Lux, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
50.8%
Seçim Oranı
10.0%
Yasaklanma Oranı
16.1%

Lux Sinerjiler ve En İyi Takım Arkadaşları

Lux Tier ABüyücüDestek
Yama
26.20
Maç
19.974
Koridor
Tüm Koridorlar
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
17 Eki 2026 UTC

Yama 26.20'da Lux kiminle kazanıyor: her roldeki her takım arkadaşı, iki şampiyonun tek başına kazandığına göre ölçülür; böylece güçlü bir ikili iki güçlü şampiyon değil, gerçek sinerjidir.

En iyi ADC
Kog'Maw%60,5 · 114 maç
En iyi ormancı
Warwick%58,9 · 531 maç
En iyi orta koridorcu
Sylas%52,8 · 377 maç
En iyi üst koridorcu
Yorick%57,1 · 357 maç

Lux Sinerjileri - Yama 26.20

187 takım arkadaşı eşleşmesi ölçüldü

Lux (Destek) en çok ormancı Warwick (%58,9, beklenenin +7,3 üstü) ve ormancı Rammus (%61,8, +7,6) ile kazanıyor. En zayıf eşleşme %41,3 ile ADC Zeri; beklenenin 10,0 puan altında. En yaygın koridor partneri Caitlyn; Lux maçlarının %14,3'inde.

Lux için en iyi ADC'ler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Kog'Maw60.5%+8.9114
Caitlyn51.3%+1.71.690
Hwei60.7%+11.256
Ezreal47.8%+1.6742
Jhin51.3%+0.71.140
Tristana51.2%+1.2594

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Zeri41.3%−10.0104
Xayah43.1%−6.1232
Aphelios44.7%−4.6313

Lux için en iyi ormancılar

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Warwick58.9%+7.3531
Rammus61.8%+7.6246
Graves53.9%+5.7245
Sejuani58.2%+5.8208
Talon56.0%+6.3141
Cho'Gath54.9%+2.6412

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Pantheon32.8%−14.161
Quinn39.7%−11.468
Viego44.4%−3.9487

Lux ile en iyi orta koridorcular

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Sylas52.8%+5.2377
Cassiopeia55.1%+11.569
Azir54.7%+8.1137
Malzahar54.9%+3.6512
Lissandra55.2%+5.8201
Yasuo53.1%+2.4789

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Morgana36.8%−14.757
Kassadin39.2%−8.9120
Ahri47.6%−3.9517

Lux ile en iyi üst koridorcular

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Yorick57.1%+6.0357
K'Sante53.2%+9.8111
Gragas60.6%+10.466
Yone53.3%+3.0409
Garen54.2%+2.6487
Vladimir57.6%+10.459

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Gnar41.6%−6.2190
Sett48.6%−2.2636
Shen44.3%−5.6174

Lux için en güçlü ve en zayıf eşleşmeler

  • Warwick · ormancı+7.3
  • Rammus · ormancı+7.6
  • Yorick · üst koridorcu+6.0
  • Xayah · ADC−6.1
  • Kassadin · orta koridorcu−8.9
  • Zeri · ADC−10.0

Lux (Orta) en çok destek Leona (%64,0, beklenenin +8,6 üstü) ve ormancı Ekko (%63,4, +10,1) ile kazanıyor. En zayıf eşleşme %36,6 ile ormancı Qiyana; beklenenin 11,6 puan altında.

Lux için en iyi ormancılar

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Ekko63.4%+10.1153
Shyvana65.1%+8.5172
Trundle63.6%+13.344
Kayn56.7%+3.1501
Lee Sin52.6%+3.9312
Amumu62.4%+7.3101

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Qiyana36.6%−11.6153
Evelynn39.7%−13.373
Sejuani45.5%−9.8101

Lux için en iyi destekler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Maokai69.9%+14.773
Leona64.0%+8.6258
Soraka60.3%+6.7199
Alistar60.2%+7.1113
Seraphine56.9%+2.6392
Milio59.1%+3.5230

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Sona44.2%−11.0120
Vel'Koz42.5%−10.087
Nami49.4%−4.3328

Lux ile en iyi üst koridorcular

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Kennen66.7%+16.045
Tryndamere63.0%+9.3108
Jayce61.3%+11.062
Sett57.3%+3.5316
Aatrox57.3%+5.8131
Irelia58.6%+6.0116

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Gnar40.4%−10.4114
Heimerdinger42.5%−10.380
Illaoi47.0%−6.7166

Lux için en iyi ADC'ler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Draven57.4%+7.2148
Lucian55.3%+5.3217
Caitlyn54.0%+1.4598
Smolder58.0%+3.9212
Jinx56.0%+1.2511
Kai'Sa53.6%+1.6403

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Miss Fortune48.3%−5.1431
Samira47.8%−5.0157
Yasuo45.7%−6.992

Lux için en güçlü ve en zayıf eşleşmeler

  • Leona · destek+8.6
  • Ekko · ormancı+10.1
  • Shyvana · ormancı+8.5
  • Gnar · üst koridorcu−10.4
  • Sona · destek−11.0
  • Qiyana · ormancı−11.6

Lux (Alt) en çok orta koridorcu Yasuo (%69,8, beklenenin +14,0 üstü) ve ormancı Kayn (%56,3, +0,6) ile kazanıyor. En zayıf eşleşme %54,5 ile destek Morgana; beklenenin 0,8 puan altında. En yaygın koridor partneri Morgana; Lux maçlarının %13,9'inde.

Lux için en iyi destekler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Zoe61.7%+6.960

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Morgana54.5%−0.8134
Seraphine54.8%−1.5104

Lux için en iyi ormancılar

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Lee Sin58.8%+8.051
Kayn56.3%+0.680

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Viego50.0%−3.450
Master Yi54.8%−1.442

Lux ile en iyi orta koridorcular

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Yasuo69.8%+14.096
Yone59.0%+2.461

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Ahri51.2%−5.341
Zed54.5%−0.566

Lux ile en iyi üst koridorcular

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Sett62.7%+6.851

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Yone51.1%−4.245

Lux için en güçlü ve en zayıf eşleşmeler

  • Yasuo · orta koridorcu+14.0
  • Kayn · ormancı+0.6
  • Seraphine · destek−1.5
  • Morgana · destek−0.8

Sinerji, o takım arkadaşıyla oynanan maçlardaki kazanma oranından, iki şampiyonun kendi rollerindeki kazanma oranlarına göre birlikte ulaşması beklenen oranın (log5) çıkarılmasıyla bulunur. Listeler her sinerjinin %95 aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece küçük bir örneklem sırf şansla listenin başına geçemez.

Lux Takım Sinerjisi Hesaplayıcı

Takım arkadaşlarını seç

Her birinin Lux (Destek) kazanma oranını nasıl değiştirdiğini ve tüm takım için tahmini görmek üzere takım arkadaşlarını seç.

Tahmini kazanma oranı49,6%En az bir takım arkadaşı seç

Bu bir tahmindir: her eşleşmenin ölçülen sinerjisini olasılık ölçeğinde toplar ve eşleşmelerin birbirinden bağımsız olduğunu varsayar. Gerçek takımlar rakip seçimlere ve oyunculara da bağlıdır.

Tüm alt koridor ikililerini karşılaştır →

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Lux Sinerji SSS - Yama 26.20

Lux için en iyi ADC kim?

Kog'Maw. Lux (Destek), ADC Kog'Maw ile oynanan 114 dereceli maçın %60,5'ini kazanıyor; bu, iki şampiyonun ayrı ayrı kazandığından 8,9 puan fazla. Diğer güçlü seçenekler: Caitlyn, Ezreal.

Lux için en iyi ormancı kim?

Warwick. Lux (Destek), ormancı Warwick ile oynanan 531 dereceli maçın %58,9'ini kazanıyor; bu, iki şampiyonun ayrı ayrı kazandığından 7,3 puan fazla. Diğer güçlü seçenekler: Rammus, Graves.

Lux için en iyi orta koridorcu kim?

Sylas. Lux (Destek), orta koridorcu Sylas ile oynanan 377 dereceli maçın %52,8'ini kazanıyor; bu, iki şampiyonun ayrı ayrı kazandığından 5,2 puan fazla. Diğer güçlü seçenekler: Cassiopeia, Azir.

Lux hangi şampiyonlarla sinerji yapar?

Bu yamada Lux (Destek) en büyük artışı Warwick (ormancı, %58,9), Rammus (ormancı, %61,8), Yorick (üst koridorcu, %57,1) ile alıyor.

Lux ile hangi takım arkadaşları kötü?

Lux (Destek) en kötü sonuçları Zeri (ADC, %41,3), Kassadin (orta koridorcu, %39,2), Xayah (ADC, %43,1) ile alıyor; her biri iki şampiyonun tek başına kazandığının altında.

Sinerji nasıl hesaplanıyor?

Bu yamadaki tek/çift ve esnek dereceli maçlardan: iki şampiyon aynı takımdayken kazanma oranı, eksi her şampiyonun kendi rolündeki kazanma oranından beklenen oran. Pozitif değer, ikilinin bireysel gücünün açıklayabileceğinden daha fazla birlikte kazandığı anlamına gelir. Bir eşleşmenin listelenmesi için en az 40 maç gerekir.