Starcie Phoenix vs Yoru w Valorant
Winrate
43.1%
Mecze
72
KDA
1.37

Phoenix vs Yoru Matchupy

Szturmowiec
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Poradnik matchupa Phoenix vs Yoru: Yoru prowadzi ze współczynnikiem wygranych 56.9%, ale Phoenix wciąż może wygrać. Naucz się jak 153 ADR Phoenix tworzy okazje, aby zamienić te 72 meczy w wygrane w rankingu.

Analiza matchupu Phoenix

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Phoenix pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Phoenix - 43.1% procent wygranych w tym matchupie
Phoenix
43.1% WS
VS
Matchup Yoru vs Phoenix - 56.9% procent wygranych
Yoru
56.9% WS

Kto wygrywa matchup Phoenix vs Yoru?

Yoru wygrywa matchup Phoenix vs Yoru
Zwycięzca
Yoru
Mecze: 72
43.1%
Wskaźnik Wygranych
56.9%
1.37
Średnie KDA
1.29
16.9
Średnie Zabójstwa
16.4
16.1
Średnie Śmierci
15.9
152.6
DMG/Rundę
145.9
30.7%
HS %
30.2%
231
Wynik Walki
219
45.8%
WW Atak
49.5%
50.5%
WW Obrona
54.2%

Analiza Wydajności Phoenix vs Yoru

Analiza matchupu Phoenix vs Yoru - zwycięzca ogólnych wyników

Starcie Phoenix vs Yoru jest zacięte, z każdym agentem wygrywającym 2 z 4 kluczowych metryk w 72 przeanalizowanych grach. Obaj agenci wnoszą konkurencyjne mocne strony do tego pojedynku, czyniąc indywidualne umiejętności i skład drużyny kluczowymi czynnikami w określaniu wyników rund.

Siła Fraggowania
1.37Phoenix
1.29Yoru
Możliwości fragowania są wyrównane między Phoenix i Yoru, ze wskaźnikami KDA odpowiednio 1.37 i 1.29. Ta niemal równość oznacza, że umiejętności mechaniczne i pozycjonowanie często będą decydować, który agent wyjdzie na prowadzenie w bezpośrednich pojedynkach.
Zadawane Obrażenia
152.6Phoenix
145.9Yoru
Phoenix zadaje 152.6 średnich obrażeń na rundę, przewyższając 145.9 ADR Yoru. Ta stała przewaga w obrażeniach pomaga Phoenix zdobywać więcej punktów za asysty i wykańczać osłabionych przeciwników.
Strona Ataku
45.8%Phoenix
49.5%Yoru
Yoru pokazuje silniejszą wydajność po stronie ataku ze wskaźnikiem wygranych 49.5% w porównaniu do 45.8% Phoenix. Kiedy twoja drużyna musi założyć bombę, Yoru zapewnia bardziej niezawodne wykonanie ataku i potencjał entry w tym konkretnym starciu.
Strona Obrony
50.5%Phoenix
54.2%Yoru
Zdolności defensywne faworyzują Yoru ze wskaźnikiem wygranych 54.2% w porównaniu do 50.5% Phoenix. Przy trzymaniu site'ów przeciwko natarciom przeciwnika, Yoru zapewnia bardziej niezawodną obecność defensywną i potencjał retake w tym starciu.

Podsumowanie starcia Phoenix vs Yoru

Starcie Phoenix vs Yoru w Valorant jest dominujące starcie, gdzie jeden agent znacząco przewyższa drugiego. Na podstawie 72 przeanalizowanych meczów rankingowych, Yoru wygrywa 56.9% czasu w porównaniu do 43.1% Phoenix, różnica 13.9 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy wydajność w ataku, gdzie Yoru konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Szturmowiec vs Duelist, Yoru ma przytłaczającą przewagę w tym starciu agentów. Phoenix nigdy nie powinien podejmować izolowanych walk z Yoru i musi całkowicie polegać na koordynacji zespołowej, utility i crossfire, aby skutecznie konkurować.

Analiza fraggingu Phoenix vs Yoru

Phoenix wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Yoru w Valorant

Phoenix zdobywa 4 z 5 metryk fraggowania w starciu Phoenix vs Yoru, ustanawiając wyraźną przewagę mechaniczną z zaletami w KDA efficiency, kill production, damage output. Nasza analiza 72 gier rankingowych ujawnia, że Phoenix konsekwentnie przewyższa Yoru w scenariuszach bezpośredniej walki. Podczas gdy Yoru zdołał wygrać pozostałą metrykę, ogólny obraz faworyzuje Phoenix w strzelaninach. Gracze Yoru powinni grać wokół swojej jednej siły, minimalizując ekspozycję w obszarach, gdzie Phoenix dominuje.

Średnie KDA
1.37Phoenix
1.29Yoru
Porównanie KDA między Phoenix a Yoru ujawnia wyjątkowo wyrównaną rywalizację, z Phoenix osiągającym średnio 1.37 i Yoru notującym 1.29. Ta minimalna różnica zaledwie 0.08 pokazuje, że żaden agent nie ma systematycznej przewagi we fraggowaniu w tym starciu. Podczas spotkań w grach rankingowych sukces zależy niemal całkowicie od indywidualnej mechaniki gracza, umiejscowienia celownika i podejmowania decyzji w ułamku sekundy, a nie od jakiejkolwiek wrodzonej przewagi zestawu agenta. Gracze po obu stronach powinni podchodzić do tych pojedynków z pewnością siebie, wiedząc, że statystyczne pole gry jest wyrównane.
Średnie Zabójstwa
16.9Phoenix
16.4Yoru
Phoenix zdobywa około 0.6 więcej zabójstw na mecz niż Yoru w tym bezpośrednim starciu (16.9 vs 16.4). W trakcie typowej gry 20+ rundowej przekłada się to na Phoenix wnoszącego kilka dodatkowych eliminacji do wysiłków zespołu. Luka wskazuje, że styl gry lub zestaw Phoenix zapewnia nieco lepsze możliwości zabezpieczania zabójstw, chociaż Yoru może to kompensować poprzez lepszą pomoc utility, kotwiczenie site'u lub występy clutchowe.
Średnie Śmierci
16.1Phoenix
15.9Yoru
Wskaźniki przeżywalności są niemal równe między Phoenix (16.1 śmierci/grę) a Yoru (15.9 śmierci/grę). Żaden agent nie wykazuje wyraźnej przewagi w pozostawaniu przy życiu podczas tych starć, co sugeruje, że obaj mają podobne profile ryzyka i żaden zestaw nie zapewnia znacząco lepszych narzędzi ucieczki lub defensywnego utility przeciwko drugiemu. Wyniki rund w tym starciu zależą od tego, który gracz popełnia mniej krytycznych błędów pozycjonowania, a nie od jakiejkolwiek przewagi przeżywalności opartej na agencie.
DMG/Rundę
152.6Phoenix
145.9Yoru
Phoenix zadaje 6.7 więcej obrażeń na rundę niż Yoru w tym starciu (152.6 vs 145.9 ADR). Choć nie jest to przytłaczające, ta luka kumuluje się znacząco przez cały mecz: Phoenix wnosi zauważalnie więcej chip damage, asyst i niemal-zabójstw, które przygotowują kolegów z drużyny. Yoru może zamknąć tę lukę poprzez lepsze wzorce tradowania, upewniając się, że ich obrażenia prowadzą do rzeczywistych eliminacji zamiast tylko oznaczania przeciwników, którzy następnie uciekają lub są leczeni.
HS %
30.7%Phoenix
30.2%Yoru
Procenty headshotów są niezwykle podobne między Phoenix (30.7%) a Yoru (30.2%). To wskazuje, że gracze obu agentów wykazują równoważną precyzję celowania, gdy występują te starcia, i żaden nie ma systematycznej przewagi dokładności. Pojedynki zależą od czasu reakcji, wstępnego umiejscowienia celownika i mikro-pozycjonowania, a nie od tego, że jedna strona konsekwentnie trafia więcej głów. Obaj agenci mogą pewnie kwestionować kąty dalekiego zasięgu, gdzie headshoty stają się decydujące.

Wydajność ataku i obrony Phoenix vs Yoru

Strona Ataku
Yoru
Phoenix45.8%
Yoru49.5%
Strona Obrony
Yoru
Phoenix50.5%
Yoru54.2%

Analiza strony atakującej

Yoru utrzymuje znaczącą przewagę atakową w pojedynku Phoenix vs Yoru, wygrywając 49.5% rund ofensywnych w porównaniu do 45.8% dla Phoenix. Ta luka 3.7 punktów procentowych przekłada się na realne implikacje taktyczne.

Nasza analiza 72 meczów ujawnia, że kit Yoru umożliwia bardziej efektywne wykonania na punkty. Drużyny Phoenix muszą uznać tę wadę i odpowiednio się dostosować — rozważ bardziej skoordynowane wykonania, priorytetyzuj trade'y nad indywidualne zagrania.

Dynamika entry fraggingu zauważalnie przechyla się na korzyść Yoru. Dla graczy Phoenix oznacza to bycie bardziej selektywnym z timingami entry — czekaj na użyteczność czyszczącą kąty, upewnij się, że kolega z drużyny jest ustawiony do trade'a.

Post-plant to miejsce, gdzie przewaga Yoru staje się najbardziej wyraźna. Luka 3.7% ataku sugeruje, że Yoru doskonale radzi sobie z konwertowaniem postawień spike'a na wygrane rundy. Phoenix powinien stackować post-planty z wieloma graczami i unikać izolowanych pozycji.

Analiza strony broniącej

Yoru demonstruje zauważalnie silniejszą wydajność defensywną przeciwko Phoenix, utrzymując 54.2% rund w porównaniu do 50.5%. Ta przewaga 3.7 punktów reprezentuje znaczącą taktyczną wyższość.

Przydziały anchor powinny uwzględniać przewagę defensywną Yoru. Yoru może pewnie kotwicować punkty solo. Phoenix powinien unikać pozycji solo anchor — zamiast tego paruj się z kolegą lub graj pozycje umożliwiające szybkie rotacje.

Scenariusze retake znacząco faworyzują Yoru. Nasza analiza 72 meczów pokazuje, że Yoru konwertuje retake'i ze znacznie wyższym wskaźnikiem. Phoenix nigdy nie powinien próbować solo retake'ów przeciwko Yoru.

Rundy eco podkreślają przewagi defensywne Yoru. Phoenix powinien priorytetyzować pełne oszczędzanie nad force buy przeciwko Yoru. W rundach full buy, Phoenix powinien upewnić się, że użyteczność kolegów pokrywa jego luki defensywne.

Ogólna analiza stron

Yoru utrzymuje wyraźne przewagi zarówno w ataku (49.5%) jak i obronie (54.2%), ustanawiając się jako lepszy wybór w pojedynku Phoenix vs Yoru niezależnie od strony mapy.

Przewaga Yoru utrzymuje się na wszystkich typach map i składach drużyn. Drużyny Phoenix powinny rozważyć składy mogące pokryć ich słabości — paruj Phoenix z silnymi agentami fraggingowymi.

Dla wspinaczki rankingowej konkretnie, Yoru jest obiektywnie lepszym pickiem w tym pojedynku. Jeśli jesteś równie komfortowy na obu agentach, ćwiczenie Yoru zapewnia mierzalną przewagę rankingową. Gracze Phoenix powinni skupić się na grze zespołowej i wartości użyteczności.

Werdykt jest jasny: Yoru wygrywa ten pojedynek po obu stronach mapy. Połączona przewaga 7.4 punktów procentowych reprezentuje znaczącą statystyczną przewagę. Phoenix nie jest niegrywalna, ale stoi przed trudną walką.

Dynamika Szturmowiec vs Duelist

Dynamika Szturmowiec (Phoenix) vs Duelist (Yoru) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Szturmowiec Phoenix służą innym celom niż kit Duelist Yoru, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Szturmowiec wchodzą w interakcję z kontrą Duelist jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Szturmowiec Phoenix może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Duelist Yoru kontruje inne. Przewaga Yoru sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Phoenix ma korzystne starcia przeciwko 13 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 13 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Phoenix jest przeciwko Iso ze wskaźnikiem wygranych 75.9%. Najtrudniejsze starcie to Deadlock ze wskaźnikiem wygranych 25.0%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Phoenix w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
50.83%4211.40149.730.1%48.1%52.4%
49.87%3971.44155.429.9%47.5%52.8%
50.00%3021.43155.730.2%47.1%53.6%
47.69%2601.39151.130.5%47.4%51.4%
53.99%1631.46153.930.9%48.5%54.6%
46.21%1451.45153.930.4%46.9%53.0%
46.72%1371.41155.130.2%48.9%51.2%
56.82%1321.45154.031.3%48.2%54.9%
50.53%951.46156.729.1%45.6%53.9%
53.16%791.47154.631.2%49.3%53.1%
49.32%731.38152.832.9%48.2%51.2%
43.06%721.37152.630.7%45.8%50.5%
54.55%551.48155.927.1%46.4%56.0%
57.78%451.28140.726.2%51.0%51.7%
58.97%391.47159.029.9%50.6%57.9%
44.83%291.31151.831.8%46.4%50.6%
75.86%291.64163.132.1%54.8%58.6%
42.31%261.19138.026.8%47.0%50.7%
38.46%261.38148.529.0%46.9%47.8%
45.45%221.40150.727.3%47.9%52.3%
38.10%211.34151.232.0%46.6%50.4%
52.38%211.55157.130.5%53.1%50.9%
26.67%151.24141.126.5%39.2%53.4%
53.85%131.47160.428.3%51.9%50.6%
25.00%121.23145.933.8%43.5%47.8%
66.67%91.47145.323.5%43.3%60.7%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Phoenix w Valorant?

Najlepsze starcie Phoenix jest przeciwko Iso, osiągając wskaźnik wygranych 75.9%. Phoenix doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Phoenix?

Najtrudniejsze starcie Phoenix jest przeciwko Deadlock, z tylko 25.0% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Phoenix powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Phoenix?

Phoenix ma 13 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 13 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Phoenix w trudnych starciach?

Grając Phoenix w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Phoenix, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Phoenix?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Phoenix obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Szturmowiec