Alistar, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
50.8%
Seçim Oranı
1.9%
Yasaklanma Oranı
1.2%

Alistar vs Neeko

Alistar Tier BTankDestek
Yama
26.20
Maç
2.531
Koridor
Tüm Koridorlar
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
14 Eki 2026 UTC

Alistar vs Neeko, LoL patch 26.20\'da a decisive bir eşleşme. Neeko, 24 oyuna dayalı olarak Alistar\'a karşı 58.3% win rate (+16.7%) ile kazanıyor. Neeko holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Alistar vs Neeko eşleşmesi için en iyi Alistar buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.

Alistar Eşleşme Analizi

Bir rakip seçmek ve Alistar'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
Alistar
Alistar
43.5%
VS
Neeko
56.5%
Neeko

Alistar vs Neeko: Kim Kazanır?

Hafif üstünlük: NeekoDüşük güven

Alistar bu maçların 43.5% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 25.6% ile 63.2% arasında (95% aralığı).

Beklenen
54.3%
İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Destek)
Eşleşme etkisi
−10.9 puan
Gözlenen eksi beklenen
Örneklem
23 maç
Koridor: Destek
vs yama 26.19
—
İki yamada da yeterli maç yok

Koridor: Destek · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.20 · 9 Eki – 11 Eki

Öne çıkanlar

  • Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Neeko. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Alistar, 23 maçın 43.5% kadarını kazanıyor (95% aralığı 25.6–63.2%).
  • İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Destek) Alistar şampiyonu için 54.3% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
  • Alistar oyuncuları Neeko karşısında şu seçimi çok daha seyrek yapıyor: Ölçeklenen Can (savunma). Diğer maçlarında (Koridor: Destek) 76.8%, burada 56.5%.
Nasıl Hesaplıyoruz

Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.

Bir maç yalnızca Alistar ve Neeko karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.

95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.

Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.

"Neler değişiyor" bölümü, Alistar şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).

Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.

Alistar vs Neeko Koridor İstatistikleri

AlistarNeeko

Şu ana kadar yalnızca 23 maçın 15. dakika kaydı var — koridor evresi rakamları 30 maçtan itibaren görünür.

Tüm maç ortalamaları

1.1
CS / dk
1.6
330
Hasar / dk
639
8.561
Altın / oyun
9.516
340
İyileştirme / dk
92
1.304
Azaltılan Hasar / dk
353
1.8
CC / dk
1.8

Alistar vs Neeko Maç Süresine Göre Kazanma Oranı

Alistar şampiyonunun Neeko karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.

Yetersiz maç
20 dk altı
1 maç
Yetersiz maç
20–25 dk
4 maç
Yetersiz maç
25–30 dk
7 maç
Yetersiz maç
30–35 dk
6 maç
Yetersiz maç
35+ dk
5 maç
Alistar vs Neeko95% aralığıAlistar olağan (Destek)

Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Alistar şampiyonunun Neeko karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.

Alistar vs Neeko Güç Zirveleri

Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.

  1. Koridor (15 dk)Yetersiz veri
  2. İlk eşyaYetersiz veri
  3. 20 dk altı maçlarYetersiz veri
  4. 20–30 dk maçlarYetersiz veri
  5. 30+ dk maçlarYetersiz veri

Alistar vs Neeko: Neler Değişiyor

Alistar oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Destek) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.

  • Ölçeklenen Can (savunma)
    Ölçeklenen Can (savunma)İstatistik parçası
    Genellikle
    76.8%
    vs Neeko
    56.5%
    −20.3 puan
  • Can (savunma)
    Can (savunma)İstatistik parçası
    Genellikle
    17.5%
    vs Neeko
    34.8%
    +17.3 puan
  • Can İksiriCan İksiriKâhin Merceği
    Can İksiri + Can İksiri + Kâhin MerceğiBaşlangıç eşyaları
    Genellikle
    5.2%
    vs Neeko
    21.7%
    +16.5 puan
  • Elektrik Ver
    Elektrik VerAna rün
    Genellikle
    5.6%
    vs Neeko
    21.7%
    +16.1 puan
  • Ani Darbe
    Genellikle
    5.6%
    vs Neeko
    21.7%
    +16.1 puan
  • Acı Hatıra
    Genellikle
    3.2%
    vs Neeko
    17.4%
    +14.2 puan
  • Mükemmel Avcı
    Genellikle
    3.6%
    vs Neeko
    17.4%
    +13.8 puan
  • Uyarlanabilir Güç (esnek)
    Uyarlanabilir Güç (esnek)İstatistik parçası
    Genellikle
    6.0%
    vs Neeko
    17.4%
    +11.4 puan

Alistar vs Neeko En İyi Build

Olağan Alistar build (Destek)

78.6% kazanma oranı · 14 maç

Rakip: Neeko

Eşleşmeye özel build verisi yetersiz: Neeko'a karşı 7 Alistar maçından yalnızca 1 tanesinde tam build vardı; bu, bir eşya sırası önermek için çok az. Bunun yerine Alistar'ın standart buildini kullanın.

  • Yetenek önceliği: Q > W > E — olağanla aynı.

Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.

Alistar vs Neeko En İyi Rünler

Olağan Alistar rünleri (Destek)

Dizginsiz Büyü KitabıDizginsiz Büyü Kitabı
İlham
Hextech SıçratıcısıPeksimet TeslimatıKozmik Sezgi
Büyücülük
Bulut PeleriniSürat
Yetenek Hızı (saldırı)Hareket Hızı (esnek)Can (savunma)

70.0% kazanma oranı · 90 maç

Rakip: Neeko

Henüz eşleşmeye özel bir rün sayfası için yeterli maç yok — olağan sayfayı kullanın.

MetaBot Desktop

Alistar draftını Draft Laboratuvarı'nda planla

Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.

  • Tam 5v5 draft tahtası
  • Koridor eşleşme kazanma oranları
  • Seçim ve yasak önerileri
MetaBot Desktop'ta Draft Laboratuvarı

Alistar esleme verileri League of Legends 26.20 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Alistar'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Alistar buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.

Diğer Eşleşmeler: Alistar

Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Alistar vs Neeko SSS - Yama 26.20

Alistar vs Neeko: Kim kazanır?

Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Neeko. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Alistar, 23 maçın 43.5% kadarını kazanıyor (95% aralığı 25.6–63.2%).

Alistar şampiyonunun Neeko karşısındaki kazanma oranı nedir?

Şampiyon Alistar, 26.20 yamasında Neeko karşısındaki 23 maçın (Koridor: Destek) 43.5% kadarını kazanıyor (95% aralığı 25.6–63.2%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Destek) beklenen oran 54.3%.

Alistar, Neeko şampiyonuna karşı counter mı?

Net olarak söylenemez. Şampiyon Alistar, Neeko karşısındaki 23 maçın 43.5% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (25.6–63.2%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.

Koridoru kim kazanır: Alistar mi, Neeko mi?

Koridoru kimin kazandığını söylemek için henüz 15. dakika kaydı olan yeterli maç yok (23).

Alistar, Neeko şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?

Henüz her süre için karar verecek kadar maç yok.

Neeko, Alistar karşısında ne zaman en güçlü?

Güncel verilere göre oyunun hiçbir evresinde şampiyon Neeko, Alistar karşısında hata payının ötesinde önde değil.

Alistar, Neeko karşısında hangi buildi yapmalı?

Eşleşmeye özel bir çekirdek için yeterli maç yok; bu yüzden Alistar şampiyonunun olağan çekirdeğini kullanın (Koridor: Destek): Demir Solari'nin Broşu, Donmuş Yürek, Çivili Zırh. Neeko karşısındaki en büyük değişiklik: Can İksiri + Can İksiri + Kâhin Merceği (genellikle 5.2%, burada 21.7%).

Alistar, Neeko karşısında hangi rünleri kullanmalı?

Alistar şampiyonunun olağan Dizginsiz Büyü Kitabı sayfasını kullanın (İlham + Büyücülük); eşleşmeye özel bir sayfa için çok az maç var. Neeko karşısındaki en büyük değişiklik: Ölçeklenen Can (savunma) (genellikle 76.8%, burada 56.5%).