
Viegovs Tahm Kench
Viego vs Tahm Kench, LoL patch 26.10\'da a decisive bir eşleşme. Tahm Kench, 6 oyuna dayalı olarak Viego\'a karşı 66.7% win rate (+33.3%) ile kazanıyor. Tahm Kench wins the early laning phase while Viego scales better into the late game. Aşağıda Viego vs Tahm Kench eşleşmesi için en iyi Viego buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Viego Matchup Breakdown
Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Viego performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.
Who Wins the Viego vs Tahm Kench Matchup?

Viego vs Tahm Kench eşleşme özeti
Viego vs Tahm Kench eşleşmesi League of Legends dereceli oyununda belirleyici bir eşleşme. Analiz edilen 6 son maça göre, Tahm Kench 66.7% kazanma oranıyla Viego'ın 33.3%'sine karşı kazanır ve Tahm Kench'a 33.3 yüzde puanı avantajı verir. Oyun fazı dinamikleri burada kritik bir rol oynar: Tahm Kench erken lane aşamasını kontrol eder, ancak Viego oyun uzadıkça daha iyi ölçeklenir. Eşleşme, oyun süresine bağlı olarak dramatik şekilde değişir — Tahm Kench Viego güç zirvelerine ulaşmadan önce avantajları zorlamalı, Viego ise güvenli farm ve anahtar eşya eşiklerine ulaşmaya odaklanmalıdır. En önemli istatistiksel fark kalabalık kontrolü'da, Tahm Kench 0.7s CC/min ile önde — bu fark takaslar ve çarpışmaların sonucunu güçlü şekilde etkiler. Tahm Kench bu eşleşmede güçlü bir avantaja sahip. Viego oyuncuları savunmacı oynamalı, kule altında güvenli farm önceliklendirmeli ve orman baskısı veya Tahm Kench'nin aşırı uzanmasıyla oluşan fırsatları aramalı. Uzun takaslardan kaçının ve pozisyonlama ve koordinasyonun daha önemli olduğu takım savaşlarını bekleyin. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, bu lane rakibine karşı şampiyon seçim kararları ve oyun içi strateji için önemlidir.
Viego vs Tahm Kench Lane Aşaması Analizi
Viego, Tahm Kench'a karşı lane aşamasında favori, 5 anahtar istatistik kategorisinden 3'unu kazanıyor. Viego, farm, hasar ve altın geliri'de avantajlara sahip ve bu eşleşmede daha güçlü lane'ci.
Best Viego Build Against Tahm Kench
Açgözlü Çizmeleri, Tahm Kench'a karşı optimal ayakkabı seçimidir ve bu eşleşmede Viego'ın en çok ihtiyaç duyduğu hareketliliği ve istatistikleri sağlar. Viego için Tahm Kench'a karşı en iyi performans gösteren ana eşyalar Tahsildar, Kraken Katili ve Ebedi Kılıç. Bu kombinasyon, Viego'a eşleşme için hasar, hayatta kalma ve fayda arasında etkili bir denge verir. Bu yapı olağanüstü iyi performans gösterir, 1 maçta 100.0% kazanma oranı elde eder — ortalamanın çok üzerinde ve Tahm Kench'a karşı en iyi eşya yolu olur. Takım kompozisyonları ve oyun durumuna göre ayarlamalar gerekebilir, ancak bu yapı Viego vs Tahm Kench eşleşmesi için en güçlü temeli sağlar.
Early Game vs Late Game
Tahm Kench, etkileyici 100.0% kazanma oranıyla erken oyuna (ilk 15 dakika) hakimiyet kurar — Viego'a 100.0 yüzde puanı öncülük. Bu tek taraflı erken oyun, Tahm Kench'ın seviye 1'den itibaren lane'in temposunu dikte edebileceği, takasları, dalga durumunu ve nehir önceliğini kontrol edebileceği anlamına gelir.
Viego, 66.7% kazanma oranıyla geç oyunda (25+ dakika) çok üstün — Tahm Kench'ın 33.3 puan üzerinde. Uzun oyunlar, kiti ve ölçeklemesi onları takım savaşları ve hedef kontrolünde baskın bir güç yapan Viego'ı güçlü şekilde kayırır.
Bu eşleşme dramatik bir güç değişimi içerir: Tahm Kench, Viego ölçekleme eşiklerine ulaşmadan önce erken avantajını agresif şekilde zorlamalı ve oyunu kapatmalı. Viego lane aşamasını çok geride kalmadan atlatırsa, eşleşme onların lehine döner. Ejderha ve Yarık Habercisi kontrolü çok önemli — erken hedefleri güvence altına alan takım kartopu yapabilir veya ölçeklenmek için zaman kazanabilir.
Best Viego Runes Against Tahm Kench
Büyücülük ve İsabet rün kurulumu, Viego'a bu zor eşleşmede Tahm Kench'a karşı rekabet etmek için en iyi araçları verir ve optimal rün sinerjileriyle istatistiksel dezavantajları telafi eder.
Viego esleme verileri League of Legends 26.10 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Viego'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Viego buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Rakip | Kazanma oranı | Maçlar | CS/dk | Hasar/dk | Altin/mac | Erken KO | Gec KO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 50.97% | 361 | 1.0 | 696 | 12,955 | 55.1% | 47.8% | |
| 52.97% | 353 | 1.0 | 754 | 13,645 | 57.0% | 50.0% | |
| 50.17% | 297 | 1.0 | 716 | 12,823 | 50.8% | 49.7% | |
| 48.99% | 296 | 1.0 | 714 | 13,048 | 47.4% | 50.3% | |
| 49.80% | 251 | 0.9 | 710 | 13,407 | 45.1% | 53.0% | |
| 51.79% | 224 | 0.9 | 688 | 13,562 | 53.3% | 50.4% | |
| 47.64% | 212 | 0.9 | 664 | 12,760 | 56.2% | 39.3% | |
| 43.07% | 202 | 1.0 | 727 | 13,458 | 46.5% | 39.6% | |
| 45.03% | 191 | 1.0 | 672 | 13,020 | 46.3% | 44.0% | |
| 50.92% | 163 | 1.0 | 695 | 13,823 | 47.5% | 52.9% | |
| 53.38% | 148 | 1.0 | 788 | 13,085 | 56.7% | 50.6% | |
| 41.13% | 124 | 1.0 | 708 | 12,568 | 40.0% | 42.2% | |
| 45.83% | 120 | 1.0 | 763 | 13,831 | 53.1% | 40.9% | |
| 48.28% | 116 | 1.1 | 738 | 14,154 | 52.3% | 45.8% | |
| 56.52% | 115 | 0.9 | 725 | 13,851 | 68.8% | 47.8% | |
| 42.86% | 112 | 0.9 | 616 | 13,177 | 57.1% | 36.4% | |
| 46.43% | 112 | 1.1 | 670 | 13,120 | 50.0% | 43.3% | |
| 56.07% | 107 | 1.1 | 715 | 14,071 | 51.1% | 59.7% | |
| 54.90% | 102 | 1.0 | 729 | 13,843 | 46.5% | 61.0% | |
| 50.00% | 100 | 1.3 | 722 | 13,043 | 47.7% | 51.8% | |
| 47.42% | 97 | 1.1 | 726 | 12,841 | 48.9% | 46.1% | |
| 52.81% | 89 | 1.0 | 738 | 13,479 | 46.3% | 58.3% | |
| 50.57% | 87 | 1.4 | 717 | 13,085 | 42.1% | 57.1% | |
| 51.72% | 87 | 0.9 | 735 | 14,096 | 47.8% | 53.1% | |
| 49.41% | 85 | 1.0 | 708 | 12,784 | 42.2% | 57.5% | |
| 54.32% | 81 | 1.0 | 719 | 13,934 | 52.6% | 55.8% | |
| 59.26% | 81 | 1.0 | 698 | 13,675 | 57.1% | 60.9% | |
| 49.38% | 81 | 1.1 | 730 | 14,402 | 51.9% | 48.1% | |
| 55.00% | 80 | 1.1 | 731 | 12,531 | 60.5% | 50.0% | |
| 56.16% | 73 | 1.0 | 723 | 13,714 | 67.7% | 46.1% | |
| 57.53% | 73 | 1.0 | 766 | 13,957 | 55.6% | 59.5% | |
| 53.13% | 64 | 1.0 | 795 | 13,018 | 46.7% | 58.8% | |
| 54.84% | 62 | 1.0 | 691 | 14,234 | 58.3% | 52.6% | |
| 44.26% | 61 | 1.0 | 701 | 13,332 | 56.3% | 31.0% | |
| 46.43% | 56 | 0.8 | 590 | 12,148 | 53.6% | 39.3% | |
| 47.27% | 55 | 0.9 | 670 | 12,260 | 44.4% | 50.0% | |
| 46.94% | 49 | 1.0 | 734 | 12,874 | 56.3% | 42.4% | |
| 39.58% | 48 | 1.1 | 746 | 12,088 | 33.3% | 44.4% | |
| 34.09% | 44 | 1.3 | 579 | 13,692 | 30.8% | 35.5% | |
| 48.84% | 43 | 0.9 | 709 | 12,799 | 50.0% | 47.8% | |
| 41.46% | 41 | 0.9 | 655 | 12,772 | 40.9% | 42.1% | |
| 55.00% | 40 | 0.9 | 704 | 14,271 | 50.0% | 57.7% | |
| 52.50% | 40 | 1.1 | 654 | 14,073 | 62.5% | 45.8% | |
| 48.65% | 37 | 1.5 | 705 | 14,015 | 46.7% | 50.0% | |
| 45.71% | 35 | 0.9 | 598 | 11,728 | 47.4% | 43.8% | |
| 48.48% | 33 | 0.8 | 603 | 10,990 | 44.4% | 53.3% | |
| 46.88% | 32 | 1.6 | 811 | 13,123 | 66.7% | 35.0% | |
| 46.88% | 32 | 1.8 | 641 | 11,751 | 53.3% | 41.2% | |
| 58.06% | 31 | 1.2 | 775 | 14,971 | 81.8% | 45.0% | |
| 53.57% | 28 | 1.4 | 631 | 12,655 | 33.3% | 76.9% | |
| 35.71% | 28 | 1.0 | 665 | 13,018 | 40.0% | 30.8% | |
| 44.00% | 25 | 1.0 | 684 | 13,802 | 20.0% | 60.0% | |
| 64.00% | 25 | 1.6 | 917 | 15,200 | 66.7% | 62.5% | |
| 48.00% | 25 | 1.4 | 755 | 12,850 | 50.0% | 45.5% | |
| 70.83% | 24 | 0.9 | 768 | 14,142 | 90.0% | 57.1% | |
| 45.45% | 22 | 1.2 | 658 | 13,011 | 40.0% | 50.0% | |
| 55.00% | 20 | 1.0 | 739 | 13,414 | 55.6% | 54.5% | |
| 55.00% | 20 | 1.3 | 716 | 11,886 | 53.9% | 57.1% | |
| 63.16% | 19 | 1.6 | 693 | 14,436 | 66.7% | 61.5% | |
| 42.11% | 19 | 1.4 | 738 | 12,448 | 60.0% | 22.2% | |
| 50.00% | 16 | 1.4 | 581 | 11,229 | 50.0% | 50.0% | |
| 33.33% | 15 | 1.1 | 590 | 14,150 | 33.3% | 33.3% | |
| 33.33% | 15 | 1.3 | 577 | 9,502 | 40.0% | 20.0% | |
| 76.92% | 13 | 2.1 | 1,027 | 14,753 | 50.0% | 81.8% | |
| 15.38% | 13 | 1.6 | 746 | 12,363 | 0.0% | 33.3% | |
| 58.33% | 12 | 1.3 | 587 | 14,291 | 25.0% | 75.0% | |
| 25.00% | 12 | 1.9 | 548 | 11,626 | 16.7% | 33.3% | |
| 63.64% | 11 | 1.3 | 587 | 13,672 | 75.0% | 57.1% | |
| 22.22% | 9 | 4.3 | 689 | 12,990 | 0.0% | 33.3% | |
| 37.50% | 8 | 4.3 | 639 | 13,406 | 33.3% | 40.0% | |
| 62.50% | 8 | 3.4 | 734 | 16,311 | 0.0% | 71.4% | |
| 62.50% | 8 | 2.6 | 585 | 10,001 | 66.7% | 50.0% | |
| 50.00% | 8 | 1.1 | 581 | 12,366 | 75.0% | 25.0% | |
| 62.50% | 8 | 0.7 | 843 | 13,974 | 80.0% | 33.3% | |
| 37.50% | 8 | 1.3 | 936 | 15,575 | 66.7% | 20.0% | |
| 71.43% | 7 | 4.7 | 871 | 13,624 | 75.0% | 66.7% | |
| 66.67% | 6 | 5.1 | 774 | 10,677 | 66.7% | 66.7% | |
| 50.00% | 6 | 5.7 | 701 | 10,210 | 60.0% | 0.0% | |
| 16.67% | 6 | 3.8 | 1,145 | 13,653 | 0.0% | 25.0% | |
| 33.33% | 6 | 3.3 | 836 | 10,272 | 0.0% | 66.7% | |
| 83.33% | 6 | 5.5 | 496 | 9,950 | 100.0% | 50.0% | |
| 66.67% | 6 | 5.1 | 922 | 14,806 | 100.0% | 50.0% | |
| 50.00% | 6 | 4.5 | 1,286 | 18,162 | 0.0% | 60.0% | |
| 33.33% | 6 | 3.2 | 906 | 14,661 | 50.0% | 25.0% | |
| 80.00% | 5 | 2.0 | 1,037 | 17,594 | 50.0% | 100.0% | |
| 60.00% | 5 | 1.3 | 797 | 13,871 | 75.0% | 0.0% | |
| 80.00% | 5 | 1.4 | 837 | 16,307 | 100.0% | 66.7% | |
| 40.00% | 5 | 3.2 | 726 | 9,973 | 66.7% | 0.0% | |
| 80.00% | 5 | 4.8 | 834 | 14,189 | 100.0% | 75.0% | |
Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.
Viego vs Tahm Kench - Sık Sorulan Sorular
League of Legends'da Viego Tahm Kench'a karsi nasil gidiyor?
Tahm Kench, Viego vs Tahm Kench matchupini 66.7% kazanma oraniyla Viego'in 33.3%'sine karsi kazaniyor, 33.3 yuzde puani fark. Bu veriler patch 26.10'daki 6 son dereceli oyuna dayanmaktadir.
Erken oyunda Viego Tahm Kench'a karsi nasil gidiyor?
Erken oyunda, Tahm Kench Viego'a karsi 100.0% kazanma oraniyla 0.0%'e karsi avantaja sahiptir. Tahm Kench oyunculari ilk 15 dakikada agresif tradeler ve dalga kontrolu ile lane avantajlarini zorlamalidir.
Gec oyunda Viego Tahm Kench'a karsi nasil gidiyor?
Gec oyunda, Viego Viego vs Tahm Kench matchupini 66.7% kazanma oraniyla 33.3%'e karsi ele gecirir. Viego 25 dakikadan sonra takim savaslari ve hedef catismalarinda daha iyi olceklenir.
Viego vs Tahm Kench matchupini kim kazanir?
Tahm Kench, League of Legends patch 26.10'da 66.7% kazanma oraniyla Viego'a karsi matchupu kazaniyor. 33.3 yuzde puani avantaji, 6 analiz edilen oyuna dayanarak bu lane matchupinda Tahm Kench'in significantly favori oldugu anlamina gelir.
Tahm Kench'a karsi en iyi Viego buildi nedir?
Tahm Kench'a karsi en iyi Viego buildi Tahsildar, Kraken Katili, Ebedi Kılıç with Açgözlü Çizmeleri icerir. This build achieves a 100.0% win rate in the matchup. Tam esya yolu ve build sirasi icin yukaridaki matchup analizine bakin.
Tahm Kench'a karsi en iyi Viego runelari nelerdir?
Tahm Kench'a karsi en iyi Viego runelari Büyücülük birincil agacini İsabet ikincil ile kullanir. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Viego vs Tahm Kench matchup. Yukaridaki matchup karsilastirmasinda tam rune analizine bakin.
Viego Tahm Kench'i counter yapar mi?
Hayir, Viego sadece 33.3% kazanma oraniyla Tahm Kench'a karsi zorlanir. Tahm Kench bu matchupta avantaja sahiptir. Viego oyunculari Tahm Kench'un lidini en aza indirmek icin guvenli farm yapmaya ve uzun tradelerden kacinmaya odaklanmalidir.
Tahm Kench'a karsi Viego'i nasil oynarim?
Tahm Kench'a karsi Viego oynarken, dikkatli oynayinn ve Tahm Kench'un guc zirvelerinden kacinin. Focus on safe farming — you outscale Tahm Kench in the late game. Sanslarinizi optimize etmek icin yukaridaki matchup-spesifik build ve runelari kullanin.