi League of Legends dereceli oyununda belirleyici bir eşleşme. Analiz edilen 7 son maça göre, Fizz 57.1% kazanma oranıyla Rammus'ın 42.9%'sine karşı kazanır ve Fizz'a 14.3 yüzde puanı avantajı verir. Oyun fazı dinamikleri burada kritik bir rol oynar: Rammus erken lane aşamasını kontrol eder, ancak Fizz oyun uzadıkça daha iyi ölçeklenir. Eşleşme, oyun süresine bağlı olarak dramatik şekilde değişir — Rammus Fizz güç zirvelerine ulaşmadan önce avantajları zorlamalı, Fizz ise güvenli farm ve anahtar eşya eşiklerine ulaşmaya odaklanmalıdır. En önemli istatistiksel fark sustain'da, Rammus 1,582 HP/min ile önde — bu fark takaslar ve çarpışmaların sonucunu güçlü şekilde etkiler. Fizz bu eşleşmede güçlü bir avantaja sahip. Rammus oyuncuları savunmacı oynamalı, kule altında güvenli farm önceliklendirmeli ve orman baskısı veya Fizz'nin aşırı uzanmasıyla oluşan fırsatları aramalı. Uzun takaslardan kaçının ve pozisyonlama ve koordinasyonun daha önemli olduğu takım savaşlarını bekleyin. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, bu lane rakibine karşı şampiyon seçim kararları ve oyun içi strateji için önemlidir.
Rammus vs Fizz Lane Aşaması Analizi
Fizz, Rammus'a karşı lane aşamasında favori, 5 anahtar istatistik kategorisinden 3'unu kazanıyor. Fizz, farm, hasar ve altın geliri'de avantajlara sahip ve bu eşleşmede daha güçlü lane'ci.
Best Rammus Build Against Fizz
Çelik Kaplamalı Çizme, Fizz'a karşı optimal ayakkabı seçimidir ve bu eşleşmede Rammus'ın en çok ihtiyaç duyduğu hareketliliği ve istatistikleri sağlar. Rammus için Fizz'a karşı en iyi performans gösteren ana eşyalar Donuk Işıltı, Doğanın Kudreti ve Çivili Zırh. Bu kombinasyon, Rammus'a eşleşme için hasar, hayatta kalma ve fayda arasında etkili bir denge verir. Bu yapı, 2 maçta sağlam 50.0% kazanma oranı elde eder ve Fizz'a karşı güvenilir bir eşya yolu olduğunu kanıtlar. Takım kompozisyonları ve oyun durumuna göre ayarlamalar gerekebilir, ancak bu yapı Rammus vs Fizz eşleşmesi için en güçlü temeli sağlar.
Early Game vs Late Game
Erken oyun (ilk 15 dakika), Rammus ve Fizz arasında yazı tura, Rammus bıçak sırtı 50.0% kazanma oranı avantajıyla (+0.0%). Erken lane aşamasında şampiyon avantajından çok bireysel beceri ve orman yakınlığı önemli olacak.
Fizz, 66.7% kazanma oranıyla geç oyunda (25+ dakika) çok üstün — Rammus'ın 33.3 puan üzerinde. Uzun oyunlar, kiti ve ölçeklemesi onları takım savaşları ve hedef kontrolünde baskın bir güç yapan Fizz'ı güçlü şekilde kayırır.
Güç dinamikleri oyun ilerledikçe değişir — Rammus erken avantaja sahip, ancak Fizz yavaş yavaş devralır. Bununla birlikte, marjlar her iki şampiyonun da doğru hamlelerle herhangi bir aşamada kazanabileceği kadar dar. Belirli bir oyun aşamasını beklemek yerine avantajlarınızı aldığınızda almaya odaklanın.
Best Rammus Runes Against Fizz
Azim ve İsabet rün kurulumu, Rammus'a bu zor eşleşmede Fizz'a karşı rekabet etmek için en iyi araçları verir ve optimal rün sinerjileriyle istatistiksel dezavantajları telafi eder.
Rammus esleme verileri League of Legends 26.10 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Rammus'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Rammus buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Rakip | Kazanma oranı | Maçlar | CS/dk | Hasar/dk | Altin/mac | Erken KO | Gec KO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 60.94% | 233 | 0.9 | 548 | 11,613 | 61.8% | 60.3% | |
| 49.62% | 131 | 0.8 | 519 | 10,995 | 44.4% | 53.3% | |
| 57.89% | 114 | 0.8 | 524 | 10,593 | 58.1% | 57.8% | |
| 57.14% | 112 | 0.7 | 498 | 11,804 | 42.9% | 63.6% | |
| 59.82% | 112 | 0.8 | 493 | 11,780 | 60.0% | 59.7% | |
| 47.37% | 95 | 0.9 | 553 | 10,916 | 37.5% | 54.5% | |
| 47.30% | 74 | 0.8 | 456 | 10,800 | 58.6% | 40.0% | |
| 63.38% | 71 | 0.9 | 584 | 11,644 | 81.5% | 52.3% | |
| 38.81% | 67 | 0.8 | 454 | 10,249 | 42.9% | 35.9% | |
| 46.67% | 60 | 0.8 | 449 | 11,084 | 43.5% | 48.6% | |
| 50.85% | 59 | 0.8 | 471 | 11,164 | 47.8% | 52.8% | |
| 44.00% | 50 | 0.8 | 450 | 11,495 | 53.9% | 40.5% | |
| 64.58% | 48 | 0.8 | 523 | 11,213 | 47.1% | 74.2% | |
| 36.36% | 44 | 0.9 | 458 | 10,738 | 35.3% | 37.0% | |
| 53.49% | 43 | 0.8 | 470 | 10,553 | 65.0% | 43.5% | |
| 47.62% | 42 | 0.8 | 473 | 9,520 | 52.2% | 42.1% | |
| 35.90% | 39 | 0.9 | 512 | 11,018 | 31.6% | 40.0% | |
| 72.22% | 36 | 0.8 | 541 | 11,296 | 76.5% | 68.4% | |
| 45.45% | 33 | 0.8 | 476 | 11,061 | 56.3% | 35.3% | |
| 53.13% | 32 | 0.9 | 538 | 11,938 | 30.0% | 63.6% | |
| 61.29% | 31 | 0.8 | 530 | 11,963 | 50.0% | 66.7% | |
| 58.06% | 31 | 0.9 | 492 | 10,537 | 75.0% | 40.0% | |
| 61.29% | 31 | 0.9 | 428 | 11,664 | 58.3% | 63.2% | |
| 50.00% | 30 | 1.0 | 534 | 11,367 | 50.0% | 50.0% | |
| 41.38% | 29 | 1.2 | 527 | 10,657 | 41.7% | 41.2% | |
| 58.62% | 29 | 1.0 | 584 | 12,436 | 60.0% | 58.3% | |
| 62.07% | 29 | 0.7 | 537 | 11,431 | 61.5% | 62.5% | |
| 57.14% | 28 | 0.8 | 521 | 11,130 | 54.5% | 58.8% | |
| 64.29% | 28 | 1.6 | 608 | 12,857 | 75.0% | 60.0% | |
| 51.85% | 27 | 0.7 | 537 | 10,008 | 57.1% | 46.1% | |
| 52.17% | 23 | 0.8 | 504 | 10,803 | 25.0% | 66.7% | |
| 45.45% | 22 | 0.9 | 432 | 8,925 | 33.3% | 60.0% | |
| 52.63% | 19 | 0.8 | 452 | 10,466 | 66.7% | 40.0% | |
| 78.95% | 19 | 0.7 | 477 | 11,638 | 71.4% | 83.3% | |
| 61.11% | 18 | 0.9 | 513 | 12,416 | 40.0% | 69.2% | |
| 50.00% | 16 | 1.3 | 546 | 9,312 | 42.9% | 55.6% | |
| 50.00% | 16 | 1.1 | 547 | 10,283 | 28.6% | 66.7% | |
| 33.33% | 15 | 1.3 | 451 | 11,088 | 60.0% | 20.0% | |
| 53.33% | 15 | 1.6 | 592 | 9,144 | 57.1% | 50.0% | |
| 66.67% | 15 | 1.7 | 477 | 11,780 | 66.7% | 66.7% | |
| 42.86% | 14 | 0.8 | 514 | 10,198 | 55.6% | 20.0% | |
| 61.54% | 13 | 2.1 | 424 | 11,674 | 66.7% | 57.1% | |
| 50.00% | 12 | 1.4 | 502 | 12,886 | 100.0% | 40.0% | |
| 41.67% | 12 | 0.8 | 539 | 10,040 | 40.0% | 42.9% | |
| 36.36% | 11 | 1.8 | 531 | 11,378 | 50.0% | 20.0% | |
| 63.64% | 11 | 0.4 | 400 | 9,118 | 83.3% | 40.0% | |
| 36.36% | 11 | 1.7 | 609 | 11,073 | 40.0% | 33.3% | |
| 36.36% | 11 | 0.7 | 359 | 10,005 | 25.0% | 42.9% | |
| 50.00% | 10 | 0.5 | 474 | 12,449 | 66.7% | 42.9% | |
| 80.00% | 10 | 1.4 | 421 | 8,797 | 80.0% | 80.0% | |
| 80.00% | 10 | 0.6 | 424 | 10,771 | 100.0% | 60.0% | |
| 70.00% | 10 | 0.7 | 460 | 10,866 | 75.0% | 66.7% | |
| 55.56% | 9 | 2.2 | 561 | 11,574 | 0.0% | 71.4% | |
| 33.33% | 9 | 2.7 | 387 | 7,860 | 28.6% | 50.0% | |
| 55.56% | 9 | 1.3 | 500 | 11,573 | 50.0% | 60.0% | |
| 66.67% | 9 | 0.7 | 432 | 11,462 | 66.7% | 66.7% | |
| 42.86% | 7 | 0.9 | 457 | 12,449 | 50.0% | 33.3% | |
| 14.29% | 7 | 1.4 | 485 | 11,122 | 0.0% | 16.7% | |
| 28.57% | 7 | 0.9 | 332 | 9,299 | 50.0% | 0.0% | |
| 16.67% | 6 | 0.5 | 418 | 8,887 | 0.0% | 33.3% | |
| 50.00% | 6 | 1.9 | 536 | 11,578 | 0.0% | 75.0% | |
| 40.00% | 5 | 4.3 | 608 | 11,348 | 100.0% | 25.0% | |
| 80.00% | 5 | 0.7 | 567 | 13,198 | 100.0% | 66.7% | |
| 80.00% | 5 | 1.2 | 840 | 14,866 | 100.0% | 75.0% | |
| 60.00% | 5 | 2.2 | 440 | 12,249 | 0.0% | 75.0% | |
Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.
Rammus vs Fizz - Sık Sorulan Sorular
League of Legends'da Rammus Fizz'a karsi nasil gidiyor?
Fizz, Rammus vs Fizz matchupini 57.1% kazanma oraniyla Rammus'in 42.9%'sine karsi kazaniyor, 14.3 yuzde puani fark. Bu veriler patch 26.10'daki 7 son dereceli oyuna dayanmaktadir.
Erken oyunda Rammus Fizz'a karsi nasil gidiyor?
Erken oyunda, Rammus Fizz'a karsi 50.0% kazanma oraniyla 50.0%'e karsi avantaja sahiptir. Rammus oyunculari ilk 15 dakikada agresif tradeler ve dalga kontrolu ile lane avantajlarini zorlamalidir.
Gec oyunda Rammus Fizz'a karsi nasil gidiyor?
Gec oyunda, Fizz Rammus vs Fizz matchupini 66.7% kazanma oraniyla 33.3%'e karsi ele gecirir. Fizz 25 dakikadan sonra takim savaslari ve hedef catismalarinda daha iyi olceklenir.
Rammus vs Fizz matchupini kim kazanir?
Fizz, League of Legends patch 26.10'da 57.1% kazanma oraniyla Rammus'a karsi matchupu kazaniyor. 14.3 yuzde puani avantaji, 7 analiz edilen oyuna dayanarak bu lane matchupinda Fizz'in significantly favori oldugu anlamina gelir.
Fizz'a karsi en iyi Rammus buildi nedir?
Fizz'a karsi en iyi Rammus buildi Donuk Işıltı, Doğanın Kudreti, Çivili Zırh with Çelik Kaplamalı Çizme icerir. This build achieves a 50.0% win rate in the matchup. Tam esya yolu ve build sirasi icin yukaridaki matchup analizine bakin.
Fizz'a karsi en iyi Rammus runelari nelerdir?
Fizz'a karsi en iyi Rammus runelari Azim birincil agacini İsabet ikincil ile kullanir. This rune setup achieves a 66.7% win rate in the Rammus vs Fizz matchup. Yukaridaki matchup karsilastirmasinda tam rune analizine bakin.
Rammus Fizz'i counter yapar mi?
Hayir, Rammus sadece 42.9% kazanma oraniyla Fizz'a karsi zorlanir. Fizz bu matchupta avantaja sahiptir. Rammus oyunculari Fizz'un lidini en aza indirmek icin guvenli farm yapmaya ve uzun tradelerden kacinmaya odaklanmalidir.
Fizz'a karsi Rammus'i nasil oynarim?
Fizz'a karsi Rammus oynarken, dikkatli oynayinn ve Fizz'un guc zirvelerinden kacinin. Look for jungle assistance and team-dependent plays since Fizz has the statistical advantage at most stages. Sanslarinizi optimize etmek icin yukaridaki matchup-spesifik build ve runelari kullanin.