Jarvan IV, League of Legends şampiyonu
Kazanma Oranı
49.3%
Seçim Oranı
1.8%
Yasaklanma Oranı
0.7%

Jarvan IV Orman Rünler: Ana Rün ve Parçalar

Jarvan IV Tier DDövüşçüTank
Yama
26.20
Maç
3.194
Koridor
Orman
Tier
Tüm Seviyeler
Son Güncelleme
16 Eki 2026 UTC

LoL Patch 26.20 için en iyi Orman Jarvan IV rünleri - Hâkimiyet ikincil ile İsabet ağacından Yenilmez (49.7% WR, 23.9% pick rate). Jarvan IV\'in optimal birincil rünleri Yenilmez, Zafer, Efsane: Çeviklik, Son Darbe. İkincil ağaç: İnsafsız Avcı, Ani Darbe.

Jarvan IV, İsabet ağacından Yenilmez temel rünüyle en iyi performansı gösteriyor. Jarvan IV'ın en iyi birincil rünleri: Yenilmez, Zafer, Efsane: Çeviklik, Son Darbe. Jarvan IV'ın ikincil rün ağacı Hâkimiyet, seçilen rünler: İnsafsız Avcı, Ani Darbe. Bu rün sayfası 764 Jarvan IV maçında %49.74 kazanma oranına (+0.5% fark) ve %23.9 seçilme oranına ulaşıyor.
49.7%Kazanma Oranı
+0.5%KO Farkı
23.9%Seçim Oranı
YenilmezYenilmez

Rakip şampiyona hasar veren normal saldırılar veya yetenekler 5 saniyeliğine 2 Yenilmez yükü kazandırarak yük başına 1.8 ila 4 Değişken Kuvvet kazanmanı sağlar. En fazla 12 yük birikir. Menzilli şampiyonlar normal saldırı başına sadece 1 yük kazanır.

Azami yüke ulaştığında şampiyonlara verdiğin hasarın %8 kadarına eşdeğer miktarda iyileşirsin (menzilli şampiyonlar için %5).

ZaferZafer

Alt etmeler eksik canının %5, azami canının %2.5 kadarını yeniler ve fazladan 20 Altın kazandırır.



''En büyük zafer en tehlikeli oyundan gelir.''
-Noxus Hesapçısı

Efsane: ÇeviklikEfsane: Çeviklik

%3 Saldırı Hızı ve Efsane yükü başına fazladan %1.5 Saldırı Hızı daha kazanırsın (en fazla 10 yük).

Her şampiyon alt etme, destansı ve büyük canavar kesme ve minyon biçme Efsane yükü biriktirmede ilerleme sağlar.

Son DarbeSon Darbe

Canı %40 miktarının altındaki şampiyonlara %8 daha fazla hasar verirsin.

İnsafsız Avcıİnsafsız Avcı

Kelle Avcısı yükü başına çatışma dışında etkili 8 Hareket Hızı kazanırsın. Kelle Avcısı yükleri her bir rakip şampiyonu ilk alt edişinde kazanılır.

Ani DarbeAni Darbe

Atılma, atlama, sıçrama ve ışınlanma kullandıktan veya gizlenme halinden çıktıktan sonraki 4 saniyeliğine rakip şampiyonlara yönelik hasar veren normal saldırılar ve yetenekler seviyeye bağlı olarak 20 ila 80 İlave Gerçek Hasar verir.

Bekleme Süresi: 10 sn.

Bu alternatif Jarvan IV rün buildi İsabet ağacından Yenilmez temel rününü kullanıyor. Birincil rünler: Yenilmez, Zafer, Efsane: Çeviklik, Biç Devir. Jarvan IV'ın ikincil rün ağacı İlham, seçilen rünler: Kozmik Sezgi, Sihirli Pabuçlar. Bu sayfa 52 maçta %59.62 kazanma oranına (+10.3% fark) ve %1.6 seçilme oranına ulaşıyor.
59.6%Kazanma Oranı
+10.3%KO Farkı
1.6%Seçim Oranı
YenilmezYenilmez

Rakip şampiyona hasar veren normal saldırılar veya yetenekler 5 saniyeliğine 2 Yenilmez yükü kazandırarak yük başına 1.8 ila 4 Değişken Kuvvet kazanmanı sağlar. En fazla 12 yük birikir. Menzilli şampiyonlar normal saldırı başına sadece 1 yük kazanır.

Azami yüke ulaştığında şampiyonlara verdiğin hasarın %8 kadarına eşdeğer miktarda iyileşirsin (menzilli şampiyonlar için %5).

ZaferZafer

Alt etmeler eksik canının %5, azami canının %2.5 kadarını yeniler ve fazladan 20 Altın kazandırır.



''En büyük zafer en tehlikeli oyundan gelir.''
-Noxus Hesapçısı

Efsane: ÇeviklikEfsane: Çeviklik

%3 Saldırı Hızı ve Efsane yükü başına fazladan %1.5 Saldırı Hızı daha kazanırsın (en fazla 10 yük).

Her şampiyon alt etme, destansı ve büyük canavar kesme ve minyon biçme Efsane yükü biriktirmede ilerleme sağlar.

Biç DevirBiç Devir

Canı %60 oranının üstündeki şampiyonlara %8 daha fazla hasar verirsin.

Kozmik SezgiKozmik Sezgi

+18 Sihirdar Büyüsü Hızı
+10 Eşya Hızı

Sihirli PabuçlarSihirli Pabuçlar

12. dakikada bedava Kısmen Sihirli Pabuçlar kazanırsın ama bu andan önce çizme alamazsın. Alt ettiğin her şampiyon başına çizmeleri 45 saniye daha erken elde edersin.

Kısmen Sihirli Pabuçlar, fazladan 10 Hareket Hızı sağlar.

Bu şampiyonlar Jarvan IV'in önerilen rün buildleriyle en az 4 rün paylaşır. benzer anahtar ve ikincil rünler kullanır, bu da Jarvan IV'in oyun tarzından hoşlanıyorsanız veya tanıdık rün ayarlarına sahip şampiyonlar öğrenmek istiyorsanız iyi alternatifler yapar.Xin Zhao, Wukong, Lee Sin, Gwen, Kindred ve 5 diğer

Jarvan IV Orman Tüm Ana Rünler ve İkincil Ağaçlar (Yama 26.20)

3.110 maç

Jarvan IV Orman maçların %89'inde Yenilmez kullanıyor, kazanma oranı %49,3. Olağan ikincil ağaç İlham (%65). Standart istatistik parçaları: Saldırı Hızı (saldırı), Uyarlanabilir Güç (esnek), Ölçeklenen Can (savunma).

Ana rünler

RünOyuncularKazanma OranıMaç
YenilmezYenilmezEn çok oynanan88,9%49.3%2.764
Saldırıya DevamSaldırıya Devam4,9%48.4%153
Elektrik VerElektrik Ver2,4%48.7%76
Kara HasatKara Hasat1,6%40.0%50

İkincil ağaçlar

RünOyuncularKazanma OranıMaç
İlhamİlhamEn çok oynanan65,0%49.4%2.021
HâkimiyetHâkimiyet28,9%49.7%899
İsabetİsabet2,7%41.2%85
AzimAzim1,9%44.1%59
BüyücülükBüyücülük1,5%45.7%46

Seçilme oranı, bu koridordaki Jarvan IV maçlarında rünün kullanılma payıdır; 40 maçın altındaki seçenekler gösterilmez. Az seçilen bir rünün kazanma oranının yüksek olması genelde eşleşmeye özel bir tercihtir, genel bir yükseltme değil.

Ağaca Göre Jarvan IV Küçük Rünleri

Jarvan IV oyuncularının aldığı her küçük rün, rün ağacına göre gruplanmış; seçilme ve kazanma oranlarıyla.

İsabet

RünOyuncularKazanma OranıMaç
ZaferZaferEn çok oynanan95,9%49.3%2.981
Efsane: ÇeviklikEfsane: Çeviklik90,5%48.9%2.816
Son DarbeSon Darbe84,3%48.0%2.621
Biç DevirBiç Devir9,2%54.4%285
Efsane: HızEfsane: Hız4,9%54.9%153
Son DirenişSon Direniş3,1%60.8%97

İlham

RünOyuncularKazanma OranıMaç
Kozmik SezgiKozmik SezgiEn çok oynanan63,2%49.1%1.964
Sihirli PabuçlarSihirli Pabuçlar62,1%49.4%1.930
Özel İndirimÖzel İndirim2,4%45.3%75
Üçlü TonikÜçlü Tonik2,1%55.4%65

Hâkimiyet

RünOyuncularKazanma OranıMaç
Ani DarbeAni DarbeEn çok oynanan32,6%49.3%1.015
İnsafsız Avcıİnsafsız Avcı27,2%49.9%847
Mükemmel AvcıMükemmel Avcı4,4%43.4%136
Altıncı HisAltıncı His2,2%52.2%69
Acı HatıraAcı Hatıra2,0%44.4%63
Hazine AvcısıHazine Avcısı1,9%50.8%59

Jarvan IV İstatistik Parçaları

Jarvan IV oyuncularının üç parça sırasının her birinde hangi parçaları seçtiği ve her birinin kazanma oranı.

RünOyuncularKazanma OranıMaç
Uyarlanabilir Güç (esnek)Uyarlanabilir Güç (esnek)En çok oynanan98,7%49.2%3.069
Saldırı Hızı (saldırı)Saldırı Hızı (saldırı)95,1%49.4%2.958
Ölçeklenen Can (savunma)Ölçeklenen Can (savunma)90,1%48.7%2.801
Can (savunma)Can (savunma)6,8%51.7%211
Uyarlanabilir Güç (saldırı)Uyarlanabilir Güç (saldırı)4,5%42.4%139
Direnç ve Yavaşlatma Direnci (savunma)Direnç ve Yavaşlatma Direnci (savunma)3,2%55.1%98
MetaBot Desktop

Kazandıran Avantajı Yakalayın

Gerçek zamanlı arayüzler, otomatik maç takibi ve özel araçlar — tırmanmak için ihtiyacınız olan her şey, PC'nizde ücretsiz.

  • Oyun içi arayüzler
  • Otomatik maç takibi
  • Masaüstüne Özel Araçlar
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Jarvan IV Rün SSS - Yama 26.20

Jarvan IV Orman için en iyi ana rün hangisi?

Yenilmez: Jarvan IV Orman bu rünü dereceli maçların %89'inde alıyor ve 2.764 maçın %49,3'ini kazanıyor. Alternatifler: Saldırıya Devam (5%, 48,4%), Elektrik Ver (2%, 48,7%).

Jarvan IV hangi istatistik parçalarını almalı?

Jarvan IV oyuncularının çoğu Saldırı Hızı (saldırı), Uyarlanabilir Güç (esnek), Ölçeklenen Can (savunma) alıyor — her sıradan bir tane.

Yama 26.20\'de en iyi Jarvan IV runlari nelerdir?

Yama 26.20\'de en iyi Jarvan IV runlari Yenilmez, Zafer, Efsane: Çeviklik, and Son Darbe ile İsabet agacini ve İnsafsız Avcı and Ani Darbe ile Hâkimiyet agacini kullanir. Bu run kurulumu 23.9% secilme orani ile 49.7% kazanma orani elde eder.

Jarvan IV'in en iyi rune sayfasinin kazanma orani nedir?

En iyi Jarvan IV rune sayfasi patch 26.20'da 49.7% kazanma oranina sahiptir, bu Jarvan IV'in ortalama kazanma oranina kiyasla +0.5%'dir. Bu rune kurulumu Jarvan IV oyunculari arasinda 23.9% secilme oranina sahiptir.

Jarvan IV\'de hangi anahtar tasi kullanmaliyim?

İsabet agacindan Yenilmez, yama 26.20\'de Jarvan IV icin en iyi anahtar tasi runudur. Bu anahtar tasi, Jarvan IV\'in kiti ile iyi sinerji yapar ve 49.7% kazanma orani saglar.

Jarvan IV'in birincil rune agaci nedir?

Jarvan IV'in birincil rune agaci İsabet'dir. Jarvan IV icin optimal İsabet runelari Yenilmez, Zafer, Efsane: Çeviklik, and Son Darbe'dir ve Yenilmez keystone secimidir.

Jarvan IV'in ikincil rune agaci nedir?

Jarvan IV'in en iyi ikincil rune agaci Hâkimiyet'dir. Onerilen Hâkimiyet runelari İnsafsız Avcı and Ani Darbe'dir ve Jarvan IV'in İsabet birincil agacini tamamlar.

Jarvan IV icin alternatif rune kurulumlari nelerdir?

Alternatif bir Jarvan IV rune kurulumu İsabet agacindan Yenilmez kullanir. Bu alternatif build belirli matchuplarda veya oyun tarzilarinda tercih edilebilir. Kazanma orani ve secilme orani dahil tam detaylar icin yukaridaki alternatif rune sayfasina bakin.

Jarvan IV'in runelari ne kadar populer?

Jarvan IV'in en iyi rune sayfasi patch 26.20'da 23.9% secilme oranina sahiptir. Bu, Jarvan IV oyuncularinin 23.9%'inin İsabet ve Hâkimiyet agaclaryla Yenilmez kurulumunu kullandigini gosterir.