
Camillevs Vel'Koz
Camille vs Vel'Koz, LoL patch 26.10\'da a very close bir eşleşme. Camille, 6 oyuna dayalı olarak Vel'Koz\'a karşı 50.0% win rate (+0.0%) ile kazanıyor. Camille wins the early laning phase while Vel'Koz scales better into the late game. Aşağıda Camille vs Vel'Koz eşleşmesi için en iyi Camille buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Camille Matchup Breakdown
Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Camille performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.
Who Wins the Camille vs Vel'Koz Matchup?

Camille vs Vel'Koz eşleşme özeti
Camille vs Vel'Koz eşleşmesi League of Legends dereceli oyununda esasen yazı tura atmaya benzer bir eşleşme. Analiz edilen 6 son maça göre, Camille 50.0% kazanma oranıyla Vel'Koz'ın 50.0%'sine karşı kazanır ve Camille'a 0.0 yüzde puanı avantajı verir. Oyun fazı dinamikleri burada kritik bir rol oynar: Camille erken lane aşamasını kontrol eder, ancak Vel'Koz oyun uzadıkça daha iyi ölçeklenir. Eşleşme, oyun süresine bağlı olarak dramatik şekilde değişir — Camille Vel'Koz güç zirvelerine ulaşmadan önce avantajları zorlamalı, Vel'Koz ise güvenli farm ve anahtar eşya eşiklerine ulaşmaya odaklanmalıdır. En önemli istatistiksel fark sustain'da, Camille 446 HP/min ile önde — bu fark takaslar ve çarpışmaların sonucunu güçlü şekilde etkiler. Camille istatistiksel bir avantaja sahip, ancak marj Vel'Koz'nin güçlü yanlarına saygı göstermenin önemli olduğu kadar yakın. Bekleme süreleri uygun olduğunda takas yapın, düşman ormancıyı takip edin ve hafif avantajı belirleyici bir öne dönüştürmek için en güçlü eşya zirvelerinize doğru inşa edin. Bu eşleşme dinamiklerini anlamak, bu lane rakibine karşı şampiyon seçim kararları ve oyun içi strateji için önemlidir.
Camille vs Vel'Koz Lane Aşaması Analizi
Vel'Koz, Camille'a karşı lane aşamasında favori, 5 anahtar istatistik kategorisinden 4'unu kazanıyor. Vel'Koz, farm, hasar, altın geliri ve kalabalık kontrolü'de avantajlara sahip ve bu eşleşmede daha güçlü lane'ci.
Best Camille Build Against Vel'Koz
Açgözlü Çizmeleri, Vel'Koz'a karşı optimal ayakkabı seçimidir ve bu eşleşmede Camille'ın en çok ihtiyaç duyduğu hareketliliği ve istatistikleri sağlar. Camille için Vel'Koz'a karşı en iyi performans gösteren ana eşyalar Elektrikli Devirkılıcı, Kibir ve Malmortius'un Ağzı. Bu kombinasyon, Camille'a eşleşme için hasar, hayatta kalma ve fayda arasında etkili bir denge verir. Takım kompozisyonları ve oyun durumuna göre ayarlamalar gerekebilir, ancak bu yapı Camille vs Vel'Koz eşleşmesi için en güçlü temeli sağlar.
Early Game vs Late Game
Camille, etkileyici 66.7% kazanma oranıyla erken oyuna (ilk 15 dakika) hakimiyet kurar — Vel'Koz'a 33.3 yüzde puanı öncülük. Bu tek taraflı erken oyun, Camille'ın seviye 1'den itibaren lane'in temposunu dikte edebileceği, takasları, dalga durumunu ve nehir önceliğini kontrol edebileceği anlamına gelir.
Vel'Koz, 66.7% kazanma oranıyla geç oyunda (25+ dakika) çok üstün — Camille'ın 33.3 puan üzerinde. Uzun oyunlar, kiti ve ölçeklemesi onları takım savaşları ve hedef kontrolünde baskın bir güç yapan Vel'Koz'ı güçlü şekilde kayırır.
Bu eşleşme dramatik bir güç değişimi içerir: Camille, Vel'Koz ölçekleme eşiklerine ulaşmadan önce erken avantajını agresif şekilde zorlamalı ve oyunu kapatmalı. Vel'Koz lane aşamasını çok geride kalmadan atlatırsa, eşleşme onların lehine döner. Ejderha ve Yarık Habercisi kontrolü çok önemli — erken hedefleri güvence altına alan takım kartopu yapabilir veya ölçeklenmek için zaman kazanabilir.
Best Camille Runes Against Vel'Koz
Hâkimiyet ana ile Azim ikincil kombinasyonu, Camille'ın bu çekişmeli eşleşmede potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olur ve Vel'Koz'ı geçmek için doğru saldırı ve savunma araçları karışımını sağlar.
Camille esleme verileri League of Legends 26.10 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Camille'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Camille buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Rakip | Kazanma oranı | Maçlar | CS/dk | Hasar/dk | Altin/mac | Erken KO | Gec KO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 54.26% | 129 | 6.5 | 968 | 12,526 | 58.9% | 50.7% | |
| 51.85% | 54 | 6.0 | 866 | 11,938 | 45.8% | 56.7% | |
| 39.58% | 48 | 5.2 | 632 | 11,815 | 41.7% | 38.9% | |
| 38.30% | 47 | 6.2 | 823 | 10,701 | 41.7% | 34.8% | |
| 46.34% | 41 | 5.9 | 807 | 11,503 | 40.0% | 50.0% | |
| 44.74% | 38 | 6.3 | 724 | 9,980 | 42.9% | 47.1% | |
| 61.76% | 34 | 6.4 | 905 | 12,888 | 61.5% | 61.9% | |
| 58.82% | 34 | 6.1 | 841 | 10,997 | 53.9% | 61.9% | |
| 51.52% | 33 | 5.7 | 905 | 12,565 | 58.3% | 47.6% | |
| 63.64% | 33 | 6.2 | 945 | 11,269 | 66.7% | 60.0% | |
| 46.88% | 32 | 6.5 | 775 | 11,223 | 46.7% | 47.1% | |
| 50.00% | 32 | 6.5 | 810 | 12,262 | 46.1% | 52.6% | |
| 36.67% | 30 | 5.7 | 873 | 11,034 | 31.3% | 42.9% | |
| 44.83% | 29 | 6.0 | 973 | 11,337 | 38.5% | 50.0% | |
| 62.07% | 29 | 6.0 | 696 | 11,635 | 75.0% | 57.1% | |
| 62.96% | 27 | 6.1 | 950 | 12,077 | 50.0% | 73.3% | |
| 34.62% | 26 | 4.7 | 854 | 10,046 | 38.5% | 30.8% | |
| 34.62% | 26 | 6.0 | 893 | 12,025 | 66.7% | 17.6% | |
| 48.00% | 25 | 6.1 | 1,123 | 12,340 | 44.4% | 50.0% | |
| 52.00% | 25 | 6.3 | 904 | 11,998 | 50.0% | 53.9% | |
| 40.00% | 25 | 5.7 | 894 | 12,528 | 16.7% | 47.4% | |
| 58.33% | 24 | 6.3 | 905 | 11,887 | 50.0% | 64.3% | |
| 56.52% | 23 | 6.5 | 821 | 12,446 | 36.4% | 75.0% | |
| 47.83% | 23 | 6.1 | 689 | 10,764 | 40.0% | 53.9% | |
| 42.86% | 21 | 6.1 | 759 | 11,759 | 14.3% | 57.1% | |
| 40.00% | 20 | 1.2 | 600 | 7,830 | 41.7% | 37.5% | |
| 45.00% | 20 | 6.7 | 902 | 12,466 | 40.0% | 50.0% | |
| 33.33% | 18 | 6.4 | 750 | 13,085 | 62.5% | 10.0% | |
| 38.89% | 18 | 5.6 | 861 | 12,347 | 28.6% | 45.5% | |
| 35.29% | 17 | 6.1 | 839 | 10,865 | 30.0% | 42.9% | |
| 58.82% | 17 | 6.4 | 853 | 12,181 | 57.1% | 60.0% | |
| 41.18% | 17 | 1.5 | 647 | 8,508 | 22.2% | 62.5% | |
| 64.71% | 17 | 4.7 | 807 | 12,224 | 60.0% | 66.7% | |
| 52.94% | 17 | 6.3 | 852 | 11,957 | 66.7% | 37.5% | |
| 37.50% | 16 | 6.6 | 901 | 11,828 | 14.3% | 55.6% | |
| 18.75% | 16 | 5.8 | 956 | 10,853 | 20.0% | 18.2% | |
| 50.00% | 14 | 1.8 | 703 | 8,510 | 44.4% | 60.0% | |
| 64.29% | 14 | 6.5 | 901 | 11,704 | 50.0% | 83.3% | |
| 64.29% | 14 | 6.0 | 808 | 13,519 | 75.0% | 60.0% | |
| 46.15% | 13 | 5.0 | 1,077 | 16,252 | 33.3% | 50.0% | |
| 69.23% | 13 | 5.7 | 861 | 13,423 | 80.0% | 62.5% | |
| 53.85% | 13 | 1.3 | 562 | 8,402 | 87.5% | 0.0% | |
| 25.00% | 12 | 6.5 | 896 | 13,297 | 28.6% | 20.0% | |
| 33.33% | 12 | 2.2 | 749 | 11,857 | 33.3% | 33.3% | |
| 66.67% | 12 | 5.4 | 775 | 11,284 | 66.7% | 66.7% | |
| 41.67% | 12 | 5.9 | 958 | 12,285 | 20.0% | 57.1% | |
| 27.27% | 11 | 3.7 | 666 | 12,067 | 0.0% | 42.9% | |
| 54.55% | 11 | 5.1 | 780 | 11,345 | 42.9% | 75.0% | |
| 54.55% | 11 | 3.3 | 881 | 12,961 | 33.3% | 62.5% | |
| 30.00% | 10 | 5.8 | 534 | 9,224 | 28.6% | 33.3% | |
| 70.00% | 10 | 1.3 | 618 | 7,649 | 66.7% | 100.0% | |
| 60.00% | 10 | 5.8 | 931 | 9,366 | 57.1% | 66.7% | |
| 60.00% | 10 | 5.5 | 693 | 10,193 | 50.0% | 75.0% | |
| 44.44% | 9 | 6.1 | 820 | 11,140 | 42.9% | 50.0% | |
| 11.11% | 9 | 1.5 | 467 | 7,080 | 0.0% | 33.3% | |
| 33.33% | 9 | 2.5 | 633 | 9,237 | 0.0% | 50.0% | |
| 50.00% | 8 | 6.6 | 899 | 11,546 | 60.0% | 33.3% | |
| 50.00% | 8 | 4.1 | 748 | 12,584 | 0.0% | 57.1% | |
| 75.00% | 8 | 4.3 | 823 | 10,799 | 100.0% | 66.7% | |
| 50.00% | 8 | 3.2 | 666 | 10,834 | 50.0% | 50.0% | |
| 87.50% | 8 | 5.7 | 779 | 15,056 | 50.0% | 100.0% | |
| 12.50% | 8 | 5.8 | 989 | 12,987 | 33.3% | 0.0% | |
| 25.00% | 8 | 1.2 | 591 | 9,309 | 25.0% | 25.0% | |
| 62.50% | 8 | 5.5 | 755 | 10,924 | 25.0% | 100.0% | |
| 62.50% | 8 | 5.5 | 768 | 12,355 | 66.7% | 60.0% | |
| 75.00% | 8 | 5.5 | 796 | 11,420 | 50.0% | 100.0% | |
| 28.57% | 7 | 1.4 | 488 | 8,787 | 33.3% | 25.0% | |
| 14.29% | 7 | 1.8 | 964 | 13,878 | 0.0% | 20.0% | |
| 42.86% | 7 | 4.0 | 862 | 13,882 | 0.0% | 42.9% | |
| 28.57% | 7 | 5.5 | 946 | 13,361 | 33.3% | 25.0% | |
| 71.43% | 7 | 6.2 | 874 | 14,166 | 100.0% | 66.7% | |
| 57.14% | 7 | 3.7 | 819 | 14,842 | 25.0% | 100.0% | |
| 50.00% | 6 | 1.1 | 570 | 9,335 | 66.7% | 33.3% | |
| 16.67% | 6 | 1.3 | 622 | 10,641 | 0.0% | 25.0% | |
| 50.00% | 6 | 1.5 | 708 | 11,090 | 100.0% | 40.0% | |
| 16.67% | 6 | 4.5 | 787 | 10,058 | 50.0% | 0.0% | |
| 33.33% | 6 | 2.3 | 858 | 11,970 | 0.0% | 50.0% | |
| 66.67% | 6 | 1.2 | 766 | 11,858 | 66.7% | 66.7% | |
| 40.00% | 5 | 5.6 | 719 | 11,076 | 0.0% | 66.7% | |
| 60.00% | 5 | 1.2 | 883 | 11,558 | 100.0% | 0.0% | |
| 60.00% | 5 | 1.3 | 586 | 10,353 | 66.7% | 50.0% | |
| 80.00% | 5 | 5.8 | 945 | 13,506 | 66.7% | 100.0% | |
| 20.00% | 5 | 0.8 | 812 | 12,836 | 0.0% | 25.0% | |
| 40.00% | 5 | 5.8 | 706 | 11,026 | 0.0% | 66.7% | |
| 20.00% | 5 | 0.9 | 573 | 10,611 | 0.0% | 25.0% | |
| 40.00% | 5 | 1.0 | 617 | 8,864 | 33.3% | 50.0% | |
| 20.00% | 5 | 6.4 | 636 | 13,201 | 0.0% | 20.0% | |
Doğruluğu korumamıza yardım edin! Yanlış istatistikler, eksik veriler veya herhangi bir sorun fark ederseniz, geri bildiriminiz tüm topluluk için veri kalitemizi doğrudan iyileştirir.
Camille vs Vel'Koz - Sık Sorulan Sorular
League of Legends'da Camille Vel'Koz'a karsi nasil gidiyor?
Camille, Camille vs Vel'Koz matchupini 50.0% kazanma oraniyla Vel'Koz'in 50.0%'sine karsi kazaniyor, 0.0 yuzde puani fark. Bu veriler patch 26.10'daki 6 son dereceli oyuna dayanmaktadir.
Erken oyunda Camille Vel'Koz'a karsi nasil gidiyor?
Erken oyunda, Camille Vel'Koz'a karsi 66.7% kazanma oraniyla 33.3%'e karsi avantaja sahiptir. Camille oyunculari ilk 15 dakikada agresif tradeler ve dalga kontrolu ile lane avantajlarini zorlamalidir.
Gec oyunda Camille Vel'Koz'a karsi nasil gidiyor?
Gec oyunda, Vel'Koz Camille vs Vel'Koz matchupini 66.7% kazanma oraniyla 33.3%'e karsi ele gecirir. Vel'Koz 25 dakikadan sonra takim savaslari ve hedef catismalarinda daha iyi olceklenir.
Camille vs Vel'Koz matchupini kim kazanir?
Camille, League of Legends patch 26.10'da 50.0% kazanma oraniyla Vel'Koz'a karsi matchupu kazaniyor. 0.0 yuzde puani avantaji, 6 analiz edilen oyuna dayanarak bu lane matchupinda Camille'in slightly favori oldugu anlamina gelir.
Vel'Koz'a karsi en iyi Camille buildi nedir?
Vel'Koz'a karsi en iyi Camille buildi Elektrikli Devirkılıcı, Kibir, Malmortius'un Ağzı with Açgözlü Çizmeleri icerir. Tam esya yolu ve build sirasi icin yukaridaki matchup analizine bakin.
Vel'Koz'a karsi en iyi Camille runelari nelerdir?
Vel'Koz'a karsi en iyi Camille runelari Hâkimiyet birincil agacini Azim ikincil ile kullanir. This rune setup achieves a 66.7% win rate in the Camille vs Vel'Koz matchup. Yukaridaki matchup karsilastirmasinda tam rune analizine bakin.
Camille Vel'Koz'i counter yapar mi?
Evet, Camille 50.0% kazanma oraniyla Vel'Koz'a karsi avantajli bir matchupa sahiptir. Camille, guncel patch 26.10 verilerine gore lane'de Vel'Koz'u slightly edges out.
Vel'Koz'a karsi Camille'i nasil oynarim?
Vel'Koz'a karsi Camille oynarken, avantajli pencerelerde agresif trade yaparak istatistiksel avantajlarinizi kullanin. You have early game priority — look for kills and zone control before first recall. En iyi sonuclar icin bu ozel matchup icin onerilen esyalari ve runelari yapin.
