
- Kazanma Oranı
- 50.3%
- Seçim Oranı
- 5.3%
- Yasaklanma Oranı
- 4.9%
Ahri vs Zed
- Yama
- 26.21
- Maç
- 10.576
- Koridor
- Tüm Koridorlar
- Tier
- Tüm Seviyeler
- Son Güncelleme
- 3 Kas 2026 UTC
- Yazar
- Dakota Chinnick
- Metodoloji
- Veri Metodolojisi
Ahri vs Zed, LoL patch 26.21\'da a moderate bir eşleşme. Ahri, 363 oyuna dayalı olarak Zed\'a karşı 52.1% win rate (+4.1%) ile kazanıyor. Zed wins the early laning phase while Ahri scales better into the late game. Aşağıda Ahri vs Zed eşleşmesi için en iyi Ahri buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Ahri Eşleşme Analizi
Bir rakip seçmek ve Ahri'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.


Ahri vs Zed: Kim Kazanır?
Ahri bu maçların 52.4% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 47.2% ile 57.6% arasında (95% aralığı).
- Beklenen
- 51.8% İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orta)
- Eşleşme etkisi
- +0.6 puan Gözlenen eksi beklenen
- Örneklem
- 349 maç Koridor: Orta
- vs yama 26.20
- −1.2 puan Yamalar arası normal dalgalanma içinde
Koridor: Orta · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.21 · 27 Eki – 3 Kas
Öne çıkanlar
- Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Ahri. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Ahri, 349 maçın 52.4% kadarını kazanıyor (95% aralığı 47.2–57.6%).
- İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Orta) Ahri şampiyonu için 51.8% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
- Zed genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Ahri şampiyonuna göre ortalama 669 altın önde (15. dakika kaydı olan 347 maç).
- Ahri oyuncuları Zed karşısında şu seçimi çok daha sık yapıyor: Zhonya'nın Kumsaati. Diğer maçlarında (Koridor: Orta) 32.8%, burada 55.9%.
Nasıl Hesaplıyoruz
Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.
Bir maç yalnızca Ahri ve Zed karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.
95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.
Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.
"Neler değişiyor" bölümü, Ahri şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).
Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.
Ahri vs Zed Koridor İstatistikleri
15. dakikada
Tüm maç ortalamaları
Ahri vs Zed Maç Süresine Göre Kazanma Oranı
Ahri şampiyonunun Zed karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.
Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Ahri şampiyonunun Zed karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.
Ahri vs Zed Güç Zirveleri
Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.
- Koridor (15 dk)ZedAhri 15. dk altın: −669
- İlk eşyaZedAhri: 11.4 dk · Zed: 10.7 dk
- 20 dk altı maçlarYetersiz veri
- 20–30 dk maçlarDengeliAhri: 127 maçta kazanma oranı 52.8%
- 30+ dk maçlarDengeliAhri: 197 maçta kazanma oranı 53.8%
Ahri vs Zed: Neler Değişiyor
Ahri oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Orta) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.
Genellikle32.8%vs Zed55.9%+23.0 puanBurada kazanma oranı 58.5%
GölgealevEşyaGenellikle54.7%vs Zed47.6%−7.2 puanBurada kazanma oranı 57.2%
Lich BoğanEşyaGenellikle20.5%vs Zed15.8%−4.8 puanBurada kazanma oranı 54.5%
Zırhlı AtılımBotlarGenellikle0.9%vs Zed5.2%+4.3 puan
Ahri vs Zed En İyi Build
Olağan Ahri build (Orta)
100.0% kazanma oranı · 10 maç
- Ahri genellikle ilk olarak Habaset eşyasını tamamlıyor; süre: 11.4 dk (158 maçın medyanı).
- Zed genellikle ilk olarak Elektrikli Devirkılıcı eşyasını tamamlıyor; süre: 10.7 dk (227 maçın medyanı).
- Yetenek önceliği: Q > W > E — olağanla aynı.
Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.
Ahri vs Zed En İyi Rünler
Ahri draftını Draft Laboratuvarı'nda planla
Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.
- Tam 5v5 draft tahtası
- Koridor eşleşme kazanma oranları
- Seçim ve yasak önerileri

Ahri esleme verileri League of Legends 26.21 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Ahri'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Ahri buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Diğer Eşleşmeler: Ahri
Ahri için en zor
Ahri için en kolay
Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.
Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.
Ahri vs Zed SSS - Yama 26.21
Ahri vs Zed: Kim kazanır?
Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Ahri. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Ahri, 349 maçın 52.4% kadarını kazanıyor (95% aralığı 47.2–57.6%).
Ahri şampiyonunun Zed karşısındaki kazanma oranı nedir?
Şampiyon Ahri, 26.21 yamasında Zed karşısındaki 349 maçın (Koridor: Orta) 52.4% kadarını kazanıyor (95% aralığı 47.2–57.6%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orta) beklenen oran 51.8%.
Ahri, Zed şampiyonuna karşı counter mı?
Net olarak söylenemez. Şampiyon Ahri, Zed karşısındaki 349 maçın 52.4% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (47.2–57.6%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.
Koridoru kim kazanır: Ahri mi, Zed mi?
Zed genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Ahri şampiyonuna göre ortalama 669 altın önde (15. dakika kaydı olan 347 maç).
Ahri, Zed şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?
Ölçülebilir biçimde hayır: Ahri şampiyonunun Zed karşısındaki kazanma oranları, 25 dakika veya daha kısa maçlarda ve daha uzun maçlarda birbirinin hata payı içinde.
Zed, Ahri karşısında ne zaman en güçlü?
Şampiyon Zed şu evrelerde ölçülebilir biçimde önde: Koridor (15 dk), İlk eşya.
Ahri, Zed karşısında hangi buildi yapmalı?
Zed karşısında en başarılı Ahri çekirdeği: Gölgealev, Zhonya'nın Kumsaati, Habaset (56 maçta 62.5%). Zed karşısındaki en büyük değişiklik: Zhonya'nın Kumsaati (genellikle 32.8%, burada 55.9%).
Ahri, Zed karşısında hangi rünleri kullanmalı?
Elektrik Ver (Hâkimiyet + İlham) — Zed karşısında 33 maçta 63.6%.
