Blitzcrank, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
51.3%
Seçim Oranı
3.6%
Yasaklanma Oranı
14.8%

Blitzcrank vs Mel

Blitzcrank Tier ATankDestek
Yama
26.21
Maç
7.207
Koridor
Tüm Koridorlar
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
3 Kas 2026 UTC

Blitzcrank vs Mel, LoL patch 26.21\'da a decisive bir eşleşme. Blitzcrank, 77 oyuna dayalı olarak Mel\'a karşı 63.6% win rate (+27.3%) ile kazanıyor. Blitzcrank holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Blitzcrank vs Mel eşleşmesi için en iyi Blitzcrank buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.

Blitzcrank Eşleşme Analizi

Bir rakip seçmek ve Blitzcrank'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.

Rakiple karşılaştır
Blitzcrank
Blitzcrank
63.9%
VS
Mel
36.1%
Mel

Blitzcrank vs Mel: Kim Kazanır?

Favori: BlitzcrankDüşük güven

Blitzcrank bu maçların 63.9% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 52.4% ile 74.0% arasında (95% aralığı).

Beklenen
55.4%
İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Destek)
Eşleşme etkisi
+8.5 puan
Gözlenen eksi beklenen
Örneklem
72 maç
Koridor: Destek
vs yama 26.20
+8.5 puan
Yamalar arası normal dalgalanma içinde

Koridor: Destek · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.21 · 27 Eki – 3 Kas

Öne çıkanlar

  • Blitzcrank bu eşleşmede favori: şampiyon Blitzcrank, 72 maçın 63.9% kadarını kazanıyor ve 95% aralığının tamamı (52.4–74.0%) 50% değerinin aynı tarafında.
  • İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Destek) Blitzcrank şampiyonu için 55.4% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
  • Mel genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Blitzcrank şampiyonuna göre ortalama 750 altın önde (15. dakika kaydı olan 72 maç).
  • Blitzcrank oyuncuları Mel karşısında şu seçimi çok daha sık yapıyor: Ölçeklenen Can (esnek). Diğer maçlarında (Koridor: Destek) 87.0%, burada 97.2%.
Nasıl Hesaplıyoruz

Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.

Bir maç yalnızca Blitzcrank ve Mel karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.

95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.

Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.

"Neler değişiyor" bölümü, Blitzcrank şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).

Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.

Blitzcrank vs Mel Koridor İstatistikleri

BlitzcrankMel

15. dakikada

Altın farkı
−750
Mel önde
95% aralığı: −975 ile −525 arası
XP farkı
−352
Mel önde
95% aralığı: −527 ile −177 arası
CS farkı
−9.4
Mel önde
95% aralığı: −12.0 ile −6.7 arası
1.03
15. dk öncesi öldürmeler
2.89
3.01
15. dk öncesi ölümler
3.01
0.06
15. dk öncesi solo öldürmeler
0.13
1.4%
İlk kan
19.4%

Tüm maç ortalamaları

0.9
CS / dk
2.3
348
Hasar / dk
735
9.917
Altın / oyun
11.791
121
İyileştirme / dk
97
1.026
Azaltılan Hasar / dk
350
1.5
CC / dk
1.4

Blitzcrank vs Mel Maç Süresine Göre Kazanma Oranı

Blitzcrank şampiyonunun Mel karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.

Yetersiz maç
20 dk altı
1 maç
Yetersiz maç
20–25 dk
5 maç
Yetersiz maç
25–30 dk
21 maç
Yetersiz maç
30–35 dk
17 maç
60.7%
35+ dk
28 maç
Blitzcrank vs Mel95% aralığıBlitzcrank olağan (Destek)

Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Blitzcrank şampiyonunun Mel karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.

Blitzcrank vs Mel Güç Zirveleri

Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.

  1. Koridor (15 dk)MelBlitzcrank 15. dk altın: −750
  2. İlk eşyaMelBlitzcrank: 14.1 dk · Mel: 13.1 dk
  3. 20 dk altı maçlarYetersiz veri
  4. 20–30 dk maçlarYetersiz veri
  5. 30+ dk maçlarBlitzcrankBlitzcrank: 45 maçta kazanma oranı 66.7%

Blitzcrank vs Mel: Neler Değişiyor

Blitzcrank oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Destek) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.

  • Ölçeklenen Can (esnek)
    Ölçeklenen Can (esnek)İstatistik parçası
    Genellikle
    87.0%
    vs Mel
    97.2%
    +10.2 puanBurada kazanma oranı 64.3%
  • Ölçeklenen Can (savunma)
    Ölçeklenen Can (savunma)İstatistik parçası
    Genellikle
    91.7%
    vs Mel
    98.6%
    +6.9 puanBurada kazanma oranı 63.4%
  • Görünmez Totem
    Görünmez TotemBaşlangıç eşyaları
    Genellikle
    %0,5 altı
    vs Mel
    4.5%
    +4.5 puan

Blitzcrank vs Mel En İyi Build

Olağan Blitzcrank build (Destek)

59.6% kazanma oranı · 349 maç

Rakip: Mel

Eşleşmeye özel build verisi yetersiz: Mel'a karşı 39 Blitzcrank maçından yalnızca 6 tanesinde tam build vardı; bu, bir eşya sırası önermek için çok az. Bunun yerine Blitzcrank'ın standart buildini kullanın.

  • Blitzcrank genellikle ilk olarak Demir Solari'nin Broşu eşyasını tamamlıyor; süre: 14.1 dk (52 maçın medyanı).
  • Mel genellikle ilk olarak Luden'in Feryadı eşyasını tamamlıyor; süre: 13.1 dk (56 maçın medyanı).
  • Yetenek önceliği: Q > E > W — olağanla aynı.

Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.

Blitzcrank vs Mel En İyi Rünler

Olağan Blitzcrank rünleri (Destek)

Buzul TakviyesiBuzul Takviyesi
İlham
Sihirli PabuçlarPeksimet TeslimatıKozmik Sezgi
Azim
Kemik ZırhGözü Kara
Yetenek Hızı (saldırı)Ölçeklenen Can (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

73.7% kazanma oranı · 19 maç

Rakip: Mel

Buzul TakviyesiBuzul Takviyesi
İlham
Hextech SıçratıcısıPeksimet TeslimatıKozmik Sezgi
Büyücülük
SüratBulut Pelerini
Yetenek Hızı (saldırı)Ölçeklenen Can (esnek)Ölçeklenen Can (savunma)

65.4% kazanma oranı · 26 maç

MetaBot Desktop

Blitzcrank draftını Draft Laboratuvarı'nda planla

Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.

  • Tam 5v5 draft tahtası
  • Koridor eşleşme kazanma oranları
  • Seçim ve yasak önerileri
MetaBot Desktop'ta Draft Laboratuvarı

Blitzcrank esleme verileri League of Legends 26.21 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Blitzcrank'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Blitzcrank buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.

Diğer Eşleşmeler: Blitzcrank

Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.

🔍

Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.

Sorun Bildir

Blitzcrank vs Mel SSS - Yama 26.21

Blitzcrank vs Mel: Kim kazanır?

Blitzcrank bu eşleşmede favori: şampiyon Blitzcrank, 72 maçın 63.9% kadarını kazanıyor ve 95% aralığının tamamı (52.4–74.0%) 50% değerinin aynı tarafında.

Blitzcrank şampiyonunun Mel karşısındaki kazanma oranı nedir?

Şampiyon Blitzcrank, 26.21 yamasında Mel karşısındaki 72 maçın (Koridor: Destek) 63.9% kadarını kazanıyor (95% aralığı 52.4–74.0%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Destek) beklenen oran 55.4%.

Blitzcrank, Mel şampiyonuna karşı counter mı?

Evet. Şampiyon Blitzcrank, 26.21 yamasında Mel karşısındaki 72 maçın 63.9% kadarını kazanıyor ve 95% aralığının tamamı 50% üzerinde.

Koridoru kim kazanır: Blitzcrank mi, Mel mi?

Mel genellikle koridoru kazanıyor: 15. dakikada Blitzcrank şampiyonuna göre ortalama 750 altın önde (15. dakika kaydı olan 72 maç).

Blitzcrank, Mel şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?

Henüz her süre için karar verecek kadar maç yok.

Mel, Blitzcrank karşısında ne zaman en güçlü?

Şampiyon Mel şu evrelerde ölçülebilir biçimde önde: Koridor (15 dk), İlk eşya.

Blitzcrank, Mel karşısında hangi buildi yapmalı?

Eşleşmeye özel bir çekirdek için yeterli maç yok; bu yüzden Blitzcrank şampiyonunun olağan çekirdeğini kullanın (Koridor: Destek): Demir Solari'nin Broşu, Donmuş Yürek, Çivili Zırh. Mel karşısındaki en büyük değişiklik: Görünmez Totem (genellikle %0,5 altı, burada 4.5%).

Blitzcrank, Mel karşısında hangi rünleri kullanmalı?

Buzul Takviyesi (İlham + Büyücülük) — Mel karşısında 26 maçta 65.4%. Mel karşısındaki en büyük değişiklik: Ölçeklenen Can (esnek) (genellikle 87.0%, burada 97.2%).