Malzahar, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
49.9%
Seçim Oranı
4.5%
Yasaklanma Oranı
20.5%

Malzahar vs Naafiri

Malzahar Tier BBüyücü
Yama
26.20
Maç
5.949
Koridor
Tüm Koridorlar
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
12 Eki 2026 UTC

Malzahar vs Naafiri, LoL patch 26.20\'da a moderate bir eşleşme. Naafiri, 45 oyuna dayalı olarak Malzahar\'a karşı 51.1% win rate (+2.2%) ile kazanıyor. Naafiri wins the early laning phase while Malzahar scales better into the late game. Aşağıda Malzahar vs Naafiri eşleşmesi için en iyi Malzahar buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.

Malzahar Eşleşme Analizi

Bir rakip seçmek ve Malzahar'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
Malzahar
Malzahar
51.2%
VS
Naafiri
48.8%
Naafiri

Malzahar vs Naafiri: Kim Kazanır?

Dengeli eşleşmeDüşük güven

Malzahar bu maçların 51.2% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 36.5% ile 65.7% arasında (95% aralığı).

Beklenen
49.5%
İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orta)
Eşleşme etkisi
+1.7 puan
Gözlenen eksi beklenen
Örneklem
41 maç
Koridor: Orta
vs yama 26.19
—
İki yamada da yeterli maç yok

Koridor: Orta · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.20 · 10 Eki – 11 Eki

Öne çıkanlar

  • Malzahar vs Naafiri dengeli bir eşleşme: şampiyon Malzahar, 41 maçın 51.2% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (36.5–65.7%) 50% değerini rahatça içeriyor.
  • İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Orta) Malzahar şampiyonu için 49.5% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
  • Hiçbir taraf koridoru istikrarlı biçimde kazanmıyor: 15. dakikadaki ortalama altın farkı 23, hata payı içinde (41 maç).
  • Malzahar oyuncuları Naafiri karşısında şu seçimi çok daha seyrek yapıyor: Yücelik. Diğer maçlarında (Koridor: Orta) 93.8%, burada 82.9%.
Nasıl Hesaplıyoruz

Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.

Bir maç yalnızca Malzahar ve Naafiri karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.

95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.

Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.

"Neler değişiyor" bölümü, Malzahar şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).

Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.

Malzahar vs Naafiri Koridor İstatistikleri

MalzaharNaafiri

15. dakikada

Altın farkı
+23
Hata payı içinde
95% aralığı: −394 ile +441 arası
XP farkı
+503
Malzahar önde
95% aralığı: +149 ile +857 arası
CS farkı
+13.9
Malzahar önde
95% aralığı: +7.8 ile +20.0 arası
1.88
15. dk öncesi öldürmeler
3.10
2.15
15. dk öncesi ölümler
2.22
0.54
15. dk öncesi solo öldürmeler
0.85
9.8%
İlk kan
9.8%

Tüm maç ortalamaları

7.4
CS / dk
6.3
873
Hasar / dk
845
12.925
Altın / oyun
12.750
70
İyileştirme / dk
212
487
Azaltılan Hasar / dk
636
1.6
CC / dk
0.0

Malzahar vs Naafiri Maç Süresine Göre Kazanma Oranı

Malzahar şampiyonunun Naafiri karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.

Yetersiz maç
20 dk altı
5 maç
Yetersiz maç
20–25 dk
2 maç
Yetersiz maç
25–30 dk
13 maç
Yetersiz maç
30–35 dk
12 maç
Yetersiz maç
35+ dk
9 maç
Malzahar vs Naafiri95% aralığıMalzahar olağan (Orta)

Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Malzahar şampiyonunun Naafiri karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.

Malzahar vs Naafiri Güç Zirveleri

Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.

  1. Koridor (15 dk)DengeliMalzahar 15. dk altın: +23
  2. İlk eşyaDengeliMalzahar: 10.4 dk · Naafiri: 10.5 dk
  3. 20 dk altı maçlarYetersiz veri
  4. 20–30 dk maçlarYetersiz veri
  5. 30+ dk maçlarYetersiz veri

Malzahar vs Naafiri: Neler Değişiyor

Malzahar oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Orta) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.

  • Yücelik
    Genellikle
    93.8%
    vs Naafiri
    82.9%
    −10.9 puanBurada kazanma oranı 47.1%
  • Mutlak Odak
    Genellikle
    2.9%
    vs Naafiri
    12.2%
    +9.3 puan
  • Morellonomikon
    Genellikle
    6.3%
    vs Naafiri
    14.6%
    +8.4 puan
  • Zırhlı Atılım
    Genellikle
    0.8%
    vs Naafiri
    4.9%
    +4.1 puan

Malzahar vs Naafiri En İyi Build

Olağan Malzahar build (Orta)

66.1% kazanma oranı · 59 maç

Rakip: Naafiri

Eşleşmeye özel build verisi yetersiz: Naafiri'a karşı 30 Malzahar maçından yalnızca 7 tanesinde tam build vardı; bu, bir eşya sırası önermek için çok az. Bunun yerine Malzahar'ın standart buildini kullanın.

  • Malzahar genellikle ilk olarak Siyahateş Meşalesi eşyasını tamamlıyor; süre: 10.4 dk (27 maçın medyanı).
  • Naafiri genellikle ilk olarak Elektrikli Devirkılıcı eşyasını tamamlıyor; süre: 10.5 dk (30 maçın medyanı).
  • Yetenek önceliği: E > Q > W — olağanla aynı.

Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.

Malzahar vs Naafiri En İyi Rünler

Olağan Malzahar rünleri (Orta)

Ölümateşi DokunuşuÖlümateşi Dokunuşu
Büyücülük
Mana Akışı YüzüğüYücelikKızart
İlham
Sihirli PabuçlarKozmik Sezgi
Uyarlanabilir Güç (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

51.4% kazanma oranı · 893 maç

Rakip: Naafiri

Henüz eşleşmeye özel bir rün sayfası için yeterli maç yok — olağan sayfayı kullanın.

MetaBot Desktop

Malzahar draftını Draft Laboratuvarı'nda planla

Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.

  • Tam 5v5 draft tahtası
  • Koridor eşleşme kazanma oranları
  • Seçim ve yasak önerileri
MetaBot Desktop'ta Draft Laboratuvarı

Malzahar esleme verileri League of Legends 26.20 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Malzahar'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Malzahar buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.

Diğer Eşleşmeler: Malzahar

Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Malzahar vs Naafiri SSS - Yama 26.20

Malzahar vs Naafiri: Kim kazanır?

Malzahar vs Naafiri dengeli bir eşleşme: şampiyon Malzahar, 41 maçın 51.2% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (36.5–65.7%) 50% değerini rahatça içeriyor.

Malzahar şampiyonunun Naafiri karşısındaki kazanma oranı nedir?

Şampiyon Malzahar, 26.20 yamasında Naafiri karşısındaki 41 maçın (Koridor: Orta) 51.2% kadarını kazanıyor (95% aralığı 36.5–65.7%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orta) beklenen oran 49.5%.

Malzahar, Naafiri şampiyonuna karşı counter mı?

Net olarak söylenemez. Şampiyon Malzahar, Naafiri karşısındaki 41 maçın 51.2% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (36.5–65.7%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.

Koridoru kim kazanır: Malzahar mi, Naafiri mi?

Hiçbir taraf koridoru istikrarlı biçimde kazanmıyor: 15. dakikadaki ortalama altın farkı 23, hata payı içinde (41 maç).

Malzahar, Naafiri şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?

Henüz her süre için karar verecek kadar maç yok.

Naafiri, Malzahar karşısında ne zaman en güçlü?

Güncel verilere göre oyunun hiçbir evresinde şampiyon Naafiri, Malzahar karşısında hata payının ötesinde önde değil.

Malzahar, Naafiri karşısında hangi buildi yapmalı?

Eşleşmeye özel bir çekirdek için yeterli maç yok; bu yüzden Malzahar şampiyonunun olağan çekirdeğini kullanın (Koridor: Orta): Liandry'nin Eziyeti, Gölgealev, Morellonomikon. Naafiri karşısındaki en büyük değişiklik: Morellonomikon (genellikle 6.3%, burada 14.6%).

Malzahar, Naafiri karşısında hangi rünleri kullanmalı?

Malzahar şampiyonunun olağan Ölümateşi Dokunuşu sayfasını kullanın (Büyücülük + İlham); eşleşmeye özel bir sayfa için çok az maç var. Naafiri karşısındaki en büyük değişiklik: Yücelik (genellikle 93.8%, burada 82.9%).