
Taliyah vs Bel'Veth, LoL patch 26.17\'da a decisive bir eşleşme. Bel'Veth, 5 oyuna dayalı olarak Taliyah\'a karşı 60.0% win rate (+20.0%) ile kazanıyor. Bel'Veth wins the early laning phase while Taliyah scales better into the late game. Aşağıda Taliyah vs Bel'Veth eşleşmesi için en iyi Taliyah buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Bir rakip seçmek ve Taliyah'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.

Taliyah vs Bel'Veth eşleşmesi League of Legends dereceli oyununda belirleyici bir eşleşme. Analiz edilen 5 son maça göre, Bel'Veth 60.0% kazanma oranıyla Taliyah'ın 40.0%'sine karşı kazanır ve Bel'Veth'a 20.0 yüzde puanı avantajı verir. Oyun fazı dinamikleri burada kritik bir rol oynar: Bel'Veth erken lane aşamasını kontrol eder, ancak Taliyah oyun uzadıkça daha iyi ölçeklenir. Eşleşme, oyun süresine bağlı olarak dramatik şekilde değişir — Bel'Veth Taliyah güç zirvelerine ulaşmadan önce avantajları zorlamalı, Taliyah ise güvenli farm ve anahtar eşya eşiklerine ulaşmaya odaklanmalıdır. En önemli istatistiksel fark sustain'da, Bel'Veth 1.099 HP/min ile önde — bu fark takaslar ve çarpışmaların sonucunu güçlü şekilde etkiler. Bel'Veth bu eşleşmede güçlü bir avantaja sahip. Taliyah oyuncuları savunmacı oynamalı, kule altında güvenli farm önceliklendirmeli ve orman baskısı veya Bel'Veth'nin aşırı uzanmasıyla oluşan fırsatları aramalı. Uzun takaslardan kaçının ve pozisyonlama ve koordinasyonun daha önemli olduğu takım savaşlarını bekleyin. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, bu lane rakibine karşı şampiyon seçim kararları ve oyun içi strateji için önemlidir.
Taliyah, Bel'Veth'a karşı lane aşamasında favori, 5 anahtar istatistik kategorisinden 4'unu kazanıyor. Taliyah, farm, hasar, altın geliri ve kalabalık kontrolü'de avantajlara sahip ve bu eşleşmede daha güçlü lane'ci.
Sihirbaz Pabuçları, Bel'Veth'a karşı optimal ayakkabı seçimidir ve bu eşleşmede Taliyah'ın en çok ihtiyaç duyduğu hareketliliği ve istatistikleri sağlar. Taliyah için Bel'Veth'a karşı en iyi performans gösteren ana eşyalar Luden'in Feryadı, Gölgealev ve Zhonya'nın Kumsaati. Bu kombinasyon, Taliyah'a eşleşme için hasar, hayatta kalma ve fayda arasında etkili bir denge verir. Bu yapı, 2 maçta sağlam 50.0% kazanma oranı elde eder ve Bel'Veth'a karşı güvenilir bir eşya yolu olduğunu kanıtlar. Takım kompozisyonları ve oyun durumuna göre ayarlamalar gerekebilir, ancak bu yapı Taliyah vs Bel'Veth eşleşmesi için en güçlü temeli sağlar.
Bel'Veth, etkileyici 100.0% kazanma oranıyla erken oyuna (ilk 15 dakika) hakimiyet kurar — Taliyah'a 100.0 yüzde puanı öncülük. Bu tek taraflı erken oyun, Bel'Veth'ın seviye 1'den itibaren lane'in temposunu dikte edebileceği, takasları, dalga durumunu ve nehir önceliğini kontrol edebileceği anlamına gelir.
Taliyah, 66.7% kazanma oranıyla geç oyunda (25+ dakika) çok üstün — Bel'Veth'ın 33.3 puan üzerinde. Uzun oyunlar, kiti ve ölçeklemesi onları takım savaşları ve hedef kontrolünde baskın bir güç yapan Taliyah'ı güçlü şekilde kayırır.
Bu eşleşme dramatik bir güç değişimi içerir: Bel'Veth, Taliyah ölçekleme eşiklerine ulaşmadan önce erken avantajını agresif şekilde zorlamalı ve oyunu kapatmalı. Taliyah lane aşamasını çok geride kalmadan atlatırsa, eşleşme onların lehine döner. Ejderha ve Yarık Habercisi kontrolü çok önemli — erken hedefleri güvence altına alan takım kartopu yapabilir veya ölçeklenmek için zaman kazanabilir.
Hâkimiyet ve İsabet rün kurulumu, Taliyah'a bu zor eşleşmede Bel'Veth'a karşı rekabet etmek için en iyi araçları verir ve optimal rün sinerjileriyle istatistiksel dezavantajları telafi eder.
Taliyah esleme verileri League of Legends 26.17 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Taliyah'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Taliyah buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Rakip | Kazanma oranı | Maçlar | CS/dk | Hasar/dk | Altin/mac | Erken KO | Gec KO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 39.29% | 28 | 7.0 | 827 | 12.085 | 38.5% | 40.0% | |
| 24.00% | 25 | 6.7 | 881 | 11.745 | 18.2% | 28.6% | |
| 54.55% | 22 | 7.3 | 755 | 11.560 | 54.5% | 54.5% | |
| 47.37% | 19 | 6.7 | 875 | 11.834 | 42.9% | 50.0% | |
| 33.33% | 18 | 6.0 | 776 | 12.025 | 37.5% | 30.0% | |
| 52.94% | 17 | 5.7 | 894 | 11.303 | 37.5% | 66.7% | |
| 35.29% | 17 | 6.5 | 792 | 10.682 | 50.0% | 14.3% | |
| 70.59% | 17 | 7.2 | 754 | 12.384 | 62.5% | 77.8% | |
| 26.67% | 15 | 6.5 | 889 | 11.439 | 33.3% | 22.2% | |
| 21.43% | 14 | 6.3 | 814 | 10.963 | 14.3% | 28.6% | |
| 64.29% | 14 | 5.3 | 816 | 10.954 | 66.7% | 62.5% | |
| 46.15% | 13 | 7.2 | 831 | 13.295 | 60.0% | 37.5% | |
| 33.33% | 12 | 7.0 | 771 | 10.661 | 42.9% | 20.0% | |
| 50.00% | 12 | 3.7 | 924 | 12.905 | 33.3% | 66.7% | |
| 45.45% | 11 | 1.6 | 665 | 12.881 | 40.0% | 50.0% | |
| 27.27% | 11 | 6.0 | 822 | 13.044 | 33.3% | 25.0% | |
| 70.00% | 10 | 6.3 | 836 | 14.199 | 66.7% | 71.4% | |
| 40.00% | 10 | 7.6 | 826 | 11.919 | 50.0% | 33.3% | |
| 30.00% | 10 | 6.6 | 834 | 12.395 | 0.0% | 50.0% | |
| 60.00% | 10 | 5.9 | 888 | 13.129 | 50.0% | 62.5% | |
| 70.00% | 10 | 1.5 | 901 | 14.876 | 60.0% | 80.0% | |
| 20.00% | 10 | 6.7 | 1.021 | 11.934 | 20.0% | 20.0% | |
| 66.67% | 9 | 1.3 | 901 | 15.339 | 50.0% | 80.0% | |
| 33.33% | 9 | 7.3 | 818 | 11.978 | 66.7% | 16.7% | |
| 25.00% | 8 | 1.4 | 878 | 15.769 | 100.0% | 14.3% | |
| 28.57% | 7 | 6.4 | 823 | 9.465 | 25.0% | 33.3% | |
| 42.86% | 7 | 1.6 | 867 | 11.614 | 40.0% | 50.0% | |
| 42.86% | 7 | 2.4 | 784 | 12.895 | 100.0% | 0.0% | |
| 57.14% | 7 | 5.9 | 841 | 10.575 | 40.0% | 100.0% | |
| 50.00% | 6 | 6.6 | 753 | 13.367 | 33.3% | 66.7% | |
| 66.67% | 6 | 2.0 | 745 | 13.173 | 66.7% | 66.7% | |
| 50.00% | 6 | 6.6 | 1.060 | 13.056 | 50.0% | 50.0% | |
| 50.00% | 6 | 6.1 | 953 | 15.772 | 0.0% | 50.0% | |
| 83.33% | 6 | 1.7 | 875 | 15.555 | 100.0% | 80.0% | |
| 66.67% | 6 | 1.3 | 817 | 12.720 | 80.0% | 0.0% | |
| 66.67% | 6 | 6.4 | 916 | 11.882 | 100.0% | 33.3% | |
| 33.33% | 6 | 6.3 | 868 | 13.154 | 0.0% | 40.0% | |
| 40.00% | 5 | 7.6 | 1.170 | 9.905 | 33.3% | 50.0% | |
| 60.00% | 5 | 7.0 | 568 | 10.211 | 100.0% | 33.3% | |
| 80.00% | 5 | 6.6 | 764 | 11.554 | 66.7% | 100.0% | |
| 80.00% | 5 | 6.4 | 631 | 10.004 | 100.0% | 66.7% | |
| 60.00% | 5 | 6.0 | 712 | 7.892 | 66.7% | 50.0% | |
| 40.00% | 5 | 2.5 | 1.002 | 13.225 | 0.0% | 66.7% | |
| 80.00% | 5 | 2.8 | 874 | 10.716 | 75.0% | 100.0% | |
| 80.00% | 5 | 1.1 | 722 | 11.314 | 66.7% | 100.0% | |
| 40.00% | 5 | 3.4 | 793 | 11.391 | 33.3% | 50.0% | |
| 80.00% | 5 | 5.1 | 919 | 13.688 | 100.0% | 66.7% |
Gerçek zamanlı arayüzler, otomatik maç takibi ve özel araçlar — tırmanmak için ihtiyacınız olan her şey, PC'nizde ücretsiz.
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Bel'Veth, Taliyah vs Bel'Veth matchupini 60.0% kazanma oraniyla Taliyah'in 40.0%'sine karsi kazaniyor, 20.0 yuzde puani fark. Bu veriler patch 26.17'daki 5 son dereceli oyuna dayanmaktadir.
Erken oyunda, Bel'Veth Taliyah'a karsi 100.0% kazanma oraniyla 0.0%'e karsi avantaja sahiptir. Bel'Veth oyunculari ilk 15 dakikada agresif tradeler ve dalga kontrolu ile lane avantajlarini zorlamalidir.
Gec oyunda, Taliyah Taliyah vs Bel'Veth matchupini 66.7% kazanma oraniyla 33.3%'e karsi ele gecirir. Taliyah 25 dakikadan sonra takim savaslari ve hedef catismalarinda daha iyi olceklenir.
Bel'Veth, League of Legends patch 26.17'da 60.0% kazanma oraniyla Taliyah'a karsi matchupu kazaniyor. 20.0 yuzde puani avantaji, 5 analiz edilen oyuna dayanarak bu lane matchupinda Bel'Veth'in significantly favori oldugu anlamina gelir.
Bel'Veth'a karsi en iyi Taliyah buildi Luden'in Feryadı, Gölgealev, Zhonya'nın Kumsaati with Sihirbaz Pabuçları icerir. This build achieves a 50.0% win rate in the matchup. Tam esya yolu ve build sirasi icin yukaridaki matchup analizine bakin.
Bel'Veth'a karsi en iyi Taliyah runelari Hâkimiyet birincil agacini İsabet ikincil ile kullanir. This rune setup achieves a 50.0% win rate in the Taliyah vs Bel'Veth matchup. Yukaridaki matchup karsilastirmasinda tam rune analizine bakin.
Hayir, Taliyah sadece 40.0% kazanma oraniyla Bel'Veth'a karsi zorlanir. Bel'Veth bu matchupta avantaja sahiptir. Taliyah oyunculari Bel'Veth'un lidini en aza indirmek icin guvenli farm yapmaya ve uzun tradelerden kacinmaya odaklanmalidir.
Bel'Veth'a karsi Taliyah oynarken, dikkatli oynayinn ve Bel'Veth'un guc zirvelerinden kacinin. Focus on safe farming — you outscale Bel'Veth in the late game. Sanslarinizi optimize etmek icin yukaridaki matchup-spesifik build ve runelari kullanin.
Masaüstü uygulama yalnızca Windows için — bağlantıyı kendine gönder ve bilgisayarın başına geçtiğinde kur.