Soraka, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
51.9%
Seçim Oranı
1.9%
Yasaklanma Oranı
3.1%

Soraka vs Swain

Soraka Tier ADestekBüyücü
Yama
26.21
Maç
3.793
Koridor
Tüm Koridorlar
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
3 Kas 2026 UTC

Soraka vs Swain, LoL patch 26.21\'da a decisive bir eşleşme. Swain, 109 oyuna dayalı olarak Soraka\'a karşı 53.2% win rate (+6.4%) ile kazanıyor. Swain holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Soraka vs Swain eşleşmesi için en iyi Soraka buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.

Soraka Eşleşme Analizi

Bir rakip seçmek ve Soraka'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
Soraka
Soraka
45.7%
VS
Swain
54.3%
Swain

Soraka vs Swain: Kim Kazanır?

Hafif üstünlük: SwainDüşük güven

Soraka bu maçların 45.7% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 36.5% ile 55.2% arasında (95% aralığı).

Beklenen
52.3%
İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Destek)
Eşleşme etkisi
−6.6 puan
Gözlenen eksi beklenen
Örneklem
105 maç
Koridor: Destek
vs yama 26.20
−13.9 puan
Son yamadan bu yana gerçek bir değişim

Koridor: Destek · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.21 · 27 Eki – 3 Kas

Öne çıkanlar

  • Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Swain. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Soraka, 105 maçın 45.7% kadarını kazanıyor (95% aralığı 36.5–55.2%).
  • İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Destek) Soraka şampiyonu için 52.3% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
  • Swain genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Soraka şampiyonuna göre ortalama 345 altın önde (15. dakika kaydı olan 104 maç).
  • Soraka oyuncuları Swain karşısında şu seçimi çok daha seyrek yapıyor: Azim. Diğer maçlarında (Koridor: Destek) 68.3%, burada 59.0%.
Nasıl Hesaplıyoruz

Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.

Bir maç yalnızca Soraka ve Swain karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.

95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.

Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.

"Neler değişiyor" bölümü, Soraka şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).

Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.

Soraka vs Swain Koridor İstatistikleri

SorakaSwain

15. dakikada

Altın farkı
−345
Swain önde
95% aralığı: −505 ile −185 arası
XP farkı
−67
Hata payı içinde
95% aralığı: −225 ile +90 arası
CS farkı
−7.0
Swain önde
95% aralığı: −8.8 ile −5.1 arası
0.73
15. dk öncesi öldürmeler
1.72
2.57
15. dk öncesi ölümler
2.83
0.05
15. dk öncesi solo öldürmeler
0.19
3.8%
İlk kan
7.6%

Tüm maç ortalamaları

0.9
CS / dk
1.8
233
Hasar / dk
717
8.592
Altın / oyun
10.020
886
İyileştirme / dk
372
307
Azaltılan Hasar / dk
612
1.4
CC / dk
1.7

Soraka vs Swain Maç Süresine Göre Kazanma Oranı

Soraka şampiyonunun Swain karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.

Yetersiz maç
20 dk altı
9 maç
Yetersiz maç
20–25 dk
19 maç
57.1%
25–30 dk
28 maç
33.3%
30–35 dk
27 maç
Yetersiz maç
35+ dk
22 maç
Soraka vs Swain95% aralığıSoraka olağan (Destek)

Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Soraka şampiyonunun Swain karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.

Soraka vs Swain Güç Zirveleri

Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.

  1. Koridor (15 dk)SwainSoraka 15. dk altın: −345
  2. İlk eşyaSorakaSoraka: 12.3 dk · Swain: 13.6 dk
  3. 20 dk altı maçlarYetersiz veri
  4. 20–30 dk maçlarDengeliSoraka: 47 maçta kazanma oranı 48.9%
  5. 30+ dk maçlarDengeliSoraka: 49 maçta kazanma oranı 42.9%

Soraka vs Swain: Neler Değişiyor

Soraka oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Destek) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.

  • Azim
    Azimİkincil ağaç
    Genellikle
    68.3%
    vs Swain
    59.0%
    −9.2 puanBurada kazanma oranı 48.4%
  • Dinçleştirici Aytaşı
    Genellikle
    88.4%
    vs Swain
    80.0%
    −8.4 puanBurada kazanma oranı 46.4%
  • Ölçeklenen Can (esnek)
    Ölçeklenen Can (esnek)İstatistik parçası
    Genellikle
    5.4%
    vs Swain
    11.4%
    +6.0 puan
  • Bulut Pelerini
    Genellikle
    3.3%
    vs Swain
    7.6%
    +4.3 puan
  • Q > E > W
    Q > E > W yetenek sırasıYetenek önceliği
    Genellikle
    %0,5 altı
    vs Swain
    3.8%
    +3.8 puan
  • Can İksiriGörünmez Totem
    Can İksiri + Görünmez TotemBaşlangıç eşyaları
    Genellikle
    1.5%
    vs Swain
    4.9%
    +3.4 puan
  • Kan Tadı
    Genellikle
    0.7%
    vs Swain
    3.8%
    +3.1 puan

Soraka vs Swain En İyi Build

Olağan Soraka build (Destek)

72.2% kazanma oranı · 54 maç

Rakip: Swain

Eşleşmeye özel build verisi yetersiz: Swain'a karşı 38 Soraka maçından yalnızca 8 tanesinde tam build vardı; bu, bir eşya sırası önermek için çok az. Bunun yerine Soraka'ın standart buildini kullanın.

  • Soraka genellikle ilk olarak Dinçleştirici Aytaşı eşyasını tamamlıyor; süre: 12.3 dk (78 maçın medyanı).
  • Swain genellikle ilk olarak Rylai'nin Kristal Asası eşyasını tamamlıyor; süre: 13.6 dk (55 maçın medyanı).
  • Yetenek önceliği: W > Q > E — olağanla aynı.

Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.

Soraka vs Swain En İyi Rünler

Olağan Soraka rünleri (Destek)

MuhafızMuhafız
Azim
Yaşam KaynağıKemik ZırhCanlandır
Büyücülük
Aksiyom ÜstadıSürat
Uyarlanabilir Güç (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

73.3% kazanma oranı · 30 maç

Rakip: Swain

Aery'yi ÇağırAery'yi Çağır
Büyücülük
Mana Akışı YüzüğüYücelikKızart
Azim
Kemik ZırhCanlandır
Uyarlanabilir Güç (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

53.8% kazanma oranı · 39 maç

MetaBot Desktop

Soraka draftını Draft Laboratuvarı'nda planla

Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.

  • Tam 5v5 draft tahtası
  • Koridor eşleşme kazanma oranları
  • Seçim ve yasak önerileri
MetaBot Desktop'ta Draft Laboratuvarı

Soraka esleme verileri League of Legends 26.21 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Soraka'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Soraka buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.

Diğer Eşleşmeler: Soraka

Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.

🔍

Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.

Sorun Bildir

Soraka vs Swain SSS - Yama 26.21

Soraka vs Swain: Kim kazanır?

Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Swain. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Soraka, 105 maçın 45.7% kadarını kazanıyor (95% aralığı 36.5–55.2%).

Soraka şampiyonunun Swain karşısındaki kazanma oranı nedir?

Şampiyon Soraka, 26.21 yamasında Swain karşısındaki 105 maçın (Koridor: Destek) 45.7% kadarını kazanıyor (95% aralığı 36.5–55.2%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Destek) beklenen oran 52.3%.

Soraka, Swain şampiyonuna karşı counter mı?

Net olarak söylenemez. Şampiyon Soraka, Swain karşısındaki 105 maçın 45.7% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (36.5–55.2%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.

Koridoru kim kazanır: Soraka mi, Swain mi?

Swain genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Soraka şampiyonuna göre ortalama 345 altın önde (15. dakika kaydı olan 104 maç).

Soraka, Swain şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?

Henüz her süre için karar verecek kadar maç yok.

Swain, Soraka karşısında ne zaman en güçlü?

Şampiyon Swain şu evrelerde ölçülebilir biçimde önde: Koridor (15 dk).

Soraka, Swain karşısında hangi buildi yapmalı?

Eşleşmeye özel bir çekirdek için yeterli maç yok; bu yüzden Soraka şampiyonunun olağan çekirdeğini kullanın (Koridor: Destek): Şafağın Özü, Dinçleştirici Aytaşı, Mikael'in Lütfu. Swain karşısındaki en büyük değişiklik: Dinçleştirici Aytaşı (genellikle 88.4%, burada 80.0%).

Soraka, Swain karşısında hangi rünleri kullanmalı?

Aery'yi Çağır (Büyücülük + Azim) — Swain karşısında 39 maçta 53.8%. Swain karşısındaki en büyük değişiklik: Azim (genellikle 68.3%, burada 59.0%).