
Rivenvs Hwei
Riven vs Hwei, LoL patch 26.10\'da a decisive bir eşleşme. Hwei, 6 oyuna dayalı olarak Riven\'a karşı 83.3% win rate (+66.7%) ile kazanıyor. Hwei holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Riven vs Hwei eşleşmesi için en iyi Riven buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Riven Matchup Breakdown
Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Riven performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.
Who Wins the Riven vs Hwei Matchup?

Riven vs Hwei eşleşme özeti
Riven vs Hwei eşleşmesi League of Legends dereceli oyununda belirleyici bir eşleşme. Analiz edilen 6 son maça göre, Hwei 83.3% kazanma oranıyla Riven'ın 16.7%'sine karşı kazanır ve Hwei'a 66.7 yüzde puanı avantajı verir. Hwei her aşamada hakimiyet kurar — erken lane'den geç oyun takım savaşlarına kadar. Bu tutarlı avantaj, Riven oyuncularının uygun pencereler bulmasını zorlaştırır, bu yüzden takım bağımlı stratejiler ve solo çatışmalardan kaçınmak şarttır. En önemli istatistiksel fark sustain'da, Riven 1,526 HP/min ile önde — bu fark takaslar ve çarpışmaların sonucunu güçlü şekilde etkiler. Hwei bu eşleşmede güçlü bir avantaja sahip. Riven oyuncuları savunmacı oynamalı, kule altında güvenli farm önceliklendirmeli ve orman baskısı veya Hwei'nin aşırı uzanmasıyla oluşan fırsatları aramalı. Uzun takaslardan kaçının ve pozisyonlama ve koordinasyonun daha önemli olduğu takım savaşlarını bekleyin. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, bu lane rakibine karşı şampiyon seçim kararları ve oyun içi strateji için önemlidir.
Riven vs Hwei Lane Aşaması Analizi
Riven, Hwei'a karşı lane aşamasında favori, 5 anahtar istatistik kategorisinden 3'unu kazanıyor. Riven, altın geliri, kalabalık kontrolü ve sustain'de avantajlara sahip ve bu eşleşmede daha güçlü lane'ci.
Best Riven Build Against Hwei
Ebedi Yol, Hwei'a karşı optimal ayakkabı seçimidir ve bu eşleşmede Riven'ın en çok ihtiyaç duyduğu hareketliliği ve istatistikleri sağlar. Riven için Hwei'a karşı en iyi performans gösteren ana eşyalar Aksiyom Akımı, Ölümün Dansı ve Ebedi Açlık. Bu kombinasyon, Riven'a eşleşme için hasar, hayatta kalma ve fayda arasında etkili bir denge verir. Takım kompozisyonları ve oyun durumuna göre ayarlamalar gerekebilir, ancak bu yapı Riven vs Hwei eşleşmesi için en güçlü temeli sağlar.
Early Game vs Late Game
Hwei, etkileyici 100.0% kazanma oranıyla erken oyuna (ilk 15 dakika) hakimiyet kurar — Riven'a 100.0 yüzde puanı öncülük. Bu tek taraflı erken oyun, Hwei'ın seviye 1'den itibaren lane'in temposunu dikte edebileceği, takasları, dalga durumunu ve nehir önceliğini kontrol edebileceği anlamına gelir.
Hwei, 75.0% kazanma oranıyla geç oyunda (25+ dakika) çok üstün — Riven'ın 50.0 puan üzerinde. Uzun oyunlar, kiti ve ölçeklemesi onları takım savaşları ve hedef kontrolünde baskın bir güç yapan Hwei'ı güçlü şekilde kayırır.
Hwei oyunun her aşamasında avantajı elinde tutar ve lane'den geç oyun takım savaşlarına kadar sürekli avantajlı bir eşleşme yapar. Riven oyuncuları bu eşleşmeyi kazanmak için ölçeklenmeye güvenmek yerine üstün oynamalar, takım bağımlı stratejiler ve yakalamalar aramalı.
Best Riven Runes Against Hwei
İsabet ve İlham rün kurulumu, Riven'a bu zor eşleşmede Hwei'a karşı rekabet etmek için en iyi araçları verir ve optimal rün sinerjileriyle istatistiksel dezavantajları telafi eder.
Riven esleme verileri League of Legends 26.10 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Riven'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Riven buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Rakip | Kazanma oranı | Maçlar | CS/dk | Hasar/dk | Altin/mac | Erken KO | Gec KO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 50.45% | 111 | 6.5 | 686 | 11,552 | 45.1% | 55.0% | |
| 56.67% | 90 | 6.6 | 743 | 12,491 | 55.6% | 57.4% | |
| 53.66% | 82 | 6.3 | 633 | 11,118 | 61.5% | 46.5% | |
| 52.00% | 75 | 6.3 | 699 | 11,936 | 52.9% | 51.2% | |
| 45.00% | 60 | 6.3 | 859 | 11,951 | 41.4% | 48.4% | |
| 48.28% | 58 | 6.6 | 584 | 11,685 | 53.9% | 43.8% | |
| 43.64% | 55 | 6.1 | 825 | 11,877 | 34.5% | 53.9% | |
| 61.54% | 52 | 6.8 | 834 | 13,755 | 70.0% | 56.3% | |
| 39.22% | 51 | 6.5 | 709 | 11,747 | 53.9% | 24.0% | |
| 43.14% | 51 | 6.3 | 682 | 11,438 | 52.2% | 35.7% | |
| 38.00% | 50 | 6.2 | 722 | 11,368 | 28.0% | 48.0% | |
| 46.81% | 47 | 6.6 | 683 | 11,168 | 62.5% | 30.4% | |
| 53.33% | 45 | 6.3 | 697 | 12,683 | 42.1% | 61.5% | |
| 57.14% | 42 | 6.3 | 684 | 12,298 | 53.3% | 59.3% | |
| 56.10% | 41 | 6.9 | 972 | 14,098 | 50.0% | 59.3% | |
| 42.50% | 40 | 6.2 | 588 | 11,920 | 47.1% | 39.1% | |
| 51.28% | 39 | 6.4 | 845 | 13,122 | 44.4% | 57.1% | |
| 54.05% | 37 | 6.9 | 782 | 12,647 | 61.1% | 47.4% | |
| 54.05% | 37 | 6.3 | 797 | 11,690 | 42.1% | 66.7% | |
| 40.54% | 37 | 6.1 | 549 | 10,722 | 35.3% | 45.0% | |
| 50.00% | 36 | 6.6 | 703 | 11,547 | 41.2% | 57.9% | |
| 36.11% | 36 | 6.3 | 720 | 11,970 | 31.3% | 40.0% | |
| 67.65% | 34 | 6.8 | 730 | 12,379 | 56.3% | 77.8% | |
| 42.42% | 33 | 6.0 | 757 | 12,338 | 47.1% | 37.5% | |
| 45.16% | 31 | 6.8 | 683 | 10,996 | 35.7% | 52.9% | |
| 50.00% | 30 | 6.0 | 659 | 11,553 | 46.1% | 52.9% | |
| 48.28% | 29 | 6.5 | 970 | 12,759 | 27.3% | 61.1% | |
| 48.28% | 29 | 6.5 | 728 | 11,135 | 57.9% | 30.0% | |
| 39.29% | 28 | 6.1 | 693 | 10,756 | 26.7% | 53.9% | |
| 37.04% | 27 | 6.2 | 762 | 10,834 | 33.3% | 40.0% | |
| 48.15% | 27 | 6.3 | 705 | 12,730 | 41.7% | 53.3% | |
| 46.15% | 26 | 5.8 | 752 | 11,674 | 38.5% | 53.9% | |
| 41.67% | 24 | 7.4 | 741 | 12,011 | 54.5% | 30.8% | |
| 50.00% | 24 | 6.2 | 843 | 11,785 | 50.0% | 50.0% | |
| 34.78% | 23 | 6.5 | 726 | 12,401 | 42.9% | 31.3% | |
| 52.17% | 23 | 6.8 | 742 | 12,613 | 30.0% | 69.2% | |
| 36.36% | 22 | 6.0 | 824 | 11,600 | 33.3% | 40.0% | |
| 50.00% | 22 | 6.7 | 642 | 12,978 | 54.5% | 45.5% | |
| 50.00% | 20 | 4.3 | 528 | 10,940 | 70.0% | 30.0% | |
| 55.00% | 20 | 6.2 | 530 | 10,777 | 45.5% | 66.7% | |
| 65.00% | 20 | 5.9 | 733 | 12,040 | 54.5% | 77.8% | |
| 45.00% | 20 | 5.7 | 569 | 11,892 | 28.6% | 53.9% | |
| 68.42% | 19 | 6.3 | 714 | 13,040 | 71.4% | 66.7% | |
| 44.44% | 18 | 5.7 | 702 | 10,970 | 33.3% | 55.6% | |
| 22.22% | 18 | 6.5 | 817 | 11,642 | 11.1% | 33.3% | |
| 52.94% | 17 | 4.7 | 892 | 12,710 | 28.6% | 70.0% | |
| 47.06% | 17 | 6.6 | 846 | 12,823 | 33.3% | 54.5% | |
| 58.82% | 17 | 6.0 | 773 | 10,622 | 63.6% | 50.0% | |
| 41.18% | 17 | 6.5 | 735 | 11,907 | 42.9% | 40.0% | |
| 70.59% | 17 | 6.6 | 853 | 11,500 | 60.0% | 85.7% | |
| 50.00% | 16 | 5.8 | 643 | 13,633 | 0.0% | 53.3% | |
| 68.75% | 16 | 6.4 | 862 | 12,305 | 70.0% | 66.7% | |
| 50.00% | 16 | 5.9 | 620 | 12,017 | 25.0% | 58.3% | |
| 60.00% | 15 | 7.0 | 548 | 10,444 | 66.7% | 50.0% | |
| 53.33% | 15 | 4.4 | 773 | 11,576 | 28.6% | 75.0% | |
| 60.00% | 15 | 6.9 | 800 | 12,600 | 50.0% | 66.7% | |
| 40.00% | 15 | 6.0 | 706 | 11,454 | 42.9% | 37.5% | |
| 35.71% | 14 | 6.7 | 783 | 14,631 | 50.0% | 33.3% | |
| 50.00% | 14 | 6.0 | 583 | 10,764 | 55.6% | 40.0% | |
| 42.86% | 14 | 5.8 | 770 | 11,494 | 37.5% | 50.0% | |
| 46.15% | 13 | 6.1 | 639 | 13,617 | 0.0% | 60.0% | |
| 54.55% | 11 | 6.2 | 761 | 14,232 | 50.0% | 57.1% | |
| 63.64% | 11 | 7.4 | 1,016 | 11,844 | 62.5% | 66.7% | |
| 20.00% | 10 | 5.8 | 665 | 11,118 | 14.3% | 33.3% | |
| 30.00% | 10 | 4.9 | 861 | 12,003 | 25.0% | 33.3% | |
| 70.00% | 10 | 6.7 | 929 | 15,441 | 100.0% | 57.1% | |
| 40.00% | 10 | 4.9 | 736 | 11,224 | 40.0% | 40.0% | |
| 60.00% | 10 | 5.9 | 765 | 13,218 | 66.7% | 50.0% | |
| 40.00% | 10 | 3.0 | 724 | 14,118 | 25.0% | 50.0% | |
| 55.56% | 9 | 5.7 | 574 | 11,500 | 33.3% | 66.7% | |
| 55.56% | 9 | 5.9 | 542 | 10,968 | 75.0% | 40.0% | |
| 44.44% | 9 | 7.1 | 495 | 11,904 | 75.0% | 20.0% | |
| 44.44% | 9 | 5.1 | 561 | 12,505 | 33.3% | 50.0% | |
| 87.50% | 8 | 7.0 | 904 | 11,972 | 100.0% | 80.0% | |
| 50.00% | 8 | 1.3 | 603 | 12,781 | 25.0% | 75.0% | |
| 50.00% | 8 | 4.3 | 754 | 13,256 | 50.0% | 50.0% | |
| 62.50% | 8 | 6.5 | 620 | 9,654 | 66.7% | 50.0% | |
| 25.00% | 8 | 6.5 | 764 | 14,921 | 33.3% | 20.0% | |
| 37.50% | 8 | 5.9 | 569 | 10,203 | 0.0% | 75.0% | |
| 50.00% | 8 | 5.8 | 704 | 14,361 | 66.7% | 40.0% | |
| 25.00% | 8 | 6.5 | 804 | 12,700 | 20.0% | 33.3% | |
| 57.14% | 7 | 3.5 | 619 | 14,164 | 0.0% | 80.0% | |
| 14.29% | 7 | 6.6 | 663 | 10,985 | 0.0% | 25.0% | |
| 42.86% | 7 | 6.0 | 589 | 12,101 | 33.3% | 50.0% | |
| 57.14% | 7 | 5.5 | 798 | 13,211 | 75.0% | 33.3% | |
| 57.14% | 7 | 5.5 | 655 | 11,518 | 50.0% | 100.0% | |
| 85.71% | 7 | 6.3 | 964 | 11,488 | 100.0% | 66.7% | |
| 83.33% | 6 | 5.9 | 634 | 12,607 | 50.0% | 100.0% | |
| 66.67% | 6 | 5.5 | 828 | 14,405 | 100.0% | 60.0% | |
| 16.67% | 6 | 6.8 | 703 | 14,184 | 0.0% | 25.0% | |
| 66.67% | 6 | 6.9 | 866 | 13,694 | 0.0% | 100.0% | |
| 50.00% | 6 | 5.8 | 866 | 12,588 | 50.0% | 50.0% | |
| 40.00% | 5 | 7.0 | 704 | 13,512 | 50.0% | 33.3% | |
| 20.00% | 5 | 5.6 | 651 | 10,656 | 25.0% | 0.0% | |
| 60.00% | 5 | 4.5 | 687 | 10,360 | 75.0% | 0.0% | |
| 40.00% | 5 | 6.0 | 495 | 12,650 | 33.3% | 50.0% | |
| 100.00% | 5 | 9.5 | 1,174 | 11,372 | 100.0% | 0.0% | |
| 40.00% | 5 | 2.4 | 535 | 11,112 | 0.0% | 50.0% | |
| 100.00% | 5 | 6.9 | 1,125 | 15,451 | 100.0% | 100.0% | |
| 20.00% | 5 | 6.0 | 1,057 | 13,859 | 0.0% | 33.3% | |
| 40.00% | 5 | 4.5 | 542 | 12,810 | 0.0% | 40.0% | |
| 60.00% | 5 | 4.5 | 772 | 14,961 | 66.7% | 50.0% | |
| 80.00% | 5 | 3.8 | 890 | 10,935 | 66.7% | 100.0% | |
Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.
Riven vs Hwei - Sık Sorulan Sorular
League of Legends'da Riven Hwei'a karsi nasil gidiyor?
Hwei, Riven vs Hwei matchupini 83.3% kazanma oraniyla Riven'in 16.7%'sine karsi kazaniyor, 66.7 yuzde puani fark. Bu veriler patch 26.10'daki 6 son dereceli oyuna dayanmaktadir.
Erken oyunda Riven Hwei'a karsi nasil gidiyor?
Erken oyunda, Hwei Riven'a karsi 100.0% kazanma oraniyla 0.0%'e karsi avantaja sahiptir. Hwei oyunculari ilk 15 dakikada agresif tradeler ve dalga kontrolu ile lane avantajlarini zorlamalidir.
Gec oyunda Riven Hwei'a karsi nasil gidiyor?
Gec oyunda, Hwei Riven vs Hwei matchupini 75.0% kazanma oraniyla 25.0%'e karsi ele gecirir. Hwei 25 dakikadan sonra takim savaslari ve hedef catismalarinda daha iyi olceklenir.
Riven vs Hwei matchupini kim kazanir?
Hwei, League of Legends patch 26.10'da 83.3% kazanma oraniyla Riven'a karsi matchupu kazaniyor. 66.7 yuzde puani avantaji, 6 analiz edilen oyuna dayanarak bu lane matchupinda Hwei'in significantly favori oldugu anlamina gelir.
Hwei'a karsi en iyi Riven buildi nedir?
Hwei'a karsi en iyi Riven buildi Aksiyom Akımı, Ölümün Dansı, Ebedi Açlık with Ebedi Yol icerir. Tam esya yolu ve build sirasi icin yukaridaki matchup analizine bakin.
Hwei'a karsi en iyi Riven runelari nelerdir?
Hwei'a karsi en iyi Riven runelari İsabet birincil agacini İlham ikincil ile kullanir. This rune setup achieves a 25.0% win rate in the Riven vs Hwei matchup. Yukaridaki matchup karsilastirmasinda tam rune analizine bakin.
Riven Hwei'i counter yapar mi?
Hayir, Riven sadece 16.7% kazanma oraniyla Hwei'a karsi zorlanir. Hwei bu matchupta avantaja sahiptir. Riven oyunculari Hwei'un lidini en aza indirmek icin guvenli farm yapmaya ve uzun tradelerden kacinmaya odaklanmalidir.
Hwei'a karsi Riven'i nasil oynarim?
Hwei'a karsi Riven oynarken, dikkatli oynayinn ve Hwei'un guc zirvelerinden kacinin. Look for jungle assistance and team-dependent plays since Hwei has the statistical advantage at most stages. Sanslarinizi optimize etmek icin yukaridaki matchup-spesifik build ve runelari kullanin.