Pyke, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
48.0%
Seçim Oranı
2.8%
Yasaklanma Oranı
19.3%

Pyke vs Sona

Pyke Tier FDestekSuikastçı
Yama
26.20
Maç
3.671
Koridor
Tüm Koridorlar
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
13 Eki 2026 UTC

Pyke vs Sona, LoL patch 26.20\'da a moderate bir eşleşme. Sona, 58 oyuna dayalı olarak Pyke\'a karşı 51.7% win rate (+3.4%) ile kazanıyor. Pyke wins the early laning phase while Sona scales better into the late game. Aşağıda Pyke vs Sona eşleşmesi için en iyi Pyke buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.

Pyke Eşleşme Analizi

Bir rakip seçmek ve Pyke'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
Pyke
Pyke
47.4%
VS
Sona
52.6%
Sona

Pyke vs Sona: Kim Kazanır?

Hafif üstünlük: SonaDüşük güven

Pyke bu maçların 47.4% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 35.0% ile 60.1% arasında (95% aralığı).

Beklenen
47.1%
İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Destek)
Eşleşme etkisi
+0.3 puan
Gözlenen eksi beklenen
Örneklem
57 maç
Koridor: Destek
vs yama 26.19
+2.9 puan
Yamalar arası normal dalgalanma içinde

Koridor: Destek · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.20 · 9 Eki – 11 Eki

Öne çıkanlar

  • Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Sona. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Pyke, 57 maçın 47.4% kadarını kazanıyor (95% aralığı 35.0–60.1%).
  • İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Destek) Pyke şampiyonu için 47.1% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
  • Pyke genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Sona şampiyonuna göre ortalama 563 altın önde (15. dakika kaydı olan 57 maç).
  • Pyke oyuncuları Sona karşısında şu seçimi çok daha sık yapıyor: Hazine Avcısı. Diğer maçlarında (Koridor: Destek) 13.8%, burada 29.8%.
Nasıl Hesaplıyoruz

Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.

Bir maç yalnızca Pyke ve Sona karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.

95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.

Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.

"Neler değişiyor" bölümü, Pyke şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).

Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.

Pyke vs Sona Koridor İstatistikleri

PykeSona

15. dakikada

Altın farkı
+563
Pyke önde
95% aralığı: +311 ile +815 arası
XP farkı
−24
Hata payı içinde
95% aralığı: −229 ile +182 arası
CS farkı
+0.5
Hata payı içinde
95% aralığı: −1.8 ile +2.7 arası
2.56
15. dk öncesi öldürmeler
1.12
2.53
15. dk öncesi ölümler
2.95
0.05
15. dk öncesi solo öldürmeler
0.09
7.0%
İlk kan
1.8%

Tüm maç ortalamaları

1.1
CS / dk
1.0
434
Hasar / dk
377
9.978
Altın / oyun
9.229
184
İyileştirme / dk
599
423
Azaltılan Hasar / dk
402
1.0
CC / dk
0.5

Pyke vs Sona Maç Süresine Göre Kazanma Oranı

Pyke şampiyonunun Sona karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.

Yetersiz maç
20 dk altı
3 maç
Yetersiz maç
20–25 dk
11 maç
Yetersiz maç
25–30 dk
17 maç
Yetersiz maç
30–35 dk
15 maç
Yetersiz maç
35+ dk
11 maç
Pyke vs Sona95% aralığıPyke olağan (Destek)

Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Pyke şampiyonunun Sona karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.

Pyke vs Sona Güç Zirveleri

Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.

  1. Koridor (15 dk)PykePyke 15. dk altın: +563
  2. İlk eşyaDengeliPyke: 13.4 dk · Sona: 13.6 dk
  3. 20 dk altı maçlarYetersiz veri
  4. 20–30 dk maçlarYetersiz veri
  5. 30+ dk maçlarYetersiz veri

Pyke vs Sona: Neler Değişiyor

Pyke oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Destek) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.

  • Hazine Avcısı
    Genellikle
    13.8%
    vs Sona
    29.8%
    +16.0 puan
  • Mükemmel Avcı
    Genellikle
    65.6%
    vs Sona
    50.9%
    −14.7 puanBurada kazanma oranı 55.2%
  • Kozmik Sezgi
    Genellikle
    13.7%
    vs Sona
    24.6%
    +10.9 puan
  • İlham
    İlhamİkincil ağaç
    Genellikle
    14.4%
    vs Sona
    24.6%
    +10.1 puan
  • ÇizmeCan İksiriCan İksiriKâhin Merceği
    Çizme + Can İksiri + Can İksiri + Kâhin MerceğiBaşlangıç eşyaları
    Genellikle
    %0,5 altı
    vs Sona
    3.6%
    +3.6 puan

Pyke vs Sona En İyi Build

Olağan Pyke build (Destek)

83.3% kazanma oranı · 12 maç

Rakip: Sona

Eşleşmeye özel build verisi yetersiz: Sona'a karşı 17 Pyke maçından yalnızca 5 tanesinde tam build vardı; bu, bir eşya sırası önermek için çok az. Bunun yerine Pyke'ın standart buildini kullanın.

  • Pyke genellikle ilk olarak Umbra Mızrağı eşyasını tamamlıyor; süre: 13.4 dk (45 maçın medyanı).
  • Sona genellikle ilk olarak Helia'nın Yankıları eşyasını tamamlıyor; süre: 13.6 dk (30 maçın medyanı).
  • Yetenek önceliği: Q > E > W — olağanla aynı.

Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.

Pyke vs Sona En İyi Rünler

Olağan Pyke rünleri (Destek)

Keskin SağanakKeskin Sağanak
Hâkimiyet
Belden AşağıAltıncı HisMükemmel Avcı
Azim
Kemik ZırhGözü Kara
Uyarlanabilir Güç (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

48.6% kazanma oranı · 1.442 maç

Rakip: Sona

Keskin SağanakKeskin Sağanak
Hâkimiyet
Belden AşağıAltıncı HisMükemmel Avcı
Azim
Kemik ZırhGözü Kara
Uyarlanabilir Güç (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

55.0% kazanma oranı · 20 maç

MetaBot Desktop

Pyke draftını Draft Laboratuvarı'nda planla

Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.

  • Tam 5v5 draft tahtası
  • Koridor eşleşme kazanma oranları
  • Seçim ve yasak önerileri
MetaBot Desktop'ta Draft Laboratuvarı

Pyke esleme verileri League of Legends 26.20 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Pyke'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Pyke buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.

Diğer Eşleşmeler: Pyke

Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Pyke vs Sona SSS - Yama 26.20

Pyke vs Sona: Kim kazanır?

Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Sona. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Pyke, 57 maçın 47.4% kadarını kazanıyor (95% aralığı 35.0–60.1%).

Pyke şampiyonunun Sona karşısındaki kazanma oranı nedir?

Şampiyon Pyke, 26.20 yamasında Sona karşısındaki 57 maçın (Koridor: Destek) 47.4% kadarını kazanıyor (95% aralığı 35.0–60.1%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Destek) beklenen oran 47.1%.

Pyke, Sona şampiyonuna karşı counter mı?

Net olarak söylenemez. Şampiyon Pyke, Sona karşısındaki 57 maçın 47.4% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (35.0–60.1%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.

Koridoru kim kazanır: Pyke mi, Sona mi?

Pyke genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Sona şampiyonuna göre ortalama 563 altın önde (15. dakika kaydı olan 57 maç).

Pyke, Sona şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?

Henüz her süre için karar verecek kadar maç yok.

Sona, Pyke karşısında ne zaman en güçlü?

Güncel verilere göre oyunun hiçbir evresinde şampiyon Sona, Pyke karşısında hata payının ötesinde önde değil.

Pyke, Sona karşısında hangi buildi yapmalı?

Eşleşmeye özel bir çekirdek için yeterli maç yok; bu yüzden Pyke şampiyonunun olağan çekirdeğini kullanın (Koridor: Destek): Kibir, Aksiyom Akımı, Umbra Mızrağı. Sona karşısındaki en büyük değişiklik: Çizme + Can İksiri + Can İksiri + Kâhin Merceği (genellikle %0,5 altı, burada 3.6%).

Pyke, Sona karşısında hangi rünleri kullanmalı?

Keskin Sağanak (Hâkimiyet + Azim) — Sona karşısında 20 maçta 55.0%. Sona karşısındaki en büyük değişiklik: Hazine Avcısı (genellikle 13.8%, burada 29.8%).