
- Kazanma Oranı
- 51.8%
- Seçim Oranı
- 6.1%
- Yasaklanma Oranı
- 8.1%
Cho'Gath vs Vayne
- Yama
- 26.20
- Maç
- 8.040
- Koridor
- Tüm Koridorlar
- Tier
- Tüm Seviyeler
- Son Güncelleme
- 15 Eki 2026 UTC
- Metodoloji
- Veri Metodolojisi
- Yazar
- Dakota Chinnick
Cho'Gath vs Vayne, LoL patch 26.20\'da a very close bir eşleşme. Cho'Gath, 28 oyuna dayalı olarak Vayne\'a karşı 50.0% win rate (+0.0%) ile kazanıyor. Vayne wins the early laning phase while Cho'Gath scales better into the late game. Aşağıda Cho'Gath vs Vayne eşleşmesi için en iyi Cho'Gath buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Cho'Gath Eşleşme Analizi
Bir rakip seçmek ve Cho'Gath'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.


Cho'Gath vs Vayne: Kim Kazanır?
Cho'Gath bu maçların 56.5% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 36.8% ile 74.4% arasında (95% aralığı).
- Beklenen
- 59.3% İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Üst)
- Eşleşme etkisi
- −2.8 puan Gözlenen eksi beklenen
- Örneklem
- 23 maç Koridor: Üst
- vs yama 26.19
- — İki yamada da yeterli maç yok
Koridor: Üst · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.20 · 10 Eki – 11 Eki
Öne çıkanlar
- Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Cho'Gath. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Cho'Gath, 23 maçın 56.5% kadarını kazanıyor (95% aralığı 36.8–74.4%).
- İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Üst) Cho'Gath şampiyonu için 59.3% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
- Cho'Gath oyuncuları Vayne karşısında şu seçimi çok daha seyrek yapıyor: Çelikyürek. Diğer maçlarında (Koridor: Üst) 66.0%, burada 39.1%.
Nasıl Hesaplıyoruz
Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.
Bir maç yalnızca Cho'Gath ve Vayne karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.
95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.
Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.
"Neler değişiyor" bölümü, Cho'Gath şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).
Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.
Cho'Gath vs Vayne Koridor İstatistikleri
Şu ana kadar yalnızca 22 maçın 15. dakika kaydı var — koridor evresi rakamları 30 maçtan itibaren görünür.
Tüm maç ortalamaları
Cho'Gath vs Vayne Maç Süresine Göre Kazanma Oranı
Cho'Gath şampiyonunun Vayne karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.
Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Cho'Gath şampiyonunun Vayne karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.
Cho'Gath vs Vayne Güç Zirveleri
Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.
- Koridor (15 dk)Yetersiz veri
- İlk eşyaYetersiz veri
- 20 dk altı maçlarYetersiz veri
- 20–30 dk maçlarYetersiz veri
- 30+ dk maçlarYetersiz veri
Cho'Gath vs Vayne: Neler Değişiyor
Cho'Gath oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Üst) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.
ÇelikyürekEşyaGenellikle66.0%vs Vayne39.1%−26.9 puan
Doran'ın Kalkanı + Can İksiriBaşlangıç eşyalarıGenellikle10.0%vs Vayne34.8%+24.7 puan
Genellikle30.4%vs Vayne52.2%+21.8 puan
Merkür'ün AdımlarıBotlarGenellikle26.1%vs Vayne4.3%−21.8 puan
Donmuş YürekEşyaGenellikle3.6%vs Vayne17.4%+13.8 puan
Sıçra + HayaletSihirdar büyüleriGenellikle2.8%vs Vayne13.0%+10.3 puan
İkinci ŞansRünGenellikle3.7%vs Vayne13.0%+9.4 puan
Gözü KaraRünGenellikle1.2%vs Vayne8.7%+7.5 puan
Cho'Gath vs Vayne En İyi Build
Olağan Cho'Gath build (Üst)
69.4% kazanma oranı · 85 maç
Rakip: Vayne
Eşleşmeye özel build verisi yetersiz: Vayne'a karşı 17 Cho'Gath maçından yalnızca 2 tanesinde tam build vardı; bu, bir eşya sırası önermek için çok az. Bunun yerine Cho'Gath'ın standart buildini kullanın.
- Yetenek önceliği: E > Q > W — olağanla aynı.
Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.
Cho'Gath vs Vayne En İyi Rünler
Cho'Gath draftını Draft Laboratuvarı'nda planla
Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.
- Tam 5v5 draft tahtası
- Koridor eşleşme kazanma oranları
- Seçim ve yasak önerileri

Cho'Gath esleme verileri League of Legends 26.20 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Cho'Gath'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Cho'Gath buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Diğer Eşleşmeler: Cho'Gath
Cho'Gath için en zor
Cho'Gath için en kolay
Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Cho'Gath vs Vayne SSS - Yama 26.20
Cho'Gath vs Vayne: Kim kazanır?
Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Cho'Gath. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Cho'Gath, 23 maçın 56.5% kadarını kazanıyor (95% aralığı 36.8–74.4%).
Cho'Gath şampiyonunun Vayne karşısındaki kazanma oranı nedir?
Şampiyon Cho'Gath, 26.20 yamasında Vayne karşısındaki 23 maçın (Koridor: Üst) 56.5% kadarını kazanıyor (95% aralığı 36.8–74.4%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Üst) beklenen oran 59.3%.
Cho'Gath, Vayne şampiyonuna karşı counter mı?
Net olarak söylenemez. Şampiyon Cho'Gath, Vayne karşısındaki 23 maçın 56.5% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (36.8–74.4%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.
Koridoru kim kazanır: Cho'Gath mi, Vayne mi?
Koridoru kimin kazandığını söylemek için henüz 15. dakika kaydı olan yeterli maç yok (22).
Cho'Gath, Vayne şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?
Henüz her süre için karar verecek kadar maç yok.
Vayne, Cho'Gath karşısında ne zaman en güçlü?
Güncel verilere göre oyunun hiçbir evresinde şampiyon Vayne, Cho'Gath karşısında hata payının ötesinde önde değil.
Cho'Gath, Vayne karşısında hangi buildi yapmalı?
Eşleşmeye özel bir çekirdek için yeterli maç yok; bu yüzden Cho'Gath şampiyonunun olağan çekirdeğini kullanın (Koridor: Üst): Şahbaz Jak'Sho, Donuk Işıltı, Çelikyürek. Vayne karşısındaki en büyük değişiklik: Çelikyürek (genellikle 66.0%, burada 39.1%).
Cho'Gath, Vayne karşısında hangi rünleri kullanmalı?
Cho'Gath şampiyonunun olağan Hortlağın Pençesi sayfasını kullanın (Azim + İlham); eşleşmeye özel bir sayfa için çok az maç var. Vayne karşısındaki en büyük değişiklik: Sıçra + Hayalet (genellikle 2.8%, burada 13.0%).
