Shaco, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
49.7%
Seçim Oranı
3.5%
Yasaklanma Oranı
22.9%

Shaco vs Rengar

Shaco Tier CSuikastçı
Yama
26.20
Maç
4.560
Koridor
Tüm Koridorlar
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
13 Eki 2026 UTC

Shaco vs Rengar, LoL patch 26.20\'da a moderate bir eşleşme. Shaco, 68 oyuna dayalı olarak Rengar\'a karşı 51.5% win rate (+2.9%) ile kazanıyor. Shaco holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Shaco vs Rengar eşleşmesi için en iyi Shaco buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.

Shaco Eşleşme Analizi

Bir rakip seçmek ve Shaco'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
Shaco
Shaco
50.0%
VS
Rengar
50.0%
Rengar

Shaco vs Rengar: Kim Kazanır?

Dengeli eşleşmeDüşük güven

Shaco bu maçların 50.0% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 38.3% ile 61.7% arasında (95% aralığı).

Beklenen
49.6%
İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orman)
Eşleşme etkisi
+0.4 puan
Gözlenen eksi beklenen
Örneklem
66 maç
Koridor: Orman
vs yama 26.19
+2.2 puan
Yamalar arası normal dalgalanma içinde

Koridor: Orman · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.20 · 10 Eki – 11 Eki

Öne çıkanlar

  • Shaco vs Rengar dengeli bir eşleşme: şampiyon Shaco, 66 maçın 50.0% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (38.3–61.7%) 50% değerini rahatça içeriyor.
  • İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Orman) Shaco şampiyonu için 49.6% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
  • Rengar genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Shaco şampiyonuna göre ortalama 302 altın önde (15. dakika kaydı olan 65 maç).
  • Shaco oyuncuları Rengar karşısında şu seçimi çok daha seyrek yapıyor: Acı Hatıra. Diğer maçlarında (Koridor: Orman) 61.3%, burada 48.5%.
Nasıl Hesaplıyoruz

Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.

Bir maç yalnızca Shaco ve Rengar karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.

95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.

Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.

"Neler değişiyor" bölümü, Shaco şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).

Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.

Shaco vs Rengar Koridor İstatistikleri

ShacoRengar

15. dakikada

Altın farkı
−302
Rengar önde
95% aralığı: −562 ile −42 arası
XP farkı
−440
Rengar önde
95% aralığı: −709 ile −172 arası
CS farkı
−9.0
Rengar önde
95% aralığı: −14.8 ile −3.3 arası
3.31
15. dk öncesi öldürmeler
3.66
2.11
15. dk öncesi ölümler
2.26
0.15
15. dk öncesi solo öldürmeler
0.35
10.6%
İlk kan
7.6%

Tüm maç ortalamaları

0.8
CS / dk
1.1
633
Hasar / dk
771
12.922
Altın / oyun
14.225
266
İyileştirme / dk
457
397
Azaltılan Hasar / dk
573
0.7
CC / dk
0.4

Shaco vs Rengar Maç Süresine Göre Kazanma Oranı

Shaco şampiyonunun Rengar karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.

Yetersiz maç
20 dk altı
6 maç
Yetersiz maç
20–25 dk
7 maç
Yetersiz maç
25–30 dk
17 maç
Yetersiz maç
30–35 dk
21 maç
Yetersiz maç
35+ dk
15 maç
Shaco vs Rengar95% aralığıShaco olağan (Orman)

Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Shaco şampiyonunun Rengar karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.

Shaco vs Rengar Güç Zirveleri

Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.

  1. Koridor (15 dk)RengarShaco 15. dk altın: −302
  2. İlk eşyaDengeliShaco: 0.1 dk · Rengar: 0.1 dk
  3. 20 dk altı maçlarYetersiz veri
  4. 20–30 dk maçlarYetersiz veri
  5. 30+ dk maçlarYetersiz veri

Shaco vs Rengar: Neler Değişiyor

Shaco oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Orman) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.

Shaco vs Rengar En İyi Build

Olağan Shaco build (Orman)

81.0% kazanma oranı · 21 maç

Rakip: Rengar

Eşleşmeye özel build verisi yetersiz: Rengar'a karşı 42 Shaco maçından yalnızca 4 tanesinde tam build vardı; bu, bir eşya sırası önermek için çok az. Bunun yerine Shaco'ın standart buildini kullanın.

  • Shaco genellikle ilk olarak Yelgezer Yavrusu eşyasını tamamlıyor; süre: 0.1 dk (38 maçın medyanı).
  • Rengar genellikle ilk olarak Yelgezer Yavrusu eşyasını tamamlıyor; süre: 0.1 dk (54 maçın medyanı).
  • Yetenek önceliği: genellikle E > Q > W; Rengar karşısında W > E > Q.

Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.

Shaco vs Rengar En İyi Rünler

Olağan Shaco rünleri (Orman)

Sihirli YıldızSihirli Yıldız
Büyücülük
Aksiyom ÜstadıYücelikYaklaşan Fırtına
İsabet
Efsane: HızBiç Devir
Yetenek Hızı (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

56.5% kazanma oranı · 322 maç

Rakip: Rengar

Keskin SağanakKeskin Sağanak
Hâkimiyet
Ani DarbeAcı Hatıraİnsafsız Avcı
İsabet
Son DarbeEfsane: Çeviklik
Saldırı Hızı (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

30.0% kazanma oranı · 20 maç

MetaBot Desktop

Shaco draftını Draft Laboratuvarı'nda planla

Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.

  • Tam 5v5 draft tahtası
  • Koridor eşleşme kazanma oranları
  • Seçim ve yasak önerileri
MetaBot Desktop'ta Draft Laboratuvarı

Shaco esleme verileri League of Legends 26.20 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Shaco'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Shaco buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.

Diğer Eşleşmeler: Shaco

Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Shaco vs Rengar SSS - Yama 26.20

Shaco vs Rengar: Kim kazanır?

Shaco vs Rengar dengeli bir eşleşme: şampiyon Shaco, 66 maçın 50.0% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (38.3–61.7%) 50% değerini rahatça içeriyor.

Shaco şampiyonunun Rengar karşısındaki kazanma oranı nedir?

Şampiyon Shaco, 26.20 yamasında Rengar karşısındaki 66 maçın (Koridor: Orman) 50.0% kadarını kazanıyor (95% aralığı 38.3–61.7%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orman) beklenen oran 49.6%.

Shaco, Rengar şampiyonuna karşı counter mı?

Net olarak söylenemez. Şampiyon Shaco, Rengar karşısındaki 66 maçın 50.0% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (38.3–61.7%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.

Koridoru kim kazanır: Shaco mi, Rengar mi?

Rengar genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Shaco şampiyonuna göre ortalama 302 altın önde (15. dakika kaydı olan 65 maç).

Shaco, Rengar şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?

Henüz her süre için karar verecek kadar maç yok.

Rengar, Shaco karşısında ne zaman en güçlü?

Şampiyon Rengar şu evrelerde ölçülebilir biçimde önde: Koridor (15 dk).

Shaco, Rengar karşısında hangi buildi yapmalı?

Eşleşmeye özel bir çekirdek için yeterli maç yok; bu yüzden Shaco şampiyonunun olağan çekirdeğini kullanın (Koridor: Orman): Liandry'nin Eziyeti, İmparatorun Fermanı, Mejai'nin Ruhyiyeni. Rengar karşısındaki en büyük değişiklik: Zhonya'nın Kumsaati (genellikle 3.3%, burada 9.1%).

Shaco, Rengar karşısında hangi rünleri kullanmalı?

Keskin Sağanak (Hâkimiyet + İsabet) — Rengar karşısında 20 maçta 30.0%. Rengar karşısındaki en büyük değişiklik: Acı Hatıra (genellikle 61.3%, burada 48.5%).