Sion, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
50.9%
Seçim Oranı
2.3%
Yasaklanma Oranı
0.8%

Sion Sinerjiler ve En İyi Takım Arkadaşları

Sion Tier BTankDövüşçü
Yama
26.21
Maç
4.602
Koridor
Tüm Koridorlar
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
3 Kas 2026 UTC

Yama 26.21'da Sion kiminle kazanıyor: her roldeki her takım arkadaşı, iki şampiyonun tek başına kazandığına göre ölçülür; böylece güçlü bir ikili iki güçlü şampiyon değil, gerçek sinerjidir.

En iyi destek
Pyke%56,0 · 100 maç
En iyi orta koridorcu
Zed%58,0 · 100 maç
En iyi ADC
Smolder%61,9 · 84 maç

Sion Sinerjileri - Yama 26.21

101 takım arkadaşı eşleşmesi ölçüldü

Sion (Üst) en çok orta koridorcu Zed (%58,0, beklenenin +9,1 üstü) ve destek Pyke (%56,0, +8,7) ile kazanıyor. En zayıf eşleşme %40,8 ile destek Karma; beklenenin 9,0 puan altında.

Sion için en iyi ormancılar

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Diana62.3%+12.661
Lillia59.8%+7.392
Warwick58.7%+5.6121
Lee Sin48.4%+2.9215
Amumu63.3%+9.549
Evelynn59.3%+7.854

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Qiyana35.5%−8.0107
Viego44.6%−5.0130
Wukong49.1%−5.0116

Sion için en iyi destekler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Pantheon61.4%+12.270
Tahm Kench63.3%+12.749
Pyke56.0%+8.7100
Lux55.0%+5.2220
Morgana57.4%+7.0108
Senna58.1%+6.493

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Vel'Koz36.1%−14.561
Karma40.8%−9.098
Thresh46.6%−4.8204

Sion ile en iyi orta koridorcular

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Zed58.0%+9.1100
Yasuo57.6%+6.5151
Akali53.5%+4.5157
Vex59.7%+8.067
Viktor56.3%+7.471
LeBlanc56.0%+6.184

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Lissandra35.0%−15.360
Galio35.9%−13.864
Lux42.3%−10.978

Sion için en iyi ADC'ler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Smolder61.9%+9.184
Vayne55.8%+5.7120
Caitlyn52.0%+2.2275
Kai'Sa52.4%+2.3248
Jinx53.5%+1.7230
Ezreal47.8%+2.2157

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Sivir37.9%−13.858
Jhin48.0%−2.0279
Draven40.3%−7.172

Sion için en güçlü ve en zayıf eşleşmeler

  • Zed · orta koridorcu+9.1
  • Pyke · destek+8.7
  • Smolder · ADC+9.1
  • Ahri · orta koridorcu−7.2
  • Qiyana · ormancı−8.0
  • Karma · destek−9.0

Sion için en iyi ADC'ler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Caitlyn58.7%+6.246
Kai'Sa53.7%+0.941

En zayıf eşleşmeler

Takım arkadaşıKazanma OranıSinerjiMaç
Miss Fortune50.0%−4.440

Sinerji, o takım arkadaşıyla oynanan maçlardaki kazanma oranından, iki şampiyonun kendi rollerindeki kazanma oranlarına göre birlikte ulaşması beklenen oranın (log5) çıkarılmasıyla bulunur. Listeler her sinerjinin %95 aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece küçük bir örneklem sırf şansla listenin başına geçemez.

Sion Takım Sinerjisi Hesaplayıcı

Takım arkadaşlarını seç

Her birinin Sion (Üst) kazanma oranını nasıl değiştirdiğini ve tüm takım için tahmini görmek üzere takım arkadaşlarını seç.

Tahmini kazanma oranı50,2%En az bir takım arkadaşı seç

Bu bir tahmindir: her eşleşmenin ölçülen sinerjisini olasılık ölçeğinde toplar ve eşleşmelerin birbirinden bağımsız olduğunu varsayar. Gerçek takımlar rakip seçimlere ve oyunculara da bağlıdır.

🔍

Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.

Sorun Bildir

Sion Sinerji SSS - Yama 26.21

Sion için en iyi destek kim?

Pyke. Sion (Üst), destek Pyke ile oynanan 100 dereceli maçın %56,0'ini kazanıyor; bu, iki şampiyonun ayrı ayrı kazandığından 8,7 puan fazla. Diğer güçlü seçenekler: Pantheon, Lux.

Sion için en iyi orta koridorcu kim?

Zed. Sion (Üst), orta koridorcu Zed ile oynanan 100 dereceli maçın %58,0'ini kazanıyor; bu, iki şampiyonun ayrı ayrı kazandığından 9,1 puan fazla. Diğer güçlü seçenekler: Yasuo, Akali.

Sion hangi şampiyonlarla sinerji yapar?

Bu yamada Sion (Üst) en büyük artışı Zed (orta koridorcu, %58,0), Pyke (destek, %56,0), Smolder (ADC, %61,9) ile alıyor.

Sion ile hangi takım arkadaşları kötü?

Sion (Üst) en kötü sonuçları Karma (destek, %40,8), Qiyana (ormancı, %35,5), Ahri (orta koridorcu, %43,6) ile alıyor; her biri iki şampiyonun tek başına kazandığının altında.

Sinerji nasıl hesaplanıyor?

Bu yamadaki tek/çift ve esnek dereceli maçlardan: iki şampiyon aynı takımdayken kazanma oranı, eksi her şampiyonun kendi rolündeki kazanma oranından beklenen oran. Pozitif değer, ikilinin bireysel gücünün açıklayabileceğinden daha fazla birlikte kazandığı anlamına gelir. Bir eşleşmenin listelenmesi için en az 40 maç gerekir.