
- Kazanma Oranı
- 50.3%
- Seçim Oranı
- 5.3%
- Yasaklanma Oranı
- 4.9%
Ahri vs Galio
- Yama
- 26.21
- Maç
- 10.576
- Koridor
- Tüm Koridorlar
- Tier
- Tüm Seviyeler
- Son Güncelleme
- 3 Kas 2026 UTC
- Yazar
- Dakota Chinnick
- Metodoloji
- Veri Metodolojisi
Ahri vs Galio, LoL patch 26.21\'da a decisive bir eşleşme. Galio, 261 oyuna dayalı olarak Ahri\'a karşı 55.9% win rate (+11.9%) ile kazanıyor. Galio holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Ahri vs Galio eşleşmesi için en iyi Ahri buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Ahri Eşleşme Analizi
Bir rakip seçmek ve Ahri'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.


Ahri vs Galio: Kim Kazanır?
Ahri bu maçların 44.0% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 38.1% ile 50.2% arasında (95% aralığı).
- Beklenen
- 51.1% İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orta)
- Eşleşme etkisi
- −7.0 puan Gözlenen eksi beklenen
- Örneklem
- 252 maç Koridor: Orta
- vs yama 26.20
- −13.2 puan Son yamadan bu yana gerçek bir değişim
Koridor: Orta · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.21 · 27 Eki – 3 Kas
Öne çıkanlar
- Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Galio. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Ahri, 252 maçın 44.0% kadarını kazanıyor (95% aralığı 38.1–50.2%).
- Bu, Ahri şampiyonu için iki şampiyonun genel kazanma oranlarının (Koridor: Orta) öngördüğünden (51.1%) 7.0 puan daha kötü; yani eşleşmenin kendisi bu seçimin aleyhine işliyor.
- Ahri genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Galio şampiyonuna göre ortalama 177 altın önde (15. dakika kaydı olan 250 maç).
- Ahri oyuncuları Galio karşısında şu seçimi çok daha seyrek yapıyor: Zhonya'nın Kumsaati. Diğer maçlarında (Koridor: Orta) 33.9%, burada 27.0%.
Nasıl Hesaplıyoruz
Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.
Bir maç yalnızca Ahri ve Galio karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.
95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.
Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.
"Neler değişiyor" bölümü, Ahri şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).
Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.
Ahri vs Galio Koridor İstatistikleri
15. dakikada
Tüm maç ortalamaları
Ahri vs Galio Maç Süresine Göre Kazanma Oranı
Ahri şampiyonunun Galio karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.
Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Ahri şampiyonunun Galio karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.
Ahri vs Galio Güç Zirveleri
Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.
- Koridor (15 dk)AhriAhri 15. dk altın: +177
- İlk eşyaAhriAhri: 11.0 dk · Galio: 12.1 dk
- 20 dk altı maçlarYetersiz veri
- 20–30 dk maçlarDengeliAhri: 95 maçta kazanma oranı 49.5%
- 30+ dk maçlarGalioAhri: 136 maçta kazanma oranı 40.4%
Ahri vs Galio: Neler Değişiyor
Ahri oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Orta) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.
Genellikle33.9%vs Galio27.0%−6.9 puanBurada kazanma oranı 39.7%
Hiçlik DeğneğiEşyaGenellikle4.7%vs Galio11.5%+6.8 puanBurada kazanma oranı 44.8%
Lich BoğanEşyaGenellikle20.5%vs Galio14.7%−5.8 puanBurada kazanma oranı 51.4%
Kan TadıRünGenellikle90.9%vs Galio96.0%+5.1 puanBurada kazanma oranı 44.2%
Sıçra + IşınlanSihirdar büyüleriGenellikle16.5%vs Galio21.4%+5.0 puanBurada kazanma oranı 51.9%
Hâkimiyetİkincil ağaçGenellikle16.6%vs Galio21.4%+4.8 puanBurada kazanma oranı 42.6%
Ahri vs Galio En İyi Build
Olağan Ahri build (Orta)
100.0% kazanma oranı · 10 maç
Rakip: Galio
Eşleşmeye özel build verisi yetersiz: Galio'a karşı 149 Ahri maçından yalnızca 19 tanesinde tam build vardı; bu, bir eşya sırası önermek için çok az. Bunun yerine Ahri'ın standart buildini kullanın.
- Ahri genellikle ilk olarak Habaset eşyasını tamamlıyor; süre: 11.0 dk (106 maçın medyanı).
- Galio genellikle ilk olarak Donuk Işıltı eşyasını tamamlıyor; süre: 12.1 dk (153 maçın medyanı).
- Yetenek önceliği: Q > W > E — olağanla aynı.
Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.
Ahri vs Galio En İyi Rünler
Ahri draftını Draft Laboratuvarı'nda planla
Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.
- Tam 5v5 draft tahtası
- Koridor eşleşme kazanma oranları
- Seçim ve yasak önerileri

Ahri esleme verileri League of Legends 26.21 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Ahri'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Ahri buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Diğer Eşleşmeler: Ahri
Ahri için en zor
Ahri için en kolay
Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.
Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.
Ahri vs Galio SSS - Yama 26.21
Ahri vs Galio: Kim kazanır?
Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Galio. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Ahri, 252 maçın 44.0% kadarını kazanıyor (95% aralığı 38.1–50.2%).
Ahri şampiyonunun Galio karşısındaki kazanma oranı nedir?
Şampiyon Ahri, 26.21 yamasında Galio karşısındaki 252 maçın (Koridor: Orta) 44.0% kadarını kazanıyor (95% aralığı 38.1–50.2%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orta) beklenen oran 51.1%.
Ahri, Galio şampiyonuna karşı counter mı?
Net olarak söylenemez. Şampiyon Ahri, Galio karşısındaki 252 maçın 44.0% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (38.1–50.2%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.
Koridoru kim kazanır: Ahri mi, Galio mi?
Ahri genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Galio şampiyonuna göre ortalama 177 altın önde (15. dakika kaydı olan 250 maç).
Ahri, Galio şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?
Ölçülebilir biçimde hayır: Ahri şampiyonunun Galio karşısındaki kazanma oranları, 25 dakika veya daha kısa maçlarda ve daha uzun maçlarda birbirinin hata payı içinde.
Galio, Ahri karşısında ne zaman en güçlü?
Şampiyon Galio şu evrelerde ölçülebilir biçimde önde: 30+ dk maçlar.
Ahri, Galio karşısında hangi buildi yapmalı?
Eşleşmeye özel bir çekirdek için yeterli maç yok; bu yüzden Ahri şampiyonunun olağan çekirdeğini kullanın (Koridor: Orta): Zhonya'nın Kumsaati, Lich Boğan, Mejai'nin Ruhyiyeni. Galio karşısındaki en büyük değişiklik: Zhonya'nın Kumsaati (genellikle 33.9%, burada 27.0%).
Ahri, Galio karşısında hangi rünleri kullanmalı?
Elektrik Ver (Hâkimiyet + Büyücülük) — Galio karşısında 133 maçta 44.4%. Galio karşısındaki en büyük değişiklik: Kan Tadı (genellikle 90.9%, burada 96.0%).
