Xin Zhao - League of Legends Champion
Kazanma Oranı
50.6%
Seçim Oranı
4.5%

Xin Zhaovs Vel'Koz

BFighterTank
Yama26.10
Maçlar595,409
KoridorTüm Koridorlar
TierTüm Seviyeler
Son Güncelleme17 May 2026

Xin Zhao vs Vel'Koz, LoL patch 26.10\'da a decisive bir eşleşme. Vel'Koz, 15 oyuna dayalı olarak Xin Zhao\'a karşı 60.0% win rate (+20.0%) ile kazanıyor. Xin Zhao wins the early laning phase while Vel'Koz scales better into the late game. Aşağıda Xin Zhao vs Vel'Koz eşleşmesi için en iyi Xin Zhao buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.

Xin Zhao Matchup Breakdown

Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Xin Zhao performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.

Compare against an opponent
Vel'Koz - 40.0% win rateVel'Koz(40.0%)
Xin Zhao - 40.0% win rate in this matchup
Xin Zhao
40.0% WR
VS
Vel'Koz vs Xin Zhao matchup - 60.0% win rate
Vel'Koz
60.0% WR

Who Wins the Xin Zhao vs Vel'Koz Matchup?

Vel'Koz wins the Xin Zhao vs Vel'Koz matchup
Winner
Vel'Koz
Matches: 15
40.0%
Win Rate
60.0%
5.4
CS / min
5.2
731
DMG / min
1,058
11,615
Gold / game
11,958
591
Heal / min
92
778
DMG Mitigated / min
354
0.7
CC / min
1.1
50.0%
Early Game WR
50.0%
33.3%
Late Game WR
66.7%

Xin Zhao vs Vel'Koz eşleşme özeti

Xin Zhao vs Vel'Koz eşleşmesi League of Legends dereceli oyununda belirleyici bir eşleşme. Analiz edilen 15 son maça göre, Vel'Koz 60.0% kazanma oranıyla Xin Zhao'ın 40.0%'sine karşı kazanır ve Vel'Koz'a 20.0 yüzde puanı avantajı verir. Oyun fazı dinamikleri burada kritik bir rol oynar: Xin Zhao erken lane aşamasını kontrol eder, ancak Vel'Koz oyun uzadıkça daha iyi ölçeklenir. Eşleşme, oyun süresine bağlı olarak dramatik şekilde değişir — Xin Zhao Vel'Koz güç zirvelerine ulaşmadan önce avantajları zorlamalı, Vel'Koz ise güvenli farm ve anahtar eşya eşiklerine ulaşmaya odaklanmalıdır. En önemli istatistiksel fark sustain'da, Xin Zhao 924 HP/min ile önde — bu fark takaslar ve çarpışmaların sonucunu güçlü şekilde etkiler. Vel'Koz bu eşleşmede güçlü bir avantaja sahip. Xin Zhao oyuncuları savunmacı oynamalı, kule altında güvenli farm önceliklendirmeli ve orman baskısı veya Vel'Koz'nin aşırı uzanmasıyla oluşan fırsatları aramalı. Uzun takaslardan kaçının ve pozisyonlama ve koordinasyonun daha önemli olduğu takım savaşlarını bekleyin. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, bu lane rakibine karşı şampiyon seçim kararları ve oyun içi strateji için önemlidir.

Xin Zhao vs Vel'Koz Lane Aşaması Analizi

Vel'Koz League of Legends'ta Xin Zhao'a karşı lane aşamasını kazanır

Vel'Koz, Xin Zhao'a karşı lane aşamasında favori, 5 anahtar istatistik kategorisinden 3'unu kazanıyor. Vel'Koz, hasar, altın geliri ve kalabalık kontrolü'de avantajlara sahip ve bu eşleşmede daha güçlü lane'ci.

Farm
5.4Xin Zhao
5.2Vel'Koz
Xin Zhao ve Vel'Koz bu eşleşmede neredeyse aynı oranlarda farm yapar, sadece 0.2 CS/dk fark var. Hiçbir şampiyon anlamlı bir farm avantajına sahip değil, bu yüzden lane hakimiyeti CS avantajlarından ziyade takaslar ve orman etkileşiminden gelecek.
Hasar
731Xin Zhao
1,058Vel'Koz
Vel'Koz, 327 DMG/dk ile Xin Zhao'ı hasarda büyük ölçüde geride bırakır, hem kısa takaslar hem de all-in'lerde hakimiyet kurar. Xin Zhao uzun süreli çatışmadan kaçınmalı ve bunun yerine patlama takas kalıplarına odaklanmalı — hemen ardından geri çekilmeyle kısa angajlar — Vel'Koz'ın sürekli hasar avantajının devralmasını önlemek için.
Ekonomi
11,615Xin Zhao
11,958Vel'Koz
Vel'Koz, Xin Zhao'dan maç başına 344 daha fazla altın kazanır, bu kabaca bir ek bileşen eşyasına eşdeğer. Bu ekonomik avantaj daha iyi farm, öldürme katılımı ve hedef kontrolünün bir kombinasyonundan gelir ve Vel'Koz'a biraz daha hızlı eşya tamamlamaları verir.
Fayda
0.7Xin Zhao
1.1Vel'Koz
Vel'Koz, Xin Zhao'dan dakikada 0.4 saniye daha fazla kalabalık kontrolü sağlar, daha iyi gank kurulum potansiyeli ve biraz daha fazla takım savaşı faydası sunar. Bu CC avantajı, Vel'Koz'ın ormancısıyla koordine olmasına ve çarpışmaların temposunu kontrol etmesine yardımcı olur.
Sustain
1,369Xin Zhao
446Vel'Koz
Xin Zhao, dakikada 924 daha fazla hasar iyileştirerek ve azaltarak Vel'Koz'ı sustain'de büyük ölçüde geride bırakır. Bu devasa dayanıklılık farkı, Xin Zhao'ın önemli ceza absorbe edip lane'de kalabildiği anlamına gelirken Vel'Koz geri dönüşe zorlanır. Vel'Koz için erken ağır yaralar inşa etmek şarttır ve sürekli dövüşler yerine patlama takas kalıplarına odaklanmak kritiktir.

Best Xin Zhao Build Against Vel'Koz

Ebedi Yol, Vel'Koz'a karşı optimal ayakkabı seçimidir ve bu eşleşmede Xin Zhao'ın en çok ihtiyaç duyduğu hareketliliği ve istatistikleri sağlar. Xin Zhao için Vel'Koz'a karşı en iyi performans gösteren ana eşyalar Vadiyaran, Statikk Hançer ve Ruh Gömleği. Bu kombinasyon, Xin Zhao'a eşleşme için hasar, hayatta kalma ve fayda arasında etkili bir denge verir. Takım kompozisyonları ve oyun durumuna göre ayarlamalar gerekebilir, ancak bu yapı Xin Zhao vs Vel'Koz eşleşmesi için en güçlü temeli sağlar.

Early Game vs Late Game

Erken Oyun
Xin Zhao
50.0%
+0.0% avantaj
Xin Zhao erken oyun kazanma oranıXin Zhao50.0%
Vel'Koz erken oyun kazanma oranıVel'Koz50.0%
Geç Oyun
Vel'Koz
66.7%
+33.3% avantaj
Xin Zhao geç oyun kazanma oranıXin Zhao33.3%
Vel'Koz geç oyun kazanma oranıVel'Koz66.7%

Erken oyun (ilk 15 dakika), Xin Zhao ve Vel'Koz arasında yazı tura, Xin Zhao bıçak sırtı 50.0% kazanma oranı avantajıyla (+0.0%). Erken lane aşamasında şampiyon avantajından çok bireysel beceri ve orman yakınlığı önemli olacak.

Vel'Koz, 66.7% kazanma oranıyla geç oyunda (25+ dakika) çok üstün — Xin Zhao'ın 33.3 puan üzerinde. Uzun oyunlar, kiti ve ölçeklemesi onları takım savaşları ve hedef kontrolünde baskın bir güç yapan Vel'Koz'ı güçlü şekilde kayırır.

Güç dinamikleri oyun ilerledikçe değişir — Xin Zhao erken avantaja sahip, ancak Vel'Koz yavaş yavaş devralır. Bununla birlikte, marjlar her iki şampiyonun da doğru hamlelerle herhangi bir aşamada kazanabileceği kadar dar. Belirli bir oyun aşamasını beklemek yerine avantajlarınızı aldığınızda almaya odaklanın.

Best Xin Zhao Runes Against Vel'Koz

İsabet rün ağacı - Xin Zhao vs Vel'Koz ana rünlerİsabet
Ölümcül Tempo - Xin Zhao vs Vel'Koz en iyi rünZafer - Xin Zhao vs Vel'Koz en iyi rünEfsane: Çeviklik - Xin Zhao vs Vel'Koz en iyi rünSon Direniş - Xin Zhao vs Vel'Koz en iyi rün
Azim rün ağacı - Xin Zhao vs Vel'Koz ikincil rünlerAzim
Canlandır - Xin Zhao vs Vel'Koz en iyi rünKemik Zırh - Xin Zhao vs Vel'Koz en iyi rün
100.0% WR

İsabet ve Azim rün kurulumu, Xin Zhao'a bu zor eşleşmede Vel'Koz'a karşı rekabet etmek için en iyi araçları verir ve optimal rün sinerjileriyle istatistiksel dezavantajları telafi eder.


Xin Zhao esleme verileri League of Legends 26.10 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Xin Zhao'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Xin Zhao buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.

League of Legends Yama 26.10'te Xin Zhao eslesmesi kazanma oranlari ve istatistikleri
Rakip
Kazanma oranı
Maçlar
CS/dk
Hasar/dk
Altin/mac
Erken KO
Gec KO
47.59%1871.265912,07050.0%45.7%
46.24%1861.370612,02441.7%50.0%
43.02%1791.170412,03441.1%44.3%
56.65%1731.174212,12656.0%57.3%
47.90%1671.269812,24942.5%52.9%
50.00%1321.467812,17251.9%48.7%
46.34%1231.271212,02244.2%47.9%
55.17%1161.164312,08547.8%60.0%
55.79%951.276312,08551.1%60.0%
54.26%941.373813,75362.1%50.8%
47.78%902.176011,84150.0%46.0%
56.67%901.172913,26953.1%58.6%
55.95%842.679511,50953.1%60.0%
43.37%832.172412,17845.0%41.9%
43.21%811.165611,37938.5%47.6%
53.09%813.182111,76850.0%56.4%
41.25%803.287712,45139.4%42.5%
55.41%746.389911,55465.8%44.4%
41.67%723.085112,40830.4%46.9%
52.11%711.967311,10339.4%63.2%
65.22%696.391012,34377.8%57.1%
51.56%644.390812,14344.4%56.8%
34.92%631.072612,26620.0%44.7%
54.10%611.067012,15150.0%57.1%
46.67%606.589912,26852.4%43.6%
52.54%595.691012,36562.5%45.7%
53.45%581.272712,10538.7%70.4%
48.28%581.474611,64748.4%48.1%
56.14%574.487011,97754.2%57.6%
47.37%575.992412,02458.1%34.6%
40.35%574.880212,36028.6%47.2%
57.14%565.285912,51262.5%53.1%
34.55%556.21,00312,38632.0%36.7%
51.85%541.180111,88145.5%56.3%
49.06%534.478011,13435.7%64.0%
52.83%530.974212,05754.2%51.7%
45.28%531.167011,91752.2%40.0%
47.06%512.684313,17655.0%41.9%
46.00%505.792712,19047.4%45.2%
35.42%484.482812,44133.3%36.7%
48.94%470.975111,63540.9%56.0%
45.65%462.972411,21244.0%47.6%
50.00%443.673011,90850.0%50.0%
52.27%444.21,18312,13852.4%52.2%
54.55%441.274813,25358.3%53.1%
51.16%435.792013,20357.1%48.3%
60.98%411.481212,58166.7%56.5%
37.50%403.688911,37252.6%23.8%
48.72%391.272511,39442.9%52.0%
38.46%394.279911,83352.6%25.0%
53.85%392.170112,08088.2%27.3%
50.00%386.488911,98459.1%37.5%
51.35%376.31,01512,92453.3%50.0%
57.14%356.01,01012,90657.1%57.1%
57.14%355.01,06013,45756.3%57.9%
51.43%351.576111,56856.3%47.4%
42.86%353.274610,91329.4%55.6%
38.24%344.495112,17638.5%38.1%
42.42%336.21,00612,26376.9%20.0%
63.64%335.51,12613,07678.6%52.6%
43.75%325.487211,28533.3%52.9%
51.61%316.71,14311,29057.9%41.7%
61.29%316.595511,65375.0%46.7%
48.39%315.688111,55550.0%46.7%
70.00%301.169511,01177.8%58.3%
50.00%306.294711,65242.9%56.3%
53.33%306.41,00312,07850.0%56.3%
46.67%306.21,00913,54058.3%38.9%
41.38%291.053710,26835.3%50.0%
48.15%276.582810,95856.3%36.4%
37.04%276.499712,49038.5%35.7%
53.85%266.178510,59253.3%54.5%
73.08%266.697113,07580.0%68.8%
52.00%251.173311,83350.0%53.9%
44.00%251.672211,79245.5%42.9%
45.83%243.686412,60940.0%50.0%
45.83%244.481512,13450.0%42.9%
30.43%234.279110,83530.8%30.0%
60.87%230.871211,78055.6%64.3%
43.48%233.786411,88430.0%53.9%
45.45%226.299812,05560.0%33.3%
57.14%216.399013,02844.4%66.7%
52.38%216.981611,38960.0%45.5%
38.10%216.085010,10235.7%42.9%
65.00%206.11,02412,54955.6%72.7%
45.00%206.180710,32841.7%50.0%
35.00%206.199612,18950.0%20.0%
50.00%206.778310,89963.6%33.3%
45.00%205.998613,54766.7%35.7%
65.00%204.171611,41372.7%55.6%
35.00%205.895512,26616.7%42.9%
73.68%195.696812,91975.0%72.7%
73.68%191.678813,52775.0%72.7%
57.89%191.479013,76471.4%50.0%
47.37%193.677913,56833.3%53.9%
38.89%186.278211,81337.5%40.0%
66.67%184.896014,72140.0%76.9%
38.89%183.385310,30644.4%33.3%
41.18%176.593912,56757.1%30.0%
58.82%175.81,21211,82545.5%83.3%
47.06%174.698312,31371.4%30.0%
47.06%171.267410,72327.3%83.3%
50.00%166.584012,18366.7%28.6%
40.00%155.473111,61550.0%33.3%
40.00%156.880512,66866.7%22.2%
50.00%145.895913,0360.0%70.0%
42.86%146.698611,04837.5%50.0%
50.00%142.292612,94033.3%54.5%
71.43%146.089710,10142.9%100.0%
53.85%136.31,03613,55283.3%28.6%
46.15%135.996313,35533.3%50.0%
53.85%135.989311,09866.7%42.9%
38.46%135.998412,81433.3%42.9%
76.92%134.371510,18785.7%66.7%
41.67%125.293612,26250.0%25.0%
66.67%125.792911,75983.3%50.0%
80.00%102.073014,50375.0%83.3%
20.00%105.080311,00820.0%20.0%
50.00%105.279113,79850.0%50.0%
80.00%107.090512,17583.3%75.0%
66.67%91.472814,22475.0%60.0%
44.44%96.598612,61750.0%40.0%
55.56%95.892711,96460.0%50.0%
66.67%96.384211,57266.7%66.7%
66.67%96.51,09614,762100.0%57.1%
87.50%86.91,34815,70466.7%100.0%
85.71%76.11,05813,594100.0%83.3%
28.57%73.280210,68025.0%33.3%
28.57%72.369611,5960.0%40.0%
71.43%75.81,03910,95475.0%66.7%
28.57%76.51,05610,23620.0%50.0%
28.57%73.893713,476100.0%16.7%
42.86%75.81,03211,84825.0%66.7%
40.00%56.383410,58050.0%0.0%
60.00%51.95899,08875.0%0.0%

Get the MetaBot Desktop App

Level up your gameplay with real-time overlays, automatic game detection, and instant stats — all on your desktop.

In-game overlaysAuto game detectionMulti-game supportPersonal dashboard
Download NowFree download
🔍

Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.

Sorun Bildir

Xin Zhao vs Vel'Koz - Sık Sorulan Sorular

League of Legends'da Xin Zhao Vel'Koz'a karsi nasil gidiyor?

Vel'Koz, Xin Zhao vs Vel'Koz matchupini 60.0% kazanma oraniyla Xin Zhao'in 40.0%'sine karsi kazaniyor, 20.0 yuzde puani fark. Bu veriler patch 26.10'daki 15 son dereceli oyuna dayanmaktadir.

Erken oyunda Xin Zhao Vel'Koz'a karsi nasil gidiyor?

Erken oyunda, Xin Zhao Vel'Koz'a karsi 50.0% kazanma oraniyla 50.0%'e karsi avantaja sahiptir. Xin Zhao oyunculari ilk 15 dakikada agresif tradeler ve dalga kontrolu ile lane avantajlarini zorlamalidir.

Gec oyunda Xin Zhao Vel'Koz'a karsi nasil gidiyor?

Gec oyunda, Vel'Koz Xin Zhao vs Vel'Koz matchupini 66.7% kazanma oraniyla 33.3%'e karsi ele gecirir. Vel'Koz 25 dakikadan sonra takim savaslari ve hedef catismalarinda daha iyi olceklenir.

Xin Zhao vs Vel'Koz matchupini kim kazanir?

Vel'Koz, League of Legends patch 26.10'da 60.0% kazanma oraniyla Xin Zhao'a karsi matchupu kazaniyor. 20.0 yuzde puani avantaji, 15 analiz edilen oyuna dayanarak bu lane matchupinda Vel'Koz'in significantly favori oldugu anlamina gelir.

Vel'Koz'a karsi en iyi Xin Zhao buildi nedir?

Vel'Koz'a karsi en iyi Xin Zhao buildi Vadiyaran, Statikk Hançer, Ruh Gömleği with Ebedi Yol icerir. Tam esya yolu ve build sirasi icin yukaridaki matchup analizine bakin.

Vel'Koz'a karsi en iyi Xin Zhao runelari nelerdir?

Vel'Koz'a karsi en iyi Xin Zhao runelari İsabet birincil agacini Azim ikincil ile kullanir. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Xin Zhao vs Vel'Koz matchup. Yukaridaki matchup karsilastirmasinda tam rune analizine bakin.

Xin Zhao Vel'Koz'i counter yapar mi?

Hayir, Xin Zhao sadece 40.0% kazanma oraniyla Vel'Koz'a karsi zorlanir. Vel'Koz bu matchupta avantaja sahiptir. Xin Zhao oyunculari Vel'Koz'un lidini en aza indirmek icin guvenli farm yapmaya ve uzun tradelerden kacinmaya odaklanmalidir.

Vel'Koz'a karsi Xin Zhao'i nasil oynarim?

Vel'Koz'a karsi Xin Zhao oynarken, dikkatli oynayinn ve Vel'Koz'un guc zirvelerinden kacinin. Look for jungle assistance and team-dependent plays since Vel'Koz has the statistical advantage at most stages. Sanslarinizi optimize etmek icin yukaridaki matchup-spesifik build ve runelari kullanin.