
- Kazanma Oranı
- 45.8%
- Seçim Oranı
- 1.3%
- Yasaklanma Oranı
- 0.6%
Kalista ARAM Build ve İstatistikler
- Yama
- 26.20
- Maç
- 1.687
- Koridor
- Tüm Koridorlar
- Tier
- Tüm Seviyeler
- Son Güncelleme
- 13 Eki 2026 UTC
- Metodoloji
- Veri Metodolojisi
- Yazar
- Dakota Chinnick
Patch 26.20 Kalista ARAM istatistikleri, Kalista\'in ARAM modunda 62.2% win rate ve #9. sıra olduğunu gösteriyor. Howling Abyss\'te hakim olmak için Kalista\'in en iyi takım arkadaşları, counterları ve ARAM buildlerini keşfedin.
Kalista ARAM Performansı
Kalista Tier SSavaş istatistikleri
Hasar istatistikleri
Fayda istatistikleri
📊Kalista ARAM Oyun Tarzı Profili
Kalista ARAM\'da diğer tüm şampiyonlarla nasıl karşılaştırıldığını gör. Daha yüksek yüzdelikler her kategoride daha güçlü performans gösterir.
Kalista elit bir hasar vericidir ve ARAM şampiyonlarının 90%\'inden fazla hasar çıktısı sağlar.
Kalista en iyi güvenli mesafeden oynanır ve doğrudan çatışmalardan kaçınır.
Kalista uzun süreli dövüşlerde takıma yardımcı olmak için bir miktar iyileştirme veya sürdürülebilirlik sunar.
Kalista saygın bir öldürme katılım oranıyla sağlam hayatta kalma yeteneklerine sahiptir.
Oyun tarzı analizi
98 ARAM maçından elde edilen performans verilerine dayanarak, Kalista en iyi hasar carry olarak oynar. Ana rolünde elit seviye istatistiklerle, Kalista doğru oynandığında çok etkilidir.
Kalista için ARAM build'ini Yama 16.20 için optimize etmek amacıyla en yüksek kazanma oranına sahip eşyaları önceliklendirin. En yüksek performanslı build, çekirdek itemler olarak Tahsildar, Mahvolmuş Kralın Kılıcı, Runaan'ın Kasırgası içerir ve 100.0% kazanma oranına ulaşır. Berserker's Greaves bu build için önerilen bot seçimidir. En iyi 3 build ortalama 83.3% kazanma oranına sahiptir. Her maç ilerledikçe build'ini rakip takıma göre ayarlamaya devam et.
Uğuldayan Uçurum'da Kalista ustası ol
ARAM Yardımcısı her şampiyonun Uğuldayan Uçurum kazanma oranını, savaş, hasar ve altın verilerini, tüm kadrodaki sırasını ve kazandıran dizilimleri, takım arkadaşlarını ve eşleşmeleri gösterir.
- ARAM kazanma oranı ve seviyesi
- Tüm kadroya göre yüzdelikler
- Dizilimler, takım arkadaşları ve eşleşmeler

ARAM\'da Kalista ile en iyi uyum sağlayan şampiyonlar. Bu takım arkadaşlarıyla oynamak kazanma oranını artırır.
Sampiyon | Kazanma oranı | KO Fark |
|---|---|---|
| 100.0% | +37.8% | |
| 83.3% | +21.1% | |
| 83.3% | +21.1% | |
| 80.0% | +17.8% | |
| 80.0% | +17.8% |
ARAM\'da Kalista kontrleyen şampiyonlar. Uluyan Uçurum\'da bu rakiplerle karşılaşırken dikkatli ol.
Kalista\'in ARAM\'da en iyi performans gösterdiği şampiyonlar. Daha yüksek kazanma oranları için bu eşleşmeleri hedefle.
Sampiyon | KO karşı | KO Fark |
|---|---|---|
| 100.0% | +37.8% | |
| 87.5% | +25.3% | |
| 85.7% | +23.5% | |
| 85.7% | +23.5% | |
| 85.7% | +23.5% |
Kalista ARAM\'da İyi mi?
Kalista şu anda ARAM'da S-tier bir şampiyondur (Yama 16.20), bu onu en guclu secimlerden biri yapar.62.2% kazanma oranı Sıralama #9 tüm şampiyonlar arasında,Kalista ortalamanin ustunde performans gosteriyor ARAM modunda.
Kalista ARAM Performans Analizi
ARAM'da Kalista ortalama 13.7/9.8/19.2 KDA, 98 analiz edilen maçta. Bu durtme ve hasar veren oyun tarzı hasar vermekte üstündür, ARAM hasar vericilerin üst 10.469999999999999%'sinde yer alır. Kalista mükemmel hayatta kalma oranı korur, KDA'da üst 35.47%'de yer alır.
0.6% seçilme oranıyla, Kalista daha uzmanlaşmış kullanım görür. Ortalamanın üzerinde performans, Kalista'in kitini ustalaşan oyuncuları ödüllendirir.
Kalista ile Oynamak icin En Iyi Sampiyonlar
ARAM'da takım kompozisyonu önemlidir. Kalista Mordekaiser ile birlikte olağanüstü performans gösterir, birleşik 100.0% kazanma oranı aynı takımda olduğunda.
Diğer güçlü müttefikler Veigar (83.3% kazanma oranı) Karthus (83.3% kazanma oranı).. Takımınız şampiyon rerolla yaparken bu sinerjileri arayın.
ARAM\'da Kalista Counter\'ları
Dikkatli olun Ziggs, Kalista'i 0.0% kazanma oranı ile kontra eder. Lux and Xerath de zorluk çıkarır.
Bu tehditlere karşı konumlanmanızı ve itemlerinizi ayarlayın.
Optimal Kalista ARAM Build Yolu
Kalista için en yüksek kazanma oranlı build şunları içerir Tahsildar, Mahvolmuş Kralın Kılıcı, Runaan'ın Kasırgası temel itemler olarak.100.0% kazanma oranı. Hareketlilik için Berserker's Greaves önerilir.
ARAM tek koridor sürekli takım savaşı modu olduğundan, savaş etkinliğinizi hemen artıran itemlere öncelik verin.
ARAM\'da Kalista Oynamak için İpuçları
Güvenli hasar vermek için maksimum menzilde kalın. Frontline'ınızın arkasında konumlanın ve yanlardan gelenlere dikkat edin.
Maksimum etki için ARAM'da erken hasar itemleri yapın. İlk büyük güç artışınız için Tahsildar'ı acele edin.
Dalgalar arasında poke fırsatları arayın. Sağlık kalıntılarını akıllıca kullanın ve düşmanlar düşükken angaje olun.
Son Karar: ARAM\'da Kalista Oynamalı mısın?
Kalista ARAM'da olaganustu, 62.2% kazanma oranıyla. Tırmanmak için şiddetle tavsiye edilir!
Yama 16.20 bazlı veriler. Kalista'in performansı denge güncellemeleriyle değişebileceğinden tekrar kontrol edin. 98 maç bazlı analiz.
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Kalista ARAM SSS - Yama 16.20
Kalista ARAM’da iyi mi?
Kalista için 16.20 yamasında ARAM’da yalnızca analiz edilen 98 maç var; bu, diğer şampiyonlarla karşılaştırmak için henüz yeterli değil. Gözlenen kazanma oranı 62.2% — bunu bir hüküm değil, ilk izlenim olarak değerlendir.
Kalista için en iyi ARAM dizilimi nedir?
Kalista için en yüksek kazanma oranlı ARAM dizilimi çekirdek eşya olarak Tahsildar, Mahvolmuş Kralın Kılıcı, Runaan'ın Kasırgası kullanıyor ve 100.0% kazanma oranına ulaşıyor. Önerilen çizme Berserker's Greaves. ARAM kesintisiz bir kavga olduğundan, anında etki veren eşyalar geç dönem ölçeklenmeden önce gelir.
ARAM’da Kalista ile hangi şampiyonlar iyi uyum sağlar?
ARAM’da Kalista için en iyi takım arkadaşı Mordekaiser; aynı takımda olduklarında kazanma oranı 100.0%. Diğer güçlü müttefikler: Veigar, Karthus. Şansını artırmak için kendi takımında bu şampiyonlara bak.
ARAM’da Kalista şampiyonunu kim kontralar?
Ziggs, ARAM’da Kalista karşısındaki en güçlü kontradır ve ona karşı maçların 0.0% kadarını kazanır. Diğer zor eşleşmeler: Lux, Xerath. Bu şampiyonlarla karşılaştığında konumlanmanı ve eşya dizilimini buna göre ayarla.
Kalista şampiyonunun ARAM kazanma oranı nedir?
Kalista, 16.20 yamasında ARAM’da 62.2% kazanma oranına sahip ve tüm şampiyonlar arasında #9 sırada. Seçilme oranı analiz edilen 98 maç üzerinden 0.6%.
Kalista ARAM’da hangi kademede?
Kalista için 16.20 yamasında kademe verilecek kadar ARAM maçı henüz yok. Gözlenen kazanma oranı analiz edilen 98 maç üzerinden 62.2%; bu, diğer şampiyonlarla karşılaştırmak için fazlasıyla az.
Kalista ARAM Rünleri ve Hasarı
En yaygın Kalista ARAM rün sayfası Ölümcül Tempo ile başlıyor: oyunların %57'i, 56 oyunda %60,7 kazanma oranı.
- Dakika başı hasar
- 1.785
- Dakika başı altın
- 780
- Dakika başı iyileştirme
- 329
- KDA
- 3,34
ARAM örneklemleri derecelilerden çok daha küçüktür; 30 oyunun altındaki rün sayfaları gösterilmez.