Teemo, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
50.7%
Seçim Oranı
4.7%
Yasaklanma Oranı
17.1%

Teemo vs Malphite

Teemo Tier ANişancıBüyücü
Yama
26.22
Maç
2.934
Koridor
Tüm Koridorlar
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
6 Kas 2026 UTC

Teemo vs Malphite, LoL patch 26.22\'da a moderate bir eşleşme. Malphite, 125 oyuna dayalı olarak Teemo\'a karşı 52.0% win rate (+4.0%) ile kazanıyor. Malphite holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Teemo vs Malphite eşleşmesi için en iyi Teemo buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.

Teemo Eşleşme Analizi

Bir rakip seçmek ve Teemo'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
Teemo
Teemo
47.9%
VS
Malphite
52.1%
Malphite

Teemo vs Malphite: Kim Kazanır?

Hafif üstünlük: MalphiteDüşük güven

Teemo bu maçların 47.9% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 39.1% ile 56.8% arasında (95% aralığı).

Beklenen
49.1%
İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Üst)
Eşleşme etkisi
−1.2 puan
Gözlenen eksi beklenen
Örneklem
119 maç
Koridor: Üst
vs yama 26.21
+0.6 puan
Yamalar arası normal dalgalanma içinde

Koridor: Üst · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.22 · 4 Kas – 6 Kas

Öne çıkanlar

  • Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Malphite. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Teemo, 119 maçın 47.9% kadarını kazanıyor (95% aralığı 39.1–56.8%).
  • İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Üst) Teemo şampiyonu için 49.1% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
  • Malphite genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Teemo şampiyonuna göre ortalama 296 altın önde (15. dakika kaydı olan 110 maç).
  • Teemo oyuncuları Malphite karşısında şu seçimi çok daha seyrek yapıyor: Zafer. Diğer maçlarında (Koridor: Üst) 62.4%, burada 43.7%.
Nasıl Hesaplıyoruz

Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.

Bir maç yalnızca Teemo ve Malphite karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.

95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.

Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.

"Neler değişiyor" bölümü, Teemo şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).

Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.

Teemo vs Malphite Koridor İstatistikleri

TeemoMalphite

15. dakikada

Altın farkı
−296
Malphite önde
95% aralığı: −546 ile −47 arası
XP farkı
−761
Malphite önde
95% aralığı: −1.061 ile −460 arası
CS farkı
+1.8
Hata payı içinde
95% aralığı: −3.6 ile +7.3 arası
1.39
15. dk öncesi öldürmeler
2.42
2.85
15. dk öncesi ölümler
1.53
0.80
15. dk öncesi solo öldürmeler
1.64
8.4%
İlk kan
5.9%

Tüm maç ortalamaları

6.2
CS / dk
5.7
800
Hasar / dk
721
11.481
Altın / oyun
11.262
124
İyileştirme / dk
124
444
Azaltılan Hasar / dk
1.544
1.6
CC / dk
1.1

Teemo vs Malphite Maç Süresine Göre Kazanma Oranı

Teemo şampiyonunun Malphite karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.

Yetersiz maç
20 dk altı
16 maç
Yetersiz maç
20–25 dk
12 maç
55.2%
25–30 dk
29 maç
57.7%
30–35 dk
26 maç
47.2%
35+ dk
36 maç
Teemo vs Malphite95% aralığıTeemo olağan (Üst)

Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Teemo şampiyonunun Malphite karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.

Teemo vs Malphite Güç Zirveleri

Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.

  1. Koridor (15 dk)MalphiteTeemo 15. dk altın: −296
  2. İlk eşyaMalphiteTeemo: 13.9 dk · Malphite: 11.9 dk
  3. 20 dk altı maçlarYetersiz veri
  4. 20–30 dk maçlarDengeliTeemo: 41 maçta kazanma oranı 43.9%
  5. 30+ dk maçlarDengeliTeemo: 62 maçta kazanma oranı 51.6%

Teemo vs Malphite: Neler Değişiyor

Teemo oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Üst) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.

  • Zafer
    ZaferRün
    Genellikle
    62.4%
    vs Malphite
    43.7%
    −18.7 puanBurada kazanma oranı 36.5%
  • Hortlağın Pençesi
    Genellikle
    13.6%
    vs Malphite
    31.9%
    +18.3 puanBurada kazanma oranı 65.8%
  • Habaset
    HabasetEşya
    Genellikle
    48.5%
    vs Malphite
    30.3%
    −18.3 puanBurada kazanma oranı 41.7%
  • Tahrip
    TahripRün
    Genellikle
    15.2%
    vs Malphite
    32.8%
    +17.6 puanBurada kazanma oranı 66.7%
  • Liandry'nin Eziyeti
    Genellikle
    71.1%
    vs Malphite
    53.8%
    −17.3 puanBurada kazanma oranı 59.4%
  • Efsane: Çeviklik
    Genellikle
    72.7%
    vs Malphite
    58.0%
    −14.7 puanBurada kazanma oranı 42.0%
  • Hâkimiyet
    Hâkimiyetİkincil ağaç
    Genellikle
    17.7%
    vs Malphite
    31.9%
    +14.2 puanBurada kazanma oranı 60.5%
  • Saldırıya Devam
    Genellikle
    67.4%
    vs Malphite
    53.8%
    −13.7 puanBurada kazanma oranı 39.1%

Teemo vs Malphite En İyi Build

Olağan Teemo build (Üst)

64.6% kazanma oranı · 65 maç

Rakip: Malphite

Eşleşmeye özel build verisi yetersiz: Malphite'a karşı 59 Teemo maçından yalnızca 10 tanesinde tam build vardı; bu, bir eşya sırası önermek için çok az. Bunun yerine Teemo'ın standart buildini kullanın.

  • Teemo genellikle ilk olarak Statikk Hançer eşyasını tamamlıyor; süre: 13.9 dk (74 maçın medyanı).
  • Malphite genellikle ilk olarak Habaset eşyasını tamamlıyor; süre: 11.9 dk (63 maçın medyanı).
  • Yetenek önceliği: E > Q > W — olağanla aynı.

Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.

Teemo vs Malphite En İyi Rünler

Olağan Teemo rünleri (Üst)

Hortlağın PençesiHortlağın Pençesi
Azim
TahripKemik ZırhAşırı Büyüme
Hâkimiyet
Belden AşağıMükemmel Avcı
Saldırı Hızı (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

53.5% kazanma oranı · 241 maç

Rakip: Malphite

Hortlağın PençesiHortlağın Pençesi
Azim
TahripKemik ZırhAşırı Büyüme
Hâkimiyet
Belden AşağıMükemmel Avcı
Saldırı Hızı (saldırı)Uyarlanabilir Güç (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

55.6% kazanma oranı · 27 maç

MetaBot Desktop

Teemo draftını Draft Laboratuvarı'nda planla

Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.

  • Tam 5v5 draft tahtası
  • Koridor eşleşme kazanma oranları
  • Seçim ve yasak önerileri
MetaBot Desktop'ta Draft Laboratuvarı

Teemo esleme verileri League of Legends 26.22 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Teemo'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Teemo buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.

Diğer Eşleşmeler: Teemo

Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.

🔍

Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.

Sorun Bildir

Teemo vs Malphite SSS - Yama 26.22

Teemo vs Malphite: Kim kazanır?

Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Malphite. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Teemo, 119 maçın 47.9% kadarını kazanıyor (95% aralığı 39.1–56.8%).

Teemo şampiyonunun Malphite karşısındaki kazanma oranı nedir?

Şampiyon Teemo, 26.22 yamasında Malphite karşısındaki 119 maçın (Koridor: Üst) 47.9% kadarını kazanıyor (95% aralığı 39.1–56.8%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Üst) beklenen oran 49.1%.

Teemo, Malphite şampiyonuna karşı counter mı?

Net olarak söylenemez. Şampiyon Teemo, Malphite karşısındaki 119 maçın 47.9% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (39.1–56.8%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.

Koridoru kim kazanır: Teemo mi, Malphite mi?

Malphite genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Teemo şampiyonuna göre ortalama 296 altın önde (15. dakika kaydı olan 110 maç).

Teemo, Malphite şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?

Henüz her süre için karar verecek kadar maç yok.

Malphite, Teemo karşısında ne zaman en güçlü?

Şampiyon Malphite şu evrelerde ölçülebilir biçimde önde: Koridor (15 dk), İlk eşya.

Teemo, Malphite karşısında hangi buildi yapmalı?

Eşleşmeye özel bir çekirdek için yeterli maç yok; bu yüzden Teemo şampiyonunun olağan çekirdeğini kullanın (Koridor: Üst): Liandry'nin Eziyeti, Gölgealev, Statikk Hançer. Malphite karşısındaki en büyük değişiklik: Habaset (genellikle 48.5%, burada 30.3%).

Teemo, Malphite karşısında hangi rünleri kullanmalı?

Hortlağın Pençesi (Azim + Hâkimiyet) — Malphite karşısında 27 maçta 55.6%. Malphite karşısındaki en büyük değişiklik: Zafer (genellikle 62.4%, burada 43.7%).