
Zaahenvs Ahri
Zaahen vs Ahri, LoL patch 26.10\'da a very close bir eşleşme. Zaahen, 6 oyuna dayalı olarak Ahri\'a karşı 50.0% win rate (+0.0%) ile kazanıyor. Ahri wins the early laning phase while Zaahen scales better into the late game. Aşağıda Zaahen vs Ahri eşleşmesi için en iyi Zaahen buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Zaahen Matchup Breakdown
Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Zaahen performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.
Who Wins the Zaahen vs Ahri Matchup?

Zaahen vs Ahri eşleşme özeti
Zaahen vs Ahri eşleşmesi League of Legends dereceli oyununda esasen yazı tura atmaya benzer bir eşleşme. Analiz edilen 6 son maça göre, Zaahen 50.0% kazanma oranıyla Ahri'ın 50.0%'sine karşı kazanır ve Zaahen'a 0.0 yüzde puanı avantajı verir. Oyun fazı dinamikleri burada kritik bir rol oynar: Ahri erken lane aşamasını kontrol eder, ancak Zaahen oyun uzadıkça daha iyi ölçeklenir. Eşleşme, oyun süresine bağlı olarak dramatik şekilde değişir — Ahri Zaahen güç zirvelerine ulaşmadan önce avantajları zorlamalı, Zaahen ise güvenli farm ve anahtar eşya eşiklerine ulaşmaya odaklanmalıdır. En önemli istatistiksel fark sustain'da, Zaahen 1,468 HP/min ile önde — bu fark takaslar ve çarpışmaların sonucunu güçlü şekilde etkiler. Zaahen istatistiksel bir avantaja sahip, ancak marj Ahri'nin güçlü yanlarına saygı göstermenin önemli olduğu kadar yakın. Bekleme süreleri uygun olduğunda takas yapın, düşman ormancıyı takip edin ve hafif avantajı belirleyici bir öne dönüştürmek için en güçlü eşya zirvelerinize doğru inşa edin. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, bu lane rakibine karşı şampiyon seçim kararları ve oyun içi strateji için önemlidir.
Zaahen vs Ahri Lane Aşaması Analizi
Ahri, Zaahen'a karşı lane aşamasında favori, 5 anahtar istatistik kategorisinden 3'unu kazanıyor. Ahri, farm, hasar ve kalabalık kontrolü'de avantajlara sahip ve bu eşleşmede daha güçlü lane'ci.
Best Zaahen Build Against Ahri
Çelik Kaplamalı Çizme, Ahri'a karşı optimal ayakkabı seçimidir ve bu eşleşmede Zaahen'ın en çok ihtiyaç duyduğu hareketliliği ve istatistikleri sağlar. Zaahen için Ahri'a karşı en iyi performans gösteren ana eşyalar Hızkesen, Yarık Gökyüzü ve Üçlü Kuvvet. Bu kombinasyon, Zaahen'a eşleşme için hasar, hayatta kalma ve fayda arasında etkili bir denge verir. Bu yapı olağanüstü iyi performans gösterir, 2 maçta 100.0% kazanma oranı elde eder — ortalamanın çok üzerinde ve Ahri'a karşı en iyi eşya yolu olur. Takım kompozisyonları ve oyun durumuna göre ayarlamalar gerekebilir, ancak bu yapı Zaahen vs Ahri eşleşmesi için en güçlü temeli sağlar.
Early Game vs Late Game
Ahri, etkileyici 100.0% kazanma oranıyla erken oyuna (ilk 15 dakika) hakimiyet kurar — Zaahen'a 100.0 yüzde puanı öncülük. Bu tek taraflı erken oyun, Ahri'ın seviye 1'den itibaren lane'in temposunu dikte edebileceği, takasları, dalga durumunu ve nehir önceliğini kontrol edebileceği anlamına gelir.
Zaahen, 60.0% kazanma oranıyla geç oyunda (25+ dakika) çok üstün — Ahri'ın 20.0 puan üzerinde. Uzun oyunlar, kiti ve ölçeklemesi onları takım savaşları ve hedef kontrolünde baskın bir güç yapan Zaahen'ı güçlü şekilde kayırır.
Bu eşleşme dramatik bir güç değişimi içerir: Ahri, Zaahen ölçekleme eşiklerine ulaşmadan önce erken avantajını agresif şekilde zorlamalı ve oyunu kapatmalı. Zaahen lane aşamasını çok geride kalmadan atlatırsa, eşleşme onların lehine döner. Ejderha ve Yarık Habercisi kontrolü çok önemli — erken hedefleri güvence altına alan takım kartopu yapabilir veya ölçeklenmek için zaman kazanabilir.
Best Zaahen Runes Against Ahri
Azim ana ile İsabet ikincil kombinasyonu, Zaahen'ın bu çekişmeli eşleşmede potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olur ve Ahri'ı geçmek için doğru saldırı ve savunma araçları karışımını sağlar.
Zaahen esleme verileri League of Legends 26.10 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Zaahen'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Zaahen buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Rakip | Kazanma oranı | Maçlar | CS/dk | Hasar/dk | Altin/mac | Erken KO | Gec KO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 46.74% | 92 | 5.9 | 803 | 10,662 | 47.5% | 46.1% | |
| 52.70% | 74 | 5.6 | 746 | 10,853 | 38.5% | 60.4% | |
| 38.33% | 60 | 5.4 | 576 | 9,463 | 32.4% | 46.1% | |
| 61.82% | 55 | 5.9 | 928 | 12,213 | 65.0% | 60.0% | |
| 43.48% | 46 | 6.1 | 829 | 11,677 | 29.4% | 51.7% | |
| 65.22% | 46 | 5.5 | 833 | 11,721 | 66.7% | 64.0% | |
| 45.45% | 44 | 6.2 | 785 | 10,865 | 55.0% | 37.5% | |
| 41.86% | 43 | 5.9 | 823 | 11,307 | 37.5% | 47.4% | |
| 52.38% | 42 | 5.8 | 786 | 11,124 | 66.7% | 38.1% | |
| 45.24% | 42 | 6.4 | 942 | 11,540 | 36.4% | 55.0% | |
| 51.22% | 41 | 6.4 | 1,116 | 11,956 | 57.9% | 45.5% | |
| 36.59% | 41 | 6.1 | 761 | 10,586 | 40.9% | 31.6% | |
| 36.84% | 38 | 4.5 | 751 | 10,367 | 33.3% | 40.0% | |
| 36.84% | 38 | 6.3 | 1,222 | 11,577 | 42.9% | 33.3% | |
| 54.05% | 37 | 3.8 | 728 | 11,925 | 42.9% | 60.9% | |
| 43.24% | 37 | 5.6 | 859 | 11,811 | 23.1% | 54.2% | |
| 56.76% | 37 | 5.8 | 680 | 9,345 | 55.0% | 58.8% | |
| 41.67% | 36 | 6.7 | 814 | 11,259 | 33.3% | 50.0% | |
| 38.89% | 36 | 2.0 | 795 | 11,725 | 42.9% | 36.4% | |
| 52.94% | 34 | 6.4 | 819 | 11,269 | 57.9% | 46.7% | |
| 48.48% | 33 | 5.8 | 972 | 11,497 | 58.3% | 42.9% | |
| 60.61% | 33 | 6.0 | 1,040 | 11,239 | 41.2% | 81.3% | |
| 28.13% | 32 | 6.0 | 860 | 11,478 | 33.3% | 25.0% | |
| 40.63% | 32 | 6.3 | 962 | 11,680 | 46.7% | 35.3% | |
| 36.67% | 30 | 1.5 | 636 | 11,330 | 38.5% | 35.3% | |
| 50.00% | 30 | 1.3 | 802 | 12,835 | 40.0% | 55.0% | |
| 43.33% | 30 | 1.2 | 724 | 12,939 | 38.5% | 47.1% | |
| 62.07% | 29 | 6.1 | 894 | 13,230 | 57.1% | 63.6% | |
| 55.17% | 29 | 3.8 | 921 | 13,443 | 63.6% | 50.0% | |
| 65.52% | 29 | 5.8 | 741 | 9,387 | 64.7% | 66.7% | |
| 60.71% | 28 | 1.2 | 686 | 12,622 | 75.0% | 50.0% | |
| 34.62% | 26 | 6.2 | 700 | 10,490 | 46.1% | 23.1% | |
| 65.38% | 26 | 6.4 | 947 | 13,558 | 57.1% | 68.4% | |
| 65.38% | 26 | 3.0 | 851 | 12,374 | 75.0% | 57.1% | |
| 32.00% | 25 | 6.1 | 906 | 9,870 | 27.8% | 42.9% | |
| 56.00% | 25 | 1.3 | 716 | 11,396 | 36.4% | 71.4% | |
| 52.00% | 25 | 5.3 | 800 | 10,746 | 45.5% | 57.1% | |
| 40.00% | 25 | 5.5 | 569 | 8,915 | 56.3% | 11.1% | |
| 40.00% | 25 | 5.9 | 1,070 | 11,636 | 35.7% | 45.5% | |
| 29.17% | 24 | 1.0 | 650 | 12,366 | 10.0% | 42.9% | |
| 45.83% | 24 | 6.0 | 753 | 11,670 | 62.5% | 37.5% | |
| 57.14% | 21 | 2.3 | 570 | 10,341 | 40.0% | 72.7% | |
| 42.86% | 21 | 5.9 | 921 | 10,839 | 33.3% | 55.6% | |
| 61.90% | 21 | 5.1 | 913 | 12,445 | 57.1% | 64.3% | |
| 40.00% | 20 | 5.1 | 701 | 11,361 | 42.9% | 38.5% | |
| 36.84% | 19 | 3.4 | 644 | 11,490 | 37.5% | 36.4% | |
| 73.68% | 19 | 6.4 | 864 | 11,731 | 62.5% | 81.8% | |
| 55.56% | 18 | 4.0 | 761 | 11,324 | 45.5% | 71.4% | |
| 47.06% | 17 | 1.8 | 663 | 10,632 | 63.6% | 16.7% | |
| 37.50% | 16 | 5.6 | 689 | 9,032 | 37.5% | 37.5% | |
| 50.00% | 16 | 0.8 | 575 | 10,260 | 66.7% | 40.0% | |
| 68.75% | 16 | 1.0 | 841 | 13,227 | 71.4% | 66.7% | |
| 68.75% | 16 | 5.9 | 983 | 13,237 | 87.5% | 50.0% | |
| 62.50% | 16 | 6.2 | 700 | 8,141 | 54.5% | 80.0% | |
| 46.67% | 15 | 4.9 | 607 | 9,439 | 62.5% | 28.6% | |
| 33.33% | 15 | 5.6 | 854 | 10,631 | 16.7% | 44.4% | |
| 46.67% | 15 | 1.6 | 707 | 10,281 | 42.9% | 50.0% | |
| 40.00% | 15 | 5.6 | 616 | 11,108 | 16.7% | 55.6% | |
| 57.14% | 14 | 1.7 | 624 | 12,022 | 66.7% | 50.0% | |
| 57.14% | 14 | 6.3 | 958 | 11,529 | 66.7% | 50.0% | |
| 53.85% | 13 | 5.7 | 844 | 11,654 | 60.0% | 50.0% | |
| 53.85% | 13 | 5.7 | 545 | 9,246 | 44.4% | 75.0% | |
| 46.15% | 13 | 0.9 | 597 | 10,487 | 42.9% | 50.0% | |
| 76.92% | 13 | 5.3 | 935 | 14,055 | 100.0% | 72.7% | |
| 61.54% | 13 | 1.1 | 810 | 13,557 | 50.0% | 66.7% | |
| 45.45% | 11 | 1.2 | 753 | 11,812 | 50.0% | 42.9% | |
| 36.36% | 11 | 3.7 | 1,051 | 10,113 | 40.0% | 33.3% | |
| 40.00% | 10 | 2.5 | 556 | 11,471 | 33.3% | 42.9% | |
| 60.00% | 10 | 1.3 | 727 | 13,351 | 100.0% | 55.6% | |
| 70.00% | 10 | 1.9 | 801 | 9,635 | 60.0% | 80.0% | |
| 50.00% | 10 | 1.1 | 729 | 11,532 | 25.0% | 66.7% | |
| 66.67% | 9 | 1.7 | 725 | 13,122 | 50.0% | 80.0% | |
| 77.78% | 9 | 0.7 | 472 | 9,328 | 75.0% | 100.0% | |
| 44.44% | 9 | 3.4 | 731 | 10,892 | 20.0% | 75.0% | |
| 75.00% | 8 | 6.4 | 593 | 8,125 | 60.0% | 100.0% | |
| 42.86% | 7 | 5.7 | 691 | 13,044 | 50.0% | 40.0% | |
| 28.57% | 7 | 1.9 | 433 | 8,482 | 16.7% | 100.0% | |
| 28.57% | 7 | 0.7 | 669 | 9,292 | 40.0% | 0.0% | |
| 50.00% | 6 | 5.8 | 634 | 9,748 | 25.0% | 100.0% | |
| 16.67% | 6 | 2.1 | 633 | 12,526 | 0.0% | 25.0% | |
| 50.00% | 6 | 5.5 | 816 | 13,884 | 0.0% | 60.0% | |
| 83.33% | 6 | 1.2 | 557 | 12,302 | 66.7% | 100.0% | |
| 33.33% | 6 | 0.9 | 674 | 10,805 | 50.0% | 25.0% | |
| 50.00% | 6 | 0.9 | 739 | 13,714 | 50.0% | 50.0% | |
| 40.00% | 5 | 5.4 | 608 | 8,174 | 25.0% | 100.0% | |
| 40.00% | 5 | 2.7 | 681 | 13,727 | 0.0% | 40.0% | |
| 40.00% | 5 | 4.2 | 657 | 12,187 | 0.0% | 50.0% | |
| 40.00% | 5 | 7.0 | 679 | 9,054 | 40.0% | 0.0% | |
| 80.00% | 5 | 1.9 | 788 | 14,415 | 0.0% | 80.0% | |
Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.
Zaahen vs Ahri - Sık Sorulan Sorular
League of Legends'da Zaahen Ahri'a karsi nasil gidiyor?
Zaahen, Zaahen vs Ahri matchupini 50.0% kazanma oraniyla Ahri'in 50.0%'sine karsi kazaniyor, 0.0 yuzde puani fark. Bu veriler patch 26.10'daki 6 son dereceli oyuna dayanmaktadir.
Erken oyunda Zaahen Ahri'a karsi nasil gidiyor?
Erken oyunda, Ahri Zaahen'a karsi 100.0% kazanma oraniyla 0.0%'e karsi avantaja sahiptir. Ahri oyunculari ilk 15 dakikada agresif tradeler ve dalga kontrolu ile lane avantajlarini zorlamalidir.
Gec oyunda Zaahen Ahri'a karsi nasil gidiyor?
Gec oyunda, Zaahen Zaahen vs Ahri matchupini 60.0% kazanma oraniyla 40.0%'e karsi ele gecirir. Zaahen 25 dakikadan sonra takim savaslari ve hedef catismalarinda daha iyi olceklenir.
Zaahen vs Ahri matchupini kim kazanir?
Zaahen, League of Legends patch 26.10'da 50.0% kazanma oraniyla Ahri'a karsi matchupu kazaniyor. 0.0 yuzde puani avantaji, 6 analiz edilen oyuna dayanarak bu lane matchupinda Zaahen'in slightly favori oldugu anlamina gelir.
Ahri'a karsi en iyi Zaahen buildi nedir?
Ahri'a karsi en iyi Zaahen buildi Hızkesen, Yarık Gökyüzü, Üçlü Kuvvet with Çelik Kaplamalı Çizme icerir. This build achieves a 100.0% win rate in the matchup. Tam esya yolu ve build sirasi icin yukaridaki matchup analizine bakin.
Ahri'a karsi en iyi Zaahen runelari nelerdir?
Ahri'a karsi en iyi Zaahen runelari Azim birincil agacini İsabet ikincil ile kullanir. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Zaahen vs Ahri matchup. Yukaridaki matchup karsilastirmasinda tam rune analizine bakin.
Zaahen Ahri'i counter yapar mi?
Evet, Zaahen 50.0% kazanma oraniyla Ahri'a karsi avantajli bir matchupa sahiptir. Zaahen, guncel patch 26.10 verilerine gore lane'de Ahri'u slightly edges out.
Ahri'a karsi Zaahen'i nasil oynarim?
Ahri'a karsi Zaahen oynarken, avantajli pencerelerde agresif trade yaparak istatistiksel avantajlarinizi kullanin. Play safe early and scale into your power spikes where you outperform Ahri. En iyi sonuclar icin bu ozel matchup icin onerilen esyalari ve runelari yapin.
