
- Kazanma Oranı
- 52.1%
- Seçim Oranı
- 6.1%
- Yasaklanma Oranı
- 8.2%
Cho'Gath vs Vi
- Yama
- 26.20
- Maç
- 10.947
- Koridor
- Tüm Koridorlar
- Tier
- Tüm Seviyeler
- Son Güncelleme
- 16 Eki 2026 UTC
- Metodoloji
- Veri Metodolojisi
- Yazar
- Dakota Chinnick
Cho'Gath vs Vi, LoL patch 26.20\'da a decisive bir eşleşme. Vi, 114 oyuna dayalı olarak Cho'Gath\'a karşı 53.5% win rate (+7.0%) ile kazanıyor. Vi holds the advantage in both the early and late game. Aşağıda Cho'Gath vs Vi eşleşmesi için en iyi Cho'Gath buildi, rünleri, koridor istatistikleri ve stratejileri bulacaksınız.
Cho'Gath Eşleşme Analizi
Bir rakip seçmek ve Cho'Gath'in onlara karşı nasıl performans gösterdiğine dair detaylı bir analiz görmek için açılır menüyü kullanın. Kafa kafaya kazanma oranları, koridor istatistikleri, eşleşme için en iyi build ve runlar ve erken vs geç oyun analizi alacaksınız — tümü gerçek dereceli verilerine dayalı.


Cho'Gath vs Vi: Kim Kazanır?
Cho'Gath bu maçların 46.6% kadarını kazanıyor. Bu maç sayısıyla gerçek oran büyük olasılıkla 37.3% ile 56.2% arasında (95% aralığı).
- Beklenen
- 52.8% İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orman)
- Eşleşme etkisi
- −6.2 puan Gözlenen eksi beklenen
- Örneklem
- 103 maç Koridor: Orman
- vs yama 26.19
- −13.4 puan Son yamadan bu yana gerçek bir değişim
Koridor: Orman · Dereceli Tek/Çift ve Esnek · Kuzey Amerika sunucusu · Tüm dereceler · Yama 26.20 · 9 Eki – 11 Eki
Başka bir koridorda da karşılaştılar (Üst): 4 maç, Cho'Gath şampiyonunun kazanma oranı 50.0%.
Öne çıkanlar
- Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Vi. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Cho'Gath, 103 maçın 46.6% kadarını kazanıyor (95% aralığı 37.3–56.2%).
- İki şampiyonun genel kazanma oranları (Koridor: Orman) Cho'Gath şampiyonu için 52.8% öngörüyor; sonuç bu değerin hata payı içinde, yani bu eşleşme büyük ölçüde iki şampiyonun genel gücünü yansıtıyor.
- Hiçbir taraf koridoru istikrarlı biçimde kazanmıyor: 15. dakikadaki ortalama altın farkı 79, hata payı içinde (102 maç).
- Cho'Gath oyuncuları Vi karşısında şu seçimi çok daha seyrek yapıyor: Hareket Hızı (esnek). Diğer maçlarında (Koridor: Orman) 89.1%, burada 82.5%.
Nasıl Hesaplıyoruz
Maçlar: gösterilen yamadan, Kuzey Amerika sunucusundaki Dereceli Tek/Çift ve Esnek maçlar. Remake maçlar (5 dakikadan kısa) hariç tutulur.
Bir maç yalnızca Cho'Gath ve Vi karşı takımlarda aynı pozisyonda oynadığında sayılır; bu nedenle roam, takım içi koridor değişimleri veya bir şampiyonun yalnızca aynı maçta bulunması asla bu eşleşme olarak sayılmaz.
95% aralığı bir Wilson skor aralığıdır. Güven, bu aralığın genişliğine göre belirlenir: ±3 puan içi çok yüksek, ±5 yüksek, ±8 orta, daha genişi düşük. 20 maçın altında eşleşme hiç sınıflandırılmaz.
Beklenen kazanma oranı, iki şampiyonun bu koridordaki kazanma oranlarını (aynı maçlar ve filtreler) log5 formülüyle birleştirir: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Eşleşme etkisi = gözlenen − beklenen.
"Neler değişiyor" bölümü, Cho'Gath şampiyonunun bu eşleşmedeki tercihlerini aynı şampiyonun aynı koridordaki diğer maçlarıyla karşılaştırır ve bir değişikliği yalnızca en az 3 puan olduğunda ve istatistiksel olarak anlamlı olduğunda listeler (iki oranlı z testi, |z| ≥ 2, 20+ maç).
Sonuçlar dereceye göre ayrılmaz: derece başına örneklem, güvenilir derece bazlı eşleşme rakamları için çok küçük.
Cho'Gath vs Vi Koridor İstatistikleri
15. dakikada
Tüm maç ortalamaları
Cho'Gath vs Vi Maç Süresine Göre Kazanma Oranı
Cho'Gath şampiyonunun Vi karşısında maç süresine göre kazanma oranı. Nokta kazanma oranını, çubuk 95% aralığını, kesik çizgi ise şampiyonun o süredeki olağan kazanma oranını gösterir. 25 maçtan az olan süreler boş bırakılır.
Hiçbir maç süresi öne çıkmıyor: Cho'Gath şampiyonunun Vi karşısında kısa ve uzun maçlardaki sonuçları birbirinin hata payı içinde.
Cho'Gath vs Vi Güç Zirveleri
Her evrede kimin önde olduğu, bu maçlardan ölçülmüştür. Fark hata payı içindeyse evre "Dengeli", karar vermek için çok az maç varsa "Yetersiz veri" olarak görünür.
- Koridor (15 dk)DengeliCho'Gath 15. dk altın: +79
- İlk eşyaDengeliCho'Gath: 0.2 dk · Vi: 0.2 dk
- 20 dk altı maçlarYetersiz veri
- 20–30 dk maçlarYetersiz veri
- 30+ dk maçlarDengeliCho'Gath: 61 maçta kazanma oranı 45.9%
Cho'Gath vs Vi: Neler Değişiyor
Cho'Gath oyuncularının bu eşleşmede diğer maçlarına (Koridor: Orman) göre belirgin biçimde daha sık veya daha seyrek yaptığı tercihler.
Hareket Hızı (esnek)İstatistik parçasıGenellikle89.1%vs Vi82.5%−6.5 puanBurada kazanma oranı 43.5%
Donuk IşıltıEşyaGenellikle2.5%vs Vi7.8%+5.3 puan
Alazpençe Yavrusu + Can İksiriBaşlangıç eşyalarıGenellikle3.5%vs Vi8.7%+5.2 puan
Ruh GömleğiEşyaGenellikle0.7%vs Vi3.9%+3.2 puan
Cho'Gath vs Vi En İyi Build
Olağan Cho'Gath build (Orman)
78.0% kazanma oranı · 41 maç
Sınırlı örneklem: 78 maçın yalnızca 20 tanesinde tam olarak bu çekirdek tamamlandı; bunu bir öneri değil, bir gözlem olarak değerlendirin.
- Cho'Gath genellikle ilk olarak Yelgezer Yavrusu eşyasını tamamlıyor; süre: 0.2 dk (54 maçın medyanı).
- Vi genellikle ilk olarak Yelgezer Yavrusu eşyasını tamamlıyor; süre: 0.2 dk (50 maçın medyanı).
- Yetenek önceliği: E > Q > W — olağanla aynı.
Buildler ham kazanma oranına değil, kazanma oranı aralığının alt sınırına göre sıralanır; böylece birkaç galibiyette görülen bir build, kanıtlanmış bir buildin önüne asla geçemez.
Cho'Gath vs Vi En İyi Rünler
Cho'Gath draftını Draft Laboratuvarı'nda planla
Draft Laboratuvarı iki takımı koridor koridor, eşleşme kazanma oranları, hasar profilleri ve oyun evresi eğilimiyle gösterir; güncel meta verisinden seçim ve yasak önerir.
- Tam 5v5 draft tahtası
- Koridor eşleşme kazanma oranları
- Seçim ve yasak önerileri

Cho'Gath esleme verileri League of Legends 26.20 yamasi icin. Asagidaki tablo, mevcut metadaki her sampiyona karsi Cho'Gath'in kazanma oranini, altin farkini ve performans istatistiklerini gosterir. En iyi Cho'Gath buildi, runleri, koridor istatistikleri ve erken vs gec oyun analizini iceren ayrintili bir dokum icin herhangi bir sampiyon adina tiklayin.
Diğer Eşleşmeler: Cho'Gath
Cho'Gath için en zor
Cho'Gath için en kolay
Her eşleşme için kazanma oranı ve maç sayısı. Listeler 95% aralığının sınırına göre sıralanır, böylece küçük örneklemler zirveye çıkamaz; yalnızca en az 50 maçlık eşleşmeler.
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Cho'Gath vs Vi SSS - Yama 26.20
Cho'Gath vs Vi: Kim kazanır?
Güncel veriler hafifçe şu tarafı destekliyor: Vi. Ancak örneklem güçlü bir sonuç için fazla sınırlı: şampiyon Cho'Gath, 103 maçın 46.6% kadarını kazanıyor (95% aralığı 37.3–56.2%).
Cho'Gath şampiyonunun Vi karşısındaki kazanma oranı nedir?
Şampiyon Cho'Gath, 26.20 yamasında Vi karşısındaki 103 maçın (Koridor: Orman) 46.6% kadarını kazanıyor (95% aralığı 37.3–56.2%). İki şampiyonun genel kazanma oranlarına göre (Koridor: Orman) beklenen oran 52.8%.
Cho'Gath, Vi şampiyonuna karşı counter mı?
Net olarak söylenemez. Şampiyon Cho'Gath, Vi karşısındaki 103 maçın 46.6% kadarını kazanıyor ve 95% aralığı (37.3–56.2%) 50% değerini içeriyor; yani güncel verilere göre hiçbir şampiyon diğerine güvenilir biçimde counter değil.
Koridoru kim kazanır: Cho'Gath mi, Vi mi?
Hiçbir taraf koridoru istikrarlı biçimde kazanmıyor: 15. dakikadaki ortalama altın farkı 79, hata payı içinde (102 maç).
Cho'Gath, Vi şampiyonundan daha iyi ölçeklenir mi?
Henüz her süre için karar verecek kadar maç yok.
Vi, Cho'Gath karşısında ne zaman en güçlü?
Güncel verilere göre oyunun hiçbir evresinde şampiyon Vi, Cho'Gath karşısında hata payının ötesinde önde değil.
Cho'Gath, Vi karşısında hangi buildi yapmalı?
Vi karşısında en başarılı Cho'Gath çekirdeği: Doğanın Kudreti, Ölü Adamın Zırhı, Çelikyürek (20 maçta 30.0%). Vi karşısındaki en büyük değişiklik: Donuk Işıltı (genellikle 2.5%, burada 7.8%).
Cho'Gath, Vi karşısında hangi rünleri kullanmalı?
Keskin Sağanak (Hâkimiyet + Büyücülük) — Vi karşısında 44 maçta 45.5%. Vi karşısındaki en büyük değişiklik: Hareket Hızı (esnek) (genellikle 89.1%, burada 82.5%).

