Quinn - League of Legends Champion
Kazanma Oranı
45.0%
Seçim Oranı
2.4%

Quinnvs Master Yi

FMarksmanAssassin
Yama26.10
Maçlar595,409
KoridorTüm Koridorlar
TierTüm Seviyeler
Son Güncelleme17 May 2026

Quinn vs Master Yi, LoL patch 26.10\'da a decisive bir eşleşme. Master Yi, 97 oyuna dayalı olarak Quinn\'a karşı 60.8% win rate (+21.6%) ile kazanıyor. Master Yi holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Quinn vs Master Yi eşleşmesi için en iyi Quinn buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.

Quinn Matchup Breakdown

Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Quinn performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.

Compare against an opponent
Master Yi - 39.2% win rateMaster Yi(39.2%)
Quinn - 39.2% win rate in this matchup
Quinn
39.2% WR
VS
Master Yi vs Quinn matchup - 60.8% win rate
Master Yi
60.8% WR

Who Wins the Quinn vs Master Yi Matchup?

Master Yi wins the Quinn vs Master Yi matchup
Winner
Master Yi
Matches: 97
39.2%
Win Rate
60.8%
1.2
CS / min
1.4
763
DMG / min
785
13,255
Gold / game
13,850
292
Heal / min
391
498
DMG Mitigated / min
844
0.9
CC / min
0.2
33.3%
Early Game WR
66.7%
42.6%
Late Game WR
57.4%

Quinn vs Master Yi eşleşme özeti

Quinn vs Master Yi eşleşmesi League of Legends dereceli oyununda belirleyici bir eşleşme. Analiz edilen 97 son maça göre, Master Yi 60.8% kazanma oranıyla Quinn'ın 39.2%'sine karşı kazanır ve Master Yi'a 21.6 yüzde puanı avantajı verir. Master Yi her aşamada hakimiyet kurar — erken lane'den geç oyun takım savaşlarına kadar. Bu tutarlı avantaj, Quinn oyuncularının uygun pencereler bulmasını zorlaştırır, bu yüzden takım bağımlı stratejiler ve solo çatışmalardan kaçınmak şarttır. En önemli istatistiksel fark kalabalık kontrolü'da, Quinn 0.7s CC/min ile önde — bu fark takaslar ve çarpışmaların sonucunu güçlü şekilde etkiler. Master Yi bu eşleşmede güçlü bir avantaja sahip. Quinn oyuncuları savunmacı oynamalı, kule altında güvenli farm önceliklendirmeli ve orman baskısı veya Master Yi'nin aşırı uzanmasıyla oluşan fırsatları aramalı. Uzun takaslardan kaçının ve pozisyonlama ve koordinasyonun daha önemli olduğu takım savaşlarını bekleyin. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, bu lane rakibine karşı şampiyon seçim kararları ve oyun içi strateji için önemlidir.

Quinn vs Master Yi Lane Aşaması Analizi

Master Yi League of Legends'ta Quinn'a karşı lane aşamasını kazanır

Master Yi, Quinn'a karşı lane aşamasında favori, 5 anahtar istatistik kategorisinden 4'unu kazanıyor. Master Yi, farm, hasar, altın geliri ve sustain'de avantajlara sahip ve bu eşleşmede daha güçlü lane'ci.

Farm
1.2Quinn
1.4Master Yi
Quinn ve Master Yi bu eşleşmede neredeyse aynı oranlarda farm yapar, sadece 0.1 CS/dk fark var. Hiçbir şampiyon anlamlı bir farm avantajına sahip değil, bu yüzden lane hakimiyeti CS avantajlarından ziyade takaslar ve orman etkileşiminden gelecek.
Hasar
763Quinn
785Master Yi
Quinn ve Master Yi arasında hasar çıktısı neredeyse eşit, sadece 22 DMG/dk fark var. Bu eşleşmedeki dövüşler ham hasar rakamlarından ziyade yetenek zamanlaması ve pozisyonlama ile belirlenir, bu da mekanik beceriyi takaslarda belirleyici faktör yapar.
Ekonomi
13,255Quinn
13,850Master Yi
Master Yi, Quinn'dan maç başına 595 daha fazla altın kazanır, bu kabaca bir ek bileşen eşyasına eşdeğer. Bu ekonomik avantaj daha iyi farm, öldürme katılımı ve hedef kontrolünün bir kombinasyonundan gelir ve Master Yi'a biraz daha hızlı eşya tamamlamaları verir.
Fayda
0.9Quinn
0.2Master Yi
Quinn, Master Yi'dan dakikada 0.7 saniye daha fazla kalabalık kontrolü sağlar, daha iyi gank kurulum potansiyeli ve biraz daha fazla takım savaşı faydası sunar. Bu CC avantajı, Quinn'ın ormancısıyla koordine olmasına ve çarpışmaların temposunu kontrol etmesine yardımcı olur.
Sustain
791Quinn
1,234Master Yi
Master Yi, dakikada 444 daha fazla hasar iyileştirerek ve azaltarak Quinn'ı sustain'de büyük ölçüde geride bırakır. Bu devasa dayanıklılık farkı, Master Yi'ın önemli ceza absorbe edip lane'de kalabildiği anlamına gelirken Quinn geri dönüşe zorlanır. Quinn için erken ağır yaralar inşa etmek şarttır ve sürekli dövüşler yerine patlama takas kalıplarına odaklanmak kritiktir.

Best Quinn Build Against Master Yi

Savaşçı Çizmeleri, Master Yi'a karşı optimal ayakkabı seçimidir ve bu eşleşmede Quinn'ın en çok ihtiyaç duyduğu hareketliliği ve istatistikleri sağlar. Quinn için Master Yi'a karşı en iyi performans gösteren ana eşyalar İtikatsız Hydra, Tahsildar ve Gecenin Kıyısı. Bu kombinasyon, Quinn'a eşleşme için hasar, hayatta kalma ve fayda arasında etkili bir denge verir. Bu yapı, 10 maçta sağlam 50.0% kazanma oranı elde eder ve Master Yi'a karşı güvenilir bir eşya yolu olduğunu kanıtlar. Takım kompozisyonları ve oyun durumuna göre ayarlamalar gerekebilir, ancak bu yapı Quinn vs Master Yi eşleşmesi için en güçlü temeli sağlar.

Early Game vs Late Game

Erken Oyun
Master Yi
66.7%
+33.3% avantaj
Quinn erken oyun kazanma oranıQuinn33.3%
Master Yi erken oyun kazanma oranıMaster Yi66.7%
Geç Oyun
Master Yi
57.4%
+14.8% avantaj
Quinn geç oyun kazanma oranıQuinn42.6%
Master Yi geç oyun kazanma oranıMaster Yi57.4%

Master Yi, etkileyici 66.7% kazanma oranıyla erken oyuna (ilk 15 dakika) hakimiyet kurar — Quinn'a 33.3 yüzde puanı öncülük. Bu tek taraflı erken oyun, Master Yi'ın seviye 1'den itibaren lane'in temposunu dikte edebileceği, takasları, dalga durumunu ve nehir önceliğini kontrol edebileceği anlamına gelir.

Master Yi, 57.4% kazanma oranıyla geç oyunda (25+ dakika) çok üstün — Quinn'ın 14.8 puan üzerinde. Uzun oyunlar, kiti ve ölçeklemesi onları takım savaşları ve hedef kontrolünde baskın bir güç yapan Master Yi'ı güçlü şekilde kayırır.

Master Yi oyunun her aşamasında avantajı elinde tutar ve lane'den geç oyun takım savaşlarına kadar sürekli avantajlı bir eşleşme yapar. Quinn oyuncuları bu eşleşmeyi kazanmak için ölçeklenmeye güvenmek yerine üstün oynamalar, takım bağımlı stratejiler ve yakalamalar aramalı.

Best Quinn Runes Against Master Yi

Hâkimiyet rün ağacı - Quinn vs Master Yi ana rünlerHâkimiyet
Elektrik Ver - Quinn vs Master Yi en iyi rünAni Darbe - Quinn vs Master Yi en iyi rünAcı Hatıra - Quinn vs Master Yi en iyi rünHazine Avcısı - Quinn vs Master Yi en iyi rün
İsabet rün ağacı - Quinn vs Master Yi ikincil rünlerİsabet
Efsane: Çeviklik - Quinn vs Master Yi en iyi rünBiç Devir - Quinn vs Master Yi en iyi rün
100.0% WR

Hâkimiyet ve İsabet rün kurulumu, Quinn'a bu zor eşleşmede Master Yi'a karşı rekabet etmek için en iyi araçları verir ve optimal rün sinerjileriyle istatistiksel dezavantajları telafi eder.


Quinn esleme verileri League of Legends 26.10 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Quinn'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Quinn buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.

League of Legends Yama 26.10'te Quinn eslesmesi kazanma oranlari ve istatistikleri
Rakip
Kazanma oranı
Maçlar
CS/dk
Hasar/dk
Altin/mac
Erken KO
Gec KO
39.18%971.276313,25533.3%42.6%
47.62%845.171011,28155.0%40.9%
35.44%791.472212,43421.2%45.6%
40.51%791.085113,31146.7%36.7%
31.75%631.173711,69034.4%29.0%
41.94%621.177413,24625.9%54.3%
56.45%621.077813,02851.5%62.1%
48.39%621.181913,37556.5%43.6%
47.54%615.798512,18252.0%44.4%
54.39%571.173313,03444.4%63.3%
41.67%485.289611,60648.0%34.8%
57.45%475.686412,14855.6%58.6%
39.13%461.579113,16630.0%46.1%
39.13%461.372913,41037.5%40.0%
53.49%434.71,01813,60542.9%58.6%
41.46%413.583211,94431.3%48.0%
52.50%403.286413,04157.1%50.0%
46.15%391.890113,20511.8%72.7%
26.32%383.763311,20014.3%33.3%
40.54%372.580612,74631.6%50.0%
45.95%370.979312,53255.6%36.8%
44.44%361.593714,96146.1%43.5%
28.57%351.172412,01625.0%31.6%
38.24%344.81,04011,67938.9%37.5%
53.13%321.781913,74060.0%47.1%
43.75%321.184013,51154.5%38.1%
40.00%301.970312,08041.7%38.9%
35.71%281.666113,30025.0%40.0%
64.29%285.190412,09781.8%52.9%
28.57%281.577211,98742.9%14.3%
46.43%285.595911,15825.0%62.5%
53.57%285.787712,26230.0%66.7%
33.33%270.974512,57733.3%33.3%
44.44%275.381611,04246.1%42.9%
34.62%265.181011,40542.9%25.0%
26.92%264.378414,29314.3%31.6%
53.85%265.41,03313,07533.3%64.7%
38.46%266.31,05513,95362.5%27.8%
64.00%255.973710,82046.1%83.3%
60.00%256.088112,70058.3%61.5%
60.00%255.283210,46450.0%66.7%
36.00%251.583615,53233.3%36.8%
44.00%255.290613,16310.0%66.7%
54.17%241.989114,64037.5%62.5%
41.67%245.41,06113,26825.0%50.0%
37.50%240.875711,38938.5%36.4%
45.83%242.989413,8440.0%68.8%
47.83%236.51,00211,73245.5%50.0%
26.09%231.65649,60128.6%22.2%
65.22%234.085814,75525.0%73.7%
52.38%215.581312,70033.3%60.0%
57.14%215.692111,73272.7%40.0%
57.14%213.481111,44763.6%50.0%
55.00%204.797712,34144.4%63.6%
55.00%205.592612,18271.4%46.1%
40.00%200.970511,34150.0%30.0%
31.58%195.493313,15328.6%33.3%
47.37%190.777611,33844.4%50.0%
50.00%184.687313,75528.6%63.6%
33.33%184.495914,56060.0%23.1%
61.11%185.884212,01975.0%50.0%
22.22%183.974711,16725.0%16.7%
47.06%175.988112,96433.3%62.5%
52.94%173.879612,44750.0%54.5%
50.00%163.67619,48154.5%40.0%
56.25%166.41,09814,81133.3%61.5%
50.00%165.671013,53825.0%58.3%
43.75%163.89049,83550.0%33.3%
20.00%155.094910,3570.0%42.9%
40.00%155.585111,41322.2%66.7%
46.67%154.084512,79533.3%55.6%
64.29%145.795314,34883.3%50.0%
64.29%144.599114,12940.0%77.8%
30.77%135.481912,74620.0%37.5%
30.77%136.081410,25928.6%33.3%
61.54%135.388612,36350.0%71.4%
83.33%125.994511,94471.4%100.0%
33.33%125.38099,48816.7%50.0%
16.67%120.865312,99750.0%0.0%
41.67%126.175011,25842.9%40.0%
25.00%121.172813,3430.0%50.0%
45.45%115.088314,20233.3%50.0%
63.64%113.474910,62566.7%60.0%
45.45%114.993812,3300.0%71.4%
45.45%111.368611,07433.3%60.0%
30.00%100.971812,99020.0%40.0%
40.00%106.777911,42050.0%25.0%
70.00%106.094211,57371.4%66.7%
50.00%101.393614,80740.0%60.0%
100.00%105.694113,991100.0%100.0%
55.56%95.695113,40466.7%50.0%
66.67%91.985416,2330.0%66.7%
66.67%95.16889,67285.7%0.0%
55.56%91.074914,7780.0%71.4%
22.22%93.871212,07666.7%0.0%
33.33%95.189912,50625.0%40.0%
37.50%83.773113,612100.0%16.7%
12.50%86.885512,9020.0%16.7%
25.00%81.61,02614,9980.0%28.6%
57.14%71.66789,97750.0%66.7%
42.86%75.38209,90225.0%66.7%
42.86%75.81,22313,9060.0%75.0%
28.57%75.31,00212,6940.0%50.0%
28.57%73.887611,70933.3%25.0%
42.86%75.582612,61850.0%40.0%
57.14%73.174613,560100.0%50.0%
57.14%75.684112,26850.0%66.7%
42.86%75.783614,78333.3%50.0%
33.33%63.790414,4570.0%50.0%
66.67%62.066110,85666.7%66.7%
66.67%64.264710,71975.0%50.0%
33.33%65.91,04017,1250.0%33.3%
66.67%65.984114,94250.0%75.0%
50.00%65.772912,7780.0%75.0%
33.33%64.280513,2730.0%66.7%
66.67%65.61,01517,0650.0%80.0%
60.00%50.965212,889100.0%50.0%
60.00%55.08609,33733.3%100.0%
80.00%56.19259,07266.7%100.0%
80.00%55.58509,55280.0%0.0%
80.00%51.37739,903100.0%66.7%
20.00%52.86589,09133.3%0.0%
40.00%55.298611,68850.0%0.0%
60.00%52.480613,583100.0%33.3%

Get the MetaBot Desktop App

Level up your gameplay with real-time overlays, automatic game detection, and instant stats — all on your desktop.

In-game overlaysAuto game detectionMulti-game supportPersonal dashboard
Download NowFree download
🔍

Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.

Sorun Bildir

Quinn vs Master Yi - Sık Sorulan Sorular

League of Legends'da Quinn Master Yi'a karsi nasil gidiyor?

Master Yi, Quinn vs Master Yi matchupini 60.8% kazanma oraniyla Quinn'in 39.2%'sine karsi kazaniyor, 21.6 yuzde puani fark. Bu veriler patch 26.10'daki 97 son dereceli oyuna dayanmaktadir.

Erken oyunda Quinn Master Yi'a karsi nasil gidiyor?

Erken oyunda, Master Yi Quinn'a karsi 66.7% kazanma oraniyla 33.3%'e karsi avantaja sahiptir. Master Yi oyunculari ilk 15 dakikada agresif tradeler ve dalga kontrolu ile lane avantajlarini zorlamalidir.

Gec oyunda Quinn Master Yi'a karsi nasil gidiyor?

Gec oyunda, Master Yi Quinn vs Master Yi matchupini 57.4% kazanma oraniyla 42.6%'e karsi ele gecirir. Master Yi 25 dakikadan sonra takim savaslari ve hedef catismalarinda daha iyi olceklenir.

Quinn vs Master Yi matchupini kim kazanir?

Master Yi, League of Legends patch 26.10'da 60.8% kazanma oraniyla Quinn'a karsi matchupu kazaniyor. 21.6 yuzde puani avantaji, 97 analiz edilen oyuna dayanarak bu lane matchupinda Master Yi'in significantly favori oldugu anlamina gelir.

Master Yi'a karsi en iyi Quinn buildi nedir?

Master Yi'a karsi en iyi Quinn buildi İtikatsız Hydra, Tahsildar, Gecenin Kıyısı with Savaşçı Çizmeleri icerir. This build achieves a 50.0% win rate in the matchup. Tam esya yolu ve build sirasi icin yukaridaki matchup analizine bakin.

Master Yi'a karsi en iyi Quinn runelari nelerdir?

Master Yi'a karsi en iyi Quinn runelari Hâkimiyet birincil agacini İsabet ikincil ile kullanir. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Quinn vs Master Yi matchup. Yukaridaki matchup karsilastirmasinda tam rune analizine bakin.

Quinn Master Yi'i counter yapar mi?

Hayir, Quinn sadece 39.2% kazanma oraniyla Master Yi'a karsi zorlanir. Master Yi bu matchupta avantaja sahiptir. Quinn oyunculari Master Yi'un lidini en aza indirmek icin guvenli farm yapmaya ve uzun tradelerden kacinmaya odaklanmalidir.

Master Yi'a karsi Quinn'i nasil oynarim?

Master Yi'a karsi Quinn oynarken, dikkatli oynayinn ve Master Yi'un guc zirvelerinden kacinin. Look for jungle assistance and team-dependent plays since Master Yi has the statistical advantage at most stages. Sanslarinizi optimize etmek icin yukaridaki matchup-spesifik build ve runelari kullanin.