Sylas, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
47.9%
Seçim Oranı
7.6%
Yasaklanma Oranı
10.6%

Sylas vs Lux

Sylas Tier FBüyücüSuikastçı
Yama
26.21
Maç
15.146
Koridor
Tüm Koridorlar
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
3 Kas 2026 UTC

Sylas vs Lux, LoL patch 26.21\'da a decisive bir eşleşme. Lux, 253 oyuna dayalı olarak Sylas\'a karşı 58.5% win rate (+17.0%) ile kazanıyor. Lux holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Sylas vs Lux eşleşmesi için en iyi Sylas buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.

Sylas Eşleşme Analizi

Bir rakip seçmek ve Sylas'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
Sylas
Sylas
39.2%
VS
Lux
60.8%
Lux

Sylas vs Lux: Kim Kazanır?

Favori: LuxOrta güven

Sylas bu maçların 39.2% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 32.9% ile 46.0% arasında (95% aralığı).

Beklenen
45.2%
İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orta)
Eşleşme etkisi
−6.0 puan
Gözlenen eksi beklenen
Örneklem
209 maç
Koridor: Orta
vs yama 26.20
−7.4 puan
Yamalar arası normal dalgalanma içinde

Koridor: Orta · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.21 · 27 Eki – 3 Kas

Başka bir koridorda da karşılaştılar (Destek): 37 maç, Sylas şampiyonunun kazanma oranı 48.6%.

Öne çıkanlar

  • Lux bu eşleşmede favori: şampiyon Sylas, 209 maçın 39.2% kadarını kazanıyor ve 95% aralığının tamamı (32.9–46.0%) 50% değerinin aynı tarafında.
  • İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Orta) Sylas şampiyonu için 45.2% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
  • Lux genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Sylas şampiyonuna göre ortalama 258 altın önde (15. dakika kaydı olan 204 maç).
  • Sylas oyuncuları Lux karşısında şu seçimi çok daha seyrek yapıyor: Vadiyaran. Diğer maçlarında (Koridor: Orta) 33.5%, burada 26.3%.
Nasıl Hesaplıyoruz

Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.

Bir maç yalnızca Sylas ve Lux karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.

95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.

Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.

"Neler değişiyor" bölümü, Sylas şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).

Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.

Sylas vs Lux Koridor İstatistikleri

SylasLux

15. dakikada

Altın farkı
−258
Lux önde
95% aralığı: −446 ile −70 arası
XP farkı
−325
Lux önde
95% aralığı: −496 ile −154 arası
CS farkı
−14.3
Lux önde
95% aralığı: −17.5 ile −11.1 arası
3.34
15. dk öncesi öldürmeler
2.82
3.05
15. dk öncesi ölümler
2.63
1.19
15. dk öncesi solo öldürmeler
1.01
14.4%
İlk kan
14.4%

Tüm maç ortalamaları

4.8
CS / dk
5.8
741
Hasar / dk
971
11.157
Altın / oyun
12.112
249
İyileştirme / dk
66
737
Azaltılan Hasar / dk
410
0.7
CC / dk
1.6

Sylas vs Lux Maç Süresine Göre Kazanma Oranı

Sylas şampiyonunun Lux karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.

Yetersiz maç
20 dk altı
20 maç
32.0%
20–25 dk
25 maç
32.0%
25–30 dk
50 maç
43.5%
30–35 dk
62 maç
42.3%
35+ dk
52 maç
Sylas vs Lux95% aralığıSylas olağan (Orta)

Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Sylas şampiyonunun Lux karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.

Sylas vs Lux Güç Zirveleri

Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.

  1. Koridor (15 dk)LuxSylas 15. dk altın: −258
  2. İlk eşyaDengeliSylas: 11.4 dk · Lux: 11.5 dk
  3. 20 dk altı maçlarYetersiz veri
  4. 20–30 dk maçlarLuxSylas: 75 maçta kazanma oranı 32.0%
  5. 30+ dk maçlarDengeliSylas: 114 maçta kazanma oranı 43.0%

Sylas vs Lux: Neler Değişiyor

Sylas oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Orta) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.

  • Vadiyaran
    Genellikle
    33.5%
    vs Lux
    26.3%
    −7.2 puanBurada kazanma oranı 47.3%
  • Q > W > E
    Q > W > E yetenek sırasıYetenek önceliği
    Genellikle
    14.2%
    vs Lux
    20.1%
    +5.9 puanBurada kazanma oranı 47.6%
  • Yıldırım Asası
    Genellikle
    8.7%
    vs Lux
    13.4%
    +4.7 puanBurada kazanma oranı 35.7%
  • Kemik Zırh
    Genellikle
    6.2%
    vs Lux
    2.4%
    −3.9 puan

Sylas vs Lux En İyi Build

Olağan Sylas build (Orta)

88.9% kazanma oranı · 18 maç

Sınırlı örneklem: 104 maçın yalnızca 22 tanesinde tam olarak bu çekirdek tamamlandı; bunu bir öneri değil, bir gözlem olarak değerlendirin.

  • Sylas genellikle ilk olarak Hextech Füzekemer eşyasını tamamlıyor; süre: 11.4 dk (120 maçın medyanı).
  • Lux genellikle ilk olarak Luden'in Feryadı eşyasını tamamlıyor; süre: 11.5 dk (130 maçın medyanı).
  • Yetenek önceliği: W > E > Q — olağanla aynı.

Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.

Sylas vs Lux En İyi Rünler

Olağan Sylas rünleri (Orta)

YenilmezYenilmez
İsabet
Pratik ZekâEfsane: HızSon Direniş
Hâkimiyet
Ani DarbeMükemmel Avcı
Uyarlanabilir Güç (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Can (savunma)

75.0% kazanma oranı · 16 maç

Rakip: Lux

YenilmezYenilmez
İsabet
Pratik ZekâEfsane: HızSon Direniş
Azim
İkinci ŞansGözü Kara
Uyarlanabilir Güç (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

44.3% kazanma oranı · 70 maç

MetaBot Desktop

Sylas draftını Draft Laboratuvarı'nda planla

Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.

  • Tam 5v5 draft tahtası
  • Koridor eşleşme kazanma oranları
  • Seçim ve yasak önerileri
MetaBot Desktop'ta Draft Laboratuvarı

Sylas esleme verileri League of Legends 26.21 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Sylas'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Sylas buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.

Diğer Eşleşmeler: Sylas

Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.

🔍

Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.

Sorun Bildir

Sylas vs Lux SSS - Yama 26.21

Sylas vs Lux: Kim kazanır?

Lux bu eşleşmede favori: şampiyon Sylas, 209 maçın 39.2% kadarını kazanıyor ve 95% aralığının tamamı (32.9–46.0%) 50% değerinin aynı tarafında.

Sylas şampiyonunun Lux karşısındaki kazanma oranı nedir?

Şampiyon Sylas, 26.21 yamasında Lux karşısındaki 209 maçın (Koridor: Orta) 39.2% kadarını kazanıyor (95% aralığı 32.9–46.0%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orta) beklenen oran 45.2%.

Sylas, Lux şampiyonuna karşı counter mı?

Hayır — durum tam tersi: şampiyon Sylas, Lux karşısındaki 209 maçın yalnızca 39.2% kadarını kazanıyor ve 95% aralığının tamamı 50% altında.

Koridoru kim kazanır: Sylas mi, Lux mi?

Lux genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Sylas şampiyonuna göre ortalama 258 altın önde (15. dakika kaydı olan 204 maç).

Sylas, Lux şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?

Ölçülebilir biçimde hayır: Sylas şampiyonunun Lux karşısındaki kazanma oranları, 25 dakika veya daha kısa maçlarda ve daha uzun maçlarda birbirinin hata payı içinde.

Lux, Sylas karşısında ne zaman en güçlü?

Şampiyon Lux şu evrelerde ölçülebilir biçimde önde: Koridor (15 dk), 20–30 dk maçlar.

Sylas, Lux karşısında hangi buildi yapmalı?

Lux karşısında en başarılı Sylas çekirdeği: Gölgealev, Zhonya'nın Kumsaati, Hextech Füzekemer (22 maçta 45.5%). Lux karşısındaki en büyük değişiklik: Vadiyaran (genellikle 33.5%, burada 26.3%).

Sylas, Lux karşısında hangi rünleri kullanmalı?

Yenilmez (İsabet + Azim) — Lux karşısında 70 maçta 44.3%. Lux karşısındaki en büyük değişiklik: Kemik Zırh (genellikle 6.2%, burada 2.4%).