
Malphitevs Miss Fortune
Malphite vs Miss Fortune, LoL patch 26.10\'da a decisive bir eşleşme. Miss Fortune, 5 oyuna dayalı olarak Malphite\'a karşı 60.0% win rate (+20.0%) ile kazanıyor. Miss Fortune wins the early laning phase while Malphite scales better into the late game. Aşağıda Malphite vs Miss Fortune eşleşmesi için en iyi Malphite buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Malphite Matchup Breakdown
Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Malphite performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.
Who Wins the Malphite vs Miss Fortune Matchup?

Malphite vs Miss Fortune eşleşme özeti
Malphite vs Miss Fortune eşleşmesi League of Legends dereceli oyununda belirleyici bir eşleşme. Analiz edilen 5 son maça göre, Miss Fortune 60.0% kazanma oranıyla Malphite'ın 40.0%'sine karşı kazanır ve Miss Fortune'a 20.0 yüzde puanı avantajı verir. Oyun fazı dinamikleri burada kritik bir rol oynar: Miss Fortune erken lane aşamasını kontrol eder, ancak Malphite oyun uzadıkça daha iyi ölçeklenir. Eşleşme, oyun süresine bağlı olarak dramatik şekilde değişir — Miss Fortune Malphite güç zirvelerine ulaşmadan önce avantajları zorlamalı, Malphite ise güvenli farm ve anahtar eşya eşiklerine ulaşmaya odaklanmalıdır. En önemli istatistiksel fark kalabalık kontrolü'da, Malphite 0.9s CC/min ile önde — bu fark takaslar ve çarpışmaların sonucunu güçlü şekilde etkiler. Miss Fortune bu eşleşmede güçlü bir avantaja sahip. Malphite oyuncuları savunmacı oynamalı, kule altında güvenli farm önceliklendirmeli ve orman baskısı veya Miss Fortune'nin aşırı uzanmasıyla oluşan fırsatları aramalı. Uzun takaslardan kaçının ve pozisyonlama ve koordinasyonun daha önemli olduğu takım savaşlarını bekleyin. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, bu lane rakibine karşı şampiyon seçim kararları ve oyun içi strateji için önemlidir.
Malphite vs Miss Fortune Lane Aşaması Analizi
Malphite, Miss Fortune'a karşı lane aşamasında favori, 5 anahtar istatistik kategorisinden 3'unu kazanıyor. Malphite, hasar, kalabalık kontrolü ve sustain'de avantajlara sahip ve bu eşleşmede daha güçlü lane'ci.
Best Malphite Build Against Miss Fortune
Sihirbaz Pabuçları, Miss Fortune'a karşı optimal ayakkabı seçimidir ve bu eşleşmede Malphite'ın en çok ihtiyaç duyduğu hareketliliği ve istatistikleri sağlar. Malphite için Miss Fortune'a karşı en iyi performans gösteren ana eşyalar Donmuş Yürek, Çivili Zırh ve Günateşi Kalkanı. Bu kombinasyon, Malphite'a eşleşme için hasar, hayatta kalma ve fayda arasında etkili bir denge verir. Bu yapı olağanüstü iyi performans gösterir, 1 maçta 100.0% kazanma oranı elde eder — ortalamanın çok üzerinde ve Miss Fortune'a karşı en iyi eşya yolu olur. Takım kompozisyonları ve oyun durumuna göre ayarlamalar gerekebilir, ancak bu yapı Malphite vs Miss Fortune eşleşmesi için en güçlü temeli sağlar.
Early Game vs Late Game
Miss Fortune, etkileyici 100.0% kazanma oranıyla erken oyuna (ilk 15 dakika) hakimiyet kurar — Malphite'a 100.0 yüzde puanı öncülük. Bu tek taraflı erken oyun, Miss Fortune'ın seviye 1'den itibaren lane'in temposunu dikte edebileceği, takasları, dalga durumunu ve nehir önceliğini kontrol edebileceği anlamına gelir.
Malphite, 66.7% kazanma oranıyla geç oyunda (25+ dakika) çok üstün — Miss Fortune'ın 33.3 puan üzerinde. Uzun oyunlar, kiti ve ölçeklemesi onları takım savaşları ve hedef kontrolünde baskın bir güç yapan Malphite'ı güçlü şekilde kayırır.
Bu eşleşme dramatik bir güç değişimi içerir: Miss Fortune, Malphite ölçekleme eşiklerine ulaşmadan önce erken avantajını agresif şekilde zorlamalı ve oyunu kapatmalı. Malphite lane aşamasını çok geride kalmadan atlatırsa, eşleşme onların lehine döner. Ejderha ve Yarık Habercisi kontrolü çok önemli — erken hedefleri güvence altına alan takım kartopu yapabilir veya ölçeklenmek için zaman kazanabilir.
Best Malphite Runes Against Miss Fortune
Büyücülük ve Azim rün kurulumu, Malphite'a bu zor eşleşmede Miss Fortune'a karşı rekabet etmek için en iyi araçları verir ve optimal rün sinerjileriyle istatistiksel dezavantajları telafi eder.
Malphite esleme verileri League of Legends 26.10 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Malphite'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Malphite buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Rakip | Kazanma oranı | Maçlar | CS/dk | Hasar/dk | Altin/mac | Erken KO | Gec KO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 49.87% | 383 | 5.6 | 716 | 11,388 | 49.0% | 50.4% | |
| 49.15% | 234 | 6.3 | 783 | 11,006 | 52.9% | 46.2% | |
| 43.26% | 178 | 5.2 | 658 | 10,041 | 39.7% | 45.5% | |
| 53.01% | 166 | 6.0 | 871 | 11,036 | 52.8% | 53.2% | |
| 50.67% | 150 | 5.8 | 753 | 10,165 | 55.6% | 46.1% | |
| 57.69% | 130 | 5.9 | 926 | 10,425 | 59.6% | 56.6% | |
| 59.06% | 127 | 6.0 | 770 | 10,855 | 55.8% | 61.3% | |
| 54.40% | 125 | 6.0 | 846 | 10,842 | 54.1% | 54.7% | |
| 47.97% | 123 | 4.8 | 720 | 10,402 | 46.1% | 49.3% | |
| 48.54% | 103 | 5.4 | 740 | 11,144 | 44.7% | 50.8% | |
| 56.86% | 102 | 6.3 | 729 | 11,173 | 63.3% | 50.9% | |
| 53.13% | 96 | 6.0 | 796 | 10,209 | 55.3% | 51.0% | |
| 61.70% | 94 | 6.4 | 760 | 10,877 | 60.0% | 63.3% | |
| 40.66% | 91 | 6.2 | 891 | 10,275 | 40.0% | 41.2% | |
| 56.67% | 90 | 6.1 | 745 | 11,376 | 62.9% | 52.7% | |
| 47.19% | 89 | 6.0 | 797 | 10,255 | 36.8% | 54.9% | |
| 38.20% | 89 | 4.7 | 785 | 10,714 | 46.4% | 34.4% | |
| 48.86% | 88 | 5.8 | 682 | 10,557 | 45.0% | 52.1% | |
| 52.27% | 88 | 5.5 | 808 | 11,960 | 55.2% | 50.9% | |
| 50.57% | 87 | 5.5 | 693 | 10,452 | 48.4% | 51.8% | |
| 55.81% | 86 | 6.4 | 811 | 11,419 | 75.0% | 42.0% | |
| 65.88% | 85 | 6.0 | 766 | 11,861 | 77.8% | 57.1% | |
| 46.43% | 84 | 6.2 | 777 | 11,082 | 37.1% | 53.1% | |
| 51.22% | 82 | 5.0 | 703 | 10,748 | 44.1% | 56.3% | |
| 51.22% | 82 | 6.4 | 813 | 11,575 | 57.6% | 46.9% | |
| 46.75% | 77 | 5.5 | 786 | 10,579 | 46.7% | 46.8% | |
| 45.33% | 75 | 3.0 | 635 | 11,572 | 42.4% | 47.6% | |
| 54.17% | 72 | 6.2 | 733 | 10,811 | 56.8% | 51.4% | |
| 45.07% | 71 | 6.0 | 708 | 10,261 | 44.4% | 45.7% | |
| 40.58% | 69 | 5.9 | 735 | 10,272 | 39.5% | 41.9% | |
| 50.00% | 68 | 6.1 | 662 | 10,072 | 47.1% | 52.9% | |
| 44.78% | 67 | 4.5 | 840 | 11,020 | 38.7% | 50.0% | |
| 50.77% | 65 | 6.6 | 706 | 11,135 | 48.1% | 52.6% | |
| 53.85% | 65 | 6.3 | 687 | 10,257 | 57.6% | 50.0% | |
| 50.00% | 64 | 4.9 | 713 | 11,223 | 40.0% | 56.4% | |
| 50.00% | 60 | 4.7 | 721 | 11,556 | 57.1% | 46.1% | |
| 49.09% | 55 | 5.3 | 677 | 10,004 | 34.8% | 59.4% | |
| 46.30% | 54 | 6.2 | 727 | 11,074 | 45.0% | 47.1% | |
| 61.11% | 54 | 3.3 | 738 | 10,860 | 68.0% | 55.2% | |
| 55.77% | 52 | 5.5 | 731 | 10,911 | 63.2% | 51.5% | |
| 56.00% | 50 | 3.0 | 649 | 11,253 | 42.9% | 61.1% | |
| 70.83% | 48 | 4.8 | 737 | 12,582 | 81.3% | 65.6% | |
| 58.33% | 48 | 6.3 | 727 | 10,983 | 73.7% | 48.3% | |
| 59.57% | 47 | 6.2 | 732 | 10,797 | 77.8% | 48.3% | |
| 39.13% | 46 | 5.5 | 631 | 10,733 | 57.1% | 31.3% | |
| 61.36% | 44 | 6.1 | 727 | 9,329 | 64.0% | 57.9% | |
| 47.62% | 42 | 5.7 | 906 | 10,839 | 33.3% | 61.9% | |
| 66.67% | 42 | 2.6 | 716 | 11,523 | 66.7% | 66.7% | |
| 43.90% | 41 | 2.2 | 620 | 11,755 | 62.5% | 32.0% | |
| 56.10% | 41 | 3.1 | 619 | 10,221 | 73.3% | 46.1% | |
| 53.85% | 39 | 2.1 | 776 | 12,098 | 68.8% | 43.5% | |
| 42.11% | 38 | 5.1 | 783 | 10,138 | 36.8% | 47.4% | |
| 51.35% | 37 | 1.2 | 661 | 12,489 | 53.9% | 50.0% | |
| 56.76% | 37 | 5.7 | 664 | 9,795 | 50.0% | 61.9% | |
| 47.22% | 36 | 1.9 | 585 | 9,103 | 44.4% | 50.0% | |
| 47.22% | 36 | 5.5 | 770 | 10,666 | 42.9% | 50.0% | |
| 63.89% | 36 | 1.4 | 667 | 12,188 | 62.5% | 65.0% | |
| 57.14% | 35 | 2.5 | 581 | 9,254 | 73.3% | 45.0% | |
| 55.88% | 34 | 3.3 | 689 | 10,388 | 61.5% | 52.4% | |
| 64.71% | 34 | 5.4 | 753 | 12,102 | 55.6% | 68.0% | |
| 50.00% | 34 | 1.8 | 643 | 10,018 | 50.0% | 50.0% | |
| 41.18% | 34 | 5.8 | 851 | 10,730 | 18.2% | 52.2% | |
| 55.88% | 34 | 5.3 | 622 | 10,322 | 43.8% | 66.7% | |
| 53.13% | 32 | 1.8 | 584 | 11,257 | 46.7% | 58.8% | |
| 34.38% | 32 | 5.3 | 787 | 8,983 | 43.8% | 25.0% | |
| 46.88% | 32 | 2.3 | 629 | 9,558 | 45.5% | 47.6% | |
| 37.50% | 32 | 5.4 | 695 | 10,444 | 29.4% | 46.7% | |
| 45.16% | 31 | 5.3 | 661 | 10,732 | 35.7% | 52.9% | |
| 50.00% | 30 | 1.9 | 725 | 9,783 | 50.0% | 50.0% | |
| 50.00% | 30 | 5.6 | 756 | 11,904 | 63.6% | 42.1% | |
| 44.83% | 29 | 1.7 | 604 | 9,219 | 53.9% | 37.5% | |
| 32.00% | 25 | 5.7 | 727 | 11,008 | 20.0% | 40.0% | |
| 56.00% | 25 | 5.6 | 738 | 9,741 | 50.0% | 60.0% | |
| 68.00% | 25 | 2.3 | 677 | 11,924 | 62.5% | 70.6% | |
| 44.00% | 25 | 1.0 | 642 | 11,634 | 40.0% | 46.7% | |
| 54.17% | 24 | 3.9 | 660 | 10,039 | 60.0% | 50.0% | |
| 70.83% | 24 | 2.3 | 599 | 11,308 | 75.0% | 66.7% | |
| 58.33% | 24 | 2.2 | 602 | 8,842 | 66.7% | 44.4% | |
| 37.50% | 24 | 2.1 | 613 | 10,581 | 30.0% | 42.9% | |
| 26.09% | 23 | 4.8 | 711 | 10,294 | 33.3% | 23.5% | |
| 59.09% | 22 | 5.0 | 649 | 10,295 | 55.6% | 61.5% | |
| 57.14% | 21 | 2.2 | 613 | 12,329 | 50.0% | 60.0% | |
| 61.90% | 21 | 3.2 | 682 | 10,856 | 62.5% | 61.5% | |
| 57.14% | 21 | 3.2 | 765 | 13,199 | 50.0% | 58.8% | |
| 38.10% | 21 | 1.8 | 572 | 10,808 | 27.3% | 50.0% | |
| 66.67% | 21 | 4.0 | 792 | 12,128 | 55.6% | 75.0% | |
| 57.14% | 21 | 5.7 | 883 | 12,414 | 55.6% | 58.3% | |
| 42.86% | 21 | 2.7 | 515 | 10,067 | 62.5% | 30.8% | |
| 40.00% | 20 | 5.5 | 655 | 10,162 | 33.3% | 45.5% | |
| 65.00% | 20 | 4.5 | 721 | 11,748 | 50.0% | 71.4% | |
| 60.00% | 20 | 1.8 | 614 | 10,773 | 40.0% | 66.7% | |
| 55.00% | 20 | 5.0 | 561 | 10,767 | 42.9% | 61.5% | |
| 31.58% | 19 | 3.3 | 647 | 10,044 | 42.9% | 25.0% | |
| 57.89% | 19 | 4.4 | 663 | 11,269 | 62.5% | 54.5% | |
| 47.37% | 19 | 5.0 | 727 | 10,338 | 33.3% | 60.0% | |
| 38.89% | 18 | 1.6 | 539 | 9,394 | 42.9% | 36.4% | |
| 38.89% | 18 | 1.7 | 651 | 9,756 | 33.3% | 41.7% | |
| 70.59% | 17 | 6.2 | 860 | 12,276 | 100.0% | 58.3% | |
| 37.50% | 16 | 2.4 | 661 | 9,271 | 25.0% | 41.7% | |
| 43.75% | 16 | 5.8 | 695 | 10,493 | 42.9% | 44.4% | |
| 43.75% | 16 | 4.8 | 711 | 9,674 | 44.4% | 42.9% | |
| 53.33% | 15 | 2.2 | 614 | 8,200 | 62.5% | 42.9% | |
| 33.33% | 15 | 1.6 | 593 | 11,728 | 40.0% | 30.0% | |
| 53.33% | 15 | 1.1 | 654 | 12,966 | 50.0% | 54.5% | |
| 46.67% | 15 | 4.4 | 643 | 9,586 | 60.0% | 40.0% | |
| 26.67% | 15 | 3.6 | 707 | 11,381 | 12.5% | 42.9% | |
| 71.43% | 14 | 5.4 | 833 | 11,395 | 66.7% | 80.0% | |
| 42.86% | 14 | 5.2 | 692 | 9,953 | 66.7% | 25.0% | |
| 50.00% | 14 | 5.6 | 730 | 11,711 | 60.0% | 44.4% | |
| 61.54% | 13 | 4.8 | 717 | 11,078 | 80.0% | 50.0% | |
| 66.67% | 12 | 4.0 | 803 | 12,063 | 66.7% | 66.7% | |
| 33.33% | 12 | 4.6 | 730 | 13,371 | 100.0% | 27.3% | |
| 75.00% | 12 | 2.1 | 692 | 13,354 | 100.0% | 57.1% | |
| 36.36% | 11 | 5.3 | 830 | 12,065 | 25.0% | 42.9% | |
| 45.45% | 11 | 1.9 | 626 | 9,330 | 50.0% | 44.4% | |
| 81.82% | 11 | 4.7 | 860 | 10,538 | 66.7% | 87.5% | |
| 63.64% | 11 | 1.0 | 504 | 11,792 | 75.0% | 57.1% | |
| 45.45% | 11 | 2.0 | 513 | 9,500 | 40.0% | 50.0% | |
| 54.55% | 11 | 2.4 | 603 | 9,354 | 57.1% | 50.0% | |
| 63.64% | 11 | 6.2 | 793 | 12,614 | 75.0% | 57.1% | |
| 30.00% | 10 | 4.7 | 552 | 9,591 | 16.7% | 50.0% | |
| 20.00% | 10 | 5.3 | 671 | 10,768 | 20.0% | 20.0% | |
| 60.00% | 10 | 1.6 | 594 | 12,655 | 50.0% | 66.7% | |
| 60.00% | 10 | 1.5 | 601 | 9,169 | 66.7% | 57.1% | |
| 90.00% | 10 | 0.7 | 602 | 12,461 | 75.0% | 100.0% | |
| 40.00% | 10 | 1.0 | 565 | 9,861 | 50.0% | 0.0% | |
| 44.44% | 9 | 5.0 | 810 | 9,228 | 50.0% | 33.3% | |
| 77.78% | 9 | 6.1 | 848 | 13,334 | 100.0% | 71.4% | |
| 77.78% | 9 | 2.3 | 584 | 14,298 | 0.0% | 87.5% | |
| 55.56% | 9 | 1.7 | 715 | 11,174 | 50.0% | 60.0% | |
| 44.44% | 9 | 1.7 | 591 | 10,927 | 25.0% | 60.0% | |
| 66.67% | 9 | 1.5 | 525 | 9,861 | 40.0% | 100.0% | |
| 55.56% | 9 | 5.6 | 644 | 11,889 | 66.7% | 50.0% | |
| 100.00% | 8 | 5.1 | 698 | 12,183 | 100.0% | 100.0% | |
| 50.00% | 8 | 2.5 | 705 | 10,552 | 66.7% | 40.0% | |
| 37.50% | 8 | 4.0 | 730 | 11,220 | 50.0% | 33.3% | |
| 62.50% | 8 | 1.7 | 676 | 9,058 | 100.0% | 25.0% | |
| 57.14% | 7 | 3.5 | 715 | 12,189 | 100.0% | 40.0% | |
| 57.14% | 7 | 2.2 | 587 | 9,261 | 33.3% | 75.0% | |
| 57.14% | 7 | 2.0 | 550 | 9,822 | 33.3% | 75.0% | |
| 28.57% | 7 | 1.4 | 701 | 10,482 | 25.0% | 33.3% | |
| 50.00% | 6 | 3.3 | 751 | 11,809 | 66.7% | 33.3% | |
| 66.67% | 6 | 6.0 | 505 | 6,357 | 66.7% | 0.0% | |
| 66.67% | 6 | 3.6 | 683 | 11,196 | 50.0% | 75.0% | |
| 100.00% | 6 | 6.0 | 811 | 10,649 | 100.0% | 0.0% | |
| 20.00% | 5 | 2.2 | 407 | 9,036 | 33.3% | 0.0% | |
| 60.00% | 5 | 5.3 | 829 | 11,456 | 100.0% | 0.0% | |
| 40.00% | 5 | 3.8 | 987 | 11,941 | 0.0% | 66.7% | |
| 60.00% | 5 | 5.8 | 837 | 10,475 | 66.7% | 50.0% | |
Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.
Malphite vs Miss Fortune - Sık Sorulan Sorular
League of Legends'da Malphite Miss Fortune'a karsi nasil gidiyor?
Miss Fortune, Malphite vs Miss Fortune matchupini 60.0% kazanma oraniyla Malphite'in 40.0%'sine karsi kazaniyor, 20.0 yuzde puani fark. Bu veriler patch 26.10'daki 5 son dereceli oyuna dayanmaktadir.
Erken oyunda Malphite Miss Fortune'a karsi nasil gidiyor?
Erken oyunda, Miss Fortune Malphite'a karsi 100.0% kazanma oraniyla 0.0%'e karsi avantaja sahiptir. Miss Fortune oyunculari ilk 15 dakikada agresif tradeler ve dalga kontrolu ile lane avantajlarini zorlamalidir.
Gec oyunda Malphite Miss Fortune'a karsi nasil gidiyor?
Gec oyunda, Malphite Malphite vs Miss Fortune matchupini 66.7% kazanma oraniyla 33.3%'e karsi ele gecirir. Malphite 25 dakikadan sonra takim savaslari ve hedef catismalarinda daha iyi olceklenir.
Malphite vs Miss Fortune matchupini kim kazanir?
Miss Fortune, League of Legends patch 26.10'da 60.0% kazanma oraniyla Malphite'a karsi matchupu kazaniyor. 20.0 yuzde puani avantaji, 5 analiz edilen oyuna dayanarak bu lane matchupinda Miss Fortune'in significantly favori oldugu anlamina gelir.
Miss Fortune'a karsi en iyi Malphite buildi nedir?
Miss Fortune'a karsi en iyi Malphite buildi Donmuş Yürek, Çivili Zırh, Günateşi Kalkanı with Sihirbaz Pabuçları icerir. This build achieves a 100.0% win rate in the matchup. Tam esya yolu ve build sirasi icin yukaridaki matchup analizine bakin.
Miss Fortune'a karsi en iyi Malphite runelari nelerdir?
Miss Fortune'a karsi en iyi Malphite runelari Büyücülük birincil agacini Azim ikincil ile kullanir. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Malphite vs Miss Fortune matchup. Yukaridaki matchup karsilastirmasinda tam rune analizine bakin.
Malphite Miss Fortune'i counter yapar mi?
Hayir, Malphite sadece 40.0% kazanma oraniyla Miss Fortune'a karsi zorlanir. Miss Fortune bu matchupta avantaja sahiptir. Malphite oyunculari Miss Fortune'un lidini en aza indirmek icin guvenli farm yapmaya ve uzun tradelerden kacinmaya odaklanmalidir.
Miss Fortune'a karsi Malphite'i nasil oynarim?
Miss Fortune'a karsi Malphite oynarken, dikkatli oynayinn ve Miss Fortune'un guc zirvelerinden kacinin. Focus on safe farming — you outscale Miss Fortune in the late game. Sanslarinizi optimize etmek icin yukaridaki matchup-spesifik build ve runelari kullanin.